АГ специалисти рискова бременност - за гр.София

  • 268 365
  • 576
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1
Здравйте, момичета! Не искам да ви ангажирам с моето мнение за специалистите, по-точно за д-р Дяволов. Искам да споделя, че той беше единствения от 6-7 лекари през които минах след 1-ата ми, за съжаление неуспешно приключила бременност, открил причината за това. Преживах Мисед открит в 20 г.с. , а вероятно се е случило поне 4 седмици по-рано, усложнения с мен, ужас за който още си спомням, дори и след 11 години. Така и не установиха причината, всичко си било на ред, "можело да е вирус или нещо друго, не търси причините" ми каза тогава лекуващата ми лекарка Власова. Не ми отговориха на болния въпрос: Защо? Приятели ни препоръчаха д-р Дяволов и той от 1 преглед установи, че съм с двурога матка. Така му станах пациентка и благодарение на него, след 2 проблемни, но следени от него и обгрижвани бременности си имам 2 дечица. Винаги ще му бъда благодарна. Виждала съм, при многократните влизания в Патологията на МД, неговото добро отношение към всички момичета с проблеми, защото там наистина идват от цялата страна с много по-сложни проблеми от моите. Наистина съм изненадана, че е имал такива неетични постъпки към някои от вас, за което съжалявам. Незнам многото работа, липсата на условия и пари в МД или нещо др го е накарало да се държи така, но в никакъв случай не е бил прав, не може такова отношение към майчица трепереща дали бебето и е живо или дали след преживян ужас, ще може пак да забременее и да роди. За някои доктори това е ежедневие и не преживяват нещата така както ние пациентките. А според мен трябва да са с по-чувствителни сърца. Момичета, дано намерите "Човека-доктор", който да застане до вас и да ви помогне да гушнете своето дългоочаквано детенце. На всички пожелавам късмет и успешни  бременности и много сладки бебчета.

# 31
  • Мнения: 68
Д-р Христов?! Не, не мисля... Постъпих в Шейново с кървене в 7 г.с. и полуизчезнал пулс на фетуса... разпитаха ме за предишната бременност - дадох им втори сигнал, а именно преносена бременност а бебчето се роди 2 900 гр. Възстановихме се, при изписването пулса му бе като на спортист. Загубих бебето в 13 г.с. - оказа се, че имам тромбофилия, а великия специалист така и реши към оня момент, че няма смисъл да си правя каквито и да било други изследвания... а можеха да спасят бебенцето с необходимото лечение - аспирин, фраксипарин и пр... а то миличкото се е борило до последно - въпреки проблемите с плацентата и кръвоснабдяването беше добре развито за възрастта си... беше момченце  Cry

# 32
  • Мнения: 1
momi4eta vie me smaexte predstoi mi da rajdam vtoroto si dete v drug grad tai kato v na6ata bolnica zatvorixa ag otdelenieto kolsoltaciite gi prabia tuk a 6te pajdam pri nepoznati za men doktori i kato 4eta napisanoto ot vas istrapvam

# 33
  • Мнения: 13
Не знам за вас момичета, но много мои приятелки са ми казвали че специално за рисковата бременност д-р. Дуковски е един от водещите специалисти в България- да някои казват че държал дистанция, но аз лично както и всяка нормална жена би трябвало да иска това- професионалист, който умее да си свърши работата добре, като същевременно не проявява прекалена близост ( както би други доктори, които дори флиртуват и т.н.).

# 34
  • Мнения: 58
Здравейте момичета!

Прочетох темичката с интерес. Аз съм от Варна, но бих искала да се консултирам със специалист по рискова бременност в София. Получих екламсия при първата ми бременност, която завърши фатално за бебето. При втората бременност родих в 32 г с поради преекламсия. Сега имам един прекрасен син на 2 г. Още в болницата ми казаха, че не бива да забременявам повече. Аз искам второ дете. През октомври ще се намирам близо до София и имам намерение да отида при някой опитен лекар. Мисля да си направя имунологичен и генетичен тест. Изследвала съм бъбреци и сърце и всичко е наред.Ако някой е имал подобни перипетии и има Добри впечатления, може да сподели.

# 35
  • София
  • Мнения: 3 123
rhea,ти при втората бременност не беше ли взела мерки.
Аз също бях с прееклампсия,а предишната ми бременност приключи в 20-та г.с. (поради Т снидром - бяха близнаци) и тогава вдигах накрая високо кръвно.За това моята лекарка взе мерки от много рано.Още от 8=ма г.с. започнах с Допегит в ниски дози и го увеличавах постепенно,от 8=ма г.с. започнах и Аспирин Протект.Пиех и рибено масло и куп други неща.В 20 седмица започнах да губя и белтък с урината и започнах да пия и протеини на Биогейм ,какато и Дузофарм.Към 34-та седмица Допегита вече не ми действаше и ми включиха и друго лекарство.
Родих в първият ден на 36-та г.с. ,бебе 4 кг. ,но бях и с гестационен диабет.Раждех в Белгия ,защото заминахме да поживеем там 2м. преди да родя.Там не ми обърнаха особено внимание и според мен за това и родих по-рано.Тук в БГ се грижеха много по-добре и благодарение на лекарката ми ,която от рано вземаше мерки,сега имам сина ми.
При следващата бременност и на мен ми казаха,че отново ще имам този проблем и смятам отново да се доверя на нея - д-р Колева от Токуда.
Иначе и аз правих генетични и имунологични,защото съм с 2 аборта,но нищо нямаше.

# 36
  • Мнения: 694
Аз съм много доволна от доц.Димитрова няма да описвам с подробности случая ,но беше високо рисков и без терапия и следене от лекарката и доц.Конова нямаше да имам малкото си съкровище!Успех на всички  bouquet

# 37
  • Мнения: 58
Angels, направих това, което беше по силите ми - разпитах, гледах в интернет и ходих при трима док по време на бременността, но никой от тях  не ми е прилагал профилактика с лекарства. допегит вземах малко в началото, но това беше.

# 38
  • Мнения: 122
Здравейте,вече мога да се похваля родих на 7 при д-р Дяволов със секцио ,имам син и съм много щастлива.Бремеността си следих при него защото съм рискова, високо кръвно което за щастие не вдигнах цяла бременост защото ми беше изписал лекарсва от началото на бречеността, хашимото  и инсулинова резистентност ,както и една неуспешняа бременост.Изключително много съм доволна от този лекар,видях че доста момичета с прееклампсия и други сериозни усложнения лежат при него в отделението и тои според мене си разбира доста от работата.пожелавам на всички да изпитат щастието което аз изпитвам в момента.

# 39
  • София
  • Мнения: 3 123
честито,да ти е живо и здраво момченцето!  bouquet

# 40
  • Мнения: 111
Честито момченце ! bouquet Да е живо и здраво!
И на мен ми предстои раждане при д-р Дяволов и затова доста се окуражавам като прочета нещо положително.

# 41
  • Мнения: 366
Здравейте момичета!

Опитвам се от един месец да си намеря специалист рискова бременост и звънях в сумати и болници, но по здравна каса май никой не работи. В МД ми казаха да се обадя на 16-ти евентуално, ако грипната епидемия свърши. Имам направление от личния лекар за избор на гинеколог. В 22-ра седмица съм. Принципно ходя в Щерев, но мъжа ми ужасно се ядоса след 1час и половина висене в петък и вдигна скандал - то отпуска трябва да си вземеш за да те прегледат контролно.... Притеснявам се, защото да сега са ми пуснали само веднъж изследвания на кръвта за всичките 22седмици. Аз сама си пуснах урина, ходих на фетална морфология 2 пъти и на ехокардиография. Но не ми назначават изследвания, и отгоре на всичко при първите кръвни имах завишена кръвна захар. На 34 съм след замразен трансфер!Моля Ви, помогнете ми със съвет за специалист по рискова бременост, който и да работи с каса! Благодаря Ви! Иначе ще си плащам, но въпроса е, да ми обърне някой внимание!
Отчаяна съм.... Cry Cry Cry Cry Cry

# 42
  • Мнения: 4 589
Натали,

аз лично ходих в МД при д-р Манчев, но повече няма да стъпя при него. Специалист е проблемна бременност, но щом след като отидох с кървене ми се развика, че от ходене по доктори ще родя.

Аз при евентуална бременност бих искала да ме следи само д-р Сигридов и лекар от Токуда, на които имам вяра. Повече експерименти по здравна каса няма да си правя. Заради това изгубих 2 бебета.

д-р Велев от Шейново също е много добър.

# 43
  • Мнения: 366
Ох, Ники, съжалявам мила за теб! Зная, че при теб се е получило така, но по-дяволите за какво изобщо съществува тая здравна каса! Ми то няма смисъл от нея! Аз до сега никога не съм ползвала здравна каса, за нищо! А да не казвам на какви пари се осигурявам! Боже, платих си всичко - всичко от ... до ... за да забременея, сега си плащам да ходя и да вися по 2 часа и пак си плащам за да ми правят елементарни изследвания, които могат и по здр. каса да минат, ама аз ги плащам, защото така ми ги назначават - каква е тая ужасна държава или аз вече съм като Алиса в страната на чудесата, да му се не види.........

И сега какво да правя - в Щерев не искам да ходя повече, там вече им нямам доверие, имам направление от личния, което не мога да ползвам .... Днес звънях на 10 болници,като чуят за здравна каса и всички ми казват да се обадя след една или 2 седмици. Ами ако до тогава нещо с моето бебе се случи? Аз ще съм виновна, защото не съм отишла на лекар - при кого да ида, като няма при кого............  Cry Cry Cry Cry Cry Или да вися да чакам, та някой да ме забележи пред кабинета си и да ми обърне внимание........ Не мога, не искам и..........
Единия не се занимавал със следене на бременост, другия незнам си какво, третия пък преглежда бабички, а аз си вися бременна пред кабинета.... Дори и оплакване няма на кого да пусна, на кого да се оплача, на Господ може би .......

# 44
  • Мнения: 4 589
Nataly не се ядосвай мила за глупости. Ако искаш отиди при д-р Клисурски. Работи със здр. каса, в МД.
0898647 937, 917 22 39 в МД и 9251415/221 в кабинета в Люлин. Той е печен, аз ходих при него.
Обади му се.

И недей да се терзаеш за глупости. Аз съм назад 60 000лв за тази година, но всеки лев си е заслужавал. Пари се изкарват. Радвай се на всеки един миг, изживей го.

Общи условия

Активация на акаунт