Борбата с подкожните косми #2

  • 90 639
  • 439
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 711
Това, че ексфолирането много помага при врастнали косми май май ще се окаже мит  Thinking От години ексфолирам краката си - моя проблем е от колената надолу - и то основно с утайка от кафе, което е доста груб ексфолиант. Ами няма никакъв ефект върху гадовете под кожата! При всеки е индивидуално, със сигурност, но като гледам моите косми (повечето от подкожните) под какъв слой кожа са навътре, няма и как ексфолирането да помогне. Няколко месеца се старах само с кола да почиствам краката. На третия-четвъртия път отивам на кола, мажат ме и дърпат няколко пъти и се пребирам вкъщи със 100 косъма по краката - под кожата са и колата не ги е хванала, трябва да ги обръсна и всичко отива на ватъра! Та за това редувах на 2-3 кола-маски 1-2 пъти бръсна. Последния път си направих кола, ексфолирах 1-2 дни и косъмчетата, които се показаха минах с епилатор. След 5 дни-подкожните косми са повече от другите, доволно количество са станали на пъпчици, а аз цяло лято съм с дълги рокли и панталони! Нямах възможност да ходя на плаж и с моята бяла кожа положението е трагично. Направо като гледам другите с гладките крака ми става гадно  Embarassed За това за сега съм решила основно бръснене! На млади години цяло лято да не смея да си покажа краката  Twisted Evil


Моят съвет е да зарежеш всякакви епилатори и кола маска... Бръсни ги, подкожните ги махни с игла, известно време ще са ти разранени краката, но ще зарастнат и ще спрат да излизат... Аз така направих... обезобразих си краката с една игла, не ги обезкосмявах месец, за да могат да зарастнат раничките, и сега ги бръсна... ако не всеки ден, то през ден. Почти не излизат подкожни, а и то май тия подкожни са останали отдавна... Краката ми са в пъпки и белези, но нови подкожни не излизат... овратително груби са от бръсненето, но ако някой се сеща за по-ефикасен вариант, да каже...

# 16
  • Мнения: 234
Записвам се да следя дали някой няма да открие чудо срещу тези косми! И аз след толкова години борба просто вече си мисля, че е до кожа и косми, и толкова....

# 17
  • Мнения: 1
Момичета това се лекува с лекарства.Моя съвет е да потърсите дерматолог, който работи с екстемпорални форми.Аз ходя при лекарка, която предписва такива лекарства и напредъка ми е неимоверен, цяло лято не съм обула дълъг панталон, за разлика от предишните три години упорито криене с дънки и прочие!

# 18
  • Мнения: 3
Здравейте,може би някои ще ме линчуват,но ще дам един съвет.Най-резултатният начин да се отървете от подкожните косми,както и от белезите от тях е фотоепилацията.Относно другите начини за обезкосмяване-кола маската също е начин да се премахнат подкожни косми,но не може да очаквате чудо от 2 или 3 пъти.Епилаторите са основните причинители на подкожни косми.За съжаление при някои хора има силно предразположение към образуване на подкожни косми независимо от начина,по който се обезкосмяват-кола маска,епилатор или бръснене.Има различни кремове с пилинг ефект,които съдържат в състава си процентно съдържание на киселини,но при всеки има различни индивидуални особености,които определят и решението на проблема с подкожните косми.

# 19
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Тези косми са ми голям проблем...записвам се да не изгубя темата и да прочета старата.

# 20
  • On the sea
  • Мнения: 1 849
Моите понамаляха, малко като редувам един път бръснене, един път с епилатора и вече 2 месеца се мажа с гела на Орифлейм за врастнали косъмчета. Не са изчезнали напълно, но определено има някакъв ефект, но това е много индивидуално, на един действа, а на друг не. Успех с борбата!

# 21
  • Мнения: 1 656
и аз тук при вас  Sad
миналата година си купих нов епилатор- хубава марка, скъп.... но си окепазих краката- пъпка до пъпка, добре че беше вече есен  и не ми се налагаше  да нося поли.
Започнах да се бръсна и положението се пооправи. Но вече толкова месеци наред бръснене ужасно много се сгъстиха и удебелиха космите  Sad  Знам , че ако хвана пак епилатора ме очаква същата одисея- кажете, с какво да мажа, да ексфолирам , писна ми от тия ножчета вече.
Колкото повече чета, разбирам че май няма оправия тоя проблем, ама все пак се надявам на някакво смислено решение  Praynig

# 22
  • София
  • Мнения: 756
Молба към kiulotka и други момичета, които борят проблема с дерматолог. Моля препоръчайте за София специалист, когото сте посетили и сте доволни. И при мен случаят е тежък. Преминах от епилатор на кола маска, намаляха, но не значително.

# 23
  • Мнения: 7
и аз тук при вас  Sad
миналата година си купих нов епилатор- хубава марка, скъп.... но си окепазих краката- пъпка до пъпка, добре че беше вече есен  и не ми се налагаше  да нося поли.
Започнах да се бръсна и положението се пооправи. Но вече толкова месеци наред бръснене ужасно много се сгъстиха и удебелиха космите  Sad  Знам , че ако хвана пак епилатора ме очаква същата одисея- кажете, с какво да мажа, да ексфолирам , писна ми от тия ножчета вече.
Колкото повече чета, разбирам че май няма оправия тоя проблем, ама все пак се надявам на някакво смислено решение  Praynig
 

И аз се отказах от епилатора и преминах на самобръсначки. Но ефектът е - удебелени косъмчета. Поне забравих за червените пъпчици. Сега ще трябва да мисля за козметичка!  Confused  Май, друг изход няма.

# 24
  • Мнения: X
При мен подкожните косми са много сериозен проблем. Реших го, като престанах да ги скубя, от....има няма 10 години за краката под колената ползвам само и единствено самобръсначка. Много съм доволна, краката ми винаги са гладки и изглеждат прилично, ен ми се налага да чакам седмици, за да мога да ги махна, абе...доволна съм. Бих пробвала с фото или лазер, но...от опита ми до тук с този вид епилация, не съм убедена, че ще си струва инвестицията. Иначе нагоре и по ръцете ползвам епилатор, но там не ми излизат подкожни косми. И това с ексфолирането може и да помага при леки случаи, но при сериозни освен до разраняване не води до нищо друго.

# 25
  • Мнения: 1
Молба към kiulotka и други момичета, които борят проблема с дерматолог. Моля препоръчайте за София специалист, когото сте посетили и сте доволни. И при мен случаят е тежък. Преминах от епилатор на кола маска, намаляха, но не значително.

За София не мога да помогна с личен опит, но мога да ти дам телефонният номер на една дерматоложка, която лекува с ефективните за мен методи и ми беше препоръчана от аптекарките в аптеката в безистена на Славейков.Лекарката е д-р Йорданова, а телефона е 0887660484.надявам се да е от помощ!  Hug Hug

# 26
  • Мнения: 711
При мен подкожните косми са много сериозен проблем. Реших го, като престанах да ги скубя, от....има няма 10 години за краката под колената ползвам само и единствено самобръсначка. Много съм доволна, краката ми винаги са гладки и изглеждат прилично, ен ми се налага да чакам седмици, за да мога да ги махна, абе...доволна съм. Бих пробвала с фото или лазер, но...от опита ми до тук с този вид епилация, не съм убедена, че ще си струва инвестицията. Иначе нагоре и по ръцете ползвам епилатор, но там не ми излизат подкожни косми. И това с ексфолирането може и да помага при леки случаи, но при сериозни освен до разраняване не води до нищо друго.

Точно като при мен! От коленете надолу използвам самобръсначка от 2 месеца и положението е малко по-добре.. става много бавно, но определено аз виждам подобрение във вида на кожата... Иначе космите са ужасни - остри, черни и дебели и ако един ден ги оставя, започват да боцкат... но няма как, по-добре така отколкото грозно червени точки и пъпки навсякъде... Това ме посъветва дерматоложката ми, също така ми предписа http://www.marvi.bg/pr_images/20120903180057_gingira-alba-activ.jpg да го мажа след бръснене и честно казано съм доволна...

# 27
  • София
  • Мнения: 756
За София не мога да помогна с личен опит, но мога да ти дам телефонният номер на една дерматоложка, която лекува с ефективните за мен методи и ми беше препоръчана от аптекарките в аптеката в безистена на Славейков.Лекарката е д-р Йорданова, а телефона е 0887660484.надявам се да е от помощ!  Hug Hug
Благодаря ти! А в какво се изразява методът? Не е ли по специфична козметика?

# 28
  • у дома
  • Мнения: 67
Още един глас за самобръсначката  Peace Колкото и да не се приема от козметиците като съвременен метод за обезкосмяване, при мен само това подейства. Ужасни петна имах по краката от епилаторите /имах два - все хуууубави.../, подкожни косъмчета и червени петна - години наред. Цяла зима действах само със самобръсначката и през пролетта вече спокойно можех да си покажа краката, без да чакам да отида на море, за да потъмнеят малко и леекичко да се поскрият петната. Иначе казано, макар и по-дебели косъмчета - за предпочитане е пред разранените крака.

# 29
  • Мнения: 0

Здравейте,

доколкото прочетох в темата се споменават предимно крака

Аз имам голям проблем с интимната зона и подкожните. ПОМОЩ!!!

Пробвах с епилатор
Пробвах с кола
Ползвах и бръснач по 1 месец пробно май нямаше особен ефект
Забъркаха ми крем уреа 10

Засега не мога да си позволя фотоепилация

Общи условия

Активация на акаунт