Училища в кв.Надежда гр. София

  • 44 070
  • 136
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 565
Моето дете е в 101. Много съм доволна. Неговата учителка на есен ще хване 1 клас. Докато се сработим с нея имахме нужда от време, но сега не съжалявам че я избрах. Казва се г-жа Стоичкова. Научи децата на много неща. Винаги имаме контакт с нея. Изпраща допълнителни материали по интернет. Отзивчива е при проблеми и винаги има обратна връзка. Сега направи и страница на класа в интернет и там получават на секундата най-нова информация, като например колко часа ще имат на следващия ден, поради отсъствие на някой от преподавателите, план на тестове за седмицата и т.н.

Ако трябва да изредя какво ми харесва в 101:
Сградите са две. В едната са малките ученици, в другата по-големите. За малките ученици е осигурена занималня до 4 клас включително (за по-нагоре за сега няма данни да са спуснати такива изисквания). Големите са само първа смяна. Има стол. Базата им е прилична. Имат си в сградите и лавки. Най-малките (от предучилищните групи са отделени и пазени - разминаване в междучасията. Същото важи и ако клас от начален курс се наложи да е в голямата сграда.). Всички учители от начален курс са на ниво - познавам лично доста от тях. В горния курс, не съм запозната, познавам само тези които са ми преподавали.

Интересно ми е да разбера, как прецениха тези майки, които са си преместили децата след 4 клас, че училището не става? Все пак детето не е посещавало часовете там!  Thinking

# 46
  • Мнения: 19
Здравей Vyara D,

Имам позната, която е преподавател в 101 на големите. Лично от нея съм чувала, че нещата били относителни относно обучението след 4 клас. Каза, че много зависило на какъв екип от учители ще попаднеш. Явно има и добри и не толкова добри преподаватели.

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

Интересно ми е да разбера, как прецениха тези майки, които са си преместили децата след 4 клас, че училището не става? Все пак детето не е посещавало часовете там!  Thinking


Само един показател е достатъчен човек да си направи извод- резултатите от матурите за 7 клас....мноого назад.

# 48
  • Мнения: 161
Здравейте,

Други отзиви за 102-ро ОУ „Панайот Волов”, Надежда-4 / срещу магазин СБА/ ?  Чудя се между него, Толстой - 54-то СОУ „Иван Рилски” , Надежда-5 (Връбница 1) - 74-то СОУ "Гоце Делчев" и Надежда-6 (Връбница 2) - 61-во ОУ "Св. Св. Кирил и Методий" - в този ред.

За 54- то  училище - много реклама, но имам познати, чиите деца учат там и те не са доволни.
За 74-то - даже и сайта не има се обновява ... = на никаква заинтересованост .
За 61-во нямам никакви отзиви .

Също не мога да разбера 54-то езиково ли се води ? Както и 102-ро ? Или просто са ОУ , които са с разширено изучаване на езици.

Благодаря предварително!

# 49
  • София
  • Мнения: 6 267
Не бих препоръчала 74, но всичко е на база моето субективно мнение.

Препоръчвам 61 - харес ами вътре, хареса ми отношението към децата. Ходих 2 години подред на род. срещи през април. Не избрах него за детето, но по други причини.

Виж как се калсират училищата на матурите след 4 и 7 клас.

http://www.danybon.com/index.php/education/maturi

# 50
  • Мнения: 8
Аз ще имам първокласничка през септември и вече си избрах 61-во. Познавам една от учителките, която от септември ще води първи клас и е много добър педагог с отношение към децата и добър специалист, който участва в писането на учебници и проекти.

# 51
  • Мнения: 161
Аз ще имам първокласничка през септември и вече си избрах 61-во. Познавам една от учителките, която от септември ще води първи клас и е много добър педагог с отношение към децата и добър специалист, който участва в писането на учебници и проекти.

Само да не е от тези ,които са писали новите учебници по история- в които пише за Васил Левски, цар Симеон, хан Крум и др.  по един ред  само .

# 52
  • Мнения: 8
Здравейте!
През септември на дъщеря ми й предстои да започне предучилищна група. Колебая се между 74 СОУ, 101 СОУ и 61 училище. Не познавам родители на по-големи деца, които бих могла да разпитам за впечатления. Ходих на място и в трите, започнали са да приемат заявления за записване за новата учебна година. Успях да се срещна и с по една от учителките, както в 101, така и в 74 СОУ. В 61 не ме допуснаха нито да говоря с някоя от учителките, нито да видя стаите. Може би не съм улучила подходящ момент, ще следя и за предстоящи родителски срещи за първите класове и предучилищните групи.

Това, което аз мога да споделя е следното:
В 101 училище подготвителните групи и децата от 1 до 4 клас са отделени от големите в друга сграда (някой мисля, че вече го беше споменал). Лично за мен, това е плюс. Подготвителните групи са само сутрин - от 08:00 до 12:00 часа. Там разговарях с г-жа Милушева.
За разлика от 74 училище, където и групата на 5-годишните, и тази на 6-годишните са на смени - от 08:00 до 12:00 часа и от 13:00 до 17:00 часа. Там се срещнах с г-жа Мая Кръстева, от която бях останала с добри впечатления, доколкото мога да имам такива, разбира се, само от един разговор. Това беше, докато не видях как протичат заниманията. Учителката си четеше нещо на бюрото, в стаята цареше пълен хаос, част от децата се въргаляха по пода, ядяха солети и сухи пасти. Действието се развиваше между 13:00 и 14:00 часа, когато се предполага, че тези деца тъкмо са обядвали и са дошли да се занимават с нещо все пак.

Много ще се радвам, ако някой има пресни впечатления от подготвителните групи и първите класове (най-вече от учителите), да сподели.

# 53
  • София
  • Мнения: 6 267
Аз лично бих избрала 61 училище. Бях на род. срещи 2 години подред и останах с много добро впечатление, вкл. и учат само една смяна, което за мен е плюс. За учителите не мога да кажа нищо.

# 54
  • Мнения: 8
Благодаря много за бързото включване, catty m! Едната смяна и за мен е много по-добър вариант. Бях доста неприятно изненадана преди 2 дни, когато разбрах, че в 74 училище, дори и 5-годишните учат на две смени.

# 55
  • София
  • Мнения: 6 267
Няма ли да имат род. среща през април? Ако не сте подали документи, подайте ги, а като отидете на род. среща ще огледате нещата, за да добиете представа. Аз лично 74 не го харесвам. Гледах и как се класират училищата на матурите след 4 и 7 клас. 61 е на доста добро ниво в сравнение с 74 и 101.

# 56
  • Мнения: 8
Да, предполагам, че ще има родителска среща и ще следя на страницата им. И аз гледах класирането на училищата, според резултатите от матурите и не съм във възторг. Доста към дъното са и трите, но както казвате, 61 училище явно е с по-добра подготовка. Не ми се иска детето да пътува много, поне за предучилищната група. Честно казано, започвам да се замислям, обаче, дали за първи клас, да не търся по-добро училище, независимо от местоположението му.

# 57
  • Мнения: 11
Здравейте, днес ходих да запиша първокласника в 61-во и охраната ми взе документите, изобщо не ме допуснаха да вляза. Мисля да отида и на родителската, защото това много ме учуди. При вас как стана записването в 61-во?

# 58
  • София
  • Мнения: 6 267
Здравейте, днес ходих да запиша първокласника в 61-во и охраната ми взе документите, изобщо не ме допуснаха да вляза. Мисля да отида и на родителската, защото това много ме учуди. При вас как стана записването в 61-во?

По същия начин и аз много подскачах на това, но се оказа практика. Задължително на род. среща април, защото тогава ще проверят всички подали документи.

# 59
  • Мнения: 11
Там сме, задължително  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт