Отговори
# 1 965
  • Мнения: 372
Здравейте, мили момичета!
Прочетох цялата тема и с много болка, осъзнавам, че много жени преминават през ада за да имат детенце. Аз премивам през този ад в момента. На 15.01 в 24г.с.  получихме страшната диагноза автозомно-рецесивни поликистозни бъбреци, обясниха ни, че до 2 седмици бебето ми може да получи бъбречна недостатъчност, а ако не получи до 2 седмици със сигурност ще получи, когато се роди. Така на 21.01 родих моята малка принцеса , защото никога не съм го смятала за аборт. Сега следват генетични изследвания първо от нейната пъпна връв, след това и при нас. Искам да попитам, някой дали се е сблъсквал с тази диагноза?,

ПП: Тук беше мястото, където се криех, когато ме беше страх от всичко, което ще ми се случи и наистина сте ми упора!
Много съжалявам за всичко през което преминаваш .
Ужасно тъжно е да виждаш ,че броя на ангелските майки расте.
Болката силна и спираща дъха ти ,но повярвай че винаги изгрява слънце
Над половин ходи на плачех всеки ден ,После през ден ,но всеки ден си спомням за дъщеря си .
Дори сега като прегръщам 2 годишния си син !
Не дръж мъката в себе си и не се предавай
Силни прегръдки

# 1 966
  • Мнения: X
Съжалявам,мила Радост!
Прегръдки!
Аз изследвах от пъпната връв.Но моят проблем, не е като твоя.т
Ти в коя лаборатория?

# 1 967
  • Мнения: 18
Съжалявам,мила Радост!
Прегръдки!
Аз изследвах от пъпната връв.Но моят проблем, не е като твоя.т
Ти в коя лаборатория?

Благодаря много!
Моя АГ препоръча СБАХЛ „Д-р Малинов" и ние го послушахме, защото не знаем къде се намираме.

# 1 968
  • Мнения: 28
Radosveta, съчувстваме ти искрено. Ужасно е това, през което преминаваме всички! Много е хубаво, че се събираме тук, за да споделяме. Това много помага.

# 1 969
  • Мнения: 11
Здравейте, момичета! Искрено съжалявам за мъките, които ви е донесла съдбата, защото и аз преминавам през това в момента! Страшно е и мъчително, както физически, така и психически... на 18-то януари получих страшните новини, че бебенцето ми е с няколко тежки малформсции. След консултация с още няколко лекари диагнозата се потвърди - детенцето ми нямаше шанс за живот и така взехме най-тежкото решение в живота ни. Днес ме изписаха от болницата, след като направих аборт по медицински причини в 21-ва седмица. Беше тежко, болезнено, а за мъката от загубата няма какво да се каже- неописуемо е... Сега не знам какво ще правя и как ще остана позитивна за пристъпване към следващия опит. Това ми е втори аборт - първият беше спонтанен в 5 г.с. Сега направихме амниоцинтеза за Даун, Едуард и Патау - резултатите са отрицателни. Но тук идва другият проблем. Насочват ни към други генетични изследвания, но за съзакение те са страшно скъпи и не знам как ще си ги позволим. Незнам какво ще правя и как ще се преборя със страховете си, че това може да се случи отново...

# 1 970
  • София
  • Мнения: 4
Съжалявам много за загубата! Едва ли някога се забравя или минава, но с времето болката се притъпява. Според мен изчакай да мине време и ще вземеш решение за следващ опит, и за изследвания.  Аз се престраших след аборт по медицински причини в 18-та седмица да опитам. Забременях и получих спонтанен аборт в средата на 3ти месец. Сега пак се възстановявам (случи се на 12 декември). Но пък вярвам някак си, колкото и странно да звучи. Половината от семейството ми ме подкрепя, другата половина се прави, че нищо не се е случило и за тъжни неща не се говорело.. но. Аз си вярвам.

# 1 971
  • Мнения: 18
Здравейте, момичета! Искрено съжалявам за мъките, които ви е донесла съдбата, защото и аз преминавам през това в момента! Страшно е и мъчително, както физически, така и психически... на 18-то януари получих страшните новини, че бебенцето ми е с няколко тежки малформсции. След консултация с още няколко лекари диагнозата се потвърди - детенцето ми нямаше шанс за живот и така взехме най-тежкото решение в живота ни. Днес ме изписаха от болницата, след като направих аборт по медицински причини в 21-ва седмица. Беше тежко, болезнено, а за мъката от загубата няма какво да се каже- неописуемо е... Сега не знам какво ще правя и как ще остана позитивна за пристъпване към следващия опит. Това ми е втори аборт - първият беше спонтанен в 5 г.с. Сега направихме амниоцинтеза за Даун, Едуард и Патау - резултатите са отрицателни. Но тук идва другият проблем. Насочват ни към други генетични изследвания, но за съзакение те са страшно скъпи и не знам как ще си ги позволим. Незнам какво ще правя и как ще се преборя със страховете си, че това може да се случи отново...


Съжалявам много, че е трябвало да преминеш през този ад. Аз също съвсем наскоро родих в 24 г.с., Генетичните изследвания при теб и партньора ти са изключително важни, защото с тях при една инвитро процедура, ебриолозите или генетиците ще знаят какво да търсят, а при зачеване по естествен път ще знаят какво да търсят още при първата фетална морфология в 12 г.с. Знам, че е трудно и че не знаете на къде да тръгнете, но тези генетични изследвания ще ви дадат път, насока и най вече надежда, че ще имате здраво детенце.

Последна редакция: пт, 31 яну 2020, 18:37 от Radosveta Filipova

# 1 972
  • Мнения: 11
Проблемът за генетичните изследвания е, че за да се обхванат всички групи проблеми, налага влаганебо на доста големи средства. От разгоеорите с генетиците разбрах, че ще са ми нужни 5000-6000 лева, ако не и повече. Да не говорим, че по думите на лекарите не се знае дали тези маркери са вследствие на генетичен проблем. Може  проблемите да са били вследствие на прекаран вирус, температура, лекарства, просто лош сперматозоид или яйцеклетка и т.н.

# 1 973
  • Мнения: X
Игличе, много некомпетентно ми звучи - давайте там 5-6 хиляди да търсим някакъв генетичен проблем. При амниоцентезата е можело да се изследват доста неща, и след това от абортивен материал също да се изследва.
Не знам кой ти е правил ФМ, откъде е резултатът при амниоцентезата,кой е правил аборта по мед. показанията, и кои са тези генетици, но ще ти кажа, че аз от масата за аборт се обадих по телефона в централата на Геника (който сама намерих в гугъл), за да попитам, за независимо изследване на абортивен материал от плода, защото се страхувах, че е станала някаква грешка.
Помолих ги да ми обяснят какво е необходимо - каква проба, как да се вземе и къде, за колко време да се занесе, за да ми открият проблема в плода.Не исках да им казвам какъв е, защото исках да проверя резултата на другите изследвания. И изобщо не е ставало дума за такава сума.
Може би трябва да потърсиш мнение и от други лекари,генетици.

Последна редакция: нд, 02 фев 2020, 23:03 от Анонимен

# 1 974
  • Мнения: 11
Аз проба от бебенцето съм изпратила в Лаборатория Геника- София. От там ми обясниха, че след като сме отхвърлили хромозомните дефекти следва да се направят генетични изследвания 1-ВА група, които са на цена 1400 лева. От там ако не излезе нищо се правят 2-ра група генетични изследвания - те са на цена 3800 лева. От всичко това ако излезе изобщо нещо се правят изследвания на двамата родители за съответния излязал проблем, които и те не са никак евтини, за да се разбере в какъв процент е възможно да предаде този ген на детето.

# 1 975
  • Мнения: X
Проблемът за генетичните изследвания е, че за да се обхванат всички групи проблеми, налага влаганебо на доста големи средства. От разгоеорите с генетиците разбрах, че ще са ми нужни 5000-6000 лева, ако не и повече. Да не говорим, че по думите на лекарите не се знае дали тези маркери са вследствие на генетичен проблем. Може  проблемите да са били вследствие на прекаран вирус, температура, лекарства, просто лош сперматозоид или яйцеклетка и т.н.

Здравейте,
първо, съжалявам, че минавате през това. Малко по- нагоре съм описала моята загуба. Моето детенце беше също с много малформации, направиха му изследвания, за да се установи каква е причината- дали е било инфекция, или грешка в хромозомите. Оказа се второто. В последствие с партньора ми си направихме изследване на кариотип и се оказа, че съм носител на балансирана транслокация на същите хромозоми, които се бяха объркали при бебенцето ни. Цената на тези изследвания варира общо между 400-500 лева за двамата, след като имате и друга загуба може би е добре да го направите. Може да не излезне нищо, надявам се и ви го пожелавам, но понякога, когато се установят такива нарушения в развитието на детето причината може да е заложена в някой от родителите.  Помислете добре, консултирайте се и с друг генетик, може би е достатъчно само вие със съпруга Ви да си направите изследване. Желая Ви успех за напред.

# 1 976
  • Мнения: X
И според мен, най-добре е да си направите изследвания на теб и партньора.

# 1 977
  • Мнения: 10
Здравейте.. Не знам от къде да започна, все още не мога да осъзная през какво минах. На 20 години съм от Бургас  и си направихме много желано бебче, термина ми беше 26ти май. Скоро бях на ФМ в 22г.с, и ми казаха че нямам околоплодни води и че бебето е спряло развитието си и почти няма сърдечна дейност и дробчетата не се бяха доразвили и ме върнаха директно в 19 г. С.. Защото бебчо е бил 280гр. Изпратиха ме за второ мнение в Пловдив д-р Борис Стоилов, потвърди казаното.. Отидох в Майчин дом и там минах през комисия и потвърдиха абсолютно всичко.. Ии трябваше да прекъсна бременността си.. Предизвикаха раждането и така..  Това се случи много скоро и ми казаха да изчакам поне 2 седмици и след първият ми цикъл и тогава да започна да си правя изследванията.. Само да допълня че според моята АГ не беше нужно да си правя БХС, тъй като съм била млада.. И аз бях твърде глупава да и се доверя.. Първите 3 месеца от бременността ме гледаше на 2д видеозон и видимо нещата бяха много добре, обаче в следващите месеци тя не ме гледаше на видеозон, а само женска консултация - мерене на тегло и корем и това беше.. Бях си записала час при Д-р Калчева на 23.02 за да видя най - после бебчето в 22г.с ии ето какво се случи...
Някоя от вас преминавала ли е през такова нещо.. Какви изследвания ви бяха нужни да си направите? Искам ваше мнение, скоро ще отида на консултация, но държа и да има чуждо мнение.
Съжалявам че не мога да си подредя мислите.. Много ми е тъжно знам че съм млада и след 5-6 месеца ще си направим пак опит, няма да се откажеме.

# 1 978
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Здравей,
За 3 път пускаш една и съща тема.
Хубаво е, че няма да се откажете. Намери си добър специалист, за да се подготвиш за следваща бременност. Това следене по здравна каса според мен е крайно недостатъчно, макар че в чужбина това е също масова практика. Тук по-често бременните прибягват до частни прегледи.
И твоята докторка ми се вижда малко нехайна с отказ от БХС. Не казвам, че и да го направиш ще е някаква гаранция, но все пак е част от основните неща.
В Майчин дом не ти ли обясниха къде може да е причината?

# 1 979
  • Мнения: 846
За съжаление знам през какво минаваш. Тук има и още няколко момичета, правили аборт в голяма седмица. Болката, мъката, чувството на безпомощност... все познати неща Cry.
Аз бях в 26-та г.с., когато разбрахме за изоставането. Всичко като при теб- малко тегло, едва живо, 0 околоплодни води, увредени дробчета. Изходът беше ясен. Върнаха ме във 22-ра г.с., плод 400 гр., аборт с предизвикано раждане. Тогава за съжаление не знаех за д- р Сигридов, който е помагал на доста жени в подобна ситуация. При нас, обаче, изоставането беше твърде голямо, не съм сигурна, че някога щеше да навакса нужното. Беше момиче, доста издържа Disappointed Relieved
Направихме генетични изследвания (кариотип), тромбофилия, имунологични, витамини и така след доста терапии и очакване, след 2 години пак забременях. При нас ситуацията се усложнява и от факта, че бременностите ми са ин витро.
Сега имам здраво, прелестно, буйно момиченце на 5 месеца. Изпих един тон витамини, изследвах вируси (наложи се), боцкаха се с Фраксипарин/Клексан 9 месеца, всеки ден, Аспирин протект всеки ден. Но всичко си заслужаваше.
Не спирай да се бориш! Мъката ще си остане в душата, споменът ще те следва навсякъде, няма как да избягаш. Но ще имаш дете, здраво и силно и ще си щастлива.
Успех!

Последна редакция: ср, 05 фев 2020, 10:10 от Не се сърди, човече

Общи условия

Активация на акаунт