ДЕКУПАЖНА БИБЛИОТЕКА_2

  • 154 257
  • 441
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 267
да, Мираж каза, че само с яхтен се покривало, даже била писала, ама кой да чете.

синтетичен, яхтен, къде беше разликата?

Аз съм пръскала с този за джанти на Дупли калър., той е синтетичен, миришещ.

# 31
  • Мнения: 440
По принцип не би трябвало да има проблем,но предполагам,че в някои спрей-лакове е проблема.Дори да са синтетични нещо в състава не на всички е невсъвместимо с това кркле. Може би ще е най-добре да ползвате течен синтетичен яхтен лак за по-сигурно .Аз съм работила само с яхтения на Каденс/не е миризлив като останалите/ и досега не съм имала проблем.

# 32
  • Мнения: 1 267
Тини, сподели, че от яхтения има пожълтяване.
Най-добре ще е яхтен на Каденс.
Той не е спрей, нали Мираж. Не му пречи да се нанася с четка?
Щото в друг случай не става с четка, свлича се.

# 33
  • Мнения: 0
Момичета,много ви благодаря за безценната информация!От ден на ден ми става все по-интересно да правя мои си декупажни произведения.Онзи ден попаднах на новата колекция на Пейпър дизайн салфетките и реших да ги споделя с вас!Скоро ще снимам вазите,които направих миналия уикенд!
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.328532953848499.75939.3 … 851182&type=1

# 34
  • Мнения: 3
Здравейте,момичета =)
Аз се включвам с едно малко глупаво въпросче, ама така са начинаещите... =)
Прочетох инструкциите за залепване на салфетката, за минаването с мека четчица или валяче за изкарване на въздуха и т.н., но при мен като реша да облепя нещо по-голямо ми се набръчква и не успявам да ги оправя без да се скъсат. За сега превръщам дефекта в ефект, а и като за първи стъпки не мисля, че е фатално, но все пак, моля  Embarassed , дайте ми някое съветче как при по-големите елементи да успея да я опъна перфектно, така че да не си личи, че някога е било салфетка.
Благодаря предварително =)
Успешна седмица smile3531

# 35
  • Мнения: 7
Barkitka опъването без бръчки всеки сам налучква как му е по лесно,много зависи на какво лепиш.Ако е гладка повърхност - дъска,поднос - тогава аз правя така - намазвам повърхността с ц200 ,леко да позасъхне ,слагам салфетката,отгоре една хартия и минавам с ютията - без пара и не много силна степен.Най трудно е на шише защото формата е особенна - пак мажа повърхността с ц200 ,леко засъхва или пък по лесно е със сухо лепило - разкъсвам лекичко с пръсти на места салфетката и така по лесно се лепи ,постепенно на участъци.Местата на скъсването после замаскирвам с боичка .Това е !

# 36
  • Мнения: 3
Благодаря много !
Явно за първа задача съм си поставила нещо по-сложно- с цяла салфетка да облепя шише  Joy
Няма да се отказвам =)
Благодаря за съвета с лепилорто- аз мазах и директно слагах =) А от топлината ли се залепва после?

# 37
  • Мнения: 0
Момичета имам   един въпрос-правих  релефа на тази бутилка с кит за дърво-много лесно и приятно се работи с него и ми изглеждаше доста здраво,обаче мъжо смята  ,че не здраво и ще започне да се рони.Въпроса ми е някой работил ли е с такъв кит и  има ли наблюдения за здравината му във времето.Знам ,че  е препоръчително да се прави със специализирани материали,но..кризата удари и хобито ми;)Това е бутилката- http://sunbeam73.snimka.bg/hobby/dekupaj.553634.26450755

# 38
  • Мнения: 376
Сънбим-бутилката е станала  супер   bouquet
не съм работила с кит за дърво и не мога точно да ти кажа дали ще се изрони!но си купих готова шпакловка от която не съм много доволна-рядка е и съхне бавно!
може да ти се напука и рони,ако си сложила по-дебел слой и не си изчакала да изсъхне хубаво!
Повечето момичета тук използваме гипс-сатен,това е шпакловка за гипсокартон!С него също се работи много лесно и хубаво,и става много здраво!

# 39
  • Мнения: 2
Здравейте мили дами, искам да попитам за нанасянето на лек фон от сух пастел около картинка как и кога става? Аз залепих много внимателно картинката и тогава нанесох фона на места директно с пастела на места с памуче, но проблема ми е там, че от залепянето на картинката е останала ивичка от лепило около 1мм и върху нея не хваща пастела и не става перфектно сега ще ви покажа:
http://media.snimka.bg/s1/0124/026491821-big.jpg?r=0

# 40
  • Мнения: 376
Десиси-чесно казано и така е станало много интересно  Peace
Досега като съм нанасяла сух пастел за светлосянка,винаги съм имала фон около мотива!Тоест,след залепянето му около него има акрилна боя!А при теб мисля,че нямаш?Това ти е бялата основа,нали?

# 41
  • Мнения: 1 267
Момичета, как се постига този ефект релефен?

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/419267_3053956800 … 31_83673361_n.jpg

# 42
  • Мнения: 7 362
         Ане,с шпакловка,лак на водна основа и С 200 в равни части /ако е гъсто добавяш лак,ако е рядко-шпакловка/ Сипваш в шише с накрайник и рисуваш.Може да се оцвети /ако желаеш / с акрилна боя,но в показаното от теб е състарено с битум.

# 43
  • Мнения: 1
desisi, преди да нанесеш фона със сухия пастел около мотива лакирай с акрилен лак .Така ако сгрешиш ще можеш с влажна кърпа да коригираш и няма да го имаш този проблем с лепилото.  bouquet

# 44

Общи условия

Активация на акаунт