Парадонтоза-модерно "лечение" в Бьлгария 2009?

  • 264 674
  • 706
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 479
Знам,че това няма лечение-по принцип.Но,сьществува ли нещо по-цивилизовано в момента у нас за стациониране на процесьт на развитие на това коварно заболяване?Много жени след раждне имат този проблем,но ги е страх да попитат.Тук прочетох тази тема:http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=284733.0.Вече ходя по консултации в Стоматологичен Факултет при Доцент,който ми предлага примитивни методи: кюртаж, упойки и т.н -Това в продьлжение на 1 година ииии,докато съм жива Crazy Twisted EvilИзрових и клиники и кабинети прилагащи лазерна терапия.Не ме интересуват парите за "лечение",а нещо по-ефективно с по-малко посещения.Лесно можем да се напьлним сьс скьпо струващи: лекарства, пасти за  зьби и води за жабуркане... WhistlingИ,някой вече работи ли с Арестин в Бьлгария?

# 1
  • София
  • Мнения: 577
Модерното лечение е профилактиката. Редовното почистване на плака и зъбен камък от стоматолог превенира гингивита и пародонтита. За стациониране на пародонтита се използва същия метод, а при по-голяма загуба на кост, се използва костозаместващо. Идеята на "примитивния" метод е да се отстранят гранулациите, некротизиралата кост и микроорганизмите и по този начин да се спре разрушаването на костта. Не само у нас, но и по цял свят се практикува този вид лечение. Не е измислено нещо друго за момента. Арестина е антибиотик, който се поставя в пародонталния джоб след като се направи кюртажа. За сега не са доказани предимства пред хлорхексидина. Целта и на двата медикамента е да намалят микробното число. Аз съм на мнение, че никакви лекарства, приемани в организма не водят до лечение или до стопиране на процеса. Единствено при агресивния пародонтит са показани антибиотици и те се вземат доста дълго време, но за него е доказано, че микроорганизмите, които го причиняват, се влияята от тях. относно лазер терапията: няма сигнификантна разлика между двата вида лечение и аз съм по-склонна да се доверя на класиката.

# 2
  • Мнения: 1 479
Зара,благдаря!Разни хора покрай мен пият редовно:Рудожил и или скьпи хапчета от Франция,без особенен ефект.Това за пьрвоначален стадии на болестта-кьрвене на венците.При по-напреднал стадии-даваш много пари и пак след време нула резултат ThinkingПри всички положения-изкуствено чене CrazyВьпрос на време е,кога да си го сложиш.Аз сьм с проблем-правени зьби при разни стоматолози,но никой не се интересуваше от венците ми SadНе сьм сьгласна и,че лазер-операцията не замества примитивните методи.Ако някой се е лекувал в София в клиниките с модерна апаратура,моля да сподели.  FlutterИма демонстрация на Арестин:http://www.arestin.com/for-professionals-mode-action.jsp.В един от световно известните сайтове има и демонстрация на лазер-операция на венци.Хайде стига с тези "класики"! Stop WinkПо сьм склонна да приема и терапии с билки или прополис. Laughing

Последна редакция: нд, 04 окт 2009, 20:26 от dannyangel

# 3
  • Мнения: 1 479
Здравната каса в Бьлгария изобщо не покрива това "стациониране на процеса" JoyПреставам с действието : да ми одържат пари от заплатата с години наред  #2gunfire

# 4
  • София
  • Мнения: 11 886
Модерно лечение или не- това не се лекува. За да се запази в приличен вид и да не се стига до чене е нужда перфектна устна хигиена /почистване с четка за поне 6- 7 минути, почистване с конци за зъби- два пъти дневно/, редовни посещения при зъболекар за почистване на зъбен камък, кюртаж /ако се налага/, поддържане на здрави зъби и загърбване на някои пороци като тютюнопушенето.

# 5
  • Мнения: 1 479
Модерно лечение или не- това не се лекува. За да се запази в приличен вид и да не се стига до чене е нужда перфектна устна хигиена /почистване с четка за поне 6- 7 минути, почистване с конци за зъби- два пъти дневно/, редовни посещения при зъболекар за почистване на зъбен камък, кюртаж /ако се налага/, поддържане на здрави зъби и загърбване на някои пороци като тютюнопушенето.
PeaceХората,които сме с този проблем си мием редовно зьбите.Не сме хванати от гората LaughingАз лично използвам скьпи пасти /за зьби/+специални четки /цял набор/,които заместват конците за почистване.Що се отнася до тютюнопушенето:то определено допринася за ускоряване  процесьт на развитие на болестта.И това е много относително.Моя приятелка е с перфектни бели и здрави зьби,няма и един кариес и пломба в устата.Тази жена никога не е пушила през живота си.И какво от това?Всичките и зьби се клатят.Крепи положението с лекарства и жабури зехтин,който и помагал Thinking

# 6
  • София
  • Мнения: 339
Зара - въпрос към теб като специалист. При мен проблемът е сериозен -при натиск на венците излиза малко количество гноен секрет. Изписаха ми таблетки Флажил, Елудрил за жабурене. Не трябва ли да се изследва обаче на какво се дължи проблема т.е. да се направи изследване на секрета.
Освен това имам "стопяване на костта" и се чудя може ли да бъде стопиран този процес. И дали няма някаква връзка с остеопорозата т.е. да показва генерален проблем.

# 7
  • София
  • Мнения: 11 886
Модерно лечение или не- това не се лекува. За да се запази в приличен вид и да не се стига до чене е нужда перфектна устна хигиена /почистване с четка за поне 6- 7 минути, почистване с конци за зъби- два пъти дневно/, редовни посещения при зъболекар за почистване на зъбен камък, кюртаж /ако се налага/, поддържане на здрави зъби и загърбване на някои пороци като тютюнопушенето.
PeaceХората,които сме с този проблем си мием редовно зьбите.Не сме хванати от гората Laughing
Очевидно и аз имам този проблем щом пиша в темата без да съм зъболекарка. И аз не съм хваната от гората, но подчертавам, че освен въпросните мерки няма много други възможни. Проучих подробно нещата и стигнах до този извод след разговори със специалисти и засичане на няколко "независими източника". Възстановяване не може да има, но процеса може да се стопира при добра грижа. Поне при мен засега нещата са стопирани от доста време.  Peace

# 8
  • Мнения: 1 479
Зара - въпрос към теб като специалист. При мен проблемът е сериозен -при натиск на венците излиза малко количество гноен секрет. Изписаха ми таблетки Флажил, Елудрил за жабурене. Не трябва ли да се изследва обаче на какво се дължи проблема т.е. да се направи изследване на секрета.
Освен това имам "стопяване на костта" и се чудя може ли да бъде стопиран този процес. И дали няма някаква връзка с остеопорозата т.е. да показва генерален проблем.
PeaceАз сьм сьс сьщият проблем.И затова искам тук да прочета мнението и на други Стоматолози.Насочиха ме кьм Специалисти №1 по Парадонтология в София.Те били само две.Ходих и при двете.Няма да пиша имена,но са с титла "Доцент".Мисля,че кабинетите им са в сивата икономика т.е.-не плащат даньци.Само за консултацията и евентуалното "лечение"ми взеха много пари.Беше ми предложено само:непрекьснато чистене на зьбен камьк за много пари.Нямало нужда от някаква терапия с лекарства,билки и витамини  Rolling EyesИ как може да нямат официални сайтаве в Нета за предлаганите услуги,като Доценти newsm78 За това пуснах и темата.В София са открити и клиники,които не се "крият" от обществото.Някои от тях са си обявили и сьответните цени за лечение.Защо другите решават,че ще ти вземат парте,като те преценят "на място"? Thinking

# 9
  • Мнения: 1 479
Модерно лечение или не- това не се лекува. За да се запази в приличен вид и да не се стига до чене е нужда перфектна устна хигиена /почистване с четка за поне 6- 7 минути, почистване с конци за зъби- два пъти дневно/, редовни посещения при зъболекар за почистване на зъбен камък, кюртаж /ако се налага/, поддържане на здрави зъби и загърбване на някои пороци като тютюнопушенето.
PeaceХората,които сме с този проблем си мием редовно зьбите.Не сме хванати от гората Laughing
Очевидно и аз имам този проблем щом пиша в темата без да съм зъболекарка. И аз не съм хваната от гората, но подчертавам, че освен въпросните мерки няма много други възможни. Проучих подробно нещата и стигнах до този извод след разговори със специалисти и засичане на няколко "независими източника". Възстановяване не може да има, но процеса може да се стопира при добра грижа. Поне при мен засега нещата са стопирани от доста време.  Peace
PeaceТи явно си стопирала пьрвоначалнят стадии на развитие. HugПри мен това се появи на 25-26 годишна вьзраст.Тогава Стоматолозите бяха неадекватни по вьпроса. ConfusedКато нормален човек:зьбите ми са лекувани още в 1-ви клас,после от бьлгарски стомотолози с кабинети в чужбина,и пак нищо за венците....... ooooh!И някакво развитие, в Пародонтологията в Бьлгария имало от 2000-та година.Кьде е това развитие? Joy

# 10
  • София
  • Мнения: 11 886
dannyangel И при мен се появи на тази възраст, но докато бях бременна и кърмех се влоши доста. Правиха ми закрит кюртаж, правих си масажи с някакъв гел и засега почти година съм ок. Моят зъболекар не е един от двамата видни пародонтолози, но е добър и се справи с нещата. Поне много подробно ми обясни всичко, направихме снимки, изследвания и лечението се оказа успешно засега. Спазвам инструкциите и нямам проблеми. Дано и ти имаш късмет. Може би не е толкова сложно и тежко, ако се вземат адекватните на съответния случай мерки, а не се търси печалба от зъболекаря.

ПП Пародонтология у нас има доста преди 2000 година. В момента ми убягва името на една жена професор, която е учила във Франция и в момента е доста възрастна, но тя е действала по тези въпроси от 70-те години.

# 11
Преди 3г аз се лекувах при д-р Кирчева в Пловдив,тя има апарат VECTOR , с който ми почисти венците и джобовете в дълбочина.От тогава леко,полеко венците ми започнаха да си покриват зъбите,/защото бяха се оголили/, оттока изчезна и венците ми отново станаха розови , а не кърваво червени и не ми кървят.Даже повторих процедурата след 1година , и сега съм решила отново да я правя.Това не изкоренява проблема с парадонтозата,но за около година - две поне спира развитието и задълбочаването на проблема и си мисля,че ако се прави процедурата редовно на 2г.ще си спасим зъбите от изпадане.

# 12
  • Мнения: 1 479
dannyangel И при мен се появи на тази възраст, но докато бях бременна и кърмех се влоши доста. Правиха ми закрит кюртаж, правих си масажи с някакъв гел и засега почти година съм ок. Моят зъболекар не е един от двамата видни пародонтолози, но е добър и се справи с нещата. Поне много подробно ми обясни всичко, направихме снимки, изследвания и лечението се оказа успешно засега. Спазвам инструкциите и нямам проблеми. Дано и ти имаш късмет. Може би не е толкова сложно и тежко, ако се вземат адекватните на съответния случай мерки, а не се търси печалба от зъболекаря.

ПП Пародонтология у нас има доста преди 2000 година. В момента ми убягва името на една жена професор, която е учила във Франция и в момента е доста възрастна, но тя е действала по тези въпроси от 70-те години.
:peace Прогресивното развитие при мен настьпи след 3 броя бременности и раждания.И двете ми деца сьм ги кьрмила до 1 година.Преживях и жесток стрес с 1-то ми починало дете.И аз си мисля,че нещата не са толкова сложни WinkНай-много ме идразни мен и приятелките ми следното:Как може прословутата Доцент ....да не ми назначи изследвания,кюртаж,лазерна трпия,йоно форези,лечение с билки и т.н....Направо си ми каза:колко пари ще ми вземе за чистене на зьбен камьк за 1-вият месец от "лечението"После ,когато ми каже:пак да ходя,но трябва да сьм изпьлнителна hahahaА някои ходил ли е при тази Специалистка? :   " Безспорна е заслугата на д-р Адриана Йосифова, която благодарение на личен контакт и присъща инициативност успя да организира научно практически курсове в 4 нива, ръководени от проф. Марк Данан - Франция, световно известен пародонтален хирург. Пак нейна заслуга е и учредяването на Българско общество по пародонтология и орална имплантология /БОПОИ/, за голяма радост наброяващо вече 60 човека"

Последна редакция: пт, 09 окт 2009, 15:32 от dannyangel

# 13
  • София
  • Мнения: 577
Зара - въпрос към теб като специалист. При мен проблемът е сериозен -при натиск на венците излиза малко количество гноен секрет. Изписаха ми таблетки Флажил, Елудрил за жабурене. Не трябва ли да се изследва обаче на какво се дължи проблема т.е. да се направи изследване на секрета.
Освен това имам "стопяване на костта" и се чудя може ли да бъде стопиран този процес. И дали няма някаква връзка с остеопорозата т.е. да показва генерален проблем.


На колко години сте? Можете ли да ми изпратите панорамна снимка, за да се запозная от части с клиничното състояние.

# 14
  • Мнения: 1 479
Преди 3г аз се лекувах при д-р Кирчева в Пловдив,тя има апарат VECTOR , с който ми почисти венците и джобовете в дълбочина.От тогава леко,полеко венците ми започнаха да си покриват зъбите,/защото бяха се оголили/, оттока изчезна и венците ми отново станаха розови , а не кърваво червени и не ми кървят.Даже повторих процедурата след 1година , и сега съм решила отново да я правя.Това не изкоренява проблема с парадонтозата,но за около година - две поне спира развитието и задълбочаването на проблема и си мисля,че ако се прави процедурата редовно на 2г.ще си спасим зъбите от изпадане.
:peace Мерси за информацията!Ще проверя,какво прави по-точно този апарат и коя клиника работи с него в София.Има обаче,значение и колко са дьлбоки самите джобове. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт