Красотата на земята сме събрали във цветята! Есенно- зимни цветни раздумки

  • 65 628
  • 733
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 685
Здравейте другарчета. И аз се примъквам в темата.
 Матце,  Hug благодаря много за темата. Не набутваш никого с нищо ей, ще ти дърпам ушите. Щом не ти трябват за сега семената ще ги донесем другото лято.  smile3534
Аз съм леко ангажирана умствено и изобщо не ми се пише. Вземам разни решения и се чудя дали са правилни.  ooooh! Ходихме на консултация заради алергията на Вики, реших да слагаме инжекции. Отделно мисля за кандидатстването й след 3-4 месеца за следващото ниво на обучение. Направо съм луднала.
Матце, имам две мои снимки в колажа.  Hug
Хайде да не е само спам, нещо от мен.
Една жълта красавица засадена някъде след юни.

Нейна рошава братовчедка

Една фуксия
Нещо което порасна страшно много в последно време.
http://media.snimka.bg/s1/1195/028633736.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/s1/1195/028633738.jpg?r=0
Цветята на Вики http://media.snimka.bg/s1/1195/028633742.jpg?r=0
Тук съм засадила лалетата, http://media.snimka.bg/s1/1195/028633732.jpg?r=0  а в още две саксии ще сложа от това http://www.srgc.org.uk/bulblog/log2006/050406/Fritillaria%20pinardii.jpg
Всичките ми коледничета са напъпили. Вече ще чакам цветове и от тях.
Купих си чадър който е с полукръгла форма, опира се на стената и предпазва цялата тераса. Дано им е добре догодина на цветенцата ми.
Лек ден от мен. Тук вали и е хладно.

# 16
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Привет момичета  Grinning

Бих искала да ви попитам за тези мини рози

http://prikachi.com/images/316/5340316G.jpg

Не съм сигурна, че им е удобно в тези малки саксийки. Независимо от сезона бих ли могла да ги пресадя в по- голяма ще ми са да са заедно в нещо като малко сандъче?

# 17
  • Мнения: 61
Здравейте момичета,

нахлувам в прекрасната ви тема да търся съвет.всичките ми цветенца линеят, не знам защо така.Купих тор преди месец,поливам ги с него, но не помага. прочетох тук съвети за заравяне на скилидки чесън и разтвор от мая....можете ли да поясните?  newsm78
Благодаря

# 18
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772
Мадам, пресади розичките в по-големи саксии - така ще им е тясно. Сандъчето според мен не е удачна идея, защото е плитко.

Мария, какво ще рече линеят - може ли снимки, за да придобием представа за какво точно иде реч. Когато дадено цвете не е добре торенето според мен не е най-правилното решение. По-добре е да се пресади, да се подреже и чак като видиш, че е започнало да се окопитва да ториш

# 19
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
ku4o , благодаря за съвета   bouquet

# 20
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772
Я да се фукна и да си платя данъкО  Mr. Green




# 21
  • DE
  • Мнения: 971
Ку4о, кой туй бре Mr. Green име има ли за будала градинари hahaha
Бъди мила и го издай Mr. Green

Хекси, много е красива рошавата бегония Hug

Мадам Дьо Помпадур , и аз те съветвам да пресадиш розите в по-големи саксии.
Добре виреят и зимата в градина, ако са завити и на завет.
Като прецъфтят ги поорежи малко изкарай на балкона и завий да не измръзнат.
На розата и е необходима "студен период" и ако я държиш само в стаята ще залинее.

maria4r , зависи какви са ти цветята...
Едни обичат повече вода, други не. Както и торене. Аз имам такива вътрешни цветя, които по време на цъфтеж не се торят.
Много слънце и светлина също е от значение, има цветя които в по-сенчести, тъмни ъгли, виреят по-добре.

От мен  една безцветна снимка в синхрон с времето тук...10* вятър и дъжд. От вчера сме пуснали парното cold



И от нещастно обеднялата цветна пътека



Последна редакция: пт, 05 окт 2012, 21:23 от matze

# 22
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772
matze, clerodendrum ugandense e, цъфти ми все по това време на годината - много му се радвам. Имам още един сорт - thomsoniae, който втора година ми се опъва  Close Миналата май показа един цвят, колкото да ме издразни само. Ако и догодина не цъфне ще ходи на боклука!

# 23
  • DE
  • Мнения: 971
Ку4о много благодаря и за това че ми ги пусна с ботаническите им имена, иначе пак щях да се мая и търся Hug
Много ми харесва!
Потърсих тук малко инфо как се гледа и го преставят като южно градинско/саксийно цвете което трябва да се прибира зимата. Цъфти от пролетта до есента.
При теб така ли е, и къде го отглеждаш...виждам че е зад прозорец.

# 24
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772
Сега е вътре, защото правим нов покрив и на терасата няма да е в безопасност, докато не довършим горе. Иначе седи на терасата - грее го от сутрин до вечер. При мен цъфтя късно и двете години - миналата беше млад резник, а тази трудно се възстанови от зимата (беше полуумрял, че го гледах на студено, мнооооого студено, но така четох, че трябва  newsm78). Тази зима ще го оставя на топло и ще видим догодина как ще се представи .

# 25
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663


Мадам Дьо Помпадур , и аз те съветвам да пресадиш розите в по-големи саксии.
Добре виреят и зимата в градина, ако са завити и на завет.
Като прецъфтят ги поорежи малко изкарай на балкона и завий да не измръзнат.
На розата и е необходима "студен период" и ако я държиш само в стаята ще залинее.


matze да така е  Grinning чела съм, че  Grinning мини- розите най добре се чувстват на земята ето една такава подарък от мен на мама.

http://prikachi.com/images/261/5343261s.jpg

Но тук където съм нямам възможност да ги присаждам в градина и за това ми бе питането тук. В момента съм ги сложила на северен прозорец и дори едната е напъпила сериозно, развиват и нови листенца.

Ще им потърся малко по големи саксийки и ще ги прехвърля   bouquet

# 26
  • Мнения: 13 512
Ето и някои от цъфналите ми хибита





и  кампанулата , която полудя, а през лятото се мъчеше

Последна редакция: сб, 06 окт 2012, 12:25 от monda

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Пак много красота е показана на страничката!
Аз имам въпрос за лалета в саксия/сандъче/ . Значи след всичко изчетено из нета, казвам какво смятам да направя и моля, ако някой има вече опит да ме поправя/допълва.
 Така: Купих си 6 бр. луковици за лалета. Тия дни ще позахладнее и ще садя- в сандъче и в саксия според указанията на опаковката /на 10 см дълбочина, 12 см разстояние едно от друго/. Дотук добре. После поливам-обилно или не? После къде да ги държа- вариант 1-на терасата /не е остъклена, слънчева/ или 2.-на пода в кухнята/на по-сенчесто, но и по-топло/? Аз мисля-вадя на терасата и като захладнее много прибирам в кухнята /зимата не се отоплява, но не е много студено./ Като прокарат луковиците ги слагам на по-светло.И ще поливам при изсъхване на почвата. Много стана, спирам и чакам някой да каже правилно ли ще действам и да даде акъл  Laughing

# 28
  • Балчик
  • Мнения: 733
Здравейте на всички ,
това растение си го имам от близо две години
но от около две седмици някои от листата започнаха
да се изсушават и да почерняват , смених му мястото на по - слънчево ,
спрях да поливам но подобрение не виждам.С по - тъмните широки
листа.
Дайте съвети ако го отглеждате.  Rolling Eyes
Благодаря ви. Peace

Скрит текст:

Скрит текст:

Скрит текст:

Редактирах размера на снимките .
Сега ще разровя да видя корена , може да го сложа и в друга саксия

Последна редакция: сб, 06 окт 2012, 19:04 от спондж боб

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 789
спондж боб а може ли по-големи снимки да дадеш за да видим по-ясно? Иначе може би корените трябва да видиш да не гние там или пък да огледаш за гадинки.

Общи условия

Активация на акаунт