"ДЕКЕМВРИйското дете - расте, расте и пак расте!"

  • 15 376
  • 297
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 361
Бети, newsm51 bdbaloni да си жива и здрава и много щастлива!

Алекс,лека и безаварийна.

Малката с кеф ходи при лелите в градината и това,че вече е "Кака" е голямоооооо нещо!

# 271
  • Мнения: 572
Днес малката докато готвех си рисуваше, оцветяваше Мини (на Мики Маус) и правеше малки кръгчета около нея и по едно време слушам: "Тука Мини носи багааааж..., той много тежък...ето, два багажи..."  Mr. Green Така е, като се скъсахме от пътуване тази година

# 272
  • Русе
  • Мнения: 150
Привет!
Алекс, честито!Леко бременеене! Hug
Бети, честит рожден ден на патерици!  bouquet
Ди , вече сте в Китай? Hug Страхотни снимки! Пожелавам ви само положителни емоции и успешен бизнес на таткото! Hug
Инче ,Вержи, Ники ,много хубави снимки и видео! Crazy
Бойко също тръгва на 15 ти на градина.Още не знам дали съм спечена,но май не съм.Дано се адаптира лесно.Пешеходката хубаво ме подсети,че сигурно ще трябват домашни обувки за там  newsm78
Тук в Русе вмомента е такава жега ,че чак ми се е размекнал мозъка Crazy Нашият голям бисер ,когато плаче ,е натъжен или сърдит : "Плачи ,чите Боки"- означава : "Плачат очите на Бойко".Или пък пита защо му плачели очите Joy шоколад-кукулад ; Песничката за : Мама ми ,купи днес...."Мама ми ,купи гес(звучи ми ,като грес) Joy И други,ама не се сещам. Памперса го махнахме, вече цял месец сме без ,но нощем се поизпускаме. шамЕнет беше споменала за едни чершафчета от аптеките,но от България ли ги е купувала? Целувки на всички.

# 273
  • Мнения: 572
мимак, от БГ от аптеките - има бебешки и детски, струват 50-60 стотинки.

# 274
  • Мнения: 95
Бети, Честит рожден ден и от мен с малко закъснение nbirthday
Алекс честито и леко  preggo  bouquet
Аз нямам търпение да минат съответните месеци и да опитаме отново да забременея. Дано сега се получи момченце, че наистина ще гоня таткото Mr. Green
Нас градината скоро едва ли ще ни огрее защото моята гордост упорито отказва да говори и да ползва гърне. Разбира абсолютно всичко, но отказва да говори.
Водихме го на специалист, казаха ни че няма психологични или логопедични проблеми, а било въпрос на характер. Правел го защото аз съм изпълнявала всичко само ако го поиска и така не му се налага да говори. Аз съм за бой де Embarassed Не ми издържат нервите когато се тръшне е започне да пищи и да вие все едно го коля, съседките взеха да ми правят намеци а аз даже не съм го докоснала. Когато откажа да изпълня нещо и настава кошмар. Направо не мога да повярвам каква разлика между децата може да има, с баткото не съм имала никакви подобни проблеми Shocked Shocked Shocked а сега  newsm78

# 275
  • София
  • Мнения: 721
Аз нямам търпение да минат съответните месеци и да опитаме отново да забременея. Дано сега се получи момченце, че наистина ще гоня таткото Mr. Green
newsm78 Wink Защо ще го гониш човека, като не знаеш какво искаш Laughing
bela, и на Алекси едното приятелче не говори още, мисля, че доста дечица са така, изчакайте и го стимулирайте повече Hug

Алекс, страхотна новина!! Честито, миличка, лека бременност и здраво бебче на финала!!!

di, и аз все забравям да ти кажа, че много ми хареса госпожицата ви на снимките, как се адаптирате?? Как гледат там децата, сигурно е доста различно.

Ние тръгваме на градина в понеделник!!! Моля се да не ми плаче много детето Praynig

# 276
  • Мнения: 423
Не ми издържат нервите когато се тръшне е започне да пищи и да вие все едно го коля, съседките взеха да ми правят намеци а аз даже не съм го докоснала. Когато откажа да изпълня нещо и настава кошмар.
Олеее не само в нас така. От вчера слетобед ми лази по нервите, само се опитва да се налага /защото няколко дена беше в баба си/, а там всичко може . Вчера и днес е АД  #Crazy. Крещи ми, посяга ми, тръшка се по земята, блъска врати - откачам Ви казвам, че и таткото е на работа от вчера - няма я мъжката дума. Мен не ме чува и това е . Наумил си е вчера по обед да кара колело как ли не му обяснявах че е горещо та накрая в 17 часа бяхме вече на вън,ама преди това ми извади душичката. Днес пак си е наумил от 8 часа да кара колело- а на вън е студено има локви и духа вятър - пак обяснявам ама пак няма кой да ме чуе сега се тръшка и реве вече 30мин - голям инат. Хвърля играчки от яд, имаме един огромен камион и него блъска в стената / а миналата година правихме основен ремонт със чисто нови шпакловани стени- познайте колко си личи/ Боже дай ми сили да го изтърпя инак ще се развъртя и така ще го очешя....
Вече едвам изтрайвам и бабките пред блока дето ми дават акъли, как без шамари нямало да стане, даже едната онзи ден си позволи да го удари през лицето  #Crazy аз не съм го удряла още /само веднъж през устата, иначе само дупето/, защото гонел кучето и не го оставял да се нахрани. Въйй такъв глас отпуснах тука за тея кучета и котки дето ги събират , а на въпросната без малко да и скоча на главата  #2gunfire #2gunfire #2gunfire. мъж ми сега е инструктиран виде ли котка или куче отгоре им с колата. Ще ми дават те акъли и ще бият едно дете заради куче. #Cussing out
та така оплаках ви се набързо. Утре го запращам на яслата и там да си придава инатите.

# 277
  • Мнения: 535
Благодаря на всички ви  Heart Eyes
На Велизара много й липсва детска компания - тук повече се разхождаме и срещаме различни дечица, заиграват се и си говорят дори - всяко на езика си  Joy Обмислям да я пускам за малко в една градина близо до нас, изглежда много красива, учат 2 пъти английски, мисля, че е частна  newsm78 А и детето все към нея поглежда, хем му се иска, хем пък и с мама е добре  Flutter Мисля, че ще й се отрази добре да ходи за по 1-2 часа, а и на мен също  Mr. Green
След 2 седмици ще ходим в Южна Корея, нашият тати си е харесал един курс за 1 седмица, а ние двечките ще пътешестваме  Mr. Green Вече проучвам забележителностите в града  Wink
Нашата градина във Варна е в ремонт и ще отвори врати най-вероятно на 1ви януари като по поръчка  Crazy
Целувки от нас  Heart Eyes

# 278
  • Мнения: 95
Кa_tq хем се успокоявам, че не сме само ние , но ми е и притеснено, че все повече дечица ги тресат нервите от рано Shocked newsm78 Всеки ден си казвам " Няма да му се карам, ще се справя!", но това детенце направо ме побърква ooooh!
КОГАТО ЗАПОЧНАТА ДА МИ ДАВАТ АКЪЛ РАЗНИ ЛЕЛКИ И БАБКИ ОТКАЧАМ....... Лесно е да се дават съвети от страни #Cussing out
Не мога да си обясня и друго - разпиляла съм играчки за цяла градина, но той упорито иска да си играе с прахосмукачката ми, а тя мръсна цялата с микроби Embarassed Embarassed Не мога да го откажа, само да я мерне и край, като залепен е.

Последна редакция: нд, 06 сеп 2009, 17:40 от bela

# 279
  • Мнения: 320
Здравейте момичета!
Отдавна ми се пише, ама нямам време, само ви чета, при това ежедневно!
Но сега това с ината ме провокира. И Нора се тръшка, вече много по-малко от преди, но много добре знам какво е да ми прави истински ПАНАИРИ  по улиците!
Месят се най-нахално лелките и бабките, чак започваш да си мислиш, че проблема е в теб и нещо не е наред с възпитанието ти. Но установих, че майката му е търпение. Период е, минават някой през този етап, някой го прескачат......въпрос на характер. Не го предизвикваме ние.....НО, от нас зависи как реагираме на този инат и тези истерии. Ей за това вече.....нямам рецепта. Mr. Green
Реагирам според случая, но всеки път, когато изгубя търпение и реагирам прибързано, съжалявам, защото определено не постигам нужния ефект! Май трябва просто да броим до 10 преди да действаме. В истерични периоди, ми се е случвало дори да обмислям варианта да стане на нейната, дори защото ме е страх от истеричен панаир на улицата с влачене към къщи. ooooh!
Рядко се е случвало, но ми стига един път, за да ме е страх следващите 2 седмици. Embarassed
Нооооооооооо......................този период вече смея да се похваля е зад гърба ни....сега е много послушна и разбрана и аз направо преливам от щастие! bowuu
Приеха ни на градина, но ще ни вземат октомври-ноември, не знам и аз защо...
http://media.snimka.bg/3952/014159373.jpg
http://media.snimka.bg/3952/014159389.jpg
http://media.snimka.bg/3952/014159482.jpg
Все така дребни си вървим. Wink
Специално честито на Тини, жалко, че се разминахме и не можахме да се видим!
Честито и на Алекс!
 Heart Eyes

# 280
  • Мнения: 572
Защо да е дребно бе, много е сладко Норчето!  Heart Eyes И си е порастнала много! Браво, мамо.
А пък аз се състезавам с нея по инат, когато не съм с мъжа ми, оставям я да реве и да се дере по улиците и мълча, издивявайки отвътре. Таткото я разглезва да я носи на ръце, не можел да я търпи да пищи, ама така аз като я взимам от градината, не мога да я прибера - ще ми се скъсат ръцете и кръста. Та така, хората ми се усмихват с разбиране по улиците, тук слава Богу, няма такива намеци, поне за сега. Пу пу пу, че мен си ме е страх да не ме спрат полиция или социални за безчувствено поведение на майката..., ама какво да направя като не мога да я нося на ръце непрекъснато  Shocked

Имаме друг проблем - не мога да я отуча да спре да ми бърка в декултето. Заспива също с ръка на гърдите ми, ама на голо! Не й давам да пипа зърната, вече откакто не кърмя ( от януари! ), ама това бърникане и пипане... за нея това си е нейна територия и така сякаш черпи енергия от мен и се успокоява, когато е кисела, или пък си бърка там за самочувствиел Някой от вас има ли такъв проблем?

Последна редакция: пн, 07 сеп 2009, 12:08 от шамЕнет

# 281
  • Варна
  • Мнения: 144
Здравейте на всички , аз рядко пиша но редовно чета !
Та да се изкажа и аз за това тръшкане . При нас този период отмина . Доста бързо разбра че от тръшкане файда няма , даже по-лошо, отива наказана. Вкъщи се пробва 2-3 пъти , тръшкане , търкаляне , блъскане , рев и сополи и т.н. Оставих я така и през цялото време и говорех тихо да се успокой . И понеже от нейните ревове не чуваше какво точно и говорех се налагаше да спре за да ме чуе. А аз през цялото време и обяснявах че докато реве няма как да получи каквото и да било , като се успокои тогава , а дотогава ще стои наказана в кошарата !
Тръшкането навън минаваше за известно време докато една приятелка не ми каза , че докато се правя на спокойна пред хората , децата много бързо се научават кога минава номера . Та на следващата истерия навън , добре че беше пред входа , изяде 2 шамара по дупето , стиснах я за ръката и я извлачих до вкъщи .  Стоя в кошарата докато се умори да реве , на следващия път само я стиснах за ръката и изсъсках в ухото какво следва , и всичко приключи преди да е започнало !
Сега при нас на мода е хленченето. Овладяваме го с обещание за награда ,ако не проработи с наказание в ъгъла .
Много е смешна като усети дебелия край започва да повтаря сама " Обещавам , обещавам ..." , а като реши че иска нещо почва " аз слушам ...Мамооо аз слушам " и аз казвам "Добре мамо , така правят добрите деца " , след няма и минута " Искам наглада " , малко автогол си вкарах с тея награди , ама карай това да ми е проблема .

Отплеснах се аз да пиша , ама така е като го правя рядко !

# 282
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Привет и от нас!

И на нас вчера ни направи впечатление, че Нора е станала много послушна  Hug

Пеши живот и здраве, ще тръгва на градинка на 14.09, още обаче не сме правили изследвания и тази седмица, това ще е основното, с което ще се занимаваме. Ходих няколко дни да се червя пред госпожите  Embarassed Хъкъм, мъкам, обяснявям че детето е без памперс, но се изпуска понякога. Опитвам се да хвърля вината върху някой друг  Mr. Green Казаха да зареждам раничката с резервни дрешки и гащи и това е. Щом бил приет, щели да го учат. Памперсите са строго забранени..... Та сега незнам да се радвам ли.....Ама каквото сабя покаже.... Странно, че всички лелки и госпожи бяха много изненадани, че детето няма навършени три години, а е прието на градината  newsm78 Аз разбира се веднага реших да използвам това, като наш плюс - да обясня, че е мъничко детенцето ми, че ще е най-мъничкото в групата и не могат да очакват от него кой знае какво  Mr. Green
Отвратителна съм, просто  Mr. Green

Алекс честито! Лека бременост!

Нашата госпожа е - бугожата  Grinning

# 283
  • сто акровата гора
  • Мнения: 230
Ето ни и нас  Hug здравейте и благодаря ви за милите думи  Heart Eyes
Пристигнахме си в събота и хукнахме по задачи. Соня е на ясла сега, от 14.09 тръгва в новата градина, че нашето беше само ясла. Обяснявам че това е за големи каки, че ще има нова госпожа (гожа при нас  Grinning) и ще учат нови неща и ще ходи на танци. Доволна е, искала тате да купи рокля за танци, даже ДЪВЕ рокли  Mr. Green Много й харесва да казва две  hahaha Ще видим от понеделник как ще е, че нещо ми е притеснено.
Бърбори страшно много, обяснява се много смешно и като й  кажа това не го разбирам ми го казва по друг начин, направо ни разбива  Joy 
Памперса го махнахме отдавна, остана нощния, за малко и него го бяхме махнали, но като почина дядо й и май се стресира от суматохата, а не бяхме на погребението, при една приятелка на свекърва ми изкарахме, но... и взе да се изтърва нощем, та пак сме със. Веднъж в седмицата може да го напишка ама ... явно й е по спокойно, че като се намокри първата вечер и много плака и после казва Аз ще пи, давай папес!. 
Желязкова не се шашкай - повече гащи и търпение!  Peace
Алекс  честито, лека бременност и здраво бебче на финала!   bouquet
Норчето красавица, пу пу пу  Heart Eyes
Хайде изчезвам да си вземам детенце от градинка   bouquet

# 284
  • Мнения: 125
 Stop, да се изкажа за ината значи: ако падне и се удари казва:"Ооох, паднах!", натърква си удареното и до там. Ако не му позволя нещо стиска 'мручета и очи и вика като Павароти ААА! Аз го церя като troia, но вече ми е много добричък - пу пу!
За Пешито, ЗЖ, не се тревожи, щом са казали, че ще го научат, а не си вирят носовете - така ще е. Те и едни други се учат мъниците.
шамЕнет, моят пипа, но не моите  Mr. Green. И лелите в яслата е опипал за Добре дошъл. Показал им е, че си пада по тънката част. И на бабите пускал ръце, но му мина и този мерак.
Норчето е много хубава и екзотична мацка. Не знам колко е дребна, но е перфектно съразмерна и много интересна с тези хубави очи. Даже по-голяма ми изглежда.
Ди, щом имаш възможност, пиши я, Коко тук много се беше променил заради липсата на деца.
 Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт