КАК, КЪДЕ И КАКВО ДА ДАРИМ? и СПЕШНИ НУЖДИ на ДБМ - 2

  • 180 147
  • 441
  •   1
Отговори
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
 Старата тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=233674.0 

Скъпи съфоромци и гости   ,
 последвалите слова ги написахме поради голямата заетост на членовете на Фондация Движение на българските майки, с надежда, че това ще подпомогне както нашата работа, така  и на тези които имат различни колебания за това......
КАК, КЪДЕ И КАКВО ДА ДАРИМ?

Да дариш е прекрасно чувство, което изпълва душата. Много деца се нуждаят от нашата помощ - била тя физическа, духовна или материална. Фондация "Движение на българските майки" приема всякакъв вид дарения, които да допринесат за осъществяването на целите й, а именно по-малко деца в институции и по-добри условия на живот. ВСЕКИ ЕДИН ЧОВЕК С ЖЕЛАНИЕ БИ МОГЪЛ ДА ДАРИ.
 
ДА ДАРИШ ВРЕМЕ
В дейността на Фондацията едно от основните неща е контактът с децата, които са като птички в клетка, жадуващи за лично отношение и внимание. Те много рядко имат връзка с околния свят извън оградата на дома.
Ако Вие имате СВОБОДНО ВРЕМЕ, можете да дойдете с нас, да прегърнете дете, да поговорите или поиграете с него, да изпеете песен или разкажете история.
Ако Вие сте човек със знания, които могат да спомогнат на нашата дейност и имате свободно време, ние ще се радваме на вашата помощ.
ДБМ организира различни акции за събиране на средства и дарения, и винаги имаме нужда от подкрепа. Ако вие имате свободно време и искате да помогнете - елате при нас.
ДБМ има складове за даренията, които изискват постоянно сортиране и пакетиране. Ако вие имате свободно време, ще се радваме на вашата помощ.
 
ПРЕДМЕТНИ ДАРЕНИЯ
Всеки желаещ да дари дрехи, обувки, играчки, пособия и храни за домовете, с които работим, може да се сърже с член на фондацията.
За да улесним нашата работа, за да спестим ценно време и за да може децата да получат неща, които са използваеми, МОЛЯ дарителите да се съобразят със следните неща:
 - Дрехите и обувките да са в подходящ за употреба външен вид. Прегледайте ги , дали не са протрити и дори скъсани или много замърсени, защото в такъв случай те са неизползваеми и ако ни ги дадете ние губим ценно време да подбираме това, което можем да занесем на децата. Ако след малка поправка те отново ще са годни за употреба, моля да сторите това преди да ни ги донесете.
 - Когато нещата са за различни възрасти и размери, моля да ги сортирате преди да ги донесете.
 - Всички играчки, пособия и други предмети се чупят и цапат. Ако искате да ги дарите, моля прегледайте ги предварително.
 - Даряването на храни за институциите в РБ става срещу сертификат за произход и срок на годност. Ако желаете да закупите като частно лице хранителни продукти, можете да сторите това в някои от веригите хранителни магазини,  хипермаркети или борси, където могат да издадат такъв или дори само фактурата би послужила като доказателство.
 
ФИНАНСОВИ ДАРЕНИЯ
Всяко физическо или юридическо лице може да да дари средства по банковата ни сметка. Всеки дарител има право да даде указания за използване на средствата, да изисква документи и отчетност за оползотворяването им.

КООРДИНАТИ на Фондация Движение на Българските майки и нейните членове можете да намерите на първа страница на Темата - Движение на Българските майки, която е закована в този подфорум или в сайта ни http://fdbm.org/
 

Последна редакция: ср, 19 авг 2020, 18:15 от bubanka

# 1
  • Мнения: 1
Здравейте!Бих искала да помогна с каквото мога,имам свободно време.Отглеждам малката си дъщеря и мога да си позволя няколко часа да отделя време и за други деца.Моля свържете се с мен,ако имате нужда.Благодаря!

# 2
  • Мнения: 173
Здравейте!

Последна редакция: пн, 20 фев 2012, 12:07 от 645686

# 3
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Търсим комбинирана коли4ка в добро състояние за една майка.Бивша възпитани4ка на дома в гр.Трън,майка на едно мом4е ве4е на 2 г. и о4акваща второ всеки момент.Подсигурили сме й абсолютно вси4ко,но няма коли4ка.
Изклю4ително свестно и отговорно дете(за мен си е още дете) ,има си мъж.Но в гр.Трън е трудно ,особено когато си възпитаник на дом и нямаш работа.

Благодарим предварително Hug

# 4
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
Търси се креват за едно майче на 18 години, което е с две деца. Ситуацията е, че голямото е настанено в дом, а тя с бебето са в звено "Майка и бебе".През Август и свършва периода в звеното и иска да си вземе и голямото дете и да живеят на квартира, която вече подготвя. Момичето е доста интелегентно, тази година си е взела дипломата за средно образование, въпреки че е прекъснала заради първото си дете. Ситуацията е доста комплиицирана и няма смисъл да  я описвам цялата. НО накратко, след като забременява с първото си дете, осиновителите и не желаят да я подкрепят и тя се оправя от тогава сама.
Според това което чух от нея, се оправя доста добре, но си е още дете самата тя и е доста емоционална. Трябва и съвсем малко помощ и втори шанс да се опита вече с двете деца да продължи да живее самостоятелно.
Бебчето е на 4 месеца и има проблеми с бъбреците, поради което е на безглутеинови каши и пюрета, било е на силни лекарства и известно време в болница, но сега е добре.
Голямото детенце е на 2,5 г. и всъщност кревата е за него, може да е голям креват , детето вече спи на такъв в дома и когато ходи при нея в звеното.

# 5
  • Мнения: 395
Здравейте, моят хазяйн може да предостави такъв креват, но проблема, е че нямаме транспорт засега, а се намираме във Волуяк...ако намерите някакво решение, моля пишете ми

# 6
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
Здравейте, моят хазяйн може да предостави такъв креват, но проблема, е че нямаме транспорт засега, а се намираме във Волуяк...ако намерите някакво решение, моля пишете ми
Благодаря ти,намери се креватче   bouquet Но ще имаме предвид ако се наложи и се търси.

# 7
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
Търсим спешно  количка за голямо детенце, само да не е тип "чадър" защото детенцето е тежко и няма да върши работа.

# 8
  • Мнения: 817
Момичета, преди в темата "Спешни нужди" имаше конкретните нужди на почти всеки един дом за изоставени деца. Сега има ли къде да се види такъв списък?
Благодаря ви предварително!

# 9
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Момичета, преди в темата "Спешни нужди" имаше конкретните нужди на почти всеки един дом за изоставени деца. Сега има ли къде да се види такъв списък?
Благодаря ви предварително!

Май newsm78такава тема не е имало.
В темата за нуждите на ДБМ(как зву4и само Twisted Evil) ,всеки град си пуска такива,ако има.Винаги е било така PeaceЕдна тема и всеки си публикува Simple Smile

# 10
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
По едно време имахме ТЕМА отделна, само за СПЕШНИТЕ НУЖДИ на домовете с които ДБМ работи, но тъй като всичко стана толкова интензивно, понякога не успяваме да стигнем до компютрите за да напишем за нуждите, ОСОБЕНО ако са спешни.
Към момента за домовете, с които ДБМ София работи има нужди от памперси, мокри кърпи, хранителни продукти.
Винаги има недостиг на лигавници, чорапи,обувки, долно бельо.
Преподлагам,предвид следващата учебна година, ще има нужда в Доганово от раници, тетрадки и помагала.
СПЕШНИ НУЖДИ , както винаги досега имаме от доброволци,особено с коли и свободно време. Сега лятото голяма част от персонала излиза в отпуск и въпреки, че децата при всяка възможност са навън, все пак има моменти, в които има нужда от още хора.

Това е за София - ние работим предимно с бебешките домове в гр.Перник, "Света София" в гр.София и Дома за деца от 7-18 в с.Доганово. В другите домове в София и около София помагаме при нужда.

Последна редакция: чт, 30 юни 2011, 17:00 от Karish

# 11
  • Мнения: 3 715
Искам да се включа с една молба, съвет, споделен опит, не знам точно как да го нарека. Когато се даряват памперси в домовете, да се даряват малките номера памперси, за децата над две години, да са гърнета Simple Smile

Изхождам от специфични проблеми, които имат осиновените на по-голяма възраст деца с махането на памперса, защото при тях нещата не опират само до характера на детето, но и до други неща. Както в яслите могат да ги учат на гърне, така могат да го правят и в домовете. Разбира се, не навсякъде по домовете въпросът с тези навици се неглижира, не слагам всички под общ знаменател.

# 12
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Искам да се включа с една молба, съвет, споделен опит, не знам точно как да го нарека. Когато се даряват памперси в домовете, да се даряват малките номера памперси, за децата над две години, да са гърнета Simple Smile

Изхождам от специфични проблеми, които имат осиновените на по-голяма възраст деца с махането на памперса, защото при тях нещата не опират само до характера на детето, но и до други неща. Както в яслите могат да ги учат на гърне, така могат да го правят и в домовете. Разбира се, не навсякъде по домовете въпросът с тези навици се неглижира, не слагам всички под общ знаменател.

Права си ,Цвети.В домовете,в които ние ходим децата след 2 г. са на гърнета PeaceГолемите размери обиковено се ползват за децата с увреждания Confused

# 13
Здравейте,

Пиша тук за първи път и ми трябва съвет: имам доста дрехи, които бих искал да даря някъде, но нямам представа дали има подобни агенции в България. Виждам, че тук сте хора с опит, така че ще се радвам да чуя предложенията ви. За да се свържете с мен ми пишете на мейла: Marin.gerov@gmail.com


Поздрави!

# 14
  • София
  • Мнения: 1 283
Здравейте!Ние сме едно от хилядите нуждаещи се семейства в България.За пореден път моля за помощ в тази тема.Преди 4 месеца родих второто си детенце.За първото долу горе има каквото е необходимо,но за малката ни е нужно легълце/кошарка.Ако някой разполага с такава моля да ни даде.Скоро почва да се върти и вече няма да е безопасно да стои на шезлонгчето което ни даде друго семейство за временно ползване.Една кошарка е около 100лв,но ние не можем да си позволим толкова,понеже разходите почти  винаги надминават сумите с които разполагаме.Едва връзваме двата края,затова пак тук пиша.Силно се надявам някой да има вече излишна кошарка.Благодаря  Hug


Знам, че е минало доста време от този пост, съжалявам че се включвам чак сега. Имам преносима кошара, много малко използвана. Мога да я дам, ако все още има нужда от нея. Живея в Люлин и през деня нямам собствен транспорт.

Общи условия

Активация на акаунт