цикъл след прием на дуфастон

  • 258 151
  • 445
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 102
оказа се че то си имало причина Simple Smile Най накрая след Дуфастон 4 месеца заветните  EFP Благодаря за съветите и подкрепата. Не спирайте да вярвате че чудото ще се случи! Сега започвам с другите притеснение, но стискайте палци всичко да е наред!

# 16
  • София
  • Мнения: 35 897
оказа се че то си имало причина Simple Smile Най накрая след Дуфастон 4 месеца заветните  EFP Благодаря за съветите и подкрепата. Не спирайте да вярвате че чудото ще се случи! Сега започвам с другите притеснение, но стискайте палци всичко да е наред!

Тихичко Честито!
Лека и спокойна бременност Simple Smile
  bouquet

# 17
  • Видин
  • Мнения: 168
Пия Дуфастон от 4 месеца по схема 2х2 от 17 до 26 ден и цикъла се нормализира. Всички изследвания и проходимост са ок.Последния месец изпих една опаковка и цикъла  ми дойде след 4 дни.
Днес 2 дни след нормален цикъл отново имам зацапване , като че ли ще ми идва пак за втори път .Това нормално ли е? Малко съм уплашена...

# 18
  • София
  • Мнения: 35 897
Пия Дуфастон от 4 месеца по схема 2х2 от 17 до 26 ден и цикъла се нормализира. Всички изследвания и проходимост са ок.Последния месец изпих една опаковка и цикъла  ми дойде след 4 дни.
Днес 2 дни след нормален цикъл отново имам зацапване , като че ли ще ми идва пак за втори път .Това нормално ли е? Малко съм уплашена...

Ако до 2-3 дни след края на М. има отново зацапване - причината може да е доизхвърляне на менструална кръв останала в матката. Не се притеснявай - нормално е.
Ако зацапването  продължи повече от 2 дни - посъветвай се с лекар

# 19
  • Видин
  • Мнения: 168
Благодаря много, наистина до вечерта всичко изчезна .Явно е било това.

# 20
  • Мнения: 2
Закъсняваше ми и лекарката каза, че имам малка киста.
Изписа ми Дуфастон за 5 дена 2х1 хапче.
Изпих ги, но вече 8-ми ден не ми идва  Sad

# 21
  • Мнения: 643
Здравейте, от както се помня имам нередовна менструация, идва ми 4 месеца, после 3 не ми идва...пила съм противозачатъчни, но последно ми изписаха Дуфастон на 16 ден от цикъла, пих го 4 месеца, но четох, че не е добре да се пие без хормонални изследвания, тъй като подтиска овулацията и реших да го спра. На третия ден, в който трябваше да съм почнала да го пия ми прокървя и сега вече 3ти ден по мъничко ту кафяво, ту розово или бледо червеникаво... не знам вече какво да правя. Надявах се да ми дойде като хората дори и като спра Дуфастона. Със сигурност ще отида на лекар като ми спре зацапването но не знам какви изследвания точно да поискам...за доказване на овулация може би..  Rolling Eyes Чудя се от какво ли се получава това зацапване, много се притеснявам вече... Cry Cry Cry

Извинявам се за дългия пост, много се надявам някой да изкаже мнение, благодаря  Hug

# 22
  • София
  • Мнения: 35 897
Закъсняваше ми и лекарката каза, че имам малка киста.
Изписа ми Дуфастон за 5 дена 2х1 хапче.
Изпих ги, но вече 8-ми ден не ми идва  Sad

До 10 дни след приема на Дуфастон трябва да ти дойде.
Ако е имало О. / тази малка киста може ли да е ЖТ?? - и е станало зачеване - няма да ти дойде М. след прекратяване на приема Simple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 35 897
Здравейте, от както се помня имам нередовна менструация, идва ми 4 месеца, после 3 не ми идва...пила съм противозачатъчни, но последно ми изписаха Дуфастон на 16 ден от цикъла, пих го 4 месеца, но четох, че не е добре да се пие без хормонални изследвания, тъй като подтиска овулацията и реших да го спра. На третия ден, в който трябваше да съм почнала да го пия ми прокървя и сега вече 3ти ден по мъничко ту кафяво, ту розово или бледо червеникаво... не знам вече какво да правя. Надявах се да ми дойде като хората дори и като спра Дуфастона. Със сигурност ще отида на лекар като ми спре зацапването но не знам какви изследвания точно да поискам...за доказване на овулация може би..  Rolling Eyes Чудя се от какво ли се получава това зацапване, много се притеснявам вече... Cry Cry Cry

Извинявам се за дългия пост, много се надявам някой да изкаже мнение, благодаря  Hug

На 3 ден от МЦ:  ЛХ, ФСХ и Е2
ТСХ и Т4, ТАТ и МАТ
Пролактин, Тестостерон, Андростендион,
ДХЕА
17ОН Прогестерон - на 3 ден от МЦ

Мери БТ 
Това като начало стига - с тези изследвания отиваш при АГ-Ендокринолог

# 24
  • Мнения: 643
Здравейте, от както се помня имам нередовна менструация, идва ми 4 месеца, после 3 не ми идва...пила съм противозачатъчни, но последно ми изписаха Дуфастон на 16 ден от цикъла, пих го 4 месеца, но четох, че не е добре да се пие без хормонални изследвания, тъй като подтиска овулацията и реших да го спра. На третия ден, в който трябваше да съм почнала да го пия ми прокървя и сега вече 3ти ден по мъничко ту кафяво, ту розово или бледо червеникаво... не знам вече какво да правя. Надявах се да ми дойде като хората дори и като спра Дуфастона. Със сигурност ще отида на лекар като ми спре зацапването но не знам какви изследвания точно да поискам...за доказване на овулация може би..  Rolling Eyes Чудя се от какво ли се получава това зацапване, много се притеснявам вече... Cry Cry Cry

Извинявам се за дългия пост, много се надявам някой да изкаже мнение, благодаря  Hug

На 3 ден от МЦ:  ЛХ, ФСХ и Е2
ТСХ и Т4, ТАТ и МАТ
Пролактин, Тестостерон, Андростендион,
ДХЕА
17ОН Прогестерон - на 3 ден от МЦ

Мери БТ  
Това като начало стига - с тези изследвания отиваш при АГ-Ендокринолог

А къде мога да ги направя тези изследвания? (в смисъл при гинеколога като отида или..?) На 3 ден от МЦ означава третия ден след като ми свърши нали? Много благодаря  Rolling Eyes Hug

# 25
  • София
  • Мнения: 35 897

А къде мога да ги направя тези изследвания? (в смисъл при гинеколога като отида или..?) На 3 ден от МЦ означава третия ден след като ми свърши нали? Много благодаря  Rolling Eyes Hug

3 ден от МЦ е 3 ден от началото на Менструалното кървене
Изследванията може да се направят във всяка една Лаборатория. Напр. Цибалаб

Някои се поемат от ЗК, др. - не. АГ може да ти ги пусне, но може и да реши че няма нужда Simple Smile
ЛЛ - може да пусне ТСХ и Т4




# 26
  • Мнения: 5
Здравейте момичета!!! Изписаха ми дуфастон от 14 до 24 ден на месечния цикъл.Докторката каза че до пет дни след края на приема му трябва да ми доиде но вече станаха 13 дена и още цикъл няма.Корема ми е подут и не знам какво да правя.Дали съм бременна??? Thinking

# 27
  • София
  • Мнения: 35 897
Здравейте момичета!!! Изписаха ми дуфастон от 14 до 24 ден на месечния цикъл.Докторката каза че до пет дни след края на приема му трябва да ми доиде но вече станаха 13 дена и още цикъл няма.Корема ми е подут и не знам какво да правя.Дали съм бременна??? Thinking

Нормално е до 10 дни след последния прием на Дуфастон да дойде М.
Рядко има отклонения повече от 10 дни

Направи  един тест - стискаме палци и чакаме новини Simple Smile
Теста е добре да се направи с първа сутрешна урина

# 28
  • Мнения: 5
Направих тест-отрицателен е.. Cry
  Ако нямам М до понеделник отивам на лекар

# 29
  • София
  • Мнения: 35 897
Направих тест-отрицателен е.. Cry
  Ако нямам М до понеделник отивам на лекар

Ще чакаме да споделиш какво е положението

Общи условия

Активация на акаунт