От какви очни заболявания страдат най-често децата?

  • 170 264
  • 212
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 10
Здравейте д-р Петрова,пиша ви относно сина ми който е на 8 г.Вчера ходихме на офталмолог и каза че има астигматизъм най-вече на дясното око и задължително ще трябва да носи очила,но и каза че в момента е с конюктивит който бил алергичен,изписа ни Сперсалерг и каза да го лекувам с тях една седмица.Другата седмица във вторник ще го водя да му разширява зениците за да определи диоптера.Възможно ли е от конюктивита да е отчело по- голям диоптер? Благодаря предварително и със сигурност ще посетим вашата оптика на Мария Луиза! Simple Smile

# 31
  • Мнения: 253
Здравейте!Определено не е подходящо при наличие на какъвто и да е възпалителен процес в очите да се изписват очила.След овладяване на конюнктивита спокойно можете да проведете подробен преглед с разширяване на зениците и изписване на очила.Ще се радваме да сме до Вас в избора на рамки и стъкла!Заповядайте!

# 32
  • Мнения: 10
Благодаря за бързия отговор! Да попитам и още нещо-при вас може ли да се направи още един преглед на детето за да имам и второ мнение преди да поръчаме очилата,и дали се заплаща прегледа като е без направление? Хубав ден!

# 33
  • Мнения: 253
Здравейте!Както винаги,нашите клиенти имат правото да се възползват от безплатен преглед при офталмолог при поръчка на очила или контактни лещи.В единствената в България специализирана детска оптика KIDS-Optic може да се консултирате с детски офталмолог през пълното работно време на магазина.Разнообразието от детски рамки там е огромно.Предполагам,че ще намерите най-доброто за Вас!

# 34
  • Мнения: 67
Здравейте д-р Петрова,преди време бях писала за бебенцето ми с нистагъм.Ходихме на детски офламолог.Преглежда и очните дъна ,и преди самия преглед се осъмни ,че може да не са и оформени добре макулите,но се оказа,точно обратното.Всъщност се оказа,че няма друг проблем освен нистагъм.Според офламологът не си изкривява главата,заради очите.Но ортопедът и неврологът също твърдят,че няма ортопедичен или неврологичен проблем.Не знаем какво да правим и към кого да се обърнем.  Sad Все пак и ние си мислим,че накланя така главата,заради очите.Може ли с операция да се направи нещо ?Ако нистагъма не изчезне,цял живот ли ще прави така и главичката?Благодаря ви предварително

# 35
  • Мнения: 253
Здравейте!Изпращам Ви лично съобщение с повече информация.Необходими са няколко мнения на независими детски офталмолози,а такива имаме много в София.Трябва да изключим всички възможни причини за нистагъм.Ще помагам с информация,когато имате нужда!

# 36
  • Мнения: 10
Д-р Петрова,здравейте отново.Пиша ви относно сина ми,на 8 години е,изписаха му очила,които трябва да носи постоянно .Поръчахме очилата във вашата оптика и съм много доволна от обслужването.Интересува ме,ако не съм доволна от офталмолога който ни е поставил диагнозата,може ли да водя детето при вас на контролни прегледи и ако да,трябва ли направление или се заплаща? И още нещо да питам-за колко време свикват децата с очилата и главоболието което го имат след колко време може да изчезне? Благодаря предварително!

Последна редакция: нд, 09 сеп 2012, 18:11 от ribarska7

# 37
  • Мнения: 253
Здравейте!Радвам се,че сте доволна!Разбира се,че можете да провеждате контролните прегледи при нас!Не е необходимо да носите направление,т.к. не работим със здравната каса.Прегледът в оптики GRAND-,JOY-,KID-Optics e безплатен при поръчка на очила.Ако не правите поръчка,прегледът при офталмолог  е 15 лв.Що се отнася до адаптацията към очилата,тя е индивидуална за всеки.Обикновено за около 10-14 дни средно се постига привикване към новата корекция.Успех!

# 38
  • Мнения: 10
Благодаря ви д-р Петрова,значи да разбирам ли,че след като сме си взели вече очилата от вас мога да го водя директно за преглед и няма да заплащам ,извинявам се,че повтарям този въпрос,но нали знаете на днешно време доходите ни не са много големи. Simple Smile А детето започна да свиква вече с очилата и се радвам,притеснявах се защото на дясното око е по-голям диоптера +1.75,а на лявото е +0.71.Хубав ден!  bouquet

# 39
  • Мнения: 253
Здравейте!Промоцията за безплатен преглед важи само в момента на поръчката и закупуването на очила или контактни лещи.Всеки преглед,необвързан с последваща поръчка при нас ,се заплаща.Поздрави!И пожелавам по-лека адаптация на младежа!

# 40
  • Мнения: 10
Благодаря,вече имаме напредък с адаптацията Simple Smile Дори не иска да сваля очилата.

# 41
  • Мнения: 1 142
Здравейте,
бихте ли написали как се обозначават на латински ляво и дясно око?
Искам да разбера съкращенията на рецептата на сина ми .
Предварително Ви благодаря.

# 42
  • Мнения: 253
Здравейте!Вероятно разчитате рецепта или амбулаторен лист.На латински обозначаването на дясно око е с инициалите OD/oculi dextri/,а на ляво око- OS/oculi sinistri/.По правило първо се изписват диоптрите за дясно,а после за ляво око.

# 43
  • Мнения: 1 321
Здравейте Д-р Петрова.Имам следния въпрос.На малката от около 3 седмици и е излезнал ечемик на окото.Водихме я на преглед и лекаря каза че трябва да се сложат капки за разширение на зеницата ,за да се види дали няма нужда от някаква корекция.Тя на 2,5г.Но ме притеснява факта че капките трябва да се слагат 5дни и тя няма да вижда в това време много добре.Няма ли друг по лек метод за разширяване на зеницата и ако да какъв е той.?
Благодаря предварително.

# 44
  • Мнения: 253
Здравейте!Разбира се,най-прецизният метод  при деца е чрез предложената  Ви схема за едноседмично разширяване.Но това не означава,че нямаме и други възможности.При разширяване на зениците с Цикложил,процедурата отнема 1 час,а зеницата остава разширена за около 24 часа,а не за 1 седмица.Процедурата определено е необходима,за да се изключи наличие на някакъв диоптър,като причина за "ечемика".Поздрави!

Общи условия

Активация на акаунт