Детски психолози,психотерапевти и психиатри

  • 341 620
  • 656
  •   2
Отговори
# 495
  • София
  • Мнения: 39 722
Синът ми съм водила при д-р Маргарита Димитрова Станкова. Тогава приемаше в МЦ "Детско здраве" на ул. "Ами Буе" № 27-29 (София).
Доволна съм.

Не зная до колко са актуални адреса и телефона
Цитат
Специалист: Хуманни лекари, Психиатрия
Населено място: Област София, София град, Красно Село
Адрес: гр. София, ул. "Ами Буе" № 27-29
Телефон: 02 952 4297; 02 952 5737; 0888 223062 (МЦ "Детско здраве")

# 496
  • Мнения: 4
Здравейте,имам нужда от детски психолог за второ мнение,относно дъщеря ми която е на 5 години и посещава специална логопедична група тъй като проговори около четвъртата си година и в детската градина,която посещава има зачислен психолог и логопед,наскоро бях извикана за разговор с психоложката,беше ми обяснено,че детето ми е агресивно,хвърля предмети и била изгризала всички моливи в детската градина,бие се с децата и по думите на психоложката дъщеря ми изпадала в амок,също така сподели,че изпадала в някакви състояния,когато й давала задачи,гледала в една точка и когато с по-висок тон се обръщала към нея,тя реагирала и се връщала към задачата.
Предложи ни да посетим психиатър,защото отключвала  нещо като шизофрения.
Сподели с мен,че детето ми присвивало очи и зениците й се увеличавали,което се съмнявам как може при присвити очи могат да се видят увеличени зеници,а относно присвиването на очите го прави от много мъничка и само и единствено когато ще направи нещо на инат или ще спретне някоя беля.
Не се доверявам на преценката на въпросната психоложка,тъй като детето ми си играе спокойно вкъщи,не си гризе моливите,не хвърля предмети и като цяло  не виждам какво би могло да отключва,а въпросният разговор не ми дава мира!

# 497
  • Мнения: 13 669
Посетете невролог. Направете ЕеГ. Почнете от някъде. Общо взето поставянето на диагноза ей така от наблюдение в свободна интерпретация аз лично намирам за неправилно. Имам опит за съжаление с това как свободно могат "да поставят диагнози" психолози и логопеди . Както и да е. Ето една извадка от добра статия от Фрамар . Просто тръгнете стъпка по стъпка , но психиатър също ще ви трябва. Не заради нещо друго,  а защото би оценил дали не става въпрос за генерализирано разстройство , което ако го има,  изключва наличие на шизофрения. Поначало много от нещата които пишете за детето напомнят много детски състояния от аутистичния спектър или генерализираните разстройства, съчетано със сенсорно интегративни дисфункции, но както казах всичко трябва да се огледа по метода на изключване. А принципно късното проговаряне често е показател за проблем в развитието.
Успех!

" Копирано от Фрамар :
При шизофрения не се установяват специфични лабораторни промени.
За изключване на други или съпътстващи заболявания обаче при всички пациенти — в началото на заболяването, както и периодично след това — се провеждат следните изследвания:

Пълна кръвна картина (ПКК);
Изследване на чернодробна функция — АСАТ, АЛАТ, ГГТП и други;
Изследване на бъбречна функция — урея, креатинин;
Изследване функцията на щитовидната жлеза — тиреостимулиращ хормон (ТСХ/TSH), щитовидни хормони;
Електролити — натрий, хлор, магнезий, калций, калий;
Кръвна захар;
Изследване на Витамин В12;
Изследване на фолиева киселина (витамин В9);
Метилмалонова киселина;
Изследване за бременност (ако пациентът е жена в детеродна възраст);
Токсикологичен тест — за установяване на злоупотреба с алкохол, кокаин, опиати, канабис;
Урокултура и чувствителност (за търсене на инфекция на пикочните пътища);
Образно изследване на главата — за изключване на субдурални хематоми, васкулит (възпаление на кръвоносните съдове), мозъчен абсцес или тумор;
Други тестове, които могат се извършат, ако при анамнезата има съмнение за друго заболяване, включват:

Изследване на нивата на мед и церулоплазмин в кръвта и урината — ако е налице съмнение за болест на Wilson (Уилсън), трябва да се обмисли и чернодробна биопсия;
Изследване на 24-часова урина за порфирини, мед или тежки метали;
Дексаметазон-супресивен тест за хиперкортизолизъм, а също и стимулация с кортикотропин за хипокортизолизъм и изследване сутрешните нива на кортизол;
Бърз плазмен реагин тест (RPR) — ако е налице съмнение за невросифилис, могат да се направят специфични тестове за доказване на причинителя на сифилис — Treponema pallidum;
ХИВ-изследване;
Тест за антитела при лаймска болест;
Антинуклеарни антитела (АНА, ANA) за изключване на системен лупус еритематозус;
Рентгеново изследване на бял дроб — с цел изключване на белодробно заболяване или злокачествено заболяване;
Електроенцефалограма (ЕЕГ);

Още за Шизофрения | мкб F20 от Framar.bg.
"
П

Последна редакция: нд, 01 дек 2019, 23:08 от _re_ge

# 498
  • Мнения: 4
Скрит текст:
Посетете невролог. Направете ЕеГ. Почнете от някъде. Общо взето поставянето на диагноза ей така от наблюдение в свободна интерпретация аз лично намирам за неправилно. Имам опит за съжаление с това как свободно могат "да поставят диагнози" психолози и логопеди . Както и да е. Ето една извадка от добра статия от Фрамар . Просто тръгнете стъпка по стъпка , но психиатър също ще ви трябва. Не заради нещо друго,  а защото би оценил дали не става въпрос за генерализирано разстройство , което ако го има,  изключва наличие на шизофрения. Поначало много от нещата които пишете за детето напомнят много детски състояния от аутистичния спектър или генерализираните разстройства, съчетано със сенсорно интегративни дисфункции, но както казах всичко трябва да се огледа по метода на изключване. А принципно късното проговаряне често е показател за проблем в развитието.
Успех!

" Копирано от Фрамар :
При шизофрения не се установяват специфични лабораторни промени.
За изключване на други или съпътстващи заболявания обаче при всички пациенти — в началото на заболяването, както и периодично след това — се провеждат следните изследвания:

Пълна кръвна картина (ПКК);
Изследване на чернодробна функция — АСАТ, АЛАТ, ГГТП и други;
Изследване на бъбречна функция — урея, креатинин;
Изследване функцията на щитовидната жлеза — тиреостимулиращ хормон (ТСХ/TSH), щитовидни хормони;
Електролити — натрий, хлор, магнезий, калций, калий;
Кръвна захар;
Изследване на Витамин В12;
Изследване на фолиева киселина (витамин В9);
Метилмалонова киселина;
Изследване за бременност (ако пациентът е жена в детеродна възраст);
Токсикологичен тест — за установяване на злоупотреба с алкохол, кокаин, опиати, канабис;
Урокултура и чувствителност (за търсене на инфекция на пикочните пътища);
Образно изследване на главата — за изключване на субдурални хематоми, васкулит (възпаление на кръвоносните съдове), мозъчен абсцес или тумор;
Други тестове, които могат се извършат, ако при анамнезата има съмнение за друго заболяване, включват:

Изследване на нивата на мед и церулоплазмин в кръвта и урината — ако е налице съмнение за болест на Wilson (Уилсън), трябва да се обмисли и чернодробна биопсия;
Изследване на 24-часова урина за порфирини, мед или тежки метали;
Дексаметазон-супресивен тест за хиперкортизолизъм, а също и стимулация с кортикотропин за хипокортизолизъм и изследване сутрешните нива на кортизол;
Бърз плазмен реагин тест (RPR) — ако е налице съмнение за невросифилис, могат да се направят специфични тестове за доказване на причинителя на сифилис — Treponema pallidum;
ХИВ-изследване;
Тест за антитела при лаймска болест;
Антинуклеарни антитела (АНА, ANA) за изключване на системен лупус еритематозус;
Рентгеново изследване на бял дроб — с цел изключване на белодробно заболяване или злокачествено заболяване;
Електроенцефалограма (ЕЕГ);

Още за Шизофрения | мкб F20 от Framar.bg.
"
П
Благодаря Ви,днес бяхме на психиатър и нищо от казаното от психоложката не отговаряше на действителността.

Последна редакция: вт, 03 дек 2019, 08:00 от AnMary

# 499
  • Мнения: 13 669
Както казах. Особено ако не е клиничен психолог!

# 500
  • Мнения: 8
Здравейте, можете ли да ми препоръчате добър детски психолог във гр Самоков?

# 501
  • Мнения: 4 393
Моля за препоръки за детски психолог. Дъщеря ми е на 12 и има проблем със самочувствието. За София, по възможност за източните райони.

# 502
  • София
  • Мнения: 79
Моля за препоръка на детски психолог и координати в София, за дете на 8г, страхува се от зъолекар и не иска да стъпва в кабинета, а се налага.

# 503
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Нашият пък има проблем с електронните устройства ... Мислех си за психолог, да почне да посещава сеанси, да говорят, не ми се захваща с хапчета

# 504
  • София
  • Мнения: 312
Прегледах темата, но за съжаление в последно време няма много отговори на запитванията за препоръки Sad

Все пак, ще попитам и аз: Търся психолог за момче на 10 години с обучителни проблеми, ниска самооценка, липса на концентрация и пристрастеност към електронни устройства. За София.

Благодаря предварително и успех на всички търсещи най-доброто за децата си!

# 505
  • Мнения: 8 454
Здравейте! Търся детски психолог в Пловдив. Имам дъщеря на 11г. Винаги се е справяла трудно в училище, но сега в пети клас отношенията ни ескалираха. Бойкотира ме и отказва помощ от мен, а оценките ѝ не са добри. Има и ниска самооценка.
 Моля за препоръка.

# 506
  • Мнения: 4 418
Може ли препоръка за детски психолог във Варна за проблеми тинейджър-родител?

# 507
  • Мнения: 1 469
Може ли препоръка за детски психолог във Варна за проблеми тинейджър-родител?
Нина Василева- Широко консултативен център. В кв. Левски е.
https://m.facebook.com/shirokozavas/

# 508
  • София
  • Мнения: 688
Здравейте,
Можете ли да ми препоръчате специалист по ранно детско развитие в гр. София.
Бих искала да се консултирам с него относно по етапното навременно развитие на детето ми. Първоначално да следи да моторикатани да ме съветва с какво точно да го ангажирам , за да стимулирам сетива и т.н , а след време за самото поставяне на граници между дете-родител и всички други неща, благодаря !

# 509
  • Мнения: 309
Мили дами,моля Ви за помощ.
Търся номера на др-Евгения Мишева,детски психолог е от Варна.

Общи условия

Активация на акаунт