АВГУСТ-инчета 2006-тема 6

  • 58 351
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 716
честит имен ден на патерица на всички цветя от групичката ни   bouquet Да сте живи и здрави и мнооооогооо щастливи.

Благодаря ви за поздравите за проф. празник  Hug

Дано болните София и Павел да се оправят бързичко

Марулка златни ръце имаш - само мога да си представям, че сигурно е поне толкова вкусна отколкото красива , ти си нашият Lord of the chefs .....айде да не обидим и блу- да си поделите титлата- ама нейните съм ги и опитвала, та там има и гаранция от опит.... Wink

Албенче и аз съм решила тази година да пробвам за първи път да правя козунаци, че си оставаме вкъщи - да видим как ще се справя - като начало трябва да си купя сито за брашно - задача №1  Laughing

# 31
  • Мнения: 574
Пухче, аз сито имам, че правя питки отвреме навреме. Обаче, първият ми опит за козунак се оказа не особено успешен. То не беше точно козунак, а сладкиш, понеже имаше глазура отгоре. Но не го бях месила достатъчно, като за козунак, и не можа да се изпече добре.
Болните дечица и родители да оздравяват бързо, че идват хубави празници Hug

# 32
  • Мнения: 989
Добър ден, мили августинки!

Извинявам се, но не се стърпях... Сигурно не ме помните, тъй като аз писах за кратко при вас и то преди доста време, но за сметка на това не съм спирала да ви чета и не съм пропуснала нито една от темичките. И сега си мисля да почна да пиша отново тук.

Първо искам да честитя на всички нови попълнеия в семействата ви, а на бъдещите майчета да пожелая лека и безпроблемна бременност!

Честит имен ден и на всички празнували през последните два дни! Желая ви най-вече здраве, защото човек има ли здраве, може да постигне всичко останало!

Като за първи пост от толкова време, няма да бъда обсотятелствена. Ще кажа само, че ние сме добре, децата растат, Ели ходи на градина, Павел евентуално ще го пусна на ясла от есента, защото мен вече не ме свърта вкъщи. Все пак стоя у дома и бездействам близо пет години. Не съм работила досега и ми се иска вече да се изправя срещу това предизвикателство  Grinning

Това е от мен засега. Надявам се отново да бъда така добре приета тук, както и преди време  Simple Smile

# 33
  • София
  • Мнения: 3 610
Чесито на всички на патерици!Благодаря за пожеланията,Блан  bouquet
Вчера ми беше много натъгадък,че имахме гости за обяд,а вечерта бях нощна и не стигна време за форума Simple Smile , а и не съм се записала в новата темичка и не ми излиза отпред(вече е поправено Wink )
При нас нищо ново,но както казват и липсата на новини е добра новина,та не се оплаквам Mr. Green

Я ме осветлете за тоз Черен лебед,филм ли е, театър ли,що ли newsm78 -нищо не ми говори Embarassed

# 34
  • Мнения: 634
хайде и от мен едно включ. Wink

честито на всички вчерашни именици и празнуващи!  bouquet

А сега искате ли да кача снимки на едно много 'ошарено' бебе? Mr. Green На горкото, за разлика от Гого, цялото му лице и дупе са покрити с пъпки с мехури, а казват, че бебетата го изкарвали по-леко... Rolling Eyes

liani
, Черният лебед и уникален, според мен, филм с Натали Портман. Излизайки от залата, мъжът ми казва: Е, нищо особено не е чак толкова, но стигайки до паркинга се заоглежда и ме пита: А къде оставихме колата...въобще не се сещам... Mr. Green

Пухче, стискам палци за дИвойката! Hug

Поли
, welcom back! Hug

# 35
  • София
  • Мнения: 5 718
Леле, Анди, дано да я изкара леко! Гого как беше? Ох, много ме е страх от тая варицела  Confused
Полито, помним те, разбира се  Simple Smile Тук не се забравят хора, най-малкото - не сме много вече  Simple Smile
Браво на Кало за плуването, завид-завд на разпусналите мами и браво за евентуалната девойка на Пухчето  Heart Eyes

# 36
  • Мнения: 574
Поли, аз даже се чудех защо не пишеш вече, иначе съм те засичала из други теми Hug
Бързо и безболезнено да минава шарката на Филип Praynig Hug

# 37
  • гр.София
  • Мнения: 4 146
 Полито,вярно,как ти хрумна,че сме те забравили?!

 Черният лебед е уникален,да. Филм. Ние излязохме като треснати след него. Не бях подготвена за сюжета, а само ,че Н. Портман играе невероятно силно.  После с приятелката ,докато изчакаме майка ми със С , пихме твърд алкохол,да се посъвземем.  ( Да се застраховам-на някой може и да не му хареса хич Simple Smile)

 Велмар,обсъждахме тези дни Валкюрата.Операта предизвикала фурор. Не знам,обаче,как се издържат 5 часа Вагнер. Мисля,че е за високо музикалнограмотни .Аз не смея.

 И аз нямам сито.  Laughing

Анди,леко да му мине на Филип,да не се чеше.

 Ние се върнахме преди малко от УНГ. Не е толкова страшно положението,но София ще пропусне шаренето на яйца в ДГ.

 Пепеджинс
,пропуснах,честита нова работа.Занапред да е приятна и доходна Peace

Последна редакция: пн, 18 апр 2011, 16:17 от blanc

# 38
  • Мнения: 1 598
Привет от мен.
В това мрачно време използвах почивния ден за домакински задачи - изпрах, изчистих и направих великденските курабийки. Пробвах нова рецепта и наистина дозата беше голяма. Другия път ще я направя наполовина, че едвам омесих тестото и почти цял ден пекох курабийки. Тъкмо ще занеса и на майка за великден. Wink Сега чакам да стане време да прибирам Тони от градина.

Поли, не сме те забравили.

Анди, бързо да минават пъпчиците на Филип.

Дано да се затопля времето вече. 

blanc, бързо оздравяване на С. А ще шарите яйца в къщи. Wink

Пепеджинс, честита работа - лека,приятна и доходна. Peace

# 39
  • София
  • Мнения: 12 548
Пътьом мини през баба да ми оставиш и на мен  Joy

Аз "Черният лебед" не мисля да си го причинявам. Още се мотам да изгледам "Убийството на Сорая М.", но като че ли нещо вече не ми се гледат подобни филми.
Довечера ще погледам още Шогун за разтоварване.

# 40
  • Мнения: 4 970
Блан,издържа се, разбира се.Дори не се усещат.Какво да кажат изпълнителите Simple SmileВагнер си е Вагнер.Ама не е за всеки.Аз все пак съм професионалист по темата.За мен това не става за  обща култура и момента хрумка.Не за друго- ами  голяма 4аст от постановката  ще останат неразбрани.
Дайте рецепта за курабийки или други  изпитани великденски сладки:-) Дари  винаги се радва на подобни  инициативи.Тази  работна седмица ми приключва в сряда Mr. Green, та  мисля да влеза в ролята на  майка - домакиня .Сито имам, умея и д амеся, козунаци съм правила доста добри.Ще видим докъде ще ми стигне ентусиазма тази година.

# 41
  • Мнения: 1 598
Велмар, аз направих по рецептата на sladka hapka от тук:
 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22450.0

Но наистина е голямо количество. Така че ако не ти трябват толкова много може да намалиш продуктите на половина.

Нана, нямаш проблеми. Hug Нали ще сте тук и на 25.04 да се видим. Че на 24.04 съм дежурна целия ден.

# 42
  • София
  • Мнения: 12 548
Кайли, погледнах рецептата, ама таз сладка хапка хич не си поплюва с количествата  Joy

Мен ме е повяла зелената вълна и след като в събота хапнахме спанак с ориз, сега майсторя пиле с лапад. Нещо все такива зеленища ми се ядат  Mr. Green

# 43
  • София
  • Мнения: 716
Анди, милият Филип, дано да не го сърби много - по радиото често слушам за някакво лекарство срещу сърбеж от пъпки от варицела, ама не се сещам как точно се казва, мога да потърся в нета.
Дано и да не му останат белези.

Аз откога не съм ходила на кино, просто не е истина, каних се и на Черния лебед, и на Тилт и на Love.net, ама засега си оставам с каненето.
5 часа Вагнер - звучи направо предизвикателно. Между другото винаги като чуя Вагнер се сещам за една реплика от филм на Уди Алън, на самия Уди Алън - като слушал Вагнер, винаги имал чувството, че германците нападат  Laughing
Сега обаче съм се наточила на балетния спектакъл през юни Баланчин и Фарел, тия дни трябва да се дигна до операта да си взема билети, предполагам, че вече продават.   

Сито вчера не открих по магазините, сега ще търся в търговските вериги, направо съм за срам Embarassed
Велмар дай рецепта за козунак  Praynig

# 44
  • Мнения: 989
Добро утро, момичета!

Анди, бързо оздравяване на Филип. Моите деца минаха през това миналото лято, включително и баща им. Гледката наистина е неприятна, но всичко минава и се забравя. Павката си беше отчоплил една коричка и имаше голяма дупка, но сега няма никаква следа от нея.

Аз също се впечатлих от Черния лебед и от играта на Натали Портман. Изобщо не бях подготвена за такъв сюжет... Опера не знам дали бих гледала, но от доста време ми се иска да отида на балет.

В неделя водих Елена на цирк Балкански и честно казано не останах впечатлена от представлението. Главно се изявяваха клоуните. Единствено номерът с моторите си заслужаваше. Даже "заслужаваше" е слабо казано. Останах без дъх... Невероятен номер!!!

Козунакът за Великден ще го купуваме, няма да го приготвяме ние. Единствено курабийки ще правиме, защото съм обещала на Ели да ги приготвим заедно.

Желая ви лек ден засега, а аз отивам да пиша курсови работи, че съм доникъде...

Общи условия

Активация на акаунт