133 СОУ "Александър Пушкин"

  • 48 537
  • 103
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 685
Бях писала училището в заявлението защото видях, че бала за там е сравнително висок.Знаех за него само, че се намира в близост до метрото което ще е удобен вариант за пътуване на детето.
На първо класиране сина ми бе приет във френската паралелка и всички дружно се отправихме към учебното заведение като оставихме колите и се качихме на метрото.Спестихме си пътуването с автобус до там и наполовина се опитахме да изживеем това което трябваше отрочето да преживява всеки ден.Засякохме времето - супер! около 15 минути път.Слязохме на метростанция „СУ Св. Климент Охридски“ и от там до училището даже нямахме време да се захласнем колко е близо.От тук нататък, само суперлативи.Сградата ни хареса, местоположението още повече.Учителите които срещнахме бяха отзивчиви, дори случайно разговаряхме с директорката, според която разбира се това е най-добрия избор който можем да направим, още повече пък френската паралелка.Сина ми обаче предпочиташе да учи английски и пробвахме със следващо класиране което ни отведе в 35 СОУ и последващо трето класиране на което ура! се завърнахме в 133-то и то с английски.Ние с баща му определено клоним повече към френската т.к. би научил още един език, а английския ще продължава да го развива в хакерските форуми в които постоянно рови, но детето е щастливо защо ще си спести неудобството да учи непознат език Laughing.

# 1
  • Мнения: 42
В сайта на училището има само списъци от първо класиране. При положение ,че вече приключиха всички класирания  е логично да качат окончателните списъци. За местоположението на училището - едва ли бихме могли да желаем по-добро Simple Smile.

# 2
  • Мнения: 1 685
Да, така е  Simple Smile
Снимах списъка с учебниците които трябва да закупим, но телефона ми в момента не е в мен.По-късно ще ги впиша.Родителската среща до колкото разбрах е на 10 септември.

# 3
  • Мнения: 42
Аз бях раздвоена за второ класиране , защото в 133 дъщеря ми беше приета по 8 желание на първо класиране , но тя каза , че всъщност много иска да учи руски език и иска да се запише. Имаше реален шанс за по-предни желания но решението трябва да е нейно.

# 4
  • Мнения: 1 685
Учебниците които трябва да закупим са:
БЕЛ ЗП -  автор  Т. Ангелова и колектив на издателство "Просвета"
Литература - автор  О. Попова на издателство "Булвест-2000"
Инф. технологии - автор  И. Иванов и С. Кънчева на издателство "Нова звезда-2000"
Музика ЗП - автор  Ст. Георгиева и колектив на издателство "Просвета - София"
Изобр. изкуство ЗП - автор   Др. Немцов и колектив на издателство "Булвест-2000"
За учебниците по английски, френски, руски и математика ще получим информация в началото на учебната година.

# 5
  • София
  • Мнения: 39
Записвам се и аз в темата. Дъщеря ми е в паралелката с АЕ и РЕ.Още не е съвсем въодушевена от приема си в 133-то, но бавно приема идеята. Много се  надявам,на 17.09 като влезе вътре да си хареса училището.
Стискам палци,да се заформи добър колектив в паралелката! Praynig

# 6
  • Мнения: 4 465
Ние сме във френската паралелка. Искаше да учи френски, но балът не стигна за 9 ФЕГ. Но всяко зло за добро. Два пъти ходих до училището - за подаване на заявление за участие във второ класиране и за записване и съм с много добри впечатления.

И много бързо се стига от нас до него, т.е. детето ще е облекчено от гледна точка на ежедневното пътуване.

# 7
  • Мнения: 1 685
Знаете ли кога ще се проведе родителска среща?Дали не я пропуснах  Rolling Eyes

# 8
  • София
  • Мнения: 39
Сигурно късно се включвам, но да, родителската среща беше в понеделник - 10.09.Нищо особено не ни казаха, освен цената на учебника по английски -  120 лв.

# 9
  • Мнения: 1 685
Може ли да ми кажеш повече за учебника?
Това ли е?

Последна редакция: сб, 15 сеп 2012, 13:30 от карамелена

# 10
  • София
  • Мнения: 39
Да,това е - цената е за трите книжки.

# 11
  • Мнения: 1 685
Днес от 18.30 ще се проведе родителска среща.Ако желаете да се срещнете с учителката по английски, желателно е в 18.15 да сте там (8-а клас).

# 12
  • Мнения: 16
Записвам се да ви следя, защото съм му хвърлила око на училището, но не зная какви са учители, директор и т.н.Моля, споделяйте впечатления, ще съм много благодарна!

# 13
  • Мнения: 1 685
Сина ми е много доволен от училището и това при положение, че не искаше да се мести от старото.Харесва му отношението на учителите към тях, а за съучениците си говори само хубави неща.Разказва, че са много задружен колектив без изключения.Класната им е много "готина", а за строгата учителка по английски въпреки непрестанните наказания в началото на годината има само добри впечатления.
Ако училището ми беше близо, без да се замисля щях да запиша там и малкия си син.

# 14
  • Мнения: 262
Здравейте!
Имам желание да запиша детето си от първи клас в 133то, но чувам някакви ужаси, че трябвало да се спи пред у-щето направо, има ли някой, който да е минал по този път - да ми обясни конкретно каква е системата?

# 15
  • гр.София
  • Мнения: 4 160
 Sedada, ето ти друга сравнително актуална тема с инфо за първокласниците

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=460355.0

Ти за догодина ли питаш?
Имало е спане и 3 нощи, и 4 нощи през годините.  Тази година-само една нощ Simple Smile

 Но Столична община ще въведе електронно кандидатстване най-вероятно,така че "ужасите" ще отпаднат.

 Училището има сайт,доста оскъден,но има информация за критериите за прием на първокласници. В последните години не са ги променяли.

# 16
  • Мнения: 0
Здравейте! Включвам се в директно  в темата,защото меко казано съм притисната от времето.Започвам с това,че съм от провинцията, а дъщеря ми е 7ми клас и изкара доста добър бал за кандидатстване.Ще съм ви много благодарна,ако споделите малко повече за 133то училище и то за паралелката АЕ и РЕ.За местонахождението ясно. Вълнуват ме въпроси за нивото на обучение,дисциплина,материална база и какво получават учениците в края на обучението си.Моля споделете опит,защото срока за кандидатстване е другата седмица!Благодаря!

# 17
  • Мнения: 1 685
Аз ти писах съобщение, но ще копирам част от него и тук за да може и друг интересуващ се да прочете, въпреки че аз пак ще се повторя с това което съм писала миналата година .
Доволна съм от училището, детето ми още повече и това при условие, че той не искаше и да чува за смяна на старото.Всичко му харесва в 133-то - съучениците, преподавателите, разположението.Учителката им по английски му е любима, нищо че е най-строгата от всички преподаватели.Започна с наказанията и домашните още от първия учебен ден.Ясно им показа кой е шефа и въпреки ежедневните наказания в първите дни тя стана "готината госпожа по английски", т.к този предмет им се преподава от двама по неясни за мен причини.Основно имат при готината и по 4-5 часа седмично при класната им ръководителка.Директорката е доста строга и не могат да си помислят за разни своеволия които да останат безнаказани.Аз лично съм се срещала с помощник директорката, която ми остави много добро впечатление.Доколкото разбирам от 9-ти клас ще изучават няколко предмета на английски точно както е в езиковите гимназии.Много съм доволна и от този факт.В 8 клас учат основно английски и по-малко български, литература, математика, рисуване, физическо и информатика.
Аз и съпруга ми харесаме училището още щом отидохме.Първо ме впечатли разположението му, след това децата които видяхме там -едни такива добрички и умни, като че ли на лицата им беше изписано, видяхме и директорката която също направи добро първо впечатление.М/у другото френската паралелка също е добра.При нейното завършване от училището се издава диплома валидна при кандидатстване във Франция.

# 18
  • Мнения: 66
Здравейте! Включвам се в директно  в темата,защото меко казано съм притисната от времето.Започвам с това,че съм от провинцията, а дъщеря ми е 7ми клас и изкара доста добър бал за кандидатстване.Ще съм ви много благодарна,ако споделите малко повече за 133то училище и то за паралелката АЕ и РЕ.За местонахождението ясно. Вълнуват ме въпроси за нивото на обучение,дисциплина,материална база и какво получават учениците в края на обучението си.Моля споделете опит,защото срока за кандидатстване е другата седмица!Благодаря!


И аз съм в същата ситуация. Интересува ме френската паралелка. Надявам се с бал 32 синът ми да влезе в 9 ФЕГ, но 133 СОУ ще е следващо в списъка. Радвам се, че чета все хубави неща за училището.

# 19
  • София
  • Мнения: 171
И ние на есен може да сме 8 клас в паралеката АЕ и РЕ, затова ще Ви следя Simple Smile

# 20
  • Мнения: 0
Ами ние със сигурност вече сме в 133то с  АЕ и РЕ.Надявам се всичко да е наред с децата в класа,защото май те са по-важни от учителите Grinning (според ведрите тийнеджъри разбира се).Аз  все още съм в размисъл,защото бала и стигаше за 1ва и 2ра англ. ,но тя си го избра по нейни си критерии и аз се съобразих с това-тя ще учи там,а не аз .Естествено съм притеснена в рамките на нормалното мисля,защото не съм се срещала с никой от училището освен при записването. Да са ни живи и здрави и щастливи-това е най-важното!

# 21
  • София
  • Мнения: 171
И дъщеря ми е в 133 с АЕ и РЕ Simple Smile florianabg децата ни ще са в един клас, май ще се запознаем  на живо Simple Smile Късмет на девойките с новото училище!

Трябваше ли ви отпусното от старото училище когато се записахте в 133?

Последна редакция: чт, 04 юли 2013, 09:01 от Marssy

# 22
  • Мнения: 0
Честито!Ще се видим на 10.09 на родителската среща  Simple Smile. При записването дадохме отпусното от старото училище,копие от акта за раждане-характеристиката,медицинския картон,бележка за ваксините и останалите неща казаха,че могат да се дадат и на родителската среща.Май реда не е точно такъв,но от старото уч-ще проявиха разбиране и ни дадоха документите накуп,защото не сме от София и ни спестиха разкарването.При записването ти дават едно розово листче,на което всичко си пише и ти връщат служебна бележка,че вече сте записани за старото училище.От предишните писания разбрах,че ще се купуват учебници по англ..Има и някакъв списък с др. учебници,но не знам дали и те се купуват.Мисля да се обадя до училището като минат всички класирания и да питам.Междувременно,ако разбереш нещо пиши на  ЛС.

Последна редакция: чт, 04 юли 2013, 11:04 от florianabg

# 23
  • Мнения: 1 685
Честито!Много се радвам за вас!Пожелавам ви много шестици!
Списъците с необходимите учебниците се изнася на вратата и трябва вие да си ги закупите. За учебниците по английски при нас (предполагам това е практика) се събираха пари и се поръчваха от училището.

# 24
  • Мнения: 0
Честито!Много се радвам за вас!Пожелавам ви много шестици!
Списъците с необходимите учебниците се изнася на вратата и трябва вие да си ги закупите. За учебниците по английски при нас (предполагам това е практика) се събираха пари и се поръчваха от училището.

Благодаря!Както винаги си с точната информация-мислиш ли ,че вече са ги изкарали или трябва да се провери по-късно този месец?

# 25
  • София
  • Мнения: 171
Страхотни сте! Peace

Утре ще ходим да се записваме и ще видим какво е изнесено. Ако разбера още нещо, ще дописвам! Hug

# 26
  • Мнения: 90
на 8.07 нямаше списък все още,ние тогава се записахме в паралелка ФЕ.

# 27
  • София
  • Мнения: 171
За питах за учебниците и ми казаха, че на родителската среща на 10.09, класната ще ни ги каже Peace

# 28
  • Мнения: 0
Здравейте, майка съм на младеж, който ще е осми клас в паралелка с руски в 133 СОУ тази година.Интересува ме мнение на родители, чийто деца учат в по-горните класове относно атмосферата в училището и учителите.Благодаря ви.

# 29
  • Мнения: 39
Юлия Божкова, и синът ми е с френски и руски. Някой може ли да даде информация за тази паралелка, за учителите, за предметите, които в осми клас ще се изучават на френски? Базата също ме интересува, някъде прочетох, че била отчайваща, нямало физкултурен салон.. Има ли клубове по интереси? Ще съм благодарна някой да се отзове с отговори.

# 30
  • Мнения: 0
Юлия Божкова, и синът ми е с френски и руски. Някой може ли да даде информация за тази паралелка, за учителите, за предметите, които в осми клас ще се изучават на френски? Базата също ме интересува, някъде прочетох, че била отчайваща, нямало физкултурен салон.. Има ли клубове по интереси? Ще съм благодарна някой да се отзове с отговори.

Здравейте, пише ви ученик, който ще е 9 клас във френската паралелка на 133то СОУ. Честито за приема, прекрасен избор сте направили!

Списъкът с учебниците ще бъде закачен на вратата на училището в началото на м. Септември.
Учебниците по френски език се купуват първият учебен ден (16.09.), цената ще ви я кажат на първата родителска среща (10.09.). Миналата година цената беше 210 лв. и включваше учебник А1, учебна тетрадка А1, учебник А2, учебна тетрадка А2, граматика (с упражнения), спрежение на френските глаголи, френско-френски речник, френско-български и българско-френски речник, речник на френските синоними и антоними, френско-български тематичен речник и упражнения по френски в ситуации.
Тази година най-вероятно ще използвате същите помагала.

По принцип учителките по френски език са две (г-жа Теофилова и г-жа Леви). Г-жа Теофилова преподава добре и не е чак толкова строга, докато г-жа Леви също преподава добре, но е много строга.
На вас класен преподавател ще ви бъде г-жа Теофилова, съответно тя ще ви преподава всички часове по френски език (лексика и граматика). В 8-ми клас няма предмети, които да се изучават на френски език, чак в 9-ти клас са трите предмета на френски език.
Много зависи кои учители ще ви се паднат по БЕЛ и Математика. Доколкото знам почти всички учители по Български език и Литература са добри, но има някои учители по Математика, които не са чак толкова добри.

Относно базата, има стол за хранене + лавка (около училището също има магазини за хранителни стоки, пици, кафета, etc.). Сградата не е отчайваща, през зимата има парно и е топло, но зависи какво имате предвид под "отчайващ". Има физкултурен салон, в които е студено през зимата.  Confused

Клубове по интереси няма, но се надявам в скоро време това да се промени.

В края на 8-ми клас имате устен и писмен изпит.
- Писменият изпит се организира от МОН. (60 въпроса + съчинение, което трябва да съдържа между 170-190 думи) -> Всичко това за 3 (три) часа.
- Устният изпит представлява диалог с другарче.
Около м. Март ще ви бъде даден конспект с 20 диалога, които детето и неговото другарче ще трябва да развият. Когато дойде денят на устния изпит, обикновено е след писмения, двамата ще изтеглят един от диалозите и ще го разиграват пред класа.
- Другата част от устния изпит представлява представяне на френски език (как се казва, на колко е години, къде живее, къде учи, какво обича да прави през свободното си време,  за семейството му и т.н.) и ще говори по свободно - избираема тема на френски език, може да бъде направена също презентация на таблет, кадастрон, etc.

Като цяло, ако имате по-конкретни въпроси, ще се радвам да ви отговоря.
Надявам се да съм помогнал.  Peace

Последна редакция: вт, 16 юли 2013, 12:05 от anonymous98

# 31
  • София
  • Мнения: 171
Много благодарим за информацията anonymous98 Simple Smile А дали може да споделиш и неща за паралелката АЕ и РЕ?

# 32
  • Мнения: 39
Anonymous 98, благодаря от сърце!

# 33
  • Мнения: 0
А дали може да споделиш и неща за паралелката АЕ и РЕ?

С удоволствие, но нямам почти никакви преки наблюдения към английската паралелка. Знам единствено, че учителите, които преподават по БЕЛ и Математика на френската паралелка, съвпадат с тези на английската паралелка. По-горе в темата бяха споменали нещо за английската паралелка, върнете се и прочетете отново.
Между другото, ето и групата във Фейсбук на зайците (2013/2014) в 133то СОУ: https://www.facebook.com/groups/476426545779738/

# 34
  • София
  • Мнения: 171
Много, много благодаря! Peace

# 35
  • Мнения: 39
А как стои въпросът с униформите? Имате ли или не?
И още- след като г-жа Теофилова ще е класна и преподавател по френски, г-жа Леви от девети клас ли се включва или какво? Сигурен ли си за класния ръководител? Защото е много важно при нов език кой ще те подхване- и като отношение, и като професионализъм. Учителя както може да те накара да се влюбиш в езика и да учиш с желание и ентусиазъм, така може и да те отврати от него. Затова питам за Теофилова-що за човек е, винаги ли тя е класна на зайците и разбира се дали е спокойна и търпелива като преподавател.

# 36
  • Мнения: 0
А как стои въпросът с униформите? Имате ли или не?
И още- след като г-жа Теофилова ще е класна и преподавател по френски, г-жа Леви от девети клас ли се включва или какво? Сигурен ли си за класния ръководител? Защото е много важно при нов език кой ще те подхване- и като отношение, и като професионализъм. Учителя както може да те накара да се влюбиш в езика и да учиш с желание и ентусиазъм, така може и да те отврати от него. Затова питам за Теофилова-що за човек е, винаги ли тя е класна на зайците и разбира се дали е спокойна и търпелива като преподавател.

Нямаме униформи.

Сигурен съм, че г-жа Теофилова ще ви бъде класна и преподавател по френски. Г-жа Леви не би трябвало да се включва, при нормални обстоятелства. Госпожа Теофилова е много добър учител, поне по мои впечатления. Търпелив и много спокоен преподавател, но естествено и тя е човек, и тя се ядосва, и децата може да я ядосат. Определено има подход към децата, не че г-жа Леви не е добър преподавател, напротив, тя е много амбициозен човек и иска децата да излязат от това училище с добре научен френски език. За жалост г-жа Теофилова няма повече да ми преподава, точно защото хваща зайците наесен.
Не винаги е класна, просто се пада тази година тя да ги ръководи. След като изкара випуска до 12-ти клас (2017/2018 г.), хваща зайците, които ще са тогава (2018/2019 г.).
Първите дни детето ще се върне с по 70-80 думи за научаване, но естествено с течение на времето и думите намаляват.
Много е важно как ще подходи детето към това натоварване 8-ми клас, но ако има наистина желание да го научи езика, края на 8-ми клас ще бъдете очарована.  Simple Smile Не бива да пропуска уроци, защото после наваксването е много трудно.  ooooh!

# 37
  • Мнения: 0
Здравей anonymous 98, благодаря ти за информацията, която ни даваш, а би ли споделил впечатления /ако имаш такива/ от преподавателите на паралелките с първи руски език? Благодаря ти предварително.

# 38
  • Мнения: 0
Искам да попитам и още нещо.Коя смяна ще са осмокласниците на есен?

# 39
  • София
  • Мнения: 171
Мисля, че първия срок са 2 смяна

# 40
  • Мнения: 0
Здравей anonymous 98, благодаря ти за информацията, която ни даваш, а би ли споделил впечатления /ако имаш такива/ от преподавателите на паралелките с първи руски език? Благодаря ти предварително.

Доколкото знам от мои познати, които учат в руската паралелка. Учителката по руски език е добър преподавател, а и училището е руско, така че няма как да е другояче. Имаха проблеми с учителката по Математика, естествено не знам дали ще се падне тя на зайците. Не преподавала добре, не разбирали нищо, най-високият резултат на класното за втори срок бил 3,50. Естествено перифразирам, не знам доколко това е вярно. newsm78
На матурата по руски език в края на 8-ми клас е имало много високи резултати, което гарантира добро образование по езика.

Да, първият срок са 2-ра смяна, наред с горен курс (9, 10, 11 и 12 клас). Вторият срок са 1-ва смяна, отново със същите класове.
1-ва смяна:
Начало: 7:30 ч.
Край: 12:30 ч. (6 часа); 12:45 ч. (7 часа)
2-ра смяна:
Начало: 13:30 ч.
Край: 18:30 ч. (6 часа); 18:45 ч. (7 часа)
! Всеки вторник (когато имаме 7 часа) часовете са намалени (по 35 минути) и затова свършваме в 12:45 ч. / 18:45 ч.!

Тук е мястото да добавя към Одет, тъй като пропуснах в предишния си пост.
Освен двете госпожи по френски език, има още една (г-жа Белчева), но както казах само г-жа Теофилова ще им преподава. Случва се да имаме и някой друг час (по заместване) с г-жа Белчева, въпреки че не ни преподава.

Мога също да добавя, че на матурата по френски език в края на 8-ми клас сме се представили по-добре от 9 ФЕГ, с която малко или много се съревноваваме.

Последна редакция: вт, 16 юли 2013, 17:01 от anonymous98

# 41
  • Мнения: 39
anonymous98 много отзивчиво дете си и подробната ти информацията ме успокои и даде яснота за всичко, което ме интересува. Засега Laughing
Още веднъж, благодаря!

Последна редакция: вт, 16 юли 2013, 17:15 от Oдет

# 42
  • Мнения: 0
Благодаря ти мило дете за изчерпателния отговор Peace

# 43
  • София
  • Мнения: 171
Дъщеря ми ми каза, че са изнесли списъка с учебниците на вратата на 133-то, но още не сме ходили да проверим.

# 44
  • Мнения: 0
Дъщеря ми ми каза, че са изнесли списъка с учебниците на вратата на 133-то, но още не сме ходили да проверим.

Ще можеш ли да го качиш тук, след като го видите?  Simple Smile

# 45
  • София
  • Мнения: 171
Разбира се Simple Smile

# 46
  • Мнения: 0


Заслуги на едно момиче от групата на зайците. Peace

edit; Забелязах, че граматиката по ФЕ е сменена.

# 47
  • Мнения: 0


Заслуги на едно момиче от групата на зайците. Peace

edit; Забелязах, че граматиката по ФЕ е сменена.


  Благодаря! Peace

# 48
  • София
  • Мнения: 171
anonymous98, и аз много благодаря!

# 49
  • Мнения: 90
На кабинетна система ли са или учителите идват при тях ?

# 50
  • гр.София
  • Мнения: 4 160
 Няма кабинети. Учителите обикалят.

# 51
  • Мнения: 90
Няма кабинети. Учителите обикалят.
Благодаря

# 52
  • Мнения: 39
Наслука на всички ученици, да са умни, постоянни в знанията и упорити в старанието! Да са здрави, щастливи и с лекота да минават през трудностите!
Успех!

# 53
  • Мнения: 1 685
Успешна учебна година на всички!

# 54
  • София
  • Мнения: 171
Успех на всички ученици и от мен Simple Smile

# 55
  • Мнения: 2
Здравейте!

Казвам се Мартин Петров. Известен съм с писателската, актьорска и будителска дейност. Искам да кажа, че в 133-то са най-кадърните ученици, това е училището за таланти, училище за дипломати с живота, това училище не дава само знания, но и основата да тръгнеш към стъпките на живота. В противоречие с другите коментари ще кажа, че училището ИМА САЙТ, ученическият съвет, които е един от най-силните в столицата, а и в България е http://133sou.com/uchenicheski_suvet/ и там можете да намерите контакти към съвета, защото наистина ние учениците даваме най-добро мнение. Свободата на словото е пълна в училището. Едно от малкото училища, в които се позволява да си кажеш мнението. Свободия- няма, анархия- не, наркомани- не, глупешки мислители- не! Това е училище, в което и най-големият глупак да влезне излиза- кадърен! По информатика се преподават най-важните неща, учителите по всякакви предмети са убедителни и знаят какво правят. Изключителни професионалисти обичащи децата, е, естествено и ние имаме черни овце, но те са малко и изключителни професионалисти. Ако детето ви е надменно, феймъс, кифла, псевдо нацист, неонацист, нацист, расист, ако детето ви е самовлюбено и самозабравило се, то няма да му хареса обстановката в 133-то! Като председател на информационната комисия бих казал, че училището е най-задружното в България. Смятам така, защото това: http://m.novanews.bg/news/view/2014/02/21/68844/%d1%83%d1%87%d0% … 0%b4%d0%be%d0%bc/ е факта!
За броени дни организирахме цялото училище и помогнахме на този дом. За няколко часа организирахме над 300 човека и отидохме на 18.02.2014 год. да почетем паметта на Апостола ЛЕВСКИ! Ние сме едно задружно училище, както едно време е имало задружни класове. Ние се обичаме и уважаваме. В противоречие отново с това, че няма извънкласни дейности- ЛЪЖА Е! Майки и бащи, има извънкласни дейности, но те отново учат ДА СЕ СПОРТУВА, ДА СЕ ПОМАГА, ДА СЕ ОБИЧА И ДА СЕ ДАВА!
Поздрави!
Мартин Петров-Патриот

За всякакви въпроси тук в темата И:
email(личен): martin-petrov@bgfen.net
email(на съвета): uchenicheski_suvet@133sou.com

# 56
  • Мнения: 16
Здравейте! Пиша тук с молба за мнения и впечатления за г-жа Мариана Василева от 133-то училище? Имате ли конкретни впечатления от нея?
В голямо чудене сме къде да запишем дъщеря ни в първи клас. Колебаем се между 133-то и 105-то в Дианабад.
И определяща за нас е учителката, защото за началното образование май тя е най-важна.
Предварително ви благодаря за помощта!

Последна редакция: ср, 04 юни 2014, 22:39 от ellyivo

# 57
  • София
  • Мнения: 4 899
Колебаем се между 133-то и 105-то в Дианабад.

На въпроса ти не мога да отговоря от  личен опит, обаче, постът ти ме провокира да те попитам нещо. И в двете училища ли сте класирани? И как е станало възможно това?
Ако сметнеш въпроса ми за прекалено личен, не ми отговаряй и ме извини за което.
 Hug

# 58
  • Мнения: 2 992
И в двете училища ли сте класирани? И как е станало възможно това?
Напълно е възможно за София да приемат детето в повече от едно училища, няма единно класиране по желания, както е за 7 клас. Ако в едното училище има точки по местоживеене, в другото по месторабота. Моето дете също беше прието в повече от едно училище, включително и в 133, но избрахме по-близкото до дома, дано да е бил правилен избора.

# 59
  • Мнения: 16
Не, няма нищо лично във въпроса ти Simple Smile - Да и на двете места сме приети - в едното имаме точки по местоживеене , а в другото по месторабота и това, че единият родител е завършил същото училище. Всъщност сме приети и в трето училище, там имаше изпит за първи клас и детето само се класира с отлични резултати - в последствие това училище го отхвърлихме поради неудобство с транспорта Simple Smile

# 60
  • София
  • Мнения: 4 899
Да и на двете места сме приети - в едното имаме точки по местоживеене , а в другото по месторабота и това, че единият родител е завършил същото училище.

Благодаря ти за отговора   bouquet
Точно това ме интересуваше.

Напълно е възможно за София да приемат детето в повече от едно училища, няма единно класиране по желания, както е за 7 клас. Ако в едното училище има точки по местоживеене, в другото по месторабота.

Мира, по принцип е точно така, както пишеш.
Но в момента се сблъсквам с такава страшна корупционна схема с приема на деца за първи клас, че не ми се описва. И аз подадох в повече от едно училище заявление за прием.
Стандартно с приоритет е местожителството, което дава най много критерийни точки.
Но директорът на нашето училище по местоживеене си е добавил допълнителен критерий за класиране, който обезсмисля всички останали критерий. В резултат на което моето дете не е прието никъде.
Затова зададох въпроса на ellyivo, защото 105-то и 133-то са на доста разстояние едно от друго, но при нея решаващото в случая е, че в едното са приети по два от критерийте.

# 61
  • Мнения: 2 149
Това, че бащата е завършил същото училище - как да го разбирам ?
Това не е критерии. По същата логика, щом майката е завършила
българска филология, детето се ползва с предимство във ВУЗ, същата специалност.

# 62
  • София
  • Мнения: 1 731
Това, че бащата е завършил същото училище - как да го разбирам ?
Това не е критерии...

Има училища, в които това е ясно описан критерий. В 22-о например. Там дори беше и за други роднини, завършили същото училище, ако не се лъжа. Но трябваше да се представи съответният документ, издаден от училището.
Срещах същия критерий и в доста други училища в центъра.

# 63
  • Мнения: 2 992
Стандартно с приоритет е местожителството, което дава най много критерийни точки.
Но директорът на нашето училище по местоживеене си е добавил допълнителен критерий за класиране, който обезсмисля всички останали критерий. В резултат на което моето дете не е прието никъде.
Много съжалявам, но дано имате късмет на второ класиране. Със сигурност ще има места.
Малко оспамихме темата, но ми е любопитно какъв е този допълнителен критерий? В крайна сметка винаги местожителството е било водещо при училищата?
А по питането на Бела, точките за бивш възпитаник на училището ги има на много места, от тази година и в 133-то.

# 64
  • Мнения: 2 149
Узи, Мира, благодаря за пояснението !
Не знаех, че съществува, а си мислех, че само по мое време
бяхме ощетени с разни измислени точки и параграфи.
Аз няма как да докажа, че съм завършила дадено училище,
защото от гимназията не ни върнаха свидетелството за завършено основно образование.
Синът ми е 4 поколение в училището.

# 65
  • София
  • Мнения: 4 899
Mira_p, спамът тръгна от мен и затова се извинявам на всички  Embarassed
Но ще ти отговоря - първо, с една обективна статия по темата. От нея параграфът:
Цитат
Училища заобикалят правилата
касае моя случай. Нормативните правила за критерий за прием са създадени с цел да се избегне фактор време и предимство да имат децата по местоживеене.
НО! Директорът на училището, в което имаме макс. точки, защото сме по местоживеене, е въвел допълнителен критерий, който е именно фактор време. И понеже ние не сме подали заявлението си в първия възможен ден, сега не сме класирани. А в другите училища, където сме подали документи, не се ползваме с критерий по местоживеене, съответно пак не събираме необхадимия брой точки и пак не сме класирани. Пуснах запитване до Инспектората какво да правя в този случай - отговор нямам вече цяла седмица.
Видях се принудена да запиша детето си в ЧУ. Защото, очевидно, Държавата не се интересува от моето бяло, русо БЪЛГАРЧЕ!

# 66
  • Мнения: 27
Здравейте!
Синът ми вече е записан в 8 клас в 133 СОУ АЕ, РЕ. Изчетох темата. Моля споделете пресни впечатления за горен курс! Знаете ли нещо за учителите по английски?

# 67
  • Мнения: 39
Знам само, че две от общо трите учителки по френски език са за психодиспансер. Теофилова и Леви. Едната си позволява да тропа по масата на родителски срещи, ако някой и противоречи, а другата на втория месец предлага да преместите детето, ако случайно среща трудности. Не се ли съгласите, започва с двойките- стигала е и до 17 поредни, заплаха за поправителни изпити, на които щяла да къса и повтаряне на годината. И двете са изключително невротични, разминават се в преподавания материал(едната преподава само лексика, другата само граматика) и педагогически подход категорично липсва. Ако ще избирате френски език, бягайте далеч от там. За другите паралелки и учители съм чувала само добри неща.

# 68
  • София
  • Мнения: 1 176
Предния пост лееко ме шокира  Mr. Green

Детето ми ще учи в паралелката с ФЕ/РЕ - 8 клас  и досега само добри отзиви за учителките по френски сме чули.   newsm78 Дано  да успее, защото Френския е напълно нов език за нея. Naughty

# 69
  • Мнения: 27
Знаете ли нещо за родителска среща в 133СОУ? По- точно за 9 клас става въпрос.

# 70
  • София
  • Мнения: 1 176
И аз съм с 9-класничка.  Засега - нищо...

# 71
  • Мнения: 27
Родителската среща за гимназистите ще бъде на 22.10 /четвъртък/ от 18.30. Това е по информация от младежа, но още няма съобщение в  бележника.

# 72
  • Мнения: 1 685
Благодаря Додо

# 73
  • Мнения: 1
Френски в 133-то и Леви ?! В никакъв случай, освен ако не искате да причините трайна травма на децата си, да не спят по цели нощи, да сънуват кошмари, да ги гонят , обиждат и прочие, а директорката нехае и си гледа тоалетите. Дори психолог се хвана за главата преди две години като чу за какво иде реч, но нищо, едно тържествено обещание, че няма повече да преподава на този клас, естествено неизпълнено. Много родители ме предупреждаваха, че е лоша идея, щом се пада в класа на тази "мадам", както държи да я наричат... Стори ми се, че не е възможно да е чак толкова зле, уви по-зле е, ако имате избор - не го причинявайте на децата.  Самото ниво на преподаване, ако изобщо се преподава, а не се крещи цял час по класа, не струва, нищо, че по никому неизвестни причини госпожата се е окичила с някакви награди, но всички които все пак искаха да научат нещо ходиха през целия период на частни уроци, във френския институт и т.н. Освен това децата ще бъдат наричани уличници, чехълчета и прочие мили обръщения, дори понякога биват постригвани в час, но ако това не ви плаши- напред към 133-то....  Shocked

# 74
  • Мнения: 34
Интересува ме информация за паралелката с английски в 133 СОУ. Дали наистина се изучават разказвателните предмети на английски?

# 75
  • Мнения: 1 685
Не. Изучават се на български.

# 76
  • Мнения: 34
Не. Изучават се на български.

Благодаря ти за отговора. Това беше важно за мен във връзка с подредбата на желанията на дъщеря ми.

# 77
  • Мнения: 572
Здравейте мили маминки,
Дъщеря ми на есен ще е 1ви клас в 133 СОУ с начален ръководител г-жа Диляна Маркова. Дали някой има впечатления от нея като преподавател и в същност каквито и да е впечатления от самото училище в начален курс?

Благодаря предварително.  bouquet

# 78
  • Мнения: 6 472
Здравейте мили маминки,
Дъщеря ми на есен ще е 1ви клас в 133 СОУ с начален ръководител г-жа Диляна Маркова. Дали някой има впечатления от нея като преподавател и в същност каквито и да е впечатления от самото училище в начален курс?

Благодаря предварително.  bouquet
Дъщеря ми не беше в класа на Маркова, но ми е казвала добри неща за нея, тъй като имаше доста приятелчета в нейния клас.
Училището не е лошо. Държат на дисциплината но си имат своите кусори. Държавната занималня е под всякаква критика. По 30-40 деца и е ужасна кака ония. Препоръчвам да запишете детето в някоя от частните. Ние бяхме много доволни от Солнечка. Държи я една рускиня и даде много добър начален тласък на децата, както по отношение на руския, така и като създаване на учебни навици. Като база не е добра, обаче.

# 79
  • Мнения: 572
Здравейте мили маминки,
Дъщеря ми на есен ще е 1ви клас в 133 СОУ с начален ръководител г-жа Диляна Маркова. Дали някой има впечатления от нея като преподавател и в същност каквито и да е впечатления от самото училище в начален курс?

Благодаря предварително.  bouquet
Дъщеря ми не беше в класа на Маркова, но ми е казвала добри неща за нея, тъй като имаше доста приятелчета в нейния клас.
Училището не е лошо. Държат на дисциплината но си имат своите кусори. Държавната занималня е под всякаква критика. По 30-40 деца и е ужасна кака ония. Препоръчвам да запишете детето в някоя от частните. Ние бяхме много доволни от Солнечка. Държи я една рускиня и даде много добър начален тласък на децата, както по отношение на руския, така и като създаване на учебни навици. Като база не е добра, обаче.

Много благодаря за информацията.  bouquet
А дали ще е удобно да ми дадете малко повече инфо за Солнечка адрес и телефон  bouquet

# 80
  • Wonderland
  • Мнения: 741
Понеже прочетох интересни мнения за вече бившото ми училище и класен ръководител, искам да покажа и другата страна на монетата.
Завърших френската паралелка наскоро. Невенка Теофилова ми беше класен ръководител. На нея дължа познанията си по френски, не само аз, но и още стотици други нейни възпитаници. Дали е за психодиспансер не знам, но знам, че масово мои съученици (в това число и аз) заминаваха за френски университети, започваха директно работа на френски в международни компании или пък продължиха образованието си в България по френски програми. Познанията й по френски без съмнение са повече от добри, след като само благодарение на нейното преподаване се случват такива неща.
Колкото до съвместните им действия с Леви - такава е програмата в 8 клас, но ако считате, че знаете по-добре от МОН - окей. Едната преподава лексика и граматика в редовните часове, другата има извънредни такива, в които се съсредоточава само на едното. Така е във всяка паралелка в 8кл. Не само в 133, но и във всяка езикова гимназия.
Преди да обвинявате преподавателите се запитайте децата ви как се държат пред тях, както и преосмислете собственото си поведение на въпросните родителски срещи.
Г-жа Теофилова се отнасяше изключително коректно и адекватно спрямо всеки, който го е заслужил. Когато срещу нея седи олигофрен, няма как поведението й да е по-различно. Което е напълно нормално и разбираемо - учителите също са хора и също имат граници.

# 81
  • Мнения: 49
Здравейте мами,

Целият клас на детето на моя много близка приятелка, имат сериозни проблеми с учителката по математика - Александрина Тодорова.
Моля ви за мнение....
Благодаря предварително!

# 82
  • Мнения: 6
Здравейте, ще помоля за информация и впечатления за учителите, които ще поемат първи клас през учебната 2018/2019 г. и като цяло за училището.
Благодаря предварително!

# 83
  • София
  • Мнения: 14 748
Екипът за предстоящата година е джакпот за бъдещите първолаци. И четирите госпожи са много, много добри. Доколкото знам, вече не може да се избира класен, така че няма смисъл да давам персонални насоки за избор.
Училището - общо взето е добро, но не е уау😆. Най-ми бодат очите липсата на всякакви извънкласни занимания. Но иначе, обновява се материалната база, държи се на дисциплината и се реагира веднага при проблем.  Нормално училище.

# 84
  • Мнения: 6
Много благодаря за отговора yovanka. Имаш ли информация дали занималнята в това училище е на ниво, тъй като прочетох доста негативни мнения.
Благодаря предварително!

# 85
  • София
  • Мнения: 14 748
Много благодаря за отговора yovanka. Имаш ли информация дали занималнята в това училище е на ниво, тъй като прочетох доста негативни мнения.
Благодаря предварително!
Ами....зависи си от детето. Ако е от прилежните и изпълнителните (като голямото ми дете ) всичко ще е изрядно - и домашните се пишат, и допълнителни занимания имат-диктовка, упражнения, задачи. И играят навън.
Но, ако е инатливо и непокорно (като малкото) много, много не вървят нещата - пише домашните, но отказва допълнителни неща и все се оплакват от него заради това. Но пък иначе ходи с голямо удоволствие, че си играе там. 😂
Но аз съм доволна като цяло от училищната занималня.

# 86
  • Мнения: 6
Много ти благодаря, yovanka. Тъй като ние сме се насочили към паралелката с руски език, моля те да ми кажеш, ако имаш информация  как се казват учителите, които ще поемат първи клас 2018/2019.
Благодаря предварително!

# 87
  • София
  • Мнения: 14 748
Много ти благодаря, yovanka. Тъй като ние сме се насочили към паралелката с руски език, моля те да ми кажеш, ако имаш информация  как се казват учителите, които ще поемат първи клас 2018/2019.
Благодаря предварително!
То други паралелки няма - до четвърти клас всички учат само руски. От пети + английски. Госпожите са: Василева, Шопова, Стефанова и на последната й забравих името. 😁

# 88
  • Мнения: 6
Тъй като ми препоръчаха от доста места г-жа Исакова, надявах се една от преподавателите да бъде именно тя, но като чета има добри отзиви и за тези госпожи Василева, Шопова и Стефанова.
Ще следя темата, ако някой има друга информация, нека сподели!

# 89
  • София
  • Мнения: 45
Много ти благодаря, yovanka. Тъй като ние сме се насочили към паралелката с руски език, моля те да ми кажеш, ако имаш информация  как се казват учителите, които ще поемат първи клас 2018/2019.
Благодаря предварително!
То други паралелки няма - до четвърти клас всички учат само руски. От пети + английски. Госпожите са: Василева, Шопова, Стефанова и на последната й забравих името. 😁

г-жа Светлана Иванова (руски език) е четвъртият преподавател.

Г-жа Василева е невероятен учител - нормален, балансиран човек, пазител на истинските ценности, на всичко отгоре и добър преподавател - децата наистина ще се учат.

Успех!

# 90
  • Мнения: 6
Благодаря, много полезна информация ми дадохте!
Хубав ден Simple Smile

# 91
  • Wonderland
  • Мнения: 741
Здравейте мами,

Целият клас на детето на моя много близка приятелка, имат сериозни проблеми с учителката по математика - Александрина Тодорова.
Моля ви за мнение....
Благодаря предварително!

Проблеми от какъв тип?
В моя випуск тя преподаваше на всички 4 паралелки, беше класна на една от тях.. докато не се изпокараха (не разбрахме за какво) и не ги остави.
При останалите 3 класа не е имало никакви проблеми, напротив, аз съм безкрайно доволна от преподаването ѝ.

# 92
  • Мнения: 261
Бих се радвала ако се съберат малко повече мнения за преподавателите, които ще поемат 1-ви клас 2018 - 2019 г..

# 93
  • Мнения: 261
Екипът за предстоящата година е джакпот за бъдещите първолаци. И четирите госпожи са много, много добри. Доколкото знам, вече не може да се избира класен, така че няма смисъл да давам персонални насоки за избор.
Училището - общо взето е добро, но не е уау😆. Най-ми бодат очите липсата на всякакви извънкласни занимания. Но иначе, обновява се материалната база, държи се на дисциплината и се реагира веднага при проблем.  Нормално училище.
А бихте ли могли да кажете все пак нещо повече за госпожите - коя каква е Simple Smile

# 94
  • София
  • Мнения: 435
Здравейте,
Може ли споделите мнения за прогимназиалния етап на училището?
Как стои въпроса с кабинетите? децата ли обикалят или учител идва при тях? дисциплина има ли както е до 4 клас или вече е по-разпусната работа? преподавателите как са, успяват ли да държат нивото на децата? някой има ли впеатления от г-н Михаил Цветков, преподавател по БЕЛ?
Благодаря предварително.

# 95
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Здравейте,
Може ли споделите мнения за прогимназиалния етап на училището?
Как стои въпроса с кабинетите? децата ли обикалят или учител идва при тях? дисциплина има ли както е до 4 клас или вече е по-разпусната работа? преподавателите как са, успяват ли да държат нивото на децата? някой има ли впеатления от г-н Михаил Цветков, преподавател по БЕЛ?
Благодаря предварително.

Синът ми е в 6 клас, дойде в училището след 4-ти. Имат си стая на класа, не обикалят кабинетите. Само за ИТ сменят кабинета и за физическо ходят в салона или навън. За дисциплината, нямам представа как е до 4 клас. В 6-ти клас, пубертета почва да се вихри, децата се чувстват големи... Не само в 133-то, а навсякъде. Има някои предмети, в които има какво да се желае от гледна точка на дисциплина, но като цяло за мен се справят добре. Към преподавателите нямам забележки, но за конкретния преподавател по БЕЛ нямам информация.

# 96
  • София
  • Мнения: 435
Скрит текст:
Здравейте,
Може ли споделите мнения за прогимназиалния етап на училището?
Как стои въпроса с кабинетите? децата ли обикалят или учител идва при тях? дисциплина има ли както е до 4 клас или вече е по-разпусната работа? преподавателите как са, успяват ли да държат нивото на децата? някой има ли впеатления от г-н Михаил Цветков, преподавател по БЕЛ?
Благодаря предварително.
Синът ми е в 6 клас, дойде в училището след 4-ти. Имат си стая на класа, не обикалят кабинетите. Само за ИТ сменят кабинета и за физическо ходят в салона или навън. За дисциплината, нямам представа как е до 4 клас. В 6-ти клас, пубертета почва да се вихри, децата се чувстват големи... Не само в 133-то, а навсякъде. Има някои предмети, в които има какво да се желае от гледна точка на дисциплина, но като цяло за мен се справят добре. Към преподавателите нямам забележки, но за конкретния преподавател по БЕЛ нямам информация.
[/quote] Много Ви благодаря за отговора

# 97
  • София
  • Мнения: 1 010
Здравейте, трето дете пускаме в гимназия и е времето на страстите по подреждането на желанията.
След НПМГ клони към 133 с руски.

Моля спешно да споделите актуални наблюдения от първа, максимум втора ръка. Благодаря предварително. Flowers Hibiscus

# 98
  • София
  • Мнения: 584
След НПМГ клони към 133 с руски.

Моля спешно да споделите актуални наблюдения от първа, максимум втора ръка. Благодаря предварително. Flowers Hibiscus
Точно тези двете и мен ме интересуват. На първо класиране вече е в 133-то. На второто гони НПМГ. И двата варианта мисля, че са добри. Ще се радвам да прочета мнения на родители, наясно и с двете.

# 99
  • Мнения: 2 356
  Аз мога да говоря само за 8 клас. Дъщеря ми е там с ФЕ\РЕ. За първа година е и е много доволна - и от средата, и от преподавателите, и от базата. Особено любими са й г-жа Дамянова по БЕЛ и г-н Петров по френски. Учителите изискват, няма спор, но и дават много.
  Ако ви интересува нещо конкретно, питайте.

# 100
  • Мнения: 41
Здравейте,
Може ли споделите мнения за прогимназиалния етап на училището?
Как стои въпроса с кабинетите? децата ли обикалят или учител идва при тях? дисциплина има ли както е до 4 клас или вече е по-разпусната работа? преподавателите как са, успяват ли да държат нивото на децата? някой има ли впеатления от г-н Михаил Цветков, преподавател по БЕЛ?
Благодаря предварително.
Здравейте! Михаил Цветков е уникален учител. Той преподаваше на дъщеря ми и сме много доволни. Започва още от 5ти клас да готви децата за матурата. Тестовете , които им дава , са във формата на матурата. Проблемът е , че седмокласниците не правят много преразкази при него , но има уроци за тази работа. Набляга много на материала и постоянно изпитва учениците , за да няма пропуски.Като цяло преподавателите , които сега ще преподават на пети клас са много добри като Михаил Цветков по бел и Боряна Кьосовска по математика. Разбира се , има и такива , от които има какво да се желае. Важното е , че  няма проблем с дистиплината в часовете по математика и бел .Също така учителите идват при децата , учениците не обикалят по стаите. Simple Smile

Последна редакция: вт, 14 авг 2018, 15:41 от FB590958BGM

# 101
  • София
  • Мнения: 435
Скрит текст:
HugHugHugBlush
Здравейте,
Може ли споделите мнения за прогимназиалния етап на училището?
Как стои въпроса с кабинетите? децата ли обикалят или учител идва при тях? дисциплина има ли както е до 4 клас или вече е по-разпусната работа? преподавателите как са, успяват ли да държат нивото на децата? някой има ли впеатления от г-н Михаил Цветков, преподавател по БЕЛ?
Благодаря предварително.
Здравейте! Михаил Цветков е уникален учител. Той преподаваше на дъщеря ми и сме много доволни. Започва още от 5ти клас да готви децата за матурата. Тестовете , които им дава , са във формата на матурата. Проблемът е , че седмокласниците не правят много преразкази при него , но има уроци за тази работа. Набляга много на материала и постоянно изпитва учениците , за да няма пропуски.Като цяло преподавателите , които сега ще преподават на пети клас са много добри като Михаил Цветков по бел и Боряна Кьосовска по математика. Разбира се , има и такива , от които има какво да се желае. Важното е , че  няма проблем с дистиплината в часовете по математика и бел .Също така учителите идват при децата , учениците не обикалят по стаите. Simple Smile
[/quote]Благодаря Ви Blush

# 102
  • Мнения: 96
Привет и от мен Simple Smile Интересувам се дали в училището има предучилищна и дали е целодневна или полудневна?
Благодаря предварително!

# 103
  • София
  • Мнения: 14 748
Привет и от мен Simple Smile Интересувам се дали в училището има предучилищна и дали е целодневна или полудневна?
Благодаря предварително!

Няма никаква предучилищна.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт