НОЕМВРИ месец мина, иде баба Зима!

  • 67 266
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 452
Утро,браво на теб Hug!

Ох, моята Александра е голям келеш. От няколко сутрини прави голям цирк преди да тръгне на градина- ревове, ритане, хвърляне на дрехи.Никаква конкретна причина не казва, иска вкъщи да си стои. Тази сутрин татко и не се сдържа и я удари, а тя заяви, че ни мрази ooooh!. Въобще голям характер проявява.

# 31
  • Мнения: 8 905
Нану, Честит рожден ден!
Да си жива и здрава, много да те слушат и обичат тримата ти мъже! Пък събирай силички и за една девойка!  
 Wink Весел празник!

Светле / марожинка/ и на теб ЧРД с малко закъснение! Много здраве и радост! Не ви ли е време за братче?!
За двете рожденнички един общ букет - надявам се нямате нищо против.



Ние вчера бяхме отново на преглед при УНГ. Докторът е на мнение, че Симона по принцип има  по-големи сливици и като са се подули от болестта от там идват проблемите с нощното дишане. Каза, че е много често срещано явление човек да е с по-големи сливици. Изключително бавно се подобряваме - снощи ми се видя, че диша мааалко по-лесно. Дано наистина да е било така и да се оправя вече.  Praynig Не мога да ви опиша колко много се изморих през последната седмица - почти не спя нощем от страх как диша Симона. Ще пием АБ 10 дни, тъй като този стрептокок бил адски упорит и труден за ликвидиране.

Аз много щедри пожелания за братчета и сестрички отправих, но ми закъснява доста. Почнах една диета наскоро и се надявам да е от нея. Уж... Щото вече десетина дни стана.... Онзи ден по повод започването на новата работа ми пожелаха и още едно дете да си родя, даже близначета - допълниха за разкош. Та мъжът ми ще се гръмне, ако не е от диетата.... Не му е сега времето сякаш....

Последна редакция: ср, 25 яну 2012, 13:31 от utro77

# 32
  • На топло...
  • Мнения: 584
Утро, много ти благодаря Hug!
Да ти е честито новото място! Пък за цикъла не се тревожи (нищо, че Яни е страничен ефект от диетата Laughing)...
Знаеш ли какво се сетих за Симонка. Едно време като малка боледувах поне по 3 пъти на зима от гнойна ангина с жестоки налепи, не можех да говоря - името да си кажа, а майка ми имаше сливици на кратери и ѝ бяха дали час за операция - за отстраняване.
Баща ми ни закара при бай Иван в Градище да ни издърпа ушите. На връщане пеех, а майка ми още си има сливиците. Години наред не сме боледували.
Бай Иван вече не е между живите, прочетох тук преди време в една тема, но дъщеря му е наследила занаята. А той го е научил от някаква баба по време на войните Crazy, много е боледувал сам. Та ако искаш може да разпитам за адрес...

Светле, и на теб само здраве, усмивки и щастие в новата година от живота  bouquet!

# 33
  • Мнения: 280
Утро много ме изненада.....Благодаря за поздрава  Hug А, за букета ще се разберем- малко у нас, малко у Нана  Wink Честита нова работа и бързо възстановяване на Симонка!
За братче съм навита отдавна, но....чакам да се подобрят условията Simple Smile
За твоето закъснение, мисля, че е виновно притеснението - изпити, Симонка....Дано да е така  както ти искаш  Hug

Нану, Честит рожден ден и от мен( на патерици) Здраве, щастие, любов и ползотворни дела!   bouquet

Иначе, ние сме добре. От понеделник е на градина, дано е редовна  Praynig
Вита Това явно е нормално, особено след дългата ваканция. Дано бързо и минава на Алекс Simple Smile

Много мамита не пишат вече.......къде сте, как сте?

# 34
  • Мнения: 8 905
МЦ! Ура, ура!
Много искам още едно бебе, но сега нали ще почвам нова работа.... Не е удачния момент.  Rolling Eyes

Брех, нашите налепи не искат да се махнат, бе! Вече доста се отчаях.... Слава Богу, че няма Т и болки в гърлото, но нощното ни дишане е все така почти без промяна. Може би съвсем лееека промяна последните две нощи. Днес ни е 8-ми ден на АБ. Аз такова чудо не съм виждала на фона на непрестанните ангини на голямата ми дъщеря - обикновено до 3-тия ден се овладяваше положението. Днес притеснявах докторите по телефона - УНГ каза да спираме с АБ, да не мажем с Гранофурин, а само да ходим на физиотерапия, която да спомогне за намаляване на отока на сливиците. Попитах го - ами ако не сме ликвидирали бактерията / а щом има налепи не навежда ли на извода, че не сме я уморили?!/ - отговора беше нищо да не правим.  Shocked Rolling Eyes Педиатърката пък каза, че според нея АБ действа, защото не се влошава детето. А и били необходими поне три денонощия прием, за да се насити организма с АБ. Като се има предвид и че първоначалната ни доза бе повишена на четвъртия ден от приема.... Според нея този сткрептокок бил упорит и трябвало плътно да пием АБ 10 дни. Оф, дано вече оздравява това дете, че откачих.... Егати великия първи прием на АБ дето отразихме...  Sad

# 35
  • Мнения: 431
Ако Бубето е патка, то  аз съм патката на патиците  ooooh!
от две седмици се чудя защо никой не пише. а то - нова тема  Heart Eyes
отивам  да чета!!

п.п. Прочетох   Wink

Ели, как си? не съм спряла да те мисля...  Hug

Утро, и вас  ви мисля тия дни - Добрич явно е друга  планета, няма достъп до вас  ooooh!
Поздравления за новата работа - в съда ли си или в общината?
Как е Симона? Като те чета, Момо също беше така - стрептококи по сливиците. Оправи се с някакъв АБ за 40лв, след вземане на секрет. пи го 10 дни и се изчисти. подобрение имаше още на
3 ден обаче  Thinking
Аз самата съм без грам сливици, и преди съм го казвала. Откакто ми ги махнаха, се преродих  Hug
Гранофорина разреждам с Глицерин, защото този Гранф.,който имам е ветеринарен и доктора ми каза, че като мажат животните го правят така, защото бил много силен и горял лигавиците...
Илка, темата е чудна, ама айде пращайте снимки, щото така излиза, че ноемврийчетата са се разбягали....
аз съм с децата у дома. Момо постоянно се сополиви от градината, лепва го на Мая. здрави са най-много седмица и после пак са болни. не е нещо сериозно, но не мога да си позволя да го пращам сополив на градина - ще завъди пак някои коки и ще я втасаме  #Cussing out отделно в това лошо време, не мога да изляза от квартала, улиците не са почистени, има много дълбоки коловози, абе ужас просто. та си седим вкъщи. днес келешите ми счупиха лаптопа - заварих ги и двамата стъпили отгоре му (върху капака). сега монитор - йок. ще трябва да го нося на поправка...

толкоз от мен, сбъдете здрави и се разписвайте чат-пат  Hug

# 36
  • София
  • Мнения: 167
Утро, как сте? Как е малката? Подобри ли се?  Praynig

Диде, ето защо те е нямало до сега  hahaha

# 37
  • Мнения: 8 905
Привет, привет!
Ние се пооправихме! Слава Богу! Наистина ултра бавно, уж с правилния АБ. Но според мен всичко идва от обърканата в началото доза. Всъщност не на четвъртия, а на шестия ден я повишиха. До тогава никакъв ефект. Ефекта настъпи чак на 9-10 ден. Предписанието беше да го пием 10 дни и така и направихме. Само дето като й погледнах гърлото вчера още се забелязват налепи. Казаха само да мажем с Гранофорин. Купих го от нормална аптека - фармацевта сам го приготвя. Не  е от ветеринарния. Сливиците явно поспаднаха и сега спим доста по-добре, но все още не напълно нормално.

Днес при нас е супер студ. Термометъра на терасата в 06:30ч. сутринта показваше -17. И така ще  ецялата седмица, дори още по-студено го дават. Симона съответно ще си остане у дома.
Климатиците нещо изнемогват и последните дни си ползваме и камината, която последните години все повече ни домързява да палим. Но добре, че я има!

Работата, която започвам е в Окръжен съд - помощник-съдия. До сега бях в Общината - юрисконсулт. Тази седмица ми е последна тук. И като за капак всеки ден имам по едно дело - утре даже две. От другия понеделник - на новото работно място. Малко ми е стресирано, разбира се, но се надявам, че бързо ще се нагодя към новата работа.

Лек ден на всички!
Благодаря ви, че сте мислили за нас!   bouquet

# 38
  • Мнения: 297
 Whistlingsohappy Joy



Radost mi zalq klaviaturata  Mr. Green zatova ne pisha,no vi cheta vseki den  Heart Eyes  bouquet
Uspeshen den!

# 39
  • София
  • Мнения: 167
Добро утро и от нас!
Ние още сме у дома. Борим се със закуската. Няма други такив мотли като нас с Ида. Станахме към 9. ДОкато решим какво ще се закусква, да го приготвя, и като се почна "айде хапвай, айде зкаусвай"  ooooh! Още се мота на два сандвича, но покрай тях изяде две шепи стафиди. НИкаква дисциплина няма у дома  Whistling Малкият и той щурее, тича напред- назад и туку идва да си хапне от сандвичите.

И тук е студенко. Но не знам колко точно. Някъде -10-12 май, нещо такова.  Whistling Бабите се опитаха да ме убедят Ида да съм я оставила у дома тази седмица, че било много студено, но им отсвирих съветите. Ще откачим вкъщи цяла седмица. И на нея няма да й е приятно, иска си компанията детето, и малкия ще лудне без да излиза, а за мен да не говорим.  Crazy Така че след малко ги товаря на количката и бегом към градината.  Whistling

Ние вчера ходихме на цирк. Има в София някакъв Цирк на сцена. Е, няма подобна глупост!  ooooh! Отидохме цялото семейство. Двамата с мъжа ми не спряхме да се споглеждаме шокирани от недоумение. Първо - артистите бяха половината доста разголени, вкл. един само по една косместа препаска на кръста. На мен голата плът, независимо дали мъжка или женска, не ми се струва много естетична, особено за пред деца. Самите номера бяха  ooooh! Нищо, което да ти хване окото. Не съм била с кой знае какви очаквания. Ясно ми беше, че ще е нещо посредствено, ама чак пък толкова .... И не мога да пропусна да спомена кой беше водещия - Драго-Чая  hahaha Бррррр! Едва ли ще повторим. И милата Ида и тя беше толкова разочарована. Нямаше нито клоуни (само един, който може и да е бил смешен преди 50 години, но сега шегите му бяха просто някакви изтъркани вицове), нито животни (няколко понита, които прескочиха три препятствия, два пудела, които ги обявиха за кралски, но едвал и биха ги приели в кралския двор, и един батко, който се правеше на Тарзан, само с една късичка кожена препаска около слабините, иначе дюс гол, който показа едно конгуро, едно дългоносо мече, питон и костенурка). Накрая като тръгвахме Ида се разплака, че искала на Цирк. Това, което видя определено не се покриваше с представата й за цирк, след като лятото ходихме на Балкански и още приказва за него.
Сега се чудим дали да отидем на Цирк дьо Солей  Thinking

Оставям ви, че стана много дълго, но просто не можеш да не се оплача от това подобие на цирк.
Ида междувременно закуси и дори се облече, така че остана само да опаковам Йосльо и себе си и отивам не студа.  Crazy

# 40
  • Мнения: 431
Утро, браво, браво! Успешно развитие и по-малко тежки случаи ти пожелавам  Hug  Hug
Илка, аз от Драго-Чая  Sick а френския цирк кога е? ако не е в най-зверския студ, може и ние да дойдем.
Момо си е у дома, но това, защото таткото ни наааааай-сетне си е вкъщи и на детето му е толкова мъчно. пък и извинителна бележка си имаме и за утре. Доста се колебая дали въобще да го пускам, с тая идваща грипна епидемия  newsm78 освено това е абсурд да ставам и да ги возя и двамата с Мая - нашата улица е 500м преди Околовръстното, но е ужасно заледена. не смея да карам по нея. иначе квартал Младост е добе почистен, но тези 500м са ужасни.
айде, бъдете здрави  Hug

# 41
  • Мнения: 34
Привет момичета!  Hug Hug Hug


Да се запиша преди да сте ме забравили  Embarassed Embarassed Embarassed

Илка, мерси за темичката   bouquet
Утро, стисках палци  Hug и честито за новата работа!  Hug

Да се отчета до къде докарах купона с цеденето  Crazy Вече почти не мога нищо да изцедя (но опитите продължават  Crazy). Борко добре приема новото положение за моя радост  Mr. Green  опитва се да яде каквото намери и да не мрънка за кърма. Мисля че съм готова за лудницата  Crazy Днес ми се наложи да обяснявам че моето бебенце-кърмаче не е никакво бебенце, а три годишно дете което спокойно ще преживее един ден без кърма  Crazy ooooh!
От петък ме нападна поредния вирус, но вече уж оздравявам  Rolling Eyes

# 42
  • София
  • Мнения: 167
Диде, виж тук: http://arenaarmeec.com/
Ние ако ще ходим ще е в неделя, на 5, може би от 2  Thinking Още обаче не съм сигурна дали да прежаля едни 100 кинта от семейния бюджет  newsm78 От друга страна знам, че Ида ще е във възторг. ГЛедах клипчета от представлението в ютюб и изглежда много обещаващо.
Юлеее, остави го детето да яде пъжоли, стига с тая кърма  Joy

# 43
  • Мнения: 8 452
Привет и от нас! coldТук е адски студ последните няколко дни сутрин е под -22С.

Алито е болна. Снощи цяла вечер е повръщала и поддържаже температура над 38С. Аз почти   не съм спала, а днес съм на работа smile3507 Само дето не ми е ясно къде го хвана този вирус, като си стои само вкъщи, а няма никой болен от семейството Thinking.

Лек ден от мен!

# 44
  • София
  • Мнения: 1 998
Привет  Hug
Утро, браво за новата работа!
Доста хладно тия дни. Отнема ми 15 минути да опаковам дребния сутрин. Докато го облека в няколко ката дрехи аз се изпотявам от нерви  hahaha Иначе и аз изкарах този грип, който явно върлува сега. Не съм се оправила съвсем, но първите дни беше ужасно. В това време си седим само вкъщи. Къде да отидем като само като погледнеш през прозореца и ти се изпарява ентусиазма? Чудех се и аз за Цирк дю солей, обаче нещо ми се досвидяха 60 лв за билет. И като си знам стоката, ако гракне да си ходим след 10 минути просто ще откача.

Общи условия

Активация на акаунт