Отговори
# 30
  • Мнения: 1 477
Толкова е 1:10 поне в Пощенска. На нас ни вдигнаха вноската от 365 лв. на 477 лв., от които 434 лв. лихва и 43лв. главница. Загубиха ни като клиенти, в момента рефинансираме, вече подписахме договор остава да минем през нотариус. За клиентите на Пощенска, които не знаят да кажа, че от 1 Декември 2008 до 31 Януари 2009 може да се погаси кредита или част от него без наказателната лихва от 4%.
Може ли да споделиш в коя банка рефинансирахте?Ние също ще сменяме любимата Пощенска банка и няма да ни е излишна информация  Hug

# 31
  • София
  • Мнения: 4 005
Радост, я кажи къде рефинансирахте? И ние ще бягаме от Пощенска, че се оляха.

А ако рефинансирам след 1.1.2009 дали ще ми се сметне за нов кредит? Щото и нашият е има-няма по към 600лв само лихвата. Изобщо кога ще го обнародват тоя закон и кога ще са наясно юристите с казуса?

# 32
  • Мнения: 163
И аз се нареждам на чакащите за инфо къде да рефинансирам кредита от Любимата ни Пощенска Банка
Ние мислихме в Експрес банк- всичко  като условия ни хареса ,но Банката нас не хареса Laughing-поискаха ни да докажем  чист доход   2 500 лв и ние клекнахме Joy

# 33
  • Мнения: 1 708
И при нас в пощенска е така 900 лихва и 100 лв главница.Обаче най-гадното е че 3 месеца по ред ми вдигат вноската с по 30-40 лв, а нали само октомври вдигнаха лихвата  Tired

# 34
  • Мнения: 2 122
ooooh! на нашия никакъв заем от 25 000 лева тази година вдигнаха от началото на годината до сега със 50 лева кредита  Tired
от 236 в началото на година  ooooh!
чак в началото на декември ни се обадиха да ни кажат, че имат промяна в лихвите, да не би случайно да не сме разбрали  Tired
а са длъжни на всяко увеличение да го правят реално- за БПБ става въпрос
ето, че ако е за нови заеми няма да ни хване нас тази привилегия  Sick

# 35
  • Мнения: 163
И при нас в пощенска е така 900 лихва и 100 лв главница.Обаче най-гадното е че 3 месеца по ред ми вдигат вноската с по 30-40 лв, а нали само октомври вдигнаха лихвата  Tired
Зависи лихвата ви по договор как се изчислява.БПБ вдигнаха лихвите октомври на тези които са обвързани с БЛПЖК/базисен лихвен процент на банката по жилищните кредити / .Ако вашата лихва е обвързана със Софибор или еурибор /в зависимост от валутата на кредита/ е нормално да е различна всеки месец.

# 36
  • Мнения: 790
И аз се нареждам на чакащите за инфо къде да рефинансирам кредита от Любимата ни Пощенска Банка
Ние мислихме в Експрес банк- всичко  като условия ни хареса ,но Банката нас не хареса Laughing-поискаха ни да докажем  чист доход   2 500 лв и ние клекнахме Joy

Нашият кредит е от Експресбанк и засега не съжаляваме. Изтеглихме го преди започването на "кризата" и досега не са променяли лихвата. Наистина много трудно отпускат, винаги е било така при тях.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 807
Това е голяма простотия.

Нали идеята е да се помогне на семейства, които имат кредит по време на криза? Какъв е смисълът за бъдещи кредити? Все си мислех, че искат да помогнат на хората, които до сега не са имали проблем да си плащат кредитите? А и друго - на колко хора ще помогнат с този затегнат режим на даване на кредити???

# 38
  • Мнения: 1 006
Записвам се да следя, щото и аз съм в Любимата ПБ и плащам горе-долу колкото Белинда в момента, ама не знам следващия месец колко ще платя.............та много ми се иска да намеря друг вариант......

# 39
  • Мнения: 3 219
Я да ви прочета утре, че и на мен ми писан вече от този ипотечен #Cussing out

# 40
  • Мнения: 418
След щателно обикаляне на банките най-добри условия предлагат Алфа банк, ОББ и ДСК. Ние се насочихме към Алфа банк 12 м Euribor + 2 % надбавка. За съжаление и те си промениха условията от една седмица на 3 м Euribor + 5 % надбавка, но ние успяхме да подпишем договор на старите условия. В ОББ лихвата е 8,5 % като е обвързана с БЛП на БНБ. В ДСК е пак горе-долу толкова като пада с 1% ако ползваш някоя от техните други услуги. Ставана въпрос на кредити в евро.

# 41
  • Мнения: 5 178
нее целта не е нас да ни облекчат, а да ни навият да продължаваме да теглим кредити
А иначе няма проблем да си погася стария да си продам жилището на майка си и после пак да си го купя от нея  и така да изтегля пак "целеви" ипотечен заем.
Само че разходите по подобно начинание ще излязат повече от облекчението, което дава държавата
Една "проста" сметка показва следното : 10% средна лихва по левовите кредити
100 хил * 10% =10хил лв лихва,
10хил лв * 10% ( начислен данък) =  1000 лв / година (долу горе една вноска по кредита)
средната възсраст на кредито получателите е 30 год -> т.е за целия срок можете макс 5000 лв да си върнете

Ако тръгнете да смятата  обаче покупко продажба и тн  само за вписване на ипотеката имате 1000 лв, нови такси и комисионни и я ви останат едни 1000 лв, я не

За да ползвате някакво облекчени обаче трябва да имате осигурителен доход не по малък от 10 хил лв, че иначе ви лъсват керливите ризи и данъчните могат да ви питат как платихте тоз голям заем като декларирате 3хил лв приходи

От облекчението ще се ползват само "целевите заеми" за закупуване на жилище, а не изобщо всеки ипотечен

# 42
  • Мнения: 940
И аз чакам повече инфо, защото ние сме доста под 35, само мъжа ми ще подаде декларация, но само за първите 100 000 лева. Дано да може да се възползваме, защото кредита ни е двоен. Обаче ако е само за семейства, теглили кредит след 1-ви Януари, тогава БУНТ...ние какво да правим?

Но идеята все пак е добра. Ако сумата си заслужава, отиваме да сключваме брак Simple Smile

# 43
  • София
  • Мнения: 1 807
KOTE, не разбрах. Какво значи ""целевите заеми" за закупуване на жилище, а не изобщо всеки ипотечен"????

Ние имаме ипотечен кредит за закупуване на първо и основно жилище. Под 35 години сме. Какъв е проблемът да се позлваме от това облекчение??

# 44
  • Мнения: 4 300
KOTE, не разбрах. Какво значи ""целевите заеми" за закупуване на жилище, а не изобщо всеки ипотечен"????

Целеви ипотечен значи че си купил жилище с парите. А ипотечен може да е и с друга цел ( примерно за бизнес или нещо друго) като пак е обезпечен с ипотека върху жилище.
Да изчакаме да приемат закона, пък да видим.

Общи условия

Активация на акаунт