Страхотната априлска дружина наближава 6-та година!!!

  • 53 158
  • 331
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 130
Хааааааайде хоп!!!

Честита Баба Марта

Да сме бели и червени,
румени, засмени!
А на малките ръчички -
нека трепкат мартенички!!!


Целууууувки!!!

П.С. Теа, виждала съм само рибки с магнити бз вода, това явно е тунингована версия : )

# 31
  • Мнения: 2 022
Честита Баба Марта на всички Априлчета и семействата им.
Бъдете здрави и весели, бели и червени и всяко зло да бяга далеч от вас.




Засрамена от забележката на Алоказия се явявам на кратък отчет.  Embarassed Уви, от близ година установявам, че времето не ми стига за нищо. Основната промяна е, че останах да работя в къщи. Много исках да го направя, за да имам повече свобода и да съм на разположение на децата, да не ми трябва болничен и да се разправям с работодателите при всяко разболяване на дете (а те, както знаете, си прехвърлят едно на друго вирусите като топка за пинг-понг  ooooh!). Но това се оказа нож с две остриета - щом съм в къщи, всеки очаква да съм "свободна". Сутрин водя Поли на градина, на обяд водя Коко на училищв, вечерта тръгвам да ги събирам поред..... Понякога мъжът ми помага в тази дейност, ама той е до късно на работа и така... Както и да е. Справяме се някак.
Хубавото е, че девойката си свикна бързо в градината и ходи с удоволствие. Лошото е, че от ден на ден става по-капризна и своенравна. Нали е най-малката в къщи, всеки я глези и й угажда. Опитвам се да постегна дисциплината, но при тия обожаващи я братя и баща, мисията си е направо невъзможна.
В градината учат английски и тя е научила невероятно много думички. Учителката е една младичка сладурана, но явно има добър подход към децата, защото хем учат, хем гоправят с удоволствие. Освен това девойката се записа сама на танци.  Joy В началото я питах дали иска, но тя категорично отказа. И един ден просто отишла с групата и заявила, че вече и тя ще танцува. Оправно си ми е детето, спор няма.  Joy Сега показва разни стъпки, брои тактове и върти дупе пред всеки, който успее да залови за публика.
Преди около 10 месеца най-после я отбих, нооооо ... все още иска да се вози в количка. Само на градина не ходи с количката, защото не разрешават. Голяма смешка е.
Ох, много се отплесхан и стана дълго, ама така е, като се явявам веднъж годишно.
За първа пролет..... Mr. Green

Нацелувайте всички сладури + братчетата и сестричките им (Боже, колко раждания на нови бебоци съм пропуснала!).

# 32
  • Мнения: 134
Добър вечер !
Честита баба Марта ! Да сте много ,много здрави всички родители и дечица !  Hug
Алоказия   bouquet
Аз редовно ви " чета "  но няма нищо за писане .
Бяхме болни всички  ooooh! аз от ноември месец не съм пропускала месец без АБ  Tired и февруари започнах тибетските чеснови капки с огромната надежда да се повлияе организма ми от тях  Praynig
Иначе всеки е по-направление ,на работа ,училище,детска ........едно и също (поне работата ми е цветна и ароматна  Heart Eyes) виждам се с Тифани от дъжд на вятър .
В детската много се занимават с тях ,знае няколко стихотворения , пее песни, брои но благодарение на Сашето всичко което прави Сашко му е интересно и забавно  Peace
Иска да му купим за рождения ден "калкулатор"  Mr. Green  научи един два номера и сега му е супер забавно ......натиска 1,2,3,4,5,6,7,9 * 9 = 11111111 и така и с другите цифри и се радва страшно много .
Целувки и успешен нов месец изпълнен само с хубави емоции  Hug  bouquet

# 33
  • Временно
  • Мнения: 788
Честита Баба Марта!!
И аз съм наоколо,попрочитам ви редовно,но просто няма какво нова да напиша - може би Сиана е единствената ,която не ходи на градина ... гледаме се по цял ден и така ..

# 34
  • Мнения: 6 713
Честита Баба Марта! Да сте бели и червени!!

Честит национален празник!!!

Честит Тодоров ден!!

Много празници, много нещо Crazy Grinning

Ева мери, да ти призная, ако не работех с такъв кеф щях да си гледам децата, вярно че трудно, но аз нямам търпение да дойде събота и неделя, или като съм отпуска да сме си заедно.
Много е досадно да се търчи на работа, пазаруване, взимаш деца от ясли-градина, пфу. Crossing Arms Whistling

Благодаря за отговорите, бяха ми полезни за сверка.  Simple Smile

# 35
  • Мнения: 410
здравейте и от мен,отдавна не съм писала,но ви чета WinkОливия е добре-ходи на градина,аз бях започнала работа,но спрях и сега работя от вкъщи.

# 36
  • Мнения: 1 095
Честита Баба Марта!!
И аз съм наоколо,попрочитам ви редовно,но просто няма какво нова да напиша - може би Сиана е единствената ,която не ходи на градина ... гледаме се по цял ден и така ..


 Hug, Ева-Мери, не сте сами Simple Smile И ние сме си у дома, никаква детска градина .
Аз обаче се съмнявам да има други като нас, които да ползват още нощен памперс  Blush

# 37
  • Стара Загора
  • Мнения: 99
Честит празник Мили момичета,

Пожелавам ви да бъдете много здрави, обичани и щастливи и от всякъде да бликат поводи за усмивка!!!

Отдавна не съм писала, но хвърлям по едно око как се движи темичката. При нас нищо интересно, освен, че се спукахме тази зима от болести, и аз и децата. Буквално е седмица на градина/ясла и после 2 вкъщи ooooh! и редовно и аз прикачам от тях. Нещо много кекава съм станала Mr. Green
Но се надявам да отминава този период вече Simple Smile

Весел празник!!! Hug

# 38
  • Мнения: 6 713
Милички, честит 8ми март!!!! Да сте здрави, обичани и много щастливи!!! Весел празник!!!

Муси, кекави викаш? Mr. Green И аз съм същата, едно че правя имунитет сега наново с малкия, от есента така сме се подкарали с вирусчета и подобни, че вече ми писнА! Twisted Evil А и аз ги прихващам много, ето днеска смърчам и ми люти на очите, при положение че преди 2 седмици пак бях така.  Crazy

# 39
  • Мнения: 8
Честит 1-ви, 3-ти  и  8-ми март на всички!  Laughing

Как се радвам, че се разписаха някои отдавна неписали! Пролетната Фея, Ева Мери, Ася20, Мусито Hug  Hug  Hug  Hug
 
Лурдес, да ти кажа за заниманията в училище при нас. Значи, цветовете са ясни,тях децата вече ги знаят до тази възраст.Освен тях учат гласните букви:О, И, сега са на Е и до края на годината ще вземат и А,и У. Цифрите:1,2 и 3. Това да пишат, защото иначе броят всеки ден до 20. Всеки път,когато правят нещо-русуване,апликиране...отдолу си пишат името,като учителката им помага разбира се.Първият срок правеха хоризонтали,вертикали и диагонали по пунктир(повтаряха отгоре), заграждат кадето има повече предмети например,така научавт кое е повече,кое по-малко.Намират пътя,например откъде трябва да мине рибката,за да стигне до реката.Сравняват кои предмети са еднакви.Пеят песнички.
Такива неща общо взето.
Емма, по немската тема незнам какво да ти кажа.Аз съм си с предразсъдъци към тази страна и към хората там открай време, така че моето мнение изобщо не трябва да го взимаш под внимание  Wink Но със сигурност знам,че децата от малки ги учат на "моето си е само мое". С две думи дисциплинирани егоисти (мое мнение)! А от това,което видях в парковете, ми остави още по-лош вкус в устата. Майката си гледа само нейното и другите не я интересуват.Веднъж едно дете падна от въжетата в пясъка,нищо сериозно,но започна да плаче.Точно до него имаше 2,3 майки,които си "пазеха"децата,но нито една от тях не помръдна да вдигне въпросното дете.Трябваше да дотича баща му, за да го вдигне!...
Също така Калина беше единственото дете, което пееше по улиците  Mr. Green и дори тичаше по тротоарите,а не на указаните за това места! Хайде да спирам,за да не ме обвини някой в нещо!  Peace

Последна редакция: пт, 09 мар 2012, 11:50 от anabana

# 40
  • Варна
  • Мнения: 433
Лелееееееее, Анабана, ти ме изуми  #Crazy #Crazy #Crazy

След като това правят в градината на тази възраст, какво ще правят в по-горните групи ... Ами в първи клас, когато ще трябва да повтарят същите неща  newsm78 newsm78 newsm78 Тук в градината са доста по-назад, пак правят аплакиции, контури и тем подобни, но чак буквии не, мисля че числата учат до 5, по-скоро да броят - и като че ли е по-добре за мен така, защото кръстницата ми е начална учителка, една от най-добрите в града и постоянно ми напомня да не я натискам да знае букви и цифри, да се учи да чете и пише защото повечето такива деца им е безинтересно после в първи клас и трудно може да им се задържи вниманието  Tired

# 41
  • Мнения: 8
Alokazia, ами то това тяхното се води училище. Ходят от 3 до 12 годишни. И честно да ти кажа,не се бях замисляла, какво ще учат по-нататък. newsm78 Вероятно системата им е друга и после ще учат други неща,като околен свят или ... кой знае  Thinking Сега се сещам, че днес след училище говорих с една майка-българка и синът й (6 годишен),излезе от училището с малка книжка, джобен формат,вътре с едри букви,която им бяха дали да прочетат през уикенда! Не е сложно,защото бяха по 3,4 реда на страничка,но сега като се замисля, все пак децата са само на 6!  newsm78
И в този ред на мисли, понеже детето ми е напред с материала, реших да му дам почивка и другата седмица пътуваме за Бг., да погостуваме малко на баба, да видим щъркелите...и други такива пролетни неща!  Simple Smile

# 42
  • Мнения: 97
Повечето деца се научават да четат в последната група на детската градина, дори мисля, че им е заложено в програмата, така че е нормално на 6г. да се справят с четенето. Simple Smile Някои дечица и по-рано. Моите наблюдения са, че в 1-ви клас почти няма дете, което да не може да чете.

Днес слънцето пак не иска да ни се усмихне, не знам за вас, ама на мен вече много зле ми действа това студено и мрачно време.  ooooh!

# 43
  • Мнения: 8
Да, струва ми се логично,ако в програмата им е зададено на 6 г. да могат да четат,да започнат с буквите по-рано. Освен това не мисля,че се натоварват много,защото тук поне, всичко им се представя под формата на игра и не ходят по много часове. Сутрин от 9 до 12:30 и следобед от 15 до 16:30 часа. Тези деца, които остават за целият ден (пожелание е), в 12:30 обядват и после играят навън.Като от 11 до 12 преди обяд пак имат игри навън. За малкото време, в което учат се справят много добре. Например за всяка нова буквичка,която учат, пеят песничка. То,дори на мен ми е забавно, камо ли на тях. Вероятно, дори не си дават сметка,че учат.

# 44
  • Мнения: 269
Здравейте,момичета.Явявам се по заповед на щуката  Laughing

При нас е пълна лудница .
 Каката е седми клас -ходи на школа за подготовка за кандидатстване  всяка неделя. А от края на месеца до самите изпити ще ходи и събота , и неделя  #Crazy  Засега се справя много добре. Пък накрая ще видим.
 Коско е все така непослушен,непокорен, избухлив , агресивен и т.н. - неща , които са ви познати до болка. А иначе цветовете ги познава от двегодишен, брои до 10 и познава всички букви от азбуката . Чете сам някои кратки думи. Категорично никой не го е учил , защото никой няма време да се занимава с него. Сега е във вихъра си да реди пъзели. Тези със 70 елемента ги реди сам. Сега купуваме такива с по 100 елемента. Много му е интересно.
Горе-долу това е от нас. Нямам време да пиша много , защото в работата нямам  достъп до форума, а от вкъщи е сложно

Целувки на всички.

Общи условия

Активация на акаунт