Деца с увреден слух - 9

  • 183 264
  • 608
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 11
Много се радвам, че сте регистрирали напредък! Това е всичко, което иска родителят Simple Smile
Иначе не бих казала, че при нас има някакви странности е поведението, но може би ще се промени... обикновено децата май стават още по-общителни... знам ли. Трябва да призная, че все още се лутаме в размисли и теории.
Ще пиша как е потръгнало с апаратчетата. Утре ще вземем пробно за 1 седмица, за да видим дали ще й пасне.

# 541
  • Мнения: 61
Здравейте! Детенцето ми е на 1г. и 3мес. и имам съмнения, че чува добре. Реагира на много странни шумове, но не и когато му говорим. Наясно съм, че не само слуха е фактор , но на първо място мисля, че е. Та... Търся препоръки - ИСУЛ или ВМА (или другаде), доктор,... Аудиограмата ли е най-сигурното изследване и задължителна ли е упойката?
Знам, че има много изписано от вас, но нямам физическата възможност да прегледам всички теми, страници и пр.
Благодаря предварително на отзовалите се!

# 542
  • Мнения: 2 155
Във ВМА към кого да се насочим- Дончев?

# 543
  • Мнения: 64
Да, ние сме много доволни от Дончев.

# 544
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Здравейте, имаме притеснения за нашия син, който е на 2,5г. Когато му пея, идва и си слага ухото до устните ми. Същото прави и с играчките си. Не говори, нито дума. Не разбира! Къде можем да идем на преглед и съответно изследване?

# 545
  • Мнения: 64
Доктор Дончев ВМА София, не правете експерименти с УНГ в някоя клиника, ще си спестите много безсънни нощи.
0888901873 това е номера му, последно преди 3 години съм го търсила

Последна редакция: чт, 23 яну 2020, 15:57 от AnMary

# 546
  • Мнения: 164
Тази апаратура във ВМА за изследвания оправиха ли я най-накрая или все още изкарва деца със социално адекватен слух нечуващи?

# 547
  • Мнения: 61
Тази апаратура във ВМА за изследвания оправиха ли я най-накрая или все още изкарва деца със социално адекватен слух нечуващи?

Ако имате желание споделете защо е толкова негативно мнението ви!
Много силни думи са това! Предполагам никой трезвомислещ родител няма да се съгласи с подобни диагнози, ако реално детето дава признаци (каквито и да са) , че чува...
Ще се радвам да споделите опита си!

# 548
  • Мнения: 1 400
Здравейте,
На първия преглед при проф.Попова бяхме на платен преглед (игрова аудиометрия), сега пак ще ходим и чух, че можело с направление, така ли е? Не сме от София и не мога да се свържа да питам по телефона.

Последна редакция: пн, 10 фев 2020, 11:12 от Lisa.

# 549
  • Мнения: 39
"НЗОК заплаща високоспециализираната медицинска дейност (ВСМД) „Надпрагова аудиометрия – тимпанометрия и импедансметрия”.  Но не знам дали игровата аудиометрия влиза в това - ние си я плащаме въпреки че ходим с направление при Попова.

# 550
  • Мнения: 1 400
Коло заплащате?
Също така, ско се наложи изследване евокирани потенциали или БЕРА, платели ли са също?
Благодаря много!

# 551
# 552
  • Мнения: 788
Здравейте!

bg_tatito, много ми беше полезен поста ти на предната или по-предната беше страница. Доста успокоително ми подейства. Благодаря!

Когато се осъзная какво се случва и с какво тепърва ще се сблъскваме, ще пиша повече, че още ми е много прясно, а и се чувствам толкова тъжна, виновна, безпомощна...

# 553
  • Мнения: 51
Коло заплащате?
Също така, ско се наложи изследване евокирани потенциали или БЕРА, платели ли са също?
Благодаря много!
Здравей, м.06. 2019 г направихме изследване БЕРА в ИСУЛ на 4г и 6 м. дете. Беше с направление, проф. Попова записа кой номер и какви изследвания да занесем - З дни престой и не съм заплатила нищо. Предварително бяхме на частен прием с игрова аудиограма и тогава записахме часа за изследването.

# 554
  • Мнения: 64
Здравейте дами, имам питане, имате ли впечатление от детски слухови апарати на Phonak Audeo Marvel? Предложиха ми висок клас, цена около 3700 едното. Парите не са малко за две апаратчета, дете на 7 години, подобри ли се чуването, говора, такива беща ме интересуват.

Общи условия

Активация на акаунт