Борбата с подкожните косми #2

  • 90 471
  • 439
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 220
Този на Орифлейм спасява положението донякъде, но ако се бръсна два-три дни поред (говоря за бикини линията, там имам проблем с врастналите) - и се зачервяват много гадно. Иначе откакто го ползвам не ми е чак такъв проблем, а и ми растат по-малко, определено има ефект. Но съм вече на трета опаковка.

Изчетох ви и май се оказва, че окончателно спасение няма Sad

# 31
  • Мнения: 0

Ох май наистина няма, но винаги се надявам някой да сподели положителен резултат #Cussing out

Не става ей така да си ходим много е гадно някакви пъпки, белези да не говорим лятото и банския

Ще ходя пак на доктор няма начин

# 32
  • On the sea
  • Мнения: 1 849
Аз тотално спрях епилатора, от почти 3 седмици карам само с самобръсначката и ефект определено има. Изчезнаха около 70% от подкожните косъмчета и непосредствено след всяко бръснене се мажа с гела на Орифлейм.

# 33
  • Мнения: 0

Аз се ядосах мнооого като се видях онзи ден и почнах с бръснача сутрин и вечер стържи стържи на моменти и кръв тръгва  Rolling Eyes

Сега ми даде нова надежда за бръснача хахаха

# 34
  • On the sea
  • Мнения: 1 849
И аз се ядосвам, ама всъщност не изисква много време и кръв има понякога, но това е от пъпчиците от които излизат косъмчетата. Определено съм по доволна, но това си е мое мнение, никого не задължавам да опитва, всеки сам си преценява Peace

# 35
  • Мнения: 0
Знаете ли реших да пробвам и с епилация ще събирам от закуски както се казва, нооо дано стане

имате ли опит за да препоръчате лазерна или фото. Навих се, защото при сестра ми се махнаха подкожните, а се загледах и по ваучери за епилация.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 19
за мене най-добър ефект има редовното търкане с пемза, също така редувам кола маска и епилатор и нямам подкожни косъмчета.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 815
за мене най-добър ефект има редовното търкане с пемза, също така редувам кола маска и епилатор и нямам подкожни косъмчета.
Абсолютно подкрепям за пемзата. Преди време бях писала и сега го потвърждавам. Търкам се на мокра кожа с камък - евтин от Кауфланд за 0.77 лв. и си ползвам епилатора без проблем. Това лято не можах да се нарадвам на чистите си и гладки крака  Peace

# 38
  • Мнения: 1 656
това преди епилатора или след него? или периодично?

# 39
  • Варна
  • Мнения: 815
това преди епилатора или след него? или периодично?
По-скоро периодично, но задължително преди да се епилираш Peace

# 40
  • София
  • Мнения: 324
Прочетох само тази тема. И аз имах проблем с подкожните, зачервявания дори и рани, защото много ме дразнеха и ги махах с игла. Преди около 10-тина години спрях да използвам епилатор и съответно бръснача, точно поради тази причина. Преди това съм ходила и на топла кола маска (тази с лентите), но отново имах същия проблем. Кардинално реших да си правя сама гореща кола маска, тази, която се маха директно с ръка. Изисква доста опит за поставянето и махането. Обаче още след първата година след 4-5 пъти (като времетраене след повече от 7-8 месеца) почти нямам косми от коленете надолу. Моите бяха много плътни и тъмни. Мога да кажа, че лятото си махам точно три пъти космите, защото вече бавно растат, нямам зачерявания (само първия ден след процедурата), но за мен си е ОК. Използвам я само за мен за многократна употреба и ценово ми излиза много на сметка. Нанасянето става с метална или дървена шпатула. Преди време си търсих и уред точно за този тип кола, но не намерих. Има две отделения - едното е за поставяне на вече използваната кола маска, тя започва да се нагрява и след като премине праз цедката, сместа отива е другото отделение, от което може да започне наново да се слага. За съжаление никъде в нета не мога да намеря подходяща снимка, за да кача. Уредът има метална цедка и различни степени на загряване.
Сега използвам един от евтините еднолитрови фритюрници и пак ми върши работа, но хамалогията е повече, че на 2-3 пъти трябва да я прецеждам.
Ако някой намери такъв уред, дори и втора употреба, пишете едно лично Simple Smile

# 41
  • Мнения: 0
Първо да споделя, че вече 2седм съм на бръснач и мисля има леееееко подобрение поне не забелязвам нови врастнали. Пак уточнявам става въпрос за интим при мен не за крака.

Относно машинките бясна съм, защото от дрогериите Лили си взех машинка за кола маска. Пълнителя се слага загрява за 20-30 мин и готово. Самия пълнител е с ролка отгоре и се нанася лесно, не се отделя кола маска и да цапам навсякъде. Ленти не вземам от дрогерията, а от интернет- поръчвам цяла ролка доста по-евтино излиза.

# 42
  • София
  • Мнения: 901
Аз да побутна темата - при някой друг врастват ли се и косъмчетата под мишниците? На мен вече 2 пъти ми се получава този проблем. Около празниците ми се беше образувала подутина, всеки ден изтичаше кръв и гной (с извинение) и в един момент спря. Чоплих с игла, но косъм не се показа, а подозирам, че все още е там. Сега почти до същото място ми се появи подобно нещо  Twisted Evil там няма как да ексфолирам и просто не знам какво да правя!  #Crazy

И още един въпрос - пемзата не е ли много груба за търкане на краката?  Embarassed Прочетох по-нагоре в темата, нали става въпрос за пемзата, с която се търкат петички  Laughing на мен ми се струва прекалено груба, но пък ексфолиантите не ми вършат никаква работа за краката специално, така че може би ще пробвам и аз с пемза  newsm78

# 43
  • Мнения: 220
Аз да побутна темата - при някой друг врастват ли се и косъмчетата под мишниците? На мен вече 2 пъти ми се получава този проблем. Около празниците ми се беше образувала подутина, всеки ден изтичаше кръв и гной (с извинение) и в един момент спря. Чоплих с игла, но косъм не се показа, а подозирам, че все още е там. Сега почти до същото място ми се появи подобно нещо  Twisted Evil там няма как да ексфолирам и просто не знам какво да правя!  #Crazy

И още един въпрос - пемзата не е ли много груба за търкане на краката?  Embarassed Прочетох по-нагоре в темата, нали става въпрос за пемзата, с която се търкат петички  Laughing на мен ми се струва прекалено груба, но пък ексфолиантите не ми вършат никаква работа за краката специално, така че може би ще пробвам и аз с пемза  newsm78

Внимавай с тези подутинки, да не се възпалят. И на мен ми се е случвало - но аз ги оставях да спрат да ме болят и лекичко ги зстисквах, с тях излизаше и косъмчето. Ако обаче подутините ти се струва, че само забират, без подобрение - мажи с йодасепт или ихтиол, те "издърпват" гадостите и махат възпалението... И епилирай/бръсни по-нарядко, докато не минат съвсем  Peace

# 44
  • Мнения: 116
Аз съм се жулила с пемза и макар,че все обвинявам Филипс-а,може точно пемзата да ми пре... кожата на краката.Сякаш изведнъж започнаха да ми врастват космите и да стават белези после.

Последна редакция: чт, 10 яну 2013, 23:43 от Мидичка

Общи условия

Активация на акаунт