Срещата с ОКТОМВРИйче наближава,в осми месец влиза мама!

  • 9 477
  • 286
  •   1
Отговори
# 270
  • благоевград
  • Мнения: 164
Елфи .......... Hug
Дано няма пове4е такива новини , господи остана съвсем малко трябва да се държим до септември поне  Praynig

За раждането странно но мен не ме е страх мисля положително и с идеята 4е нито ще ме боли толкова нито пък ще е толкова дълго. Само ми се иска да е през деня  Blush
Някой спомена темата - Смешно ли е раждането  аз я 4етох преди да забременея но ми държи още влага  Peace

Както казват положителното мислене помага  Peace

# 271
  • Мнения: 239
Момичета, искам да ви попитам от 2 дни усещам доста често болки ниско долу, като предменструални. Не са силни, нито са периодични. Не ме боли кръста и нямам втърдяване, поне не усещам да имам, а както казахте вече явно няма как да не го усетя. И се питам дали са някакви леки контракции newsm78 Пия магнезий всеки ден по 1 още от 4 месец.

Благодаря предварително за отговорите Hug

# 272
  • Мнения: 23 272
Ади,ако нещо те притесняват болките пий 3х1 магнезий и 3х1 Но-Шпа,но най-добре се обади на лекаря си.

# 273
  • Мнения: 93
 
 
Adi84 до колкото знам магнезия не вреди,аз лично го пия 3 по 2 ,защото си имам контракции от време на време и за да се застраховаме с доктора така ми каза.Най-добре пийни си пак магнезии/мисля,че е малко по 1 /и но шпа и се консултирай с лекар,ако трябва да ти увеличи дозата .
 
 

# 274
  • Мнения: 239
Мерси за съветите Hug
Дам, днес пих вече 2 магнезия, ще пия по 3 докато се видя с мойта гинеколожка. Във вторник съм на преглед, че е отпуска е сега.
А но-шпа исках да си взема от аптеката и не ми дадоха без рецепта #2gunfire Като започнат да се правят на интересни, може ли на бременна жена да откажат #Cussing out Утре ще се поразходя и ще обиколя повечко аптеки, дано някъде се смилят. До тогава ще увелича само магнезия.

# 275
  • Мнения: 93
Лелелел и но шпато ли вече?  newsm78 ами ние мисля че без рецепта го взимаме.Опитай в друга аптека,офффф как се дразня така на бременна едно но шпа да не дадат  #2gunfire

# 276
  • Мнения: 239
Да тук до нас, непрекъснато се заяжда аптекарката #Cussing out Нямам думи и аз, излезнах от аптеката и си викам на ум "Ще видиш ти като не даваш на бременна женица хапче #2gunfire То всичко се връща. " преди и за магнезия ми направи проблем, хем бях с рецепта, ама не била валидна според нея, а току=що ми я беше дала лекарката. просто нямам думи. Няма никаква толерантност към бременните.
По този повод да ви се оплача, днес чаках 2 часа в КАТ и никой от хората не предложи да мина преди него. А както казах коремът ми е огромен и мога да мина спокойно и за в 9 месец. И добре че ме видя една от служителките и ме извика на гишето, иначе щях 4 часа да вися.  #2gunfire И като видяха, че ги предреждам щяха да ме линчуват още малко. Ей, много прост народ #2gunfire #2gunfire иде ми точно така с една пушка и.... #2gunfire

# 277
  • Мнения: 1 341
Adi, защо не смениш аптеката? Аз лично не бих стъпила ако ме разиграват дори и с рецепта. Stop

Иначе за толерантност и отстъпване на място...В Бг са доста по-благоразположени. Тук е нещо нормално никой да не ти прави място, да не дава път и т.н. Аз лично не се сърдя, защото всеки е изморен, едни от работа, други от училище, трети като мен от хайманосване по задачки. Tired Лично докато съм бременна и щом съм тръгнала с градски транспорт или по разни институции значи мога да си го позволя...в смисъл да чакам. Но когато сме с бебе на ръце е различно, защото не чакам само аз, а подлагам е дребното на тормоз, но пак малко са хората които дават път.

# 278
  • Мнения: 23 272
Така е на много места в чужбина.Аз също съм свикнала да не ми се прави място.

Последна редакция: чт, 06 авг 2009, 18:01 от ДесиХ2

# 279
  • Sofia
  • Мнения: 26
Ама да ви кажат "Детето не е само ваше, а  на всички" .Това във връзка  с протест срещу това да се дава на ясли и градина Shocked Shocked Еми , не съм съгласна, ама как да убедиш някой дето си мисли,че безгрешен.

Жени,миналия път като бяхме на лекцията и ни казаха така-"Майчинството е сцена,винаги има нужда от помагачи-безценни са,но те седят на първия ред!Никога не им позволявайте да се качат на сцената!Там сте Вие  Peace " Така,че миличка,не позволявай някой да ти се меша в живота,защото веднъж направи ли го,няма оправия и ще е все там  #2gunfire Сигурна съм,че с твоята чаровна усмивка и поглед винаги ще намериш пътя до сърцето на свеки и "тактично",дори и нетактично ще и обясниш,че мястото и не е във Вашето семейство,а в нейното  Heart Eyes


Майка ми има мераци да дава акъли

Еди,и мойта е такава и на моменти направо изпушвам като тръгне да ми казва как да си кръстим детето,какво да му купим от сега,какво аз да си купя,и понеже е далече от нас ме кара всеки ден да и се обаждам по Скайпа!2 дни да не ме чуе и почва да звъни на мобилните на пожар какво е станало,как съм и т.н.  ooooh! Разбирам я жената-все пак е загрижена за нас-нали и сестра ми чака бебче,но на моменти е нетърпимо.... Blush

Днешната лекция поне на мен ми беше много полезна-за секциото  Party Обясниха ни на дълго и широко какво да очакваме,как ще протече всичко и после как да се възстановим възможно най-бързичко.Краси направо ги разби като обясни как е протекло нейното при Мазнейкова и общо взето беше против всички правила и норми  Crazy Само като каза,че е седяла 1 час в реанимация и лекторката направо  Shocked Shocked Shocked Препоръчаха ни някакви лепенки на Smith&Nephew, с които може да се къпеш,както и пластир Cica-care  за по-бързо възстановяване на белега  Peace Другото много важно било да си купим самички катетър-балон от аптеката,а не да ни сложат силиконови в болницата,защото балончетата били меки и не се усещали като силиконовите. Ако се сетя още нещо ще споделя инфото,стига да не досаждам  Blush Heart Eyes

Елфи,бъдете силни! smile3518  Flowers Rose

# 280
  • Мнения: 851
Да тук до нас, непрекъснато се заяжда аптекарката #Cussing out Нямам думи и аз, излезнах от аптеката и си викам на ум "Ще видиш ти като не даваш на бременна женица хапче #2gunfire То всичко се връща. " преди и за магнезия ми направи проблем, хем бях с рецепта, ама не била валидна според нея, а току=що ми я беше дала лекарката. просто нямам думи. Няма никаква толерантност към бременните.
Ади, магнезия не е лекарствено средство, което се продава само по лекарско предписание - това със сигурност мога да го кажа за прахчетата диаспорал и за Магне В6, не знам за друго препарати, но при всички шположения от класа магнезии има такива, които могат да заменят този , който е "под лекарско предписание". Освен това но шпа-то също не е по лекарско предписание. Кажи на тази аптекарка да погледне надписа на опаковката. Папаверина е с рецепта, но но-шпа-то поне до преди месец не беше!
Или тази аптекарка се презастрахова в прекалено голяма степен илиима нещо конкретно с/у теб, но за да не се ядосваш повече - смени аптеката.
plamito, относно пластира  cica-care повярвай ми абсолютно излишен. Не знам каква е цената му по атечната мрежа, но аз го взех на доставна от вносителите без всякакви надценки и беше 90 лв миналата година май месец. Използвах го за премахване на един белег от татус (след като не стана с лазер отидох на пластика и ми махната оператично татуировката). Използвах го 4 месеца. Първо, белега от секциото е под бикини зоната (имам такъв от гинеколкогична операция и той за 1 година изчезна напълно). Второ тпози пластир се реже с дължината и широчината на белега и се псотавя за постояяно там (смао докато се къпеш го махаш). Е да ти кажа от топлото време (аз го ползвах май-август) постоянно се изнизваше. Освен това нямаше никакъв ефект. По добре се мажете с най-разпространените кремчета. Не си давайте парите за подобни щуротии при положение че белега там се заличава и на дали толкова много хора ще го виждат. Моя белег от операцията не можеш да го различиш къде е , а беше по-голям разрез от секциото - 13 шева. А този от татуса - е на корема (малко над пъпа и прилича на белег от "войната" все едно корема са ми секли.....изобщо и аз попаднах на един "пластичен хирург"...но нали с моето нетърпение бързо бързо да свърша работата - и на ми срам за майстора...сега след като родя ще търся друг хирург...

Последна редакция: чт, 06 авг 2009, 18:08 от Cho_ko

# 281
  • Мнения: 23 272
Ади,сега погледнах и нито Магнерич,нито Но-Шпа са по лекарско предписание,така че 1вно аптекарката ти е некомпетентна или има нещо лично срещу теб.Confused

# 282
  • Мнения: 571
Елфи...

Ади аз такива просто ги бойкотирам и не ходя там.. аптеки колкото щеш...
Момичета май имаме нужда от нова тема  newsm78

# 283
  • Мнения: 1 668
Елфи, прегръщам те и ти желая скоро да ни се похвалиш, че отново си в отчетна тема  Cry

# 284
  • Sofia
  • Мнения: 26
Чо-ко,благодаря за инфото,но ние с Красито вече си го купихме  Crazy Ние го взехме по 70лв. и ще пробваме да не го хвърляме поне  Mr. Green а като се сетя какъв зор беше,докато го намерим...  Joy

Общи условия

Активация на акаунт