Бебе на 3 месеца отказва да яде

  • 27 691
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1
Здравейте! Имам един проблем и ви моля за вашите мнения! Бебчо е на три месеца и половина и от няколко дни започна да не яде по-малко, а и също така да се дъра когато го сложа да яде на лявъта гърда! До сега нямахме проблеми с яденето наддава си нормално, даже си похапваше повечко отколкото трябва. Замислям се дали е от ваксината или от температурата която вдигна след това. С кърменето имах подобен проблем и с кака му но при нея се прояви в края на седмият месец, отказа да суче и от двете тогава. Моля ви за помощ, дали трябва да потърся лекарска консултация или да се мъчим да се храним! Предварително Ви благодаря за отговорите!

# 31
  • Мнения: 9
Дааааа! И ние имаме същия проблем от около седмица - Йоана е на почти 3 навършени месеца и яде колкото да не умре м/у 40-60 мл. през 3-4 часа. ConfusedПо принцип е изключително кърмено бебе,от гърдата суче, после изцеденото мляко с шише предлагам, сега вече само шишето предлагам и категорично отказва да яде повече от 50мл.Това е!!! Shocked Обаче няма температура, цвета на кожата й е хубав, игрива е смее се, няма никакви симптоми на болно бебе. newsm78Изследвах акото й за паразити и бактерии и няма.Утре сме на ехограф да види док корема как е.За момента я храня докато заспива или когато е заспала- има ефект стигаме до 80мл понякога.Явно имат такива периоди и може би не трябва да се притесняваме. Thinking

# 32
  • Мнения: 3 869
Така, както го описвате, на стакча прилича. Същият опи имам и аз, по един час сме се мъчили с мъжа ми на почивки да го нахраним със шише и резултатът е бил... 40 мл!!! Нощем обаче си сучеше отлично детето. Беше на 3 навършени месеца тогава... Отшумя за няколко дни проблемът и след прилагане на известни тактики за справяне със стачкуващо кърмаче....
Вижте статията за стачките в библиотеката тук (сигурно вече и повече от една има Simple Smile)

# 33
  • Мнения: 9
Здравейте!
За протокола да отбележа - Йоана е клинично здраво бебе. Grinning Само дето по доктори я водя - май аз трябва да се прегледам Joy Но какво ми каза педи при - при такива малки количества храна дето яде да й давам витамин C  2мл ампула 3 дни по веднъж на ден на гладно и толкова.От снищи започна да яде по 140мл и май вече ще я слагам на гърда, че ще вземе да и хареса шишето Wink

# 34
  • Мнения: 940
пуснете търсачката има много такива теми, с хубави съвети в тях, но и аз мога да обобщя - ако няма очевидни физически причини (болест, Т), то такива периоди си има и според мен лично са свързани най вече с дискомфорт от зъби. През лятото може и да е от жегата. Със синът ми сме имали досега поне 4 такива кризи. Първата беше в края на третия месец, когато спря да яде и така около месец и половина. За два месеца наддаде 400гр  Crazy Не ми беше комфортно разбира се, но пък и не се шашках чак толкова защото беше спокоен, весел и жизнен. Просто отказваше гърда или като я захапеше се дърпаше с рев. Пробвах:
-смяна на позицията за кърмене (пробвах ВСЯКА позиция, която ми хрумна, повечето от тях биха предизвикали бурен смях в околните, но действаха, поне временно)
-предварително леко изцеждане на гърдата от която ще се храни (за да не е много силна струята и това да го дразни и дави)
-кърмене "кожа в кожа"
-слагане на накити на врата, за да му привлека вниманието
-кърмене в полузаспало състояние
-давах пробиотик за облекчаване на евентуални колики, въпреки че нямаше
-пиех повече чай от маточина, за успокояване

и не се сещам какво друго. Следващите кризи бяха още по-забавни  Mr. Green Последната беше сега Януари, когато отказа пак почти цял месец да яде и хапваше точно колкото да оцелее  Tired Мина, сега яде като прасенце и наваксва стабилно  Crazy Така че споко и повечко търпение  Wink

# 35
  • Мнения: 81
Ох, като чета темата и не камъни, а канари ми падат от душата!!! Даже пуснах нова тема в секцията Бебета, ама тази по-късно я открих - че от паника не можех да седна мирно на РС-то и да чета. Та: дъщеря ми е на 4 месеца, кърмата ми много намаля, защото тя не се храни. и с помпички изпомпвам - няма ефект. опитвам да я дохраня с АМ - няма шанс - дърпа се назад, вика и плюе. наддала е само 140 гр. за месец. в същото време е изключително доволна, весела - смее се постоянно, енергична е и си спи нормално. не бих се притеснила - бих мислила, че й стига, но явно не наддава никак добре.
Ще видим какво ще стане, но поне не се чувствам сама в тревогите си! Дано се нормализират нещата и при нас!

# 36
  • Мнения: 9
Ох, като чета темата и не камъни, а канари ми падат от душата!!! Даже пуснах нова тема в секцията Бебета, ама тази по-късно я открих - че от паника не можех да седна мирно на РС-то и да чета. Та: дъщеря ми е на 4 месеца, кърмата ми много намаля, защото тя не се храни. и с помпички изпомпвам - няма ефект. опитвам да я дохраня с АМ - няма шанс - дърпа се назад, вика и плюе. наддала е само 140 гр. за месец. в същото време е изключително доволна, весела - смее се постоянно, енергична е и си спи нормално. не бих се притеснила - бих мислила, че й стига, но явно не наддава никак добре.
Ще видим какво ще стане, но поне не се чувствам сама в тревогите си! Дано се нормализират нещата и при нас!

В никакъв случай не се отчайвай и продължавай де се изцежда - млякото ще потече.И аз бях така едва 30-40 мл и часове наред голямо ходене по мъките, но не се отказах Tired След месец изцеждам по 200 мл за 20 минути Party Цедях се на 3 часа, за да свикнат гърдите ми с новия метод на "сукане".Пиех чай за кърмачки и много ядки, галене на гърдите преди цедене и т.н. Успех Simple Smile

# 37
  • Мнения: 110
Здравейте!!! И при нас проблема е същия, като при повечето. До преди седвица си ядеше нормално, по 120 мл на ден, след като преди няколко седмици й намалих дозата, че беше полудяла от някъв глад Simple Smile. Та от седмица почна да бута бибита, да плаче неистово, когато стане време заядене, да не изяжда всичко, да огладнява на много големи интервали от време, вечер яде в 21 и следващото хранене е чак сутринта, най рано в 5, но в повечето пъти чак към 8. Консултирах се с педиатър и той каза, че някой път така били бебетата и няви такива измишльотени. Взехме Био Гайа и й дадохме днес за първи път, надявам се да помогне, но също така искам да изпробвам това с витамин Ц-то. Ако някой е намеил някакъв друг начин да накара бебето си да яде, моля да го сподели, защото вече съм на ръба...... нямам нерви вече.

Общи условия

Активация на акаунт