Парадонтоза-модерно "лечение" в Бьлгария 2009?

  • 264 988
  • 706
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 137
Здравейте, по темата не се пише от доста време. Аз имам същия проблем. При мен има стопяване на костта 3-4 мм. Стоматолога ми препоръча направо дълбоко почистване, от хирург. Каза,че това стопира развитието за дълъг период от време. Някой правил ли го е? Какъв е резултата?

# 46
  • Мнения: 1 883
Може ли да ми пратите на лични координати на добри стоматолози.

# 47
  • Мнения: 50
Здравейте, по темата не се пише от доста време. Аз имам същия проблем. При мен има стопяване на костта 3-4 мм. Стоматолога ми препоръча направо дълбоко почистване, от хирург. Каза,че това стопира развитието за дълъг период от време. Някой правил ли го е? Какъв е резултата?
Рано ви е още за хирургия, ако наистина имате джобове само 3-4 мм. А процедурата е с повече от отлични резултати, но това зависи и от самият пациент-изрядна хигиена, редовен контрол, липса на пушене и т.н. Но може би и да имате инцидентна загуба някъде, около някой зъб и там да е актуална хирургията. Няма смисъл от хирург и открит достъп...вместо да ви режат, отидете при някой опитен пародонтолог, за да ви почисти с кюрети субгингивално.

# 48
  • София
  • Мнения: 577
Здравейте, по темата не се пише от доста време. Аз имам същия проблем. При мен има стопяване на костта 3-4 мм. Стоматолога ми препоръча направо дълбоко почистване, от хирург. Каза,че това стопира развитието за дълъг период от време. Някой правил ли го е? Какъв е резултата?

При такова стопяване действително имате нужда от специалист-пародонтолог. Мога да Ви пратя координати на лично, ако се интересувате за София и Варна.

# 49
  • София
  • Мнения: 2 481
Имам този проблем от 2-3 години / на 26 години съм/, казаха ми че е от агресивно миене на зъби. Зъбен камък нямам, кариеси и пломби- също. Стоматолози ми казаха да не си мия често зъбите  Shocked Та в момента съм търсене на някой, който все пак си разбира от работата.

# 50
  • Мнения: 1 479
Имам този проблем от 2-3 години / на 26 години съм/, казаха ми че е от агресивно миене на зъби. Зъбен камък нямам, кариеси и пломби- също. Стоматолози ми казаха да не си мия често зъбите  Shocked Та в момента съм търсене на някой, който все пак си разбира от работата.
Когато са некомпетентни ,ти обясняват само глупости!"Специалистката"- Доцент ми каза:Имаш този проблем,защото не си си мила зьбите редовно #CrazyВече си правя лечението с помоща на френски и американски Стоматолози.След 6 м-ца пак ще пия Инсадол.Още не сьм правила терапия с Донтизолон,защото чакам да ми го доставят. Wink

# 51
  • София
  • Мнения: 577
Имам този проблем от 2-3 години / на 26 години съм/, казаха ми че е от агресивно миене на зъби. Зъбен камък нямам, кариеси и пломби- също. Стоматолози ми казаха да не си мия често зъбите  Shocked Та в момента съм търсене на някой, който все пак си разбира от работата.

Ако имате стопяване на костта и без зъбен камък вероятно се касае за агресивен пародонтит.

# 52
  • София
  • Мнения: 2 481
Имам около милиметър-два заголване на венеца на отделни зъби, нямам стопяване на костта или усложнения засега. Нямам повишена чувствителност, нямам клатещи се зъби, нямам кървене / най-много веднъж годишно при стрес/.

Именно заради това заголване отидох на стоматолог-препоръчан като голям специалист, и това е отговорът, който получих /поднесен със снизходителна усмивка/. За какво ли го притесних човека  Sunglasses  Направо ми се отщя да се занимавам, а проблемът е наследствен в нашето семейство.

Иначе ходя на профилактични прегледи на 6 месеца Peace

# 53
  • София
  • Мнения: 4 020
Little Evil, не са обяснили правилно. Това, което описвате не е пародонтит,а рецесии. Ще се опитам да позная-на кучешките зъби и тези след тях. Ако сте десничар са по-изразени в ляво и обратно. И да, много често причината е в агресивното миене на зъбите. И не трябва да си миете по-рядко зъбите, а да ви обяснят как се мият правилно.  Peace Кръгови движения, контролиран натист и т.н.-това трябва денталният ви лекар да го обясни и покаже.

Другата вероятност е предварителни контакти и блокажи. Това трябва да се установи в кабинета и ако има такива да се отстранят.

# 54
  • София
  • Мнения: 2 481
Кучешките зъби не са засегнати, проблемът са предните 4-5 зъба. Тъй като майка ми е пенсиониран по болест стоматолог, смятам че знам как да си мия правилно зъбите /лекции по темата ми се четяха от най-ранна възраст/- с мека четка, кръгови движения, внимателно.  Когато пак събера нерви за ходене по стоматолози, ще гледам да е при  някой, който не дава такива съвети- точно това ми каза, не си мий често зъбите, вечер може и да не ги миеш  Naughty #Crazy

Благодаря за съветите   bouquet

# 55
  • София
  • Мнения: 577
В този случай наистина проблема може да е в блокажи, бруксизъм, бруксомания. Потърси специалисти в областта на гнатологията.

# 56
  • Мнения: 4 068
Кучешките зъби не са засегнати, проблемът са предните 4-5 зъба. Тъй като майка ми е пенсиониран по болест стоматолог, смятам че знам как да си мия правилно зъбите /лекции по темата ми се четяха от най-ранна възраст/- с мека четка, кръгови движения, внимателно.  Когато пак събера нерви за ходене по стоматолози, ще гледам да е при  някой, който не дава такива съвети- точно това ми каза, не си мий често зъбите, вечер може и да не ги миеш  Naughty #Crazy

Благодаря за съветите   bouquet

Кръговите движения можеш спокойно да ги забравиш. Зъбите се мият с четкане тим метене от червено към бяло, тоест от венеца към края на зъба като се стараеш косъмчетата да влизат между зъбите, за да изчеткват хубаво. Особено пък при проблеми с венците кръговите движения са абсолютно неефективни. Продават се едни хапчета, които оцветяват плаката. Купи си такива и пробвай да четкаш с кръгови движения докато изчезне оцветяването, после пробвай и с измитащи. Така най-добре ще разбереш точно как успяваш и доколко да си измиеш зъбите правилно. И ползвай вода за уста. Имай предвид обаче, че ако не успяваш да отстраниш качествено натрупалата се плака хлорхексидиновата вода за уста я фиксира и се получават неприятни оцветявания, но пък венците ще се подобрят значително.

# 57
  • Мнения: 60
Това, което описвате не е пародонтит,а рецесии.
а тези рецесии да се пломбират ли или не , какво е вашето мнение ,
моя единият е много надолу слязъл , чудя се с него .

# 58
  • Мнения: 6
И аз имам проблеми със зъбите точно заради тази пародонтоза, но моята зъболекарка ми казва, че нищо не може да се направи.Пия Родожил, но, пак според нея, той трябва да се пие само когато има кървене,иначе се развива резистентност.В нашия род всички са с този проблем и казаха, че от наследствеността си не можеш да избягаш.И въпреки това аз се опитвам всякак, но не знам.
Обзело ме е едно отчаяние,не мога да ви опиша.На 36г съм и умирам от срам,че съм в това положение, защото полагам грижи за зъбите си.В същото време познавам хора, които с дни не си ги мият, и нямат никакви проблеми с венците . Друга зъболекарка ми каза, че на хората със здрави зъби като мен обикновено им  боледуват венците. Моля ви искам помощ и подкрепа за Перник, ако някой има информация  много ще съм  му благодарна,ако ме насочи към специалист тук.

# 59
  • Мнения: 1 479
И аз имам проблеми със зъбите точно заради тази пародонтоза, но моята зъболекарка ми казва, че нищо не може да се направи.Пия Родожил, но, пак според нея, той трябва да се пие само когато има кървене,иначе се развива резистентност.В нашия род всички са с този проблем и казаха, че от наследствеността си не можеш да избягаш.И въпреки това аз се опитвам всякак, но не знам.
Обзело ме е едно отчаяние,не мога да ви опиша.На 36г съм и умирам от срам,че съм в това положение, защото полагам грижи за зъбите си.В същото време познавам хора, които с дни не си ги мият, и нямат никакви проблеми с венците . Друга зъболекарка ми каза, че на хората със здрави зъби като мен обикновено им  боледуват венците. Моля ви искам помощ и подкрепа за Перник, ако някой има информация  много ще съм  му благодарна,ако ме насочи към специалист тук.
PeaceТази тема не е за срам и отчаяние,а за:кой какво знае за сьвременно лечение-да сподели.От цялата рода /на мен и мажьт ми/,само аз сьм с този проблем-луда работа CrazyВсеки организьм реагира различно/когато не е наследствено/ при изкарана болест, раждане,боклуците,които ядем ежедневно...

Общи условия

Активация на акаунт