Работна тема "Хранене"

  • 84 475
  • 247
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 401
Евче, все още сме на вариант "разработване". Приемаме всякакви коментари, критики и предложения! Рано е да я попълваш и разпространяваш.  Simple Smile

Би ли посочила кои конкретно въпроси смяташ за подходящи да се преработят в затворени?
Би ли посочила кои въпроси считаш за излишни и защо?

Благодарим за светкавичната ти реакция и внимание!  Hug   bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 6 149
Ясно ми е, че не е окончателна и не се натискам все още да я попълвам  Laughing

В Част първа, въпроси 5, 6, 7, 8 и 13 могат да имат посочени отговори.

И не съм казала, че има излишни въпроси, а че ми е малко дълъг въпросника.
Затова ако въпросите с готови отговори, от които да избера са повече от тези, в които да обяснявам, вероятността да обърна внимание и да попълня е по-голяма.

И още нещо си мислех, но ме прекъснаха  newsm78 Нещо съм станала много разсеяна напоследък
 

# 17
  • Мнения: 5 401
...
В Част първа, въпроси 5, 6, 7, 8 и 13 могат да имат посочени отговори.
...

В новите версии на въпросника, посочените въпроси вече са затворени, дадохме опция за семейства с повече от едно дете и възможност да изберете кой от двата варианта ви харесва повече.

Предлагам и да открием нов мейл, на който да се получават анкетите, така че да не задръстваме настоящия ни адрес.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 708
Изи, акнетата е доста изчерпателна и хубава според мен. От двата предложени варианат първия ми допада повече, но начина на попълване ми се струва че трябва да е преди самата анкета, а не на края. Хобаво е да има и въпрос дали детето е алергично и към какво или дали има някакъв специален хранителен режим назначен от лекар или нещо подобно. Не резбирам връзката м-у седенето пред компютъра и храненето, но вероятно има такава Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 6 149
но начина на попълване ми се струва че трябва да е преди самата анкета, а не на края

 Peace

При попълването на хартиен носител ще е по-удобно, ако отговора на затворените въпроси само се огражда/подчертава.
При попълването на електронен носител врианта с удебеляване/оцветяване на отговора ми допадаше повече. Разбира се когато става дума само за едно дете. Но пък и едва ли при повече деца в семейството хранителния им режим е много различен освен ако едното не е бебе или алергично. 

# 20
  • Мнения: 5 401
Наде, мерси, ще допълня въпросите за алергичните деца. Връзката между начина на хранене и висенето пред ТВ/компютъра дава отражение върху физическата активност, оттам наднормено тегло и затлъстяване.  Peace

Евче, променихме начина на попълване именно, за да обхванем многодетните родители, както и семейства, в които децата са с по-голяма разлика и съответно имат различен режим на хранене, посещават различни детски заведения (ако посещават). За съжаление ще се наложи повече писане, но при липсата на софтуер, това е единствената възможност, за която се сетихме.

Надявам се да има още коментари върху анкетата, защото дългът ни зове.  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 2 070
В чата на раб група Хранене писах , че Марто може да пробва да направи онлайн вариант на анкетата - на принципа на заявленията за членство - попълва се и отдолу само с един бутон Изпрати или Запиши данните се препраща на мейла на СНБМ или по-добре на друг специално открит
Той каза, че може да отнеме ден или два най-много, понеже има и много друга работа Но няма пароли за сайта и най-добре Влади, която го е правила да се включи и да каже има ли тя възможност да го направи или да му даде пароли и достъп до администрацията на сайта
Ника и май последно си беше Уфсъ, ако имате телефон нейн може да и звъннете

# 22
  • Мнения: 690
Успях да наваксам с четенето  ooooh!

Идеята за анкета е супер - ще може да се види до колко родителите са информиране относно здравословното хранене на децата си.
НО 1) е ужасно дълга - ако не бях член трудно бих се ангажирала да попълвам няколко страници. Mисля си, че такава дълга анкета ще попълнят само майките, които са загрижени за храненето на децата си, а не една средностатистична майка (дано не съм обидила някого). Може би 10въпроса е максимума за анкета, за да отнема попълването й максимум 10минути 2) мисля си, че ще е по-добре в ексел или табличен формат в word, където отговорите (а,б,в) ще се попълват хоризонтално (ще бъде по-лесно и за обработка на резултатите след това)

# 23
  • Мнения: 2 614
Джоли, а кои са въпросите, които са в повече според теб? Може би наистина се пооляхме в стремежа си да е подробна, за да добием ясна представа.
Дали да са 2 анкети - хранене у дома и хранене в ДГ? Тогава вече повечето хора ще попълват тази, която предпочитат, но пък ще са единици ентусиастите да попълнят и двете.

# 24
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Правде, не че има излишни въпроси, всичките са си на място, но наистина е мн дълга.

 Ох, аз си мисля за раздаването на анкетата по градините ни, но сега ме мързи да пиша. Май обаче като се замисля, трябва анкетите да се раздават и събират от учителките по групи и после ние да минаваме да си ги прибираме, щото иначе надали ще попълнят анкетата повече от 5-10 човека от градина. 

# 25
  • Мнения: 690
Направих една примерна (комбинация от пуснатите) - някои въпроси са комбинирани (примерно за компютъра и тв-то), други съм махнала понеже ми се губи смисъла (особено въпросите в третата част - това са си доста хипотетични неща, които изглеждат нереални - налагане на законови мерки за цените на храните примерно  Rolling Eyes)

# 26
  • Мнения: 5 401
Джоли, видях анкета ти.

Дано не си помислиш, че съм пристрастна към дългата версия, но в съкратения й вариант просто за мен не е информативна. Не е достатъчна, за да добием представа за семейната политика по отношение на храненето, за проблемите, които родителите вероятно виждат в храненето на децата в ДГ, за желанията, които имат за промяна.  Peace  А това бяха целите на анкетата. Обобщения не могат да се правят въз основа на 10 въпроса и то незадълбаващи в нито една част. Та, ако мнозинството одобрява кратка анкета, за мен се губи смисъла от нея и се опорочава резултата.

Идеята в Част ІІІ е да видим дали родителите могат да се ангажират с конкретна позиция какви мерки могат да се предприемат в посока подобряване на храненето, дали биха подкрепили идеите ни от кръглата маса. Да, вероятно е нереално да искаме контрол върху цените на плодовете и зеленчуците и да очакваме това да се случи, но как ще ти прозвучи, ако ти кажа, че това е препоръка от Европейския парламент към всички страни-члени на ЕС?  Wink И още, Част ІІІ може спокойно да отпадне, не държа толкова на нея.  Peace

Та, оставам на вас да решите коя версия е по-приемлива за СНБМ.   bouquet

# 27
  • Мнения: 690
Бръм, направих кратката версия като идея. Толкова работа сте свършили и да се появя накрая и да казвам това ми харесва - това не, не вървеше и за това спретнах вариант. От друга страна като не съм участвала (заради ваканцията  Blush) в съставянето й, като видях крайният вариант ми се стори твърде обстоятелствен и 7 страници за анкета ми дойдоха множко. В крайна сметка важното е да се събере информация  Peace

Иначе наистина не знаех, че има такава препоръка на ЕС. Мерси, че сподели   bouquet

# 28
  • Мнения: 5 401
... Толкова работа сте свършили и да се появя накрая и да казвам това ми харесва - това не, не вървеше и за това спретнах вариант...

Това не е проблем, уверявам те.  Hug Всички сме наясно, че анкетата стана дълга, но с 10 въпроса просто не можем да получим адекватен резултат, което обезмисля начинанието. Дай да се прехвърлим в чата и да помислим кои въпроси могат да отпаднат, да се обединят, перефразират.


... 7 страници за анкета ми дойдоха множко...

Всъщност тялото с въпросите е от 5 стр., което отнема около 20-тина минути. А ако приемем, че доста родители ще отговарят вяло и неточно, значи можем да съкратим с още 5 мин. Това, разбира се е несериозно твърдение, но е възможно.  Simple Smile

Междувременно Влади работи по качване на анкетата на софтуер, така че да се попълва на сайта и да се изпраща автоматично в специалния мейл.  Simple Smile Т.е. трябва да побързаме с корекциите.  Peace

# 29
  • Мнения: 2 614
Всъщност, моето мнение е, че не е твърде подробна, т.е. ако беше сондаж на пазара някакъв - какъв прах купувате, ядете ли кренвирши/майонеза - би ми дошла в повече, но предвид че темата е сериозна - Хранене на НАШИТЕ деца - мисля, че въпросите са достатъчни, не са малко, но и темата е сериозна.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт