Расте и хубавее, ЯНУАРЧЕ като слънце грее

  • 67 938
  • 745
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 615
Момичета, какво става - забравихме се  Wink Някой може ли да пусне нова тема?  Embarassed
Как вървят вашите юначи-първолаци? На училища и учители случихте ли?
При нас има проблем единствено с възпитателката от занималнята, та се чудим какво да правим  ooooh! Мишленце, вие сте гърмяни зайци, как сте във 2 клас?  Hug

# 736
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Хайде и аз докато "скучая " на работа да драсна два реда  Laughing
Неда , направо се забравихме  Hug Добре ,че е ФБ да се виждаме с някой  Mr. Green
Наистина ако не пуснем ,нова тема сигурно  ще ни затворят , ..Дес ,не искаш ли да го направиш???

# 737
  • Мнения: 720
Момичета, какво става - забравихме се  Wink Някой може ли да пусне нова тема?  Embarassed
Как вървят вашите юначи-първолаци? На училища и учители случихте ли?
При нас има проблем единствено с възпитателката от занималнята, та се чудим какво да правим  ooooh! Мишленце, вие сте гърмяни зайци, как сте във 2 клас?  Hug
След всяко ченгелче имам по няколко минути въртене и уговорки , триене с гумата и пуфтене   Rolling Eyes
Не ми се мисли като почнат с химикал да пишат ... Сега сме до буквата А....
С математиката сме до цифра 4 , събиране , изваждане ... там бързо се справя и има отлично на повечето от страничките.
Храненето на стола е по 3лв на ден , отделно имат и безплатна сутрешна закуска. И аз зареждам сандвич в кутийката , него го яде следобяд като огладнее. Пари отначало не й слагах , но другите деца носят , и сега слагам по левче на ден, и обикновено го няма вечер , все разпитвам какво си е купила , и тя ми разказва с подробности какво яли , кой кое изял и кое - не ...  hahaha
На занималнята отначало беше все недописала  домашните , но сега вече сварва , пък и сега промениха да ги взимаме най-рано в 4,30 часа (отначало беше взимането на децата след 3,30ч следобяд)  Flutter явно и други деца не са сварвали с домашните ... На училище я пращам без телефона, тя само с него ще се занимава по цял ден , и без това е разсеяна и не внимавала в час ...  Rolling Eyes Embarassed

# 738
  • Madrid
  • Мнения: 514
Здравейте!  Hug

Аз съм се побъкала вече с това учене,каква е тази система,вундеркинти ли ще стават,не знам.До 4,30 е на учибище и зарочваме  с домашните...пстоянно контролни,английски,математика смятат до сто,започват с умножение,диктовкипо три реда,за всяка сгрешена дума спада оценката с една единица  Shocked,ааа,часовника учат,на пълна пара,направо съм в чудо!!!

# 739
  • Мнения: 4 489
Контролни?! В първи клас?! Горките дребосъци... Кому е нужен е с какво е полезен този стрес?? Тук не е  така, доста по-бавно я карат, макар че и тук предметите не са малко.
И ние сме на занималня, при това пращам и малкия с брат си, защото сме на работа и няма кой да ги гледа. Една съседка ми ги прибира в 5.
И Стефан не е супер щастлив от занималнята, учителят нещо май твърде строго го раздава, твърде много крещи - може и да има защо, но все си мисля, че един зрял човек трябва да може да намери подход към 20-тина 7-годишни, така както основната им учителка може...
Иначе сме ОК с училището, най-много му харесват математиката и физическото, по БЕЛ му е скучно, защото "само четем и приказваме, приказваме и четем!", а и голяма част от децата явно четат бавничко или сричат (някои даже буква по буква сливали в срички) и него явно това го дразни. С писането не са много добре нещата, грозновато си пише по моите критерии, колкото и да се старае, милия. На всичкото отгоре практиката от нашето детство да пишем с молив, докато учителката прецени, че си готов да преминеш към химикал, вече я няма и масово драскат с химикали и само тук-там се ползва молив. И става една...  Crazy
Ей, няма ли да пускаме нова тема? Кой ще се заеме с таз тежка задача?  Embarassed
И я споделете какви коледни подаръци ще поднасяте? Аз свалих гарда на съпротивата и най-накрая купих таблет - един за двамата.  Crossing Arms Ако видя, че умеят да се редуват, да не се дракат, да не се зомбират и че това не им пречи на ученето, по-нататък ще взема втори. Макар че като ги знам колко са пристрастени към лаптопите и всякакви електронни дивайси...  Tired

# 740
  • Мнения: 23
И при нас сутрешната закуска е безплатна, но повечето деца си я изхвърлят, защото не е хубава. Дават им само някакви сандвичи или питки с полусурова кайма, закупена от някаква фирма.Обяда в стола е 1,10 на ден.Контролни в първи клас няма, само им дават понякога едни листи за самостоятелна работа за вкъщи.Предметите не са много, но раницата и е тежка, дори и за мене.

# 741
  • Мнения: 720
Отново имаме забележка днес , че не работи в час , ами се разсейва с други неща ... а не с това което правят в момента , и после все е недописала и неразбрала..... Rolling Eyes
Инъче с математиката сме с отлично , но това е защото още са на смятането с числата до 10 ....  Naughty

# 742
  • Мнения: 678
Хайде и аз да драсна някой ред...Трагедия беше с първи клас  първия месец.....Не иска да ходи,повръщане,разтройство,гнойна ангина изкара....В началото на декември бяхме в болницата със засегнат лицев нерв.След това не я пуснах на училище.Празниците изкарахме добре у дома...Вече е добре на училище,отписах я от занималнята.Прибира се на обяд,или аз я вземам или дядо й.Пишем у дома заедно домашните...Справя се добре,мъчи ни английския..Иначе и при нас има контролни....Това е..
Сами е бандит,предстои му ясла.....А аз след 3 месеца се връщам на работа...

# 743
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
Привет, милички!
Да се мерна и аз тук Simple Smile да не ме забравите!
Както е казала VIVKA добре че има ФБ, но уви не всички сме се намерили там!
Искам от сърце да ви пожелая новата година да бъде за всички ЗДРАВА, усмихната, успешна и много, много положително емоционална!
При нас у-щето върви трудно, но предвид проблемите ни с говора, с които се борихме повече от 3г, съм доволна! Поне ходим с желание и ентусиазъм, и за сега се справя без ресурсен и логопед! Започвам да се притеснявам дали нямаме дислексия, но това може и да се окаже само в моята глава!
Бягам да работя ... гушки на всичкиии!

# 744
  • София
  • Мнения: 1 124
Здравейте,
да побутна малко темичката, че 2 месеца никой не е писал  Whistling

Вие какво сте решили да правите през лятната ваканция, защото аз от сега съм се хванала за главата ooooh!

# 745
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
Привет, привет Simple Smile

Позволих си да пусна нова темичка  Embarassed - дано няма сърдити

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=776179.new#new

Общи условия

Активация на акаунт