В помощ на кандидат-осиновителя

  • 275 391
  • 1 504
  •   1
Отговори
# 1 455
  • В градината...
  • Мнения: 15 928
При нас нямаше нито среща, нито разговор с препоръчителите. Всичко беше проформа. Няма страшно.

# 1 456
  • София
  • Мнения: 676
Много ви благодаря за отговорите! Нашите приятели - кандидат-осиновителите, също са прекрасни хора и с чиста съвест сме написали препоръката, дано да успеем да им помогнем да намерят своето детенце!

# 1 457
  • Мнения: X
При нас нямаше нито среща, нито разговор с препоръчителите. Всичко беше проформа. Няма страшно.
Май точно така излиза. В нашия случай се сетили да звънят на препоръчителите няколко дни преди крайния срок за изготвяне на доклада и едното семейство се оказа, че са в чужбина точно по това време. В крайна сметка най-важното било да потвърдят, че препоръката е от тях и потвърждават написаното. Но с другите препоръчители, които са си били тук, все пак са се видели и са им задавали въпроси.

# 1 458
  • София
  • Мнения: 676
При нас не беше проформа. Дамата ни задаваше въпроси по един формуляр, записваше си отговорите ни и разговаряхме за децата като цяло, не само в контекста на конкретното осиновяване. Въпросите бяха за кандидат-осиновителите - как ги виждаме като родители, какво семейство са, какви са като темперамент и характер, как според нас биха се справили с евентуални проблеми с детето... Социалната работничка беше много съвестна и мила!

# 1 459
  • Колибите
  • Мнения: 357
С едната ми препоръчителка социалната проведе около половин часов разговор, за другата не й остана време, поиска ми телефона за да й звънне, но така и не са успели да разговарят. Спокойно, хората са подготвени отлично и могат да преценят нещата от половин дума.

# 1 460
  • Мнения: 199

Здравейте и от мен момичета реших и аз да се включа в темата като горд родител на осиновена дъщеря която е нашия коледен подарък на 12.12.2018 която е всичко вече за мене тя само искам да ви кажа не си губете времето действайте с документи и вземете своето слънце немога да ви опиша какво е чувството да го имаш и незнам на кое небе се намирам от радост
Пожелавам на всички скоро да изпитат и изживеете радостта която изпитвам от 12.12.2018

# 1 461
  • Мнения: 170
Здравейте. Тази вечер разбрах от новините за поредното изоставено бебе. В момента е в болницата в нашия град. Със съпруга ми минаваме през така наречения път инвитро, но първия ни опит беше неуспешен. Плануваме следващата година да опитаме пак, но аз непрекъснато си мисля за осиновяване. Винаги съм искала да имам такова детенце плюс мои си. Сега с това малко изоставено същество се замислих има ли как да кандидатстваме точно за него? Какво трябва да направим? Къде първо да отидем? Ше мине ли много време? И също искам да попитам има ли родителите тук, които да са осиновили детенце от ромски произход. Има едно нещо, което ме притеснява е тази ситуация - как ще се отнасят с него околните като порасне... хем толкова го искам, че съм готова на всичко, без претенции, хем се безпокоя дали всичко ще е наред.

# 1 462
  • Мнения: 199
Здравейте ние също минахме пре 4инвитро процедури и накрая си осиновихме отидете в социалните и разговаряйте с тях за това детенце във вашия град те са хората който ще ви кажат какво точно трябва да намалите а що се отнася за етноса вие сте хората който ще решите дали искате дете без значение от етноса хората какво ще кажат въобще не трябва да ви интересува хорските усти нямат затваряне те винаги ще намерят какво да кажат може да решат да говорят и в случай че е ваше детето за мен това са хора който нямат проблеми на главата си

# 1 463
  • Мнения: 170
Здравейте ние също минахме пре 4инвитро процедури и накрая си осиновихме отидете в социалните и разговаряйте с тях за това детенце във вашия град те са хората който ще ви кажат какво точно трябва да намалите а що се отнася за етноса вие сте хората който ще решите дали искате дете без значение от етноса хората какво ще кажат въобще не трябва да ви интересува хорските усти нямат затваряне те винаги ще намерят какво да кажат може да решат да говорят и в случай че е ваше детето за мен това са хора който нямат проблеми на главата си

Тревожа се не за това какво ще кажат хората, с как ше се отнасят с него.. Децата например понякога са много зли и нямат цедка на устата...

# 1 464
  • Мнения: X
Имаме съседче осиновено детенце, ромче, ( споменавам го, защото изразихте притеснение, как другите ще възприемат), много хубаво и весело дете., родителите явно много работят с това дете, защото е много по-възпитано от всички останали деца и това прави впечатление отдалеч.
 Всички се отнасят много добре с него,  много е весело и целия квартал му знае името, всички го обичат, а то е много игриво, вежливо, грижовно, усмихнато и контактно дете. И аз много го обичам, и не само моето дете си играе много хубаво с него.
 Много добре развити социални умения и маниери има детето, явно много се работи с него и с това някак успява да създава лесно контакти и приятелства, всички много го харесват и му знаят името и го поздравява и то поздравява.
 За сравнение давам други дечица, които са агресивни и удрят по-малко бебе, взимат му количката с куклата,чупят  я "бият" с пръчка.
Пиша в движение и не се формулирам добре и правя грешки, извинете ме.

Последна редакция: сб, 19 окт 2019, 15:23 от Анонимен

# 1 465
  • Мнения: 199
Няма значение каква нация е детето всичко е до възпитанието зависи от родители колко се занимават с него колко и как го възпитават каква основа ще му дадат

# 1 466
  • Мнения: 11 737
Според закона не можете да кандидатствате точно за определено дете, освен ако не е в специален списък - деца над 8 години или с тежки заболявания. Там процедурата е обърната и дават детето на който го поиска. Но като цяло тези деца заминават за чужбина.
Въпросното бебе може да е изоставено, но няма да влезе веднага в регистъра. Щом няма подписано съгласие от родилката ще минат шест месеца, през които ще търсят да установят произхода му и да го върнат на биологичното семейство. Едва, ако това се окаже невъзможна ще го впишат в регистъра за осиновяване. През това време вие може да бъдете вписани като кандидат осиновители. Може да посочите и нещо специфично, което да ви даде шанс да бъдете избрани за това дете, но гаранция няма. Например Тити Папазов осинови бързо едно бебе като посочи, че би взел дете, което е ХИВ позитивна. Въпросното бебе че беше от ХИВ позитивна майка (или болна от СПИН) и имаше риск и за бебето. В последствие детето е здраво. Т.е той се оказа единственият желаещ да осинови такова дете и го дадоха на него.

# 1 467
  • Мнения: 199
Да наистина за точно определено бебе няма как да се кандидатства
Сега изоставени бебета в болницата един месец след това се вписват в регистъра но се дадат за осиновяване чак след 6тия месец настаняват ги дали в институциите или при приемно семейство си чакат периода за осиновяване

# 1 468
  • Мнения: 538
Здравейте,
Имам два въпроса:
- Кандидат осиновителите трябва ли да имат сключен брак?
- Какви доходи трябва да има семейството? Има ли някакви минимуми? Единият от двойката има запор на заплата, работи дългогодишно, с постоянен трудов договор, но всеки месец една малка част от заплатата му се удържа по изплащане на запор.

# 1 469
  • Мнения: 11 737
Peppery, здравей.
Двойката, ако не е сключила граждански брак не може да осинови като такава. Т.е осиновява само единия от двойката. За да осиновят и двамата трябва да имат сключен брак. Няма проблем и сам човек да осинови дете.
Относно доходите. Важно е да работите или да имате доходи от други източници, които да позволяват отглеждане на дете. Мисля, че беше поне една минимална заплата изискуемият доход, т.е известна гаранция, че няма да чакате на социални помощи и детето да расте в лишения. По пътя на чакането, след като вече сте вписани като кандидат-осиновители има случаи жената да остане без работа. Не всеки работодател е толерантен към възможността служителката ме да излезе по майчинство в даден момент. Това не е било пречка също, макар, че всяка такава промяна в обстоятелствата трябва да се съобщи на социалния работник. Относно запора и дълговете, на мен не са ми искали справки за задължения в периода 2011-2014 година. Сега не знам дали има промяна.

Общи условия

Активация на акаунт