МАРТенчета 2009

  • 60 082
  • 730
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 673
Слънце, Ескимо е рибено масло за децата. Но има достатъчно много алтернативни рибени масла със същото качество, но на значително по-ниска цена

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
glafira ясно разбрах вече какво е благодаря за инфото
Elq  без да искам да те засегна или обидя по никакъв начин - но не си прави такива сметки без кръчмар за напред....че ако се окажат неуспешни ще се чувстваш много зле после. Дано всичко да се получи така както си го замислила, но понякога не винаги става това което искаме. Казвам ти го от опит и то точно със повторното забременяване. Ти хубаво си решила напролет да забременееш ( и аз ти го пожелавам от сърце) но.... не бъди на 100% сигурна, че още от първия или втория опит ще се получи. Надявам се да ме разбереш правилно и какво точно искам да ти кажа. Това си е Божа работа - когато е писано тогава ще стане!!!  Hug и като стане първо на мен да се похвалиш  Wink

# 17
  • Мнения: 361
е Слънце, то ми е ясно, че може и месеци и години да ми трябват за второ бебе. Но се надявам, че всичко ще е наред. Аз мисля на пролет да почнем с бебеправенето  Rolling Eyes

Иначе за работата твърдо съм го решила. много ми е изморително и нервно. Пари има, ама нерви вече не.

# 18
  • София
  • Мнения: 5 270
Да се опитам да се запиша оптимистично в новата тема и аз  Embarassed

Малката мома направи ми скрива шапката колко е активна на фона на батя си на таз възраст. Ми то да й обуеш гащите си е цяло приключение  Joy Като малка хлебарка е - лази с чудесна скорост и доста бързо се изправя. Който ни следи във Фб, вероятно е видял някои от занимавките й  Mr. Green Вече има плач "за мама, когато ми изчезне от погледа", плач "защо ми го взе от ръцете, батко?", плач "но аз искам да отворя тази кутийка, а тя не се отваря и не е честно!" и прочие нюанси. Докопа ли пране, обича да го разхвърля и събаря. ей такива работи.
Безкрайно съм доволна от Захранване, водено от бебето. Позволявам си изрично да го отбележа, доколкото на някои от нас не им е съвсем далечен този момент  Mr. Green С буболец не знам помните ли колко се изтрових с това проклето захранване, но сега просто си свиркам. Толкоз да е удобно, че днес дори на опознавателната среща с родители от градината момата отнесе сума ти погледи само защото невинно и спокойно си похапваше самичка, докато аз си правех нещо друго.
Имаме си и ние градниски емоции, но нашите са от другия вид - саниращо-закъсняващите. Няма да ви тровя, но просто да не ви идва до главата, това е. Буболец е тази седмица у дома, че кашля - ами всяка сутрин жално се моли да го водя на градина и трябва много да се постарая, за да измисля достойна конкуренция на децата.

# 19
  • Мнения: 1 734
Хайде и аз да се запиша в новата темичка с една добра новина - нашето бебе вече се роди!!! Станах за пореден път леля на малък - голям мъж (3,850кг, 54см)  Laughing
Хубавото е, че и баба ми идва понякога в съзнание и като й казали се е усмихнала, значи е разбрала за раждането на най-малкото й правнуче!

Чета за тръгването на градина. Какво да кажа, труден период, добре че вече е зад гърба ни и Лорче ходи с желание, не искам да си спомням какво беше в началото. Но мен продължават да ме тревожат тези болести. Лори не изтрая и една седмица и вече си е вкъщи с разстройство и повръщане  ooooh!  Tired А все се надявах тази година да я кара по-лесно с болестите. Имат плувен басейн в градината и много ми се ще да я запиша, за да се кали малко.
За сега ходи отделно само на класически балет и с голямо желание. По натам ми се ще да започне народни танци, но за сега не съм намерила такава малка група.

# 20
  • Мнения: 35
Момичета днес имам нужда от много стиснати палци и дано после да имам причина да се похваля  Praynig(най-после, че тази черна сесия направо тотално ме изтощи)

# 21
  • Мнения: 660
Вили, стискам ти палци и дано всичко мине с хубаво! Praynig

# 22
# 23
  • Мнения: 35
Момичета благодаря ви за подкрепата. В петък бях на поредното интервю. Мисля че мина добре и сега предстои поредното чакане на така желаното обаждане... Tired

# 24
  • Мнения: 3 379
Ох, момичета, чудех се къде изчезна темата, а то имало нова.

Аз също искам да се похваля, че си имам племенничка - роди се на 25.09. и сме много щастливи! Това е второ детенце на брат ми, имат момче и сега е весело като се съберем Simple Smile

Рила, много благодаря за съпричастността и мнението. Ще ти пусна на ЛС телефон да се чуем - мога да мина да взема книжките, няма да навреди ако не помогне. Иначе вече се разбрахме да носим бонбони за почерпка на децата, че му се е родила братовчедка. Проблемът на Ники е в това, че освен че му е адски адски мъчно, му е и скучно в детската (поне към момента) - това как ще го преборя, не знам.

Ники е с хрема от събота и си е у дома. Почти се радвам (пу-пу, да не му е уроки, но се чувствам облекчена, че няма да гледам страданието на детското личице). Разглеждам варианта с кооператив и ще мислим...

За болестите на дечицата, които тръгват на градина, искам само да кажа, че те не са само от омешването с вирусчетата - все пак децата ни не са стоели изобирани у дома до тръгването си на детска Simple Smile Да, има го и това, но основната причина за болестите в началото е стресът на децата. Ники, например, не е имал хрема от две години (а и май е имал само веднъж), а е събиран с деца много, има брат, който му "носи" отвън микроби и т.н. Така че замислете се за този момент, когато дечицата ви боледуват. Аз също съм забелязала и по себе си, че когато съм под силен стрес, често ми пада рязко имунитета и се разболявам лесно.

Тони, благодаря за идеята със снимката, ще взема да направя и аз нещо такова и да му дам ламинирана снимка.

Момичета, знаете, че правя курс за родители и в темичката ни освен момичетата, които вече го посетиха (Вероники, Животинче  Hug), имаше и други, които се интересуват. Сега стартирах една група (много готина, с 4-ма татковци, много колоритни Simple Smile), а на 4 ноември започвам нова, която ще се води в неделя, ще има възможност за анимация на дечицата. Ако някой се интересува, нека ми пише ЛС.

# 25
  • София
  • Мнения: 787
 Честити племенничета, sia  и SZA Simple Smile Да са живи и здрави!
 Влади е втори ден на ДГ, след дългото прекъсване. Вчера след градина беше весел, разказваше какво са правили. Доволна съм от госпожите, занимават ги доста и не скучае. Казва, че му харесва, че иска да ходи, а на сутринта - мъкааа.. Защо ли е така не мога да си обясня Tired
 А за болестите в ДГ - Влади го пазехме и пак все се случваше да лепне някой вирус, най-много месец, два и пак болен, а около Великден беше 1 месец болен от 2 вируса един след друг. Това в продължение на година, преди това рядко боледуваше, така че според мен попадат и в някаква възраст, когато боледуват повече.

# 26
  • София
  • Мнения: 5 270
За болестите на дечицата, които тръгват на градина, искам само да кажа, че те не са само от омешването с вирусчетата - все пак децата ни не са стоели изобирани у дома до тръгването си на детска Simple Smile Да, има го и това, но основната причина за болестите в началото е стресът на децата. Ники, например, не е имал хрема от две години (а и май е имал само веднъж), а е събиран с деца много, има брат, който му "носи" отвън микроби и т.н. Така че замислете се за този момент, когато дечицата ви боледуват. Аз също съм забелязала и по себе си, че когато съм под силен стрес, често ми пада рязко имунитета и се разболявам лесно.

Уви, някъде се намесва жестоко и комбинацията приемане на болни деца в групите + слабо или никакво проветряване + не-извеждане на децата. Стресът е просто черешката на тортата  Tired Tired Tired

# 27
  • Мнения: 246
Честити нови попълнения, sia  и SZA!
Еля, успех и на теб в тази посока, пък да се похвалиш напролет!
Ел, радвам се, че Влади харесва градината. Мъката си е нормална - не иска да се раздела с мама. И Митака ми мрънка защо трябва да ходя на работа.
Да се включа и аз за болестите - При Митко стресът от "лошета баба" се изрази в почти едногодишно боледуване - от септември до юни той имаше максимум 3 дни на месеци посещения и си стоя в къщи, като си беше със сополи, кашлица, два пъти и температура. От целия период само един месец го държахме здрав в къщи, че трябваше да го пазим преди и след операцията. Сега ходи с желание и от началото е изпуснал само една седмица заради сополи. Аз се старая да не го давам сополив в градината, но има действително родители, които даже си носеха лекарствата в яслата, да им ги дава сестрата. Като капак една от сестрите, които се грижеха за групата, се гнусеше от сополи и не им бършеше нослетата, та и това си е фактор.

# 28
  • София
  • Мнения: 456
Да се включа и аз в градинската тема.
Първо голяма прегръдка на всички майки с току що тръгващи на градина дечица.  Hug
Ние имаме дълга история с яслите, ходи от както стана на 1 година. Миналата година имахме няколко доста тежки периода, които се редуваха с такива, в които всичко беше наред - без рев, болести и напрежение за всички.
Като погледна сега назад и се опитвам да анализирам, установявам, че един от най-лошите периоди беше по времето, когато едната учителка имаше лични проблеми. При нея бяха зверски истерии, а при другата влизаше на бегом. С разговори(с детето, с учителките, с директор), а и с времето явно на жената и се решиха нещата и при Тошко напрежението изчезна.
Сега от началото на уч. година, пак имаше голяма драма, ама как няма - през ден нова госпожа, над 40 деца в групата (сборна до вчера), всяка седмица в различна стая... кошмар и за деца, и за родители, а и за учители.
Днес дойде и втората постоянна учителка и се надяваме вече нещата да влезнат в релси.

За болестите в градината и според мен стреса оказва много голямо влияние. Както и, по мое мнение, малкото храна, рядко пиене на вода и други битовизми. Вярно е, че зимно време, 30 деца на затворено много по-лесно си предават вирусите един на друг, но го има и момента, че в доста случаи лятото се боледува не по-малко, а тогава всеки ден са на вън и на отворени прозорци. Мен лично не ме е страх толкова от болните деца в групата(все пак вярвам, че дете с 40С няма да го оставят на градина), колкото от не-проветряването, не-пиенето на вода и не дотам достатъчната храна.

Май се олях с писането, но на тема градина и болести мога да говоря с дни  Crazy

Лек ден на всички и бърза адаптация на малките сладури!

# 29
  • Мнения: 246
Мен лично не ме е страх толкова от болните деца в групата(все пак вярвам, че дете с 40С няма да го оставят на градина), колкото от не-проветряването, не-пиенето на вода и не дотам достатъчната храна.
jivotinche, в нашата детска градина водата е от диспенсър, те сами си наливат в еднократни чашки и им е интересно, та не се притеснявам за това. Действително в яслата доста ожадняваше, но в градината не съм забелязала. Може и да си права за това, че изброените от теб проблеми също допринасят за по-често разболяване.

Общи условия

Активация на акаунт