Пак сме на градина Мартенска дружина!

  • 26 439
  • 228
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 2 910
Хайде аз първа Simple Smile и бързо да изпишем новата тема, че напоследък никакви ни няма.
Марти засега плътно си ходи на градина и виждам в нея голямо желание, само сутрин понякога е трудно да я събудим и мрънка, докато се разсъни. Записала съм я на 3 допълнителни занимания- математика, рисуване и английски език. Казва, че й харесва, затова все още я държа и на трите и така всеки ден има по някое от тези занимания. Единствено на спортни танци не я записах от предложените допълнителни занимания, но решихме, че ще поизчакаме още 1г. и направо в клуба бих я записала. Вкъщи гледаме Dansing stars, аз съм бивша съзтезателка по спортни танци, 10г. от живота ми минаха предимно в залата и виждам, че и Марти се запалва по тях, което ме радва, защото не бих я записала на нещо, ако няма желание.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Цоп и аз в новата тема  Hug
Присъединявам се към Рени - дано тази тема по-бързичко я запълним  Peace
Аз какво да кажа - и Алекс ходи с желание на градинка. Вече взе да си проявява характерчето и там. Цялата първа група го хвалеха, а той просто си е натискал "парцалките"  Mr. Green сега вече като "старо куче" /това го научи батко му/ - вече си позволявал да е по-буен  Wink
Алекс от много отдавна не спи на обед, но в градината  няма мърдане  - спи. Вечер така  ме разиграва докато заспи  ooooh!
Рени - моя съученичка и приятелка  от Асеновград беше една от първите танцьорки в града ни, след тях настана голям бум на латиноамериканските танци в Асеновград - та и до сега има големи традиции този спорт. Може да сете се засичали по състезания  Wink
Мариета - Бори до кога ще е в Добрич?
Зузи - не се ядосвай за мебели, може пък вашите да станат хубави и да си доволна  Laughing
Тедка - поздрави позакъснели за твоя малък - голям Саши   bouquet Да е здрав и да расте щастливо дете.

# 3
  • Мнения: 301
Пу съм трета за щастие  Laughing!
Браво Рени вие сте върха .Моя Марти съм го записала на плуване и английски.И вечер като се приберем само ми спелва на английски  Joy,но нека се занимават.
Иначе сме  си първа писта на градина както винаги.
На 30.10 ще ни водят на поход  как ще се справят госпожите с тези немирници не ми се мисли.Иначе списъка за раницата е доста дълъг,от общината ни отпускат сандвичи и наторален сок,а от нас се искат дъждобрани,мокри кърпи,чорапи за преобуване и др.нещица.
Пълните раници сами ще си ги носят.
С автобуси ще ги закарат до едно село в планината ще посетят къщата на баба Илийца ,тамошната детска градина и ще ги върнат пеша от там.Дано само се задържи време,сигурна съм,че ще им е много весело на децата.
Марти още от сега е с раница на гръб да тренира за големия ден  Joy
Джони,благодаря ти.Ти винаги си ми опора Добра душица си ти .
А за буйстването в градината ние сме на първо място
Снощи гледам на русата му кичара отзад на тила едно червено петно .Питам го Марти откъде се удари какво е станало а той незнам и избяга да играе.
Даже не е усетил че му тече кръв.Немирник е голям.
Аз казвам да са живи и здрави
А за кухнята обещавам да пусна снимки ако стане някога готова

Последна редакция: пт, 24 окт 2008, 11:54 от ZuzyM

# 4
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Хайде, аз пък четвърта.  Grinning Ние снощи се прибрахме от село. Този път окончателно. Ама да не се заричам де.  Wink Че ако времето се окаже в началото на ноември хубаво, нищо чудно да откскочим за някой и друг ден. Но няма да е за повече от 3-4 дни и изобщо не е сигурно. Там времето беше просто прекрасно и направо не ми се прибираше. Но се върнахме по-рано, че Теди беше днес на екскурзия на Витоша от детската градина. Ей, голям мерак й стана тази детска градина и това си е. Тази вечер дори ме пита защо утре няма да има градина.  Mr. Green Записала съм я на две извънкласни занимания - за втора година на модерен балет, че й е голяма слабост, и за сефте на таекуондо. Но на второто още не е ходила, че нали ни нямаше, а пък и те започнаха едва миналата седмица заради карантината. Ние така и не прикачихме варицелата, така че боледуването остава за някой друг път.  Grinning Иначе и двамата, да чукна на дърво, ми са здравички. Дано да е така и занапред.  Praynig Сополаците от новите зъби на Саши ги преборихме с клеева тинктура. Това нещо ще се окаже май много ценно - страхотно му помогна.  Peace Сега им давам и на двамата всеки ден (стига да не забравя) по една капка в сокчето - за подсилване на имунната система. Пък да видим.  Thinking Сашунко не просто ходи, а тича като за световно и дупе да му е яко на онзи, който отговаря за него в дадения момент. Целият е в синини, драскотини, ожулени места и т.н., ама пък колко е щастлив.  Mr. Green Аз се връщам на работа на 1 ноември, така че вече ще съм малко дистанцирана от ежедневните бели, подвизи и други подобни.
Ох, като ми паднат десетина минути свободно време и гледам да излея всичко накуп.  Embarassed Ама това е в общи линии новото от нас. На работа или не, обещавам най-тържествено да пиша по-често.  Grinning
 
 

# 5
  • Мнения: 2 910
Джони, би трябвало да я познавам твоята приятелка, тъй като аз и партньорът ми най- редовно ходехме на частни уроци в Асеновград. И тъй като след завършване на училище спрях с танците нямах много контаки с танцорите от "Асеновец". Наскоро писах в Асеновградската тема, за да попитам за мои стари приятели танцьори брат и сестра и така разбрах, че брата бил починал преди 3г.в  автомобилна катастрофа, което честно казано ме съкруши, защото двамата бяхме близки Cry
Лулумба, тази клеева тинктура много ме заинтригува. Какво правиш с нея, когато се разболее някой?
Зузи, и аз така казвам, да са ни живи и здрави, ама може поне малко повече да внимават. В неделя сто пъти повторих на Марти да не пипа радиатора, защото ще се изгори и накрая стана точно така. Сега има белег на ръчичката, който се съмнявам, че ще се заличи Confused
Варицелата май и Марти прескочи, като се има предвид, че с племенника ми не спират да се гушкат и целуват, направо е учудващо, че не се ошари.

# 6
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Рени, клеевата тинктура може да се ползва като капки за нос при сополи и за подпомагане на имунната система. В първия случай се прави разтвор от 5 мл вода (аз ползвах морската - Тонимер, която е на ампулки и е точно 5 мл) и 5 капки к.тинктура. От тази смес се капва във всяка ноздра по 2-3 капки 3 пъти дневно. Аз го пробвах и на себе си, че ме беше налегнал зловещия хроничен ринит, който с нищо не се оправя. Докато капах от разтвора ми идеше да се гръмна - носът ми запушен, едва дишах, абе гадна работа. Но си казах, че ще издържа до вечерта и ако не се оправя, пак ще мина на силни антибиотични капки. И вечерта - чудо, започнах да дишам. Заспах си нормално и на следващия ден буквално нямах нужда от капки. Но в продължение на седмица след това няма да ти казвам какви неща издухах от носа си.  ooooh! Абсолютно прочиства това разтворче. При Сашко пък нещата се оправиха още по-бързо, защото неговите сополки си бяха само от никненето на зъбите. Но го бяха замъчили две седмици и горкото едва спеше. Не че веднага пробиха зъби, но разтворът спря течовете от носа и остана само болката във венците.
За подсилване на имунната система клеевата тинктура не се разрежда. Дава се според възрастта - във вода, сокче, мляко или друга течност. При Сашко е 1 капка, защото е на 1 годинка. На Теди давам 2 капки, а аз пия по 3 капки. Гледам да е 30 минути преди хранене. Поне така пише на упътването. Иначе тинктура си взех от най-близката аптека - не е скъпа и не е нещо трудно откриваемо, както си мислех в началото.

# 7
  • Мнения: 2 910
Благодаря Лулумба, ще взема да се снабдя с тинктурата, за да мога да реагирам навреме, когато се наложи.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Лулумба и аз се зарибих по клеевата тинктура - ама като те чета казваш, че теб те е боляло като си ги сложила в носа - децата как ги понасят  newsm78
Аз искам предимно за нослето да ги ползвам, че Алекс откакто е тръгнал септември на градина все му е капушен нова и има секрети...аман значи, добле, че не слизат надолу Sad

# 9
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Джони, изобщо не боли. По-скоро е неприятно усещането, защото носът се запушва тотално и дишаш едва-едва. Но пък спира да тече почти от раз. Само усещането за запушване остава. Интересното е, че не е същото като в случаите, когато се слагат традиционни капки. При нормалните капки - независимо дали са антибиотични, по-леки или хомеопатични, освен запушен нос усещаш и някаква тежест в гърдите, все едно не ти стига въздуха. А с клеевата тинктура дишането е пълноценно, макар и през запушен нос, и тази тежест я няма. Номерът е да издържиш един цял ден така, без да посягаш към другите капки. Още вечерта започва облекчаването. Направо не ми се вярваше, че ще ми се размине така леко. Че аз нали имам един гаден сезонен ринит, който ме измъчва със седмици при всяка промяна на времето. После започва едно доста продължително чистене на носа, което не се усеща. В смисъл, че нямаш чувството за запушен нос. Просто отвреме-навреме издухваш гадости, които явно са се натрупвали с времето в синусите. Ама и гадно описание направих, но това е най-точното.  Embarassed Предполагам, че при децата е още по-леко, защото те нямат такова затлачване в нослетата, както е при възрастните. Поне при Сашко спирането на сополките стана много бързо. Явно не му беше неприятна тинктурата, защото за разлика от всичко друго, което съм му слагала в нослето, включително и Стеримар, този път даваше да му накапвам капките. Иначе се налага един да го държи здраво, защото му е страшно неприятно. А сега стоеше мирно и сам се нагласяше за капки. Което според мен означава, че не му е неприятно и явно усеща, че така става по-леко.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Лулумба - благодаря ти, дано и Алекс усети подобрение - още днес ще му купя тинктурата.
 Hug

# 11
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Лулумба - благодаря ти, дано и Алекс усети подобрение - още днес ще му купя тинктурата.
 Hug

Стискам палци да му помогне.  Praynig

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Лулумба - капахме, капахме  ooooh! от сряда чак днес е по-добре и е на градинка, но важното е, че минахме без АБ Peace

# 13
  • Мнения: 301
Браво Джони !!!
Само така!!!
Аз да разкажа за похода.Не е минал много добре. Марти нещо не беше много впечатлен или по-скоро не му беше до приказки.Беше се сбил с едно дете  ooooh!
Някой има ли на идея какво може да се направи с едно такова невъзпитано хлапе.
Вече неиздържам .Постоянно е наказано въпросното дете и седи при госпожите в момента в който го пуснат веднага удря някои без причина,или ухапва дращи етакива му работи.
Разговаряхме с госпожите те са безсилни,говорихме с дядото на въпросното дете а той вдига рамене .
Аз смятам щом е така да го изключат от нашата градина .
Та той пречи на всички
Смятам да се обърна към директорката ,ако и тя непомогне ще разреша на мъжът ми саморазправа ,че досега едвам го спирам.
И още нещо да кажа сутринта като се събуди Марти едното му око беше почти затворено.
Отначало се уплаших после видях че е захапано от комар.Снощи беше до късно отворено и ето резултата
Иначе уикенда си изкарахме чудесно
Бяхме си на вилата и децата пощуряха  от кеф .Разхождахме се в близката гора.Беше тичане,скачане.
Направо вече се вижда коренна разлика .Сега са големи децата и се заиграват.
Докато преди като ги заведехме стояха и питаха кога ще се прибираме.
Май много се уласнах
Пишете по-често

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Зузи  - жалко, че на Марти му се е скапал похода, но за жалост оттърване от такива непослушни деца няма. А още по-лошо е когато родителите  му не вземат  мерки... Май във вашия случай трябва да му се поскарате. Мъжът ти като забира Марти да си поговори с това детенце/нападателя/ понякога ги хваща страх само от забележка от чужд човек.
А за комарите - Алекс също бе нахапан миналата седмица- направо се подува , също като вас - много е кофти, но за 2 дни с алергозан - минаха обривите.

# 15
  • Мнения: 2 910
Зузи, много жалко, че похода на Марти не е минал според очакванията. Към такива деца, които се бият ей така за спорта, както се казва, трябва да се подхожда внимателно и незабавно и то мерки трябва да вземат родителите. В крайна сметка, ако те не предприемат такива вие сте длъжни да реагирате и да се опитате да промените положението.
Марти тази седмица ще пропусне ДГ, в неделя през нощта вдигна малка тепература, спа много неспокойно и в крайна сметка се оказа, че е с много зачервено гърло и АБ не й се размина, за пръв път пие. Дени също кашля и е хремав и той пие Проспан, на всичкото отгоре във Видин времето е ужасно, мъгливо и влажно и не можем да излизаме, та си седим постоянно вкъщи, но здраве да е, другата седмица ще наваксваме Simple Smile.

# 16
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Ехооо, ето ме и мен. Grinning
Джони, радвам се, че сте се разминали с АБ. По-добре така, макар и с по-продължително лечение.  Peace
Рени, стискам палци да се оправите по-бързичко.  Praynig
Зузи, наистина жалко за похода.  Confused Но пък и други ще има, а може би те ще са далеч по-интересни. А за побойника какво да ти кажа. Много е гадно. И в нашата група имаше такива два случая. Майката на едното момченце бе привикана миналата година от директорката. Незнам какво са правили у дома, какво са му говорили, но тази година е като мушица. А може би просто му е дошъл акъла в главата, незнам.  Thinking Другото пък се промени само. Но на него баба му има яки подходи и предполагам, че го е обработила. Той много се биеше с Теди, но то тяхното си беше и малко на сантиментална основа.  Mr. Green Тази година са първи приятели. А другото биеше просто за спорта. Имаше много оплаквания, а и учителките бяха вдигнали по едно време ръце. Мисля, че в крайна сметка някой (предполагам, че са учителките, защото не търпят такива неща) са отишли при директорката и са поставили ребром въпроса - изключване или промяна в държането. Защото майката беше страшно притеснена след срещата с директорката. А нашата директорка хич не си поплюва.  Naughty
Незнам дали не трябва да говорите направо с директорката си, ако учителките не искат да поемат такъв ангажимент. А иначе скръцването със зъби от страна на по-възрастен мъж, който не е бащата на детето, в повечето случаи върши работа. Лошото е, че така побойникът ще спре да тормози нароченото дете, но веднага ще се прехвърли на друго и кръгът се затваря. Според мен по-добрият, макар и по-радикален вариант е разговор с директорката. В крайна сметка щом родителите нехаят или не могат да се справят, никой не е казал, че другите са длъжни да дърпят лошотията на детето им.  Naughty
Може би съм малко крайна, но честно казано ми писна от подобни неща. А ги има много из детските градини и училищата. И понеже в повечето случаи се премълчава или се подминава на принципа "да не падаме до нивото на простака", те си продължават. За съжаление.  Confused

# 17
  • Мнения: 301
Момичета благодаря ви много,че веднага ми взехте проблема присърце Hug
Само да уточня проблемното дете май има някакви психични отклонения.
Точно там е проблема че госпожите ги е страх да кажат каквото и да било да не би от инспектората да им се озъбят.
Мъжо вчера се е проявих като боец  Embarassed #Crazy хванал е дядото за гушата пред всички.
А Рени по-спокойно и при нас времето е ужасно .Нали пък си имаме балкан и Враца се намира в дупка от септември до април .А синоптиците казват слънчево време
Бързо да се оправя моето момиче нали ще ми е снахичка

# 18
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Зузи, дано да има ефект от реакцията на мъжа ти. Виж, това с психичните проблеми никак не е хубаво. Ако наистина е така, а не ги представят за такива, за да замажат лошото поведение на детето, то учителките наистина не могат да направят нищо кой знае какво. Веднага ще се намесят какви ли не организации, социални, общински и каквито още там се сетите радетели за справедливост. Ако детето наистина има проблеми, незнам какво може да се направи. От една страна - страдат всички наоколо, от друга - и на него никак не му е лесно, може би чрез агресията прикрива несигурността си от външния свят. Не съм сигурно, но може би работата с психолог, какъвто е редно да има в почти всяка детска градина, би помогнала на детето. А това вече определено е в приоритетите на учителките - да го насочат към работа с психолог. Защо не опитате да говорите с тях на тази тема?

# 19
  • Мнения: 301
lulumba вие живеете в различно общество от нашето .
Тук хората са такива селяндури,че несмеят да споменат психолог ,защото се излагали.
Иедва ли не показвали публично ,че са луди.
Само да споделя че лятото посещавахме психотерапевт със съпругът ми и който разбра веднага решиха че сме луди и взеха да ни сочат с пръст
Селяндури
Извинявам се за езика ,на който говоря ,но това е моето мнение.
Опитах се да му обясня на дядото че има специалисти които могат да помогнат на момчето той скокна така като че ли му бъркам в панталоните.
А да не говорим за госпожите

# 20
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Оле, тогава наистина е страшно. В този случай май само скърцането със зъби и откритите заплахи от страна на мъжа ти отвреме навреме - ей, така профилактично, ще вършат някаква работа. Защото този тип хора - визирам дядото, обикновено много се стряскат, когато някой им се опъне и ги постави на място. А от него и останалите роднини, в крайна сметка зависи и поведението на детето. Колкото и да е проблемно, то малко или много се вслушва в думите на близките си и ги възприема на някакво подсъзнателно ниво. Което обаче след това е определящо за реакциите му към околните. Така че хич не се притеснявайте да правите забележки на близките, защото може би само така ще има някакъв ефект. Поне аз така си мисля де.  Thinking
Дано се оправят нещата, че иначе наистина не е работа.  Praynig
 

# 21
  • Мнения: 301
Благодаря lulumba за подкрепата  Hug
Вече има ефект двадни няма никакъв проблем
А да се похваля седа преди малко ми се обадиха от детската градина,че Марти не е спирал да кашля откакто съм го завела.
Та сега са сами вкъщи с кака и се гледат ,но вече сме и ние на клеева тинктура.
Защото кашлицата му идва от екретите иначе гърлото му е спокойно.
Дано бързо се оправи Praynig и да минем само с това

# 22
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Зузи, стискам палци бързо да се оправи.  Praynig

Момичета, измислихте ли вече коледните подаръци? Ние по традиция ще пишем на 1 декември писмо до Дядо Коледа. Има време още, но малко започнах да сечудя какво ли да бъде тази година.  newsm78

# 23
# 24
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Ей, никакви ви няма.  Heart Eyes
Влизам само да кажа, че Теди е с варицела. Пипна я най-сетне. Даже не усетихме кога избиха пъпчиците. Днес като се прибра от градина и видяхме, че е вече ошарена. Но е в много добра кондиция, няма температура, проклетясва си като за световно и така. В следващите 2-3 дни чакам и Сашунко да се оварицели. Дано и при него да е леко.  Praynig

# 25
  • Мнения: 301
lulumba  Hug дано да мине леко и при двамата
Аз невлизам ,защото никои непише .
Иначе ние сме добре.Мъглата над Враца не се вдига  Mr. Green
Тази сутрин е по-студено и очакваме вече сняг поне да се пързалят децата

lulumba вие в кой район ходихте да си почивате?Къде точно ви беше вилата?
Джони къде си  какво правят твоите палавници?
Рениии какво ми прави момата?А Дени слуша ли мама?
Marietta как е Бори защо не пишеш

Последна редакция: пт, 14 ное 2008, 09:34 от ZuzyM

# 26
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Зузи,  Hug
И аз това гледам, че никой вече не пише. Иначе влизам всеки ден, но като гледам, че никой не пише и аз не пиша.  Confused
Селската ни къща е край Свиленград, в най-източните склонове на Родопите. Оттатък планината е гръцка територия. Всъщност планината е на около половин километър от селото. Иначе то е на равно място. Но е с чуден климат, защото идва някакво беломорско течение откъм Марица, пък и планинския въздух се усеща, макар и слабо. Интересна комбинация е. Казват, че това било най-лековитото място за астматици - някъде бях чела изследвания. Въздухът бил по-лековит и от този в Сандански. Обаче през зимата къщата ни не става за обитаване, защото е на 150 години и просто няма условия. Но за лятна вила е екстра.  Grinning
Теди днес вече е солидно пъпчасала. Започнаха и да я сърбят някои пъпчици и засега водим битка да не се чеше. Има слаба вътрешна температура, защото я втриса отвреме-навреме. Освен това попрокашля леко и потекоха сополи. Сашко още няма признаци, но просто няма начин да не прихване. Дано да изкарат по-леко. ooooh!
 

# 27
  • Мнения: 301
 lulumba като гледам вече си на коледна вълна нищо,че е варицелата.При нас беше първо Миранда и после чак като се излекува го хвана Марти Mr. Green
Аз съм се объркала за вилата ви мислех че е в Еленския балкан.
А лятото ако не сме много нахални хихихихи може да ви дойдем на гости ,като предлагаме нашата вила за вашата .
Една рокада за няколко дни заради климата
Какво решихте за коледните подаръци?Ние още не сме обсъждали вкъщи
Целувки на Теди и да засъхват по-бързо пъпките без усложнения,че Марти има две дупки между очите  Mr. Green

# 28
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Зузи, страхотна идея!  Peace Ама да доживеем първо до лятото.  Grinning
Ние и на Коледа, и на Нова година ще сме си вкъщи. Аз си харесвам тия празници и ми е много уютно да си ги празнувам у дома. На 1 декември по традиция ще пишем писмо до Дядо Коледа. Да видим какви ще са този път исканията.  Thinking Теди категорично е казала, че иска едно Барби-балерина, и май в крайна сметка това ще е, че го говори от лятото още. А за Сашко още незнам. Коли си има доста, харесала съм един акумулаторен мотор като за неговата възраст, но мисля да е за рождения ден. Май в крайна сметка ще е нещо на Фишър прайс, че вкъщи има такива и той доста се забавлява с тях. Thinking

# 29
  • Мнения: 9
Здравейте и от Нас!

отдавна не сме писали.

Нещо не мога да си вляза със старото име. Иска ми пароли, а кой да ги помни... направих си нов акаунт.
Сега съм Marietta1.

Някой ако има идея как да си върна стария...

Борис е вече 2 седмици, почти, на ДГ.
Цял месец му давах мед, пчелен прашец, накрая и с пчелно млечице. И аз го вземам по лъжица-две чат пат.
От 10тина дена давам само коластра и зелена енергия, да видим до кога ще "плашим " вирусите.

Иначе и не сме на Коледна вълна.
На Дядо Коледа е поръчан половината каталог на Лего, сигурно.
Вече си избира от тези за над 7г. Не че са много по-сложожни...

Това са чудни играчки обаче!
предпочитам 2 такива по 20тина лева, отколкото кош пълен с дребнажи.

Лека вечер от нас!

# 30
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Мариета,  Hug Не мога обаче да ти помогна за ника и паролата. Мисля, че има начини, но не съм се интересувала точно какви.

Оф, при нас варицелата се изостри вече. Теди има пъпки навсякъде, където може да се сетите - в ушите, от вътрешната страна на клепача - сиреч в очите, навътре в дупето, а по тялото не се вижда кожа, а само пъпки. Някои ги разчеса, въпреки всички видове обяснения, и сега има и рани. Много я сърби. Но поне част от пъпките взеха да завяхват. Надявам се, че и утре ще излизат, след което вече - край. Ама да видим.  Thinking Сашко засега е чист, но педи каза категорично, че ще прихване. Е, как няма да прихване, като вчера я видях да го храни с нейната лъжица от нейното кисело мляко на принципа: една за мене, една за тебе. То само това да е. ooooh! Абе, не ме притеснява толкова, че ще се зарази - по-добре е по-рано и той да изкара, притеснява ме, че на него съвсем няма как да обясня, че не бива да се чеше.  Thinking
Някой помни ли кое беше мехлемчето, дето изхранваше белези? Имаше някакво, но съм го забравила вече. Че на Теди на лицето има две доста големи рани, които ми се ще да поизхраня, че иначе ще останат белези. ooooh!

# 31
  • Мнения: 2 910
Ама то и аз по същата причина не пиша, влизам, виждам, че няма активност и си излизам Simple Smile Ще си взема забележка bowuu
Зузи, твоята снахичка много разглезена стана напоследък и постоянно ни лази по нервите Confused. Какво му стана на това дете, но от 2-3 седмици особено вечер, ама грам не слуша, забележките хич не я интересуват и след като мъжа ми, който иначе е много търпелив с децата не спира да й прави забележки, значи Марти е преминала границата Confused. Дано да е някакъв период само, че с тоя характер трудно ще се оправите с нея Mr. Green
Ех, Лулумба, дано не останат белези от пъпките, за съжаление не го знам това мехлемче Confused Иначе как се чувства Теди като цяло, че я сърби зверски е ясно, но поне тонуса да не губи.

Мариета, защо не пробваш да пишеш до модератор, друго не се сещам и дано си върнеш стария акаунт.
Къде си, Джонииииии?

Аз по цял ден вътре вече полудявам, Дени е станал като пупмалче, само се върти, пее, смее се, поплаква по- малко Laughing. Миналата нощ е успял да се измъкне от чувала, събул си е чорапите, ританките и е налапал краката Mr. Green беше измръзнал ooooh!. Вечер само чакам мъжа ми да се върне от работа, давам му възможност да си измие ръцете и му прехвърлям малкия Grinning Ами аз от няколко години все с гледане на деца се занимавам, така и не упях да поработя малко, тамън си намерих работа в една банка и забременях. Работи ми се, искам да водя социален живот, да си изкарвам сама парите и се надявам след 1-2г. това да ми се случи Praynig

# 32
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Рени, да се върнеш към социалния живот е много приятно. Аз от две седмици съм вече на работа и ми е много хубаво, да си призная. Сега обаче съм в страшна дилема. От 2 години ме преследват от едно модно списание и отново имам предложение да отида при тях. Заплатата е по-добра, бонусите са много, изобщо има много предимства. А работата е малко. Още се чудя. Най-вече, защото съм свикнала на дейната работа в ежедневник. Вярно, има стрес, но пък е разнообразно. А в списание си е малко пенсионерско - в смисъл, че само си седиш и отвреме-навреме поработваш. Та съм в голяма чуденка. Иначе списанието е много хубаво и повечето хора в него ги познавам - много са готини. Но се колебая много. Thinking

Иначе Теди е горе-долу добре. Днес вече няма нови пъпки. Но пък има много под единия клепач и едното й око е страшно възпалено и зачервено. Повечето са започнали да завяхват. Проблемът е, че страшно я сърби и понякога не издържа и ги разчесва. В резултат вече има няколко доста сериозни рани - две от които са на лицето. Снощи спа много тежко - сяда, става насън, пада на няколко пъти от леглото (добре, че е ниско и любимият й плюшен кон, който е огромен, е до леглото, та поне пада на меко), плака, хленчи, бълнува, дори се напишка веднъж. Явно много й е тежко. Но ще мине лека-полека. От утре трябва вече да е по-добре. Надявам се. Praynig

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Здравейте момичета!
Много се радвам да ви "видя"  Hug
Аз събота и неделя трудно се дореждам до компа...
Лулумба - бързам да ти споделя за шарката. То вече при вас е попреминала, но по-добре късно да си кажа...Кремчето, което е за заличаване на белези е Контратубекс - маже се при напълно заздравяла рана/пъпка. А по време на шарката Алекс се облекчаваше най-много от намазване с Фенистил - гел. Сам го търсеше. Дано скоро попремине зора на Теди, а при Сашко да е в пъти по-леко Peace
Зузи - и при нас в Пловдив мъглата ни е налегнала - много ми е подтискащо...тази сутрин като ставаме за градина и вдигаме щорите - насреща мляко. Алекс доста се изненада. И веднага - "Нали днес е почивен ден?" hahaha В петък му дадох почивен ден от мен - сега пак иска...
Големият беше болен, но вече се стабилизира. Само петър пропусна у-ще. Но пък много се кефеше, защото в петък им е най-тежка програмата. Три разказвателни и 2 пъти математика  ooooh! Добре, че Миранда е още в първи клас...какво ви чака...
Преди няколко дни ги карам на у-ще с колата моя и едно съседче и като взеха да си спомнят как в първи клас са писали само ченгелчета и букви... с едно умиление...А аз ги отрезвих като им припомних, как са плакали , че имат да пишат една страница ченгели hahaha
Рени - като чета за Марти и ми идва на езика да ти кажа "Добре дошла в отбора" - охх, Алекс откакто е проговорил и проходил е такъв  Crossing Arms
Мариета - и на мен ми идва на ум да пишеш на някой модератор  newsm78
А иначе браво на Бори - 2 седмици на градина е добро постижение  Hug

Алекс също е фен на лего от много отдавна - естествено покрай баткото. Но той харесва само серията  Бионикъл. Даже поотминава напоследък манията по  тези играчки... и по-добре, че не смея да си призная какви пари съм дала за тях...за миналата нова година кумовете ни от Франция му го донесоха по поръчка, че тук не намирахме поръчания от него модел.

За сега още не са измислили моите юнаци какво искат за Нова година. По-точно баткото не е измислил, а Алекс иска всичко, за което се сети и на следващия ден вече не помни какво е искал  Whistling

Ей, аз днес се забравих... хайде вие сте на ред  Wink

Лулумба - щях да забравя - аз съм за модното списание  Mr. Green Heart Eyes

# 34
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Джони,  Hug
И тук днес е гадно времето. Сутринта валя, а сега духа много неприятен вятър. Май няма да мога да изкарам Сашко дори до детската кухня. А мислих малко да го поразходя, че вкъщи го хваща здраво секлета. Пък и на Теди вече взе да й писва у дома, и започна да щурее. То кога ли се е спирала де. ooooh! Как ще изкараме до петък, не ми се мисли. Thinking Дотогава трябва да си е вкъщи. Иначе пъпките взеха да завяхват, но има още и такива, пълни с течност. Много ги чеше обаче и на места е отворила огромни рани.  ooooh! Ще трябва да ги лекуваме здраво, за да не останат белези.
А за списанието - още се колебая. Списанието е "Ел". И е много хубаво, екипът е добър, абе незнам защо се колебая. Може би ще ми липсва най-много забързаното ежедневие на вестника. А пък аз съм деен човек и не ме свърта на едно място. Thinking

# 35
  • Мнения: 2 910
И при нас мъглата от близо 1м. е постоянна Rolling Eyes. Тази сутрин изгря едно слънчице и реших, че май ще поизлезнем малко, но пък се раздуха много и пак ще ни се размине ooooh!
Лулумба, в голяма дилема си, но така четейки и аз клоня към списанието. Важно е работата да ти носи удоволствие и да изкарваш пари от нея. Предложението ти за модното списание крачка нагоре ли ще е в кариерата ти?
Джони, значи ние сме се поразглезили с моя мъж Mr. Green Не сме свикнали на такова неразбиране от страна на Марти, ще я видим тая работа Simple Smile

Преди няколко дни попитах Марти какво ще си поръча на Дядо Коледа, когато пишат писмо в ДГ, а тя ми отговори, че иска влакче ooooh! Къде се е сетила за такова нещо и какво ще го прави това влакче и идея си нямам, ама ще трябва да изпълняваме желания, няма как Rolling Eyes

# 36
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Предложението ти за модното списание крачка нагоре ли ще е в кариерата ти?

Това е вторият проблем. Общо-взето си оставам на същото ниво. Може би дори ниво по-долу бих казала. Поне на мен така ми се струва, защото съм свикнала с големи и водещи теми при всяко положение, а там ще трябва да правя освен водещите теми, и дребни нещица, просто защото такъв е формата на списанието. Но пък има варианти за развитие нагоре, което в който и да е вестник за журналист от отдел култура няма. Просто културата в ежедневниците е винаги просто допълнение и от нея никога не се гради висока кариера. В моя вестник просто съм си стигнала максимума като развитие, оттук насетне няма накъде. Общо-взето - едно такова преместване има и плюсове, и минуси. Затова съм и в голяма чуденка.  Thinking Но ще трябва да реша.

Зузи, виждам те.  Heart Eyes

# 37
  • Мнения: 301
 lulumba  не ме издавай  Laughing
Шегувам се ,а сега малко на сериозно.Обмисли хубаво предложението и дерзай.
Тук при нас е слаба работа .
Сега работя в един офис занимаваме се с видеонаблюдение и за града и за работното ми време заплатата ми е суперска .
Даже несмея да го кажа на глас,но съм много доволна и сега въобще и немисля да се местя.
Близо ми е до вкъщи и училището на Миранда .
Успех каквото и да решиш  Hug
Ние още несме обсъждали нищо за подаръци.
Миранда се опитва да ми обясни за някаква реклама за някакво бебе.
А Марти и той като  Алекс иска всичко, за което се сети и на следващия ден вече не помни какво е искал  Joy

# 38
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Ох, аз поне с Теди засега нямам проблем. Тя си е наумила Барби балерина и това е положението.  Naughty Е, покрай нея има и куп други допълнения, някои категорично неосъществими - истински криле, за да лети като птица например. За други ще трябва да почака - куче или котка, а по възможност и двете.  Mr. Green
Честно казано Сашко ми е по-сложен в момента. Чудя се какво да му взема.  newsm78 Още му е рано за Лего, на което аз съм страшен фен. Рано му е и за влакче с релси, на които пък мъжа ми е голям фен. Има време де, ще решим.  Thinking

# 39
  • Мнения: 322
Здарвейте Hug
Ето и нас,днес изпратих ЕЛЕНА на ХИСАРЯ с едно наше приятелско семейство за 2 дена,и сега ще сме си със САШКО,тия дни.
Голяма радост цяла седмица не е спряла да говори колко хубаво щяло да бъде на ХИСАРЯ.
Иначе сме здрави да не чуе дявола,само дето САШКО го пипна преди една седмица един вирус само с разтройство та 7 дена беше един малък ужас #Crazy по 10-12 памперса на ден,ама се оправи де.
Елената от Дядо Коледа иска тая година да и донесе костюм на фея или принцеса,кукла със гардеробче и други принадлежности,а САШЕТО като ги питаш вика бомбони. newsm03

# 40
  • Мнения: 2 910
Тетка и вие се позагубихте малко, радвам се, че децата са добре. Прекрасно ще се отрази на Ели почивката в Хисаря.

Лулумбичка, взе ли решение? Трудно се прави такъв избор и никак не ти е лесно.

Моята Марти пак е болна Confused Аман от болести, същата работа, като от преди 2 седмици, много червено гърло, но този път поддържа Т, сега е 38.1 и дано не се покачва повече Praynig Предполагам, че другата седмица цялата няма да е на ДГ, а така й се ходи, дадоха ни стихотворение да учи, защото на 6-ти декември ще имат открит урок. Дано не пропусне много, защото тя много се радва на такива мероприятия  Grinning Един ден вечеряме и Марти изведнъж се сети, че е научила нещо ново по английски и ни каза: Good morning, How do you do?  Laughing

# 41
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Тетка, приятно изкарване на Елена в Хисаря. Peace
Рени, много неприятно, че Марти е болничка. Sad Дано се оправи по-бързо. Praynig Иначе и в градината на Теди учат някакви стихчета, защото я слушам отвреме-навреме казва по нещо. Незнам дали ще правят някакво тържество за родителите обаче. Thinking Миналата година имаше, но за първа пролет. Иначе за Коледа им бяха поканили театрална трупа, Дядо Коледа, раздаваха подаръци от градината на всички деца - еднакви естествено.  Wink После за 8-ми март на бяха направили специални честитки със стихчета и снимки на децата. Иначе в края на годината имаха открит урок с наученото по модерен балет. Ще видим как ще е сега. Thinking
От понеделник Теди е вече на градина. За наше огромно облекчение, колкото и гадничко да звучи. Тия дни, затворена вкъщи направо пощуря. Дори направи опит да счупи ръката на Сашко - ей така, от едната проклетия.  ooooh! Иначе като е на кеф си играят вече много добре. Оня ден пък я гледам - отишла при него точно преди следобедния сън, хванала му ръчичката през решетката на леглото и му пее приспивна песничка с неин текст и музика. Беше нещо от рода: "Нани, нани, мойто братче, нани, нани, мойто Сашенце..." Grinning Ама сега покрай шарката и факта, че е карцирана у дома, избесня направо. ooooh!
Иначе вече е добре. Голяма част от пъпките са изчезнали, други са със срупчета, трети са завехнали. Но има няколко рани, които постоянно разчесва и не могат да образуват коричка. Едната е на слепоочието и вече е огромна. Как ще я оправяме да не остане белег, незнам. ooooh!
Сашко все още не се е ошарил. След около седмица трябвало да покаже признаци, каза педито. Да видим. Thinking
От нас общо взето това са новините. За списанието съм още в дилема. newsm78

# 42
  • Мнения: 9
Здравейте от нас,

Борис ми освободи компа след като игра някакви леговски рицари и сега с неговите си Лего разиграва компютърната игра.

Честно казано Сашко ми е по-сложен в момента. Чудя се какво да му взема.  newsm78 Още му е рано за Лего, на което аз съм страшен фен. Рано му е и за влакче с релси, на които пък мъжа ми е голям фен. Има време де, ще решим.  Thinking
Лулумба, въобще не се колебай!
Най-малките Лего са именно от около годинка, годинка и половина. Всичко то серията Duplo е подходящо. Може да погледнете в интернет, за съжаление е само на англ. А в магазините с удоволствие раздават каталози. У нас това са най четените книги!
После само ще надграждате!
А може и влакче. Нашият за момента е от първата възрастова група. В каталога е Начален комплект влакче.
Сега ДК ще носи от следващия, с дистанционно

Снощи мен се опита да ме сбара един вирус. Точно за гърлото! Rolling Eyes А планът беше да съм днес в Сф да отменя сестра ми за ден с малката... но уви, не би. само дано се размина с днешния ден, че в Понеделник след обед ще пътувам.

Колкото до работата... аз малко съм като едно време. 10 г. работя в една и съща компания. Възможности има. Дори скоро ми предлагаха работа в Зоната, базирана в Бг и пътувания в близките страни. Обожавам пътуванията, но Борис е все още малък а и дестинациите са трудни. от Пло до Черна гора, напр. се пътува с кола и два самолета. Един ден е само път...

# 43
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Мариета, имаш ли идея къде в София има Duplo? Знам ги и ги харесвам, но в Хиполенд днес видях, че Легото започва от 2- годишна възраст. Иначе той има много конструктори у дома - покрай Теди, и вече опитва да гради разни кули и прочее по-лесно строими неща. А влакче като за неговата възраст има - много красиво дървено, Виенско. И постоянно го дърпа из апартамента, защото съм му вързала на локомотива връв, товари и разтоварва вагоните, абе голям машинист. Grinning Харесват ми играчките на Фишър прайс. А гледам, че и него го кефят, та може и нещо такова да е. Много играе с една конюшна на Теди с три коня, коняр, каруци, огради и т.н. Пък имат и музикални ефекти. Та ще видим. Thinking
За работата и аз съм така. В този вестник съм вече 10 или 11 години, изгубих им бройката. И не ми се напуска донякъде и по тази причина. Ще помисля още малко. newsm78
Ех, забравих да кажа - ЧЕСТИТ ПЪРВИ СНЯГ!
Ето малко снежни снимки от днес
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=9019099
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=9019098
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=9019095
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=9019093
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=9019085

# 44
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Днес е зимният Св.Александър Невски, та да почерпя за здравето на малкия си именник Сашко. Grinning

# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Лулумба честото на Саши!!! Да е здрав и много щастлив момък!
Леле ама какъв сняг сте си имали вчерааааааа ЧЕСТИТО!
При нас само духаше силно и валя дъжд.

Да ви почерпя и аз за Алекс:

# 46
  • Мнения: 2 910
Честит имен ден на Алекс и Саши!!! Нека носят със здраве имената си и бъдат засмени дечица!!!

Мариета, дано те отмине вируса, че наистина е много гаден. Марти поддържа вече 3 дни Т, като вечер качва до 39.3 Confused От утре май ще минава на АБ, колкото и да не ни се иска Tired

Лулумба, вижда се, че първият сняг е донесъл много радост на Саши и Теди. Марти с широка усмивка и възклицания като "ле-ле" и "иииии какъв сняг" разгледа снимките Grinning

# 47
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Джони, да ти е честит и на теб именника. Много щастие и усмивки да ти носи, и да бъдеш горда мама с него!   bouquet  bouquet  bouquet
Рени, ех много неприятно е това с температурата. Дано АБ я пребори.  Praynig Не се ядосвай за АБ-то. По-добре така, отколкото да се мъчи Марти. Голяяяма прегръдка от нас и бързо да й минава.  Hug

# 48
  • Мнения: 322
Здрвейте Hug
ЕЛЕНАТА много хубаво си е изкара на ХИСАРЯ Simple Smile,беше много доволна имала компания освен нейната приятелка имало и едно момченце на 5 години.
lulumba ЧЕСТИТ ИМЕН НА САШКО!ДА МУ Е ЖИВО И ЗДРАВО ИМЕТО!ДА ПОРАСНЕ МНОГО ГОЛЯМ И ДА ВИ РАДВА! smile3525 newsm51
Ние празнувахме на наш САШИ именият ден ялтото на 30 август.
Днес ще излзиаме че года дават по-топличко,вчера така и не достигна над нулата.
Сашко само вика през прозореца "сняг пипна".
РЕНИ бързо оздравяване на МАРТИ! Hug

# 49
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Тетка, радвам се, че Елена е останала доволна от Хисаря.  Peace Между другото ние също празнуваме летния Св.Александър, много повече от зимния. Някъде бях чела, че е хубаво да празнуваш колкото се може повече. Дори и незначителният повод било хубаво да се превръща в празник, защото зареждал с много положителни емоции. Незнам доколко тази теория е основателна, но пък наистина действа добре на емоциите. Та оттогава аз все си намирам поводи за празнуване.  Grinning 

# 50
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
И Сашко е с варицела.  Confused А дано поне той я изкара по-леко.  Praynig На Теди още лекуваме белезите, че са големи.  ooooh!

# 51
  • Мнения: 301
ОООО lulumba  Hug
Ще отмине скоро всичко.
Дано мине наистина по-леко.
Аз знам че когато се появят пъпчиците се дава малко червено вино на детето за да избият всички по-бързо.Колко е вярно незнам,но аз направих така

# 52
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Зузи, аз на Теди дадох винце. Незнам колко бързо избиха пъпките, защото така или иначе им беше дошло времето. Но при всички случаи ще дам и на Сашко. Той засега има само една пъпчица в косата и не я разчедва, макар че не е много малка и предполагам, че го сърби. Утре вече трябва да се ошари целия, та ще видим какво ще е положението при него. Thinking
На цялата гадост, от вчера и аз съм болна. Снощи не съм спала от болки в гърлото. Имам температура, втриса ме постоянно, лежи ми се и се чувствам като изтискан парцал. Започнах да пия ремантадин, че бързо пресича, ама да видим. Tired

# 53
  • Мнения: 301
ЕЙ lulumba я се стегни !!!
Какви са тези лоши новини
Нали помниш че на 1 .12 трябва да се пише писмо до дядо Коледа.
До довечера да си се оправила ,че лично ще дойда утре така и така ще минем през София и ще ги  #2gunfire тез вируси
 Heart Eyes
Бързо да се възстановяваш,че дечковците имат нужда от теб  Hug
Ние с милото ще ходим до Велинград на SPA.
Шефа реши че ще е по-добре да не правим банкет, а да отидем някъде заедно целия колектив.
Той черпи,каза че може и децата да си вземем семейните ,но ние решихме да сме сами.
Нали пък имаме и годишнина тези дни и да се поглезим

# 54
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Зузи, стягам се аз, стягам, ама нещо организмът и той не се дава лесно.  Tired Ей, ама как мразя да съм болна.  Twisted Evil Но ще се оправя де, къде ще ходя.
Ако знаеш как ти завиждам за Велинград и спа-то. От кога ми се ходи на нещо такова релаксиращо, ама определено няма да е тази година.  Thinking

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
ЕЙ Лулумба - и Сашето ли се ошарил...то не, че имаше начин да му се размине, ама се сещам какъв кошмар е с две болни деца, а сега и ти...
 Hug от нас и бързо стабилизиране.

Зузиииииииии направо ти желая невероятно спа преживяване  Peace И да разказваш после  Wink

При нас се очертава обикновен уикенд с повечко застой пред телевизора  Crossing Arms

# 56
  • Мнения: 301
Благодаряяяяя ви момичета  Hug
Знаете ли колко сте добрички и на вас ви го пожелавам .Ние едва ли щяхме да си го позволим,но като е безплатно защо да пропускам Wink
Още чакаме кухнята после монтаж безпорядък,чистене.
Малко да се заредя с енергия пък после да идва.
А на вас приятно мързелуване и специално на lulumba да оздравява

# 57
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Аз изкарах един дълъг следобеден сън и малко ми просветна пред очите. Е, гърлото си е все още зле, но го пръскам с биопарокс и смуча разни хапчета, та се надявам до довечера поне мъничко да омекне, че да мога през нощта да дишам като хората и съответно да спя. Tired
Сашето още спи, но е като цяло спокоен. Има още една малка пъпцица, пак в косата. Засега това е. Ще видим утре как ще се развива шарката. Thinking

# 58
  • Мнения: 9
Здравейте и от нас.
Ние изкарахме една болна седмица.
В Събота аз не бях добре, в неделя точно ми просветна, Борис се рАзкашля.
В Понеделник го водих на лекар, стана сополи и кашлица, в Четвъртък писна от ухо, до вечерта идвете го боляха и в крайна сметка сме на АБ за уши и нос. очертава му се една седмица още, поне, у дома.
Така и не отидох в командировка. разминах се само с глоба за самолетния билет.
А между другото имах и РД.
ДЖОНИ, благодаря за пожеланита.

От няколко години не ми се е случвало да имам 'здрав" РД.
Добре, че го "отпразнувахме" по-рано.
Като бяха майкини тук ходихме с тях и Борис на специален ресторант в Стария град.
Един път в годината но да е със србърни прибори!

Лулумба, Дупло е детската серия на Лего и трябва да я има във всички лего магазини.
Можеш да си поръчаш и по каталог.
При нас влакът е вече тук, стрелките и релсите допълнително - също.
ДК от Добрич е взел Служебна гара...

Купих си една лампа от Цептер. да се похваля. Сигурно е най-скъпото, като пари, което съм купувала...
И сега сме на вълна домашна физиотерапия.
За синузита дано ми е от полза. Херпесите вече ги излекува.

Айде, че ще игрем Рали

# 59
  • Мнения: 2 910
Лулумба, вие си бяхте подготвени за ошарването на Саши, но поне той да я изкара леко и с малко пъпки Praynig На теб ти пожелавам много бързо оздравяване, отпушен нос и здравословен сън Hug
Зузи, и аз ви завиждам за спа почивката Simple Smile, несъмнено ще си изкарате супер Hug
Мариета, нещо ми е убягнал твоя РД, затова моите извинения и поздравления, макар и на патерици  bouquet

Марти вече е по- добре и мисля в понеделник да ходи на ДГ, че вкъщи й е скучно, а пък и тази седмица им предстои открит урок и не искам да изпуска емоцията. Писмото до Дядо Коледа го написахме още вчера Laughing, изкарахме го на терасата, за да може врабчето да го вземе и предаде на ДК и след 20 мин. Марти вече нетърпелива излезна да види и се увери, че писмото го няма Grinning Доволна е, че ще получи влакче за подарък, дано поне на ДГ  си пожелае някоя по- хубава играчка.

# 60
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Ооо, Мариета, и аз съм проспала рождения ти ден.  Embarassed Да си жива и здрава, и от здраве да не се отървеш. Много хубави емоции и вълшебни спомени с Бори да имаш.  Hug Hug Hug

Хайде, сега да докладвам каква е ситуацията у дома. Сашко вече има повечко пъпки (не много обаче) кажи-речи по цялото тяло. Има над веждата една, която явно го сърби, защото търка с ръчичка. Останалите не закача. Свеж е като кисела краставичка и допреди малко разглобяваше прахосмукачката. В момента това му е основната игра. Като я счупи, ще мине на нещо друго. Thinking За щастие няма температура, а и снощи спа като къпан. Дано поне при него отмине по-леко. Praynig
Аз обаче съм по-зле, ако изобщо може да има по-зле от това. Гнойната ангина е едно на ръка. Но от сливиците възпалението тръгна и по други места. И двете ми уши са възпалени и определено зле. Подути ми са лимфните възли по шията и едва дишам. Много ме боли и си е гадно. От днес започвам да пия силен АБ, защото има опасност от лошо развитие - пневмония, отит и т.н. Отделно ще капя разни капки във всички дупки по лицето. И така.  Tired

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Ауу Лулумба - дано бързо те оправи АБ...че тия възпаления не са за пренебрегване.
При нас положението е подобно - Алекс е със силно зачервено гърло и от събота е с температура. За сега държим положението само с татнум верде и панадол, но утре сме на лекар - дано няма услажнения.
А Саши - пожелавам му леко преборване с шарката.
Рени - дано на Марти й хареса открития урок  Peace
Мариета - и вие бая сте се измъчили с тия борести...
Ей това време най-го мразя - пожелавам на всички да нямаме повече проблеми с вирусите за този сезон Peace

# 62
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Джони, дано на Алекс му се размине, че ангината си е гадно нещо. Praynig Аз с АБ-то закрепих положението. Днес съм вече по-добре, дори и настроение ми дойде. А вчера направо щях да умра, мнооого беше гадно. Ама отминава. ooooh!
За съжаление, не мога същото да кажа за Сашето. Пъпчиците са още повече и основно върху пишето и по слабините, както и по лицето. Вече го сърбят и милото, се чуди какво да прави. Снощи много тежко спа - въртеше се цяла нощ, проплакваше, мрънкаше, стенеше... Поне още 2-3 дни ще продължи избиването и после вече трябва да завяхват, което ще намали и сърбежа. Оф, как ще изтрае дотогава, незнам. Confused

# 63
  • Мнения: 2 910
Ауу, това със сърбежа е много гадно и си е голяма мъка за детето. Всъщност не би ли трябвало пъпките да избиват общо 3 дни след първата появила се? Лулумба, изобщо този месец ви се насъбраха много болести в семейството Confused Днес си по- добре, но утре вече да си много добре Hug
Джони, този вирус с Т -рата и червеното гърло е много "актуален" в момента Rolling Eyes В ДГ на Марти е направо бум, много дечица са болни Rolling Eyes Дано Алекс няма продължителна и висока Т и въобще изкара вируса леко, леко Praynig

Днес Марти беше на ДГ, отиде с голям кеф, утре ще ги снимат за голям календар, тя си избра с картинки на Мечо Пух, а пък в сряда е открития урок. Тази година като, че ли много се забавлява на градината, радвам се, че ходи с голямо желание и с голямо настроение ни разказва за деня си.  Hug

# 64
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Момичета, Сашето снощи беше много зле. Sad Едва заспа с много будения, хлипане и пиене на водичка, след което към 2 се събуди от болки и сърбеж, и не мигна до сутринта. Нито носенето на ръце го успокояваше, нито нищо. Само хлипаше тъжно и пищеше от болките. Голяма мъка изкара милото.  Sad Дано да е било последното избиване на пъпки, че направо се измъчи. Освен, че пишето и цялата зона около него е в пъпки, зачервена и раздразнена, сега вече има и вътре в дупето. Мацнах му малко кремче, че кожата се беше силно зачервила и напипах и там пъпки. Сигурно и навътре е същото нещо. Sad Днес ми казаха и един бабешки метод - с разтворена във водичка сода за хляб, та мазах и с това. Педито каза, че може да помогне, може и да не помогне, действало на всяко дете различно. Но май на него помага, защото веднага се поуспокои и сега спи, че има да наваксва. Поръчала съм и едно друго лекарство, с което да тампонираме най-разлютените пъпки и едно второ, с което после ще ги пудрим. Да се облекчи малко положението. Педито му изписа и имуностимулатор, че е доста отпаднал откъм имунна система. Ох, дано от утре вече започне да се оправя.  Praynig По принцип варицелата е активна 5 дни плюс два предварително и 2 след това. На нас днес ни е петият ден. Би трябвало до четвъртък вече да е замряла и да останат само срупчета. Той в интерес на истината не се чеше и няма разранени пъпки, така че големи корички като при Теди няма. Гледам, че доста от най-първите пъпки са завехнали, някои пък директно изчезват все едно никога не е имало там пъпка. Но от снощи има още нови. Явно снощи е бил нещо като пик, защото днес е целият ошарен. По лицето, главата, в ушите и вече край очите също са безброй. Но поне дава доброволно да мажа и пудря разни неща. Но едва успявам да му измия дупето вече - не иска да види вода, защото много го боли от нея. Понася я само на дупето и то, ако е почти студена. Иначе не. Абе гадна работа. Стискайте палци да се оправя вече, че много се намъчи, горкото. Sad Praynig

# 65
  • Мнения: 301
lulumba  Hug
понякога в такива моменти се чудя кому е нужно нашето страдание и защо трябва да минем по този гаден път.
Мисли вече по-оптимистично .Сега ще му завехнат пъпчиците и ще бъде пак същото весело детенце  Hug Hug Hug
Ами какво да кажа аз когато заболя Марти го прехвана от кака му ,но се ошарих и аз заедно с него .Беше ужасно!
Вчера следобяд се прибрахме от Велинград .Искарахме си страхотно.
А вечерта пред общината ни беше откриването на елхата .Имаше Дядо Коледа и много подаръци.Времето позволяваше да  бъдем навън .Имаше и заря .Децата много се кефиха.
Марти се затича към един клоун с кошница с подаръци аз се притесних да не го загубя и хукнах след него .В един момент гледам в кошницата с подаръците на Марти ръкавиците,а той взел един шоколад и доволен. hahaha JoyДобре,че ги видях

# 66
  • Мнения: 2 910
Ехх и Саши ли трябва да изкара гадно тази шарка Sad Поне на деликатните места можеше да не избиват пъпки, дано от утре детето се почувства по- добре и успее да поспи цялата нощ Hug

Зузи, за вашата елха чухме и ние Laughing, вчера гледах на новините и си мислих колко ли са се радвали децата, то аз се радвам на такива неща Mr. Green, какво остава за тях. Марти много обича да гледа заря. А ти Зузи вече си заредена с нови сили след изкараната почивка и кипиш от енергия Hug

Дени пък тази сутрин се събуди с гурлясало, насълзено и почервеняло оченце, след прегледа при лекарката се установи конюктивит. Освен това кашля  и е хремав. С Марти започнаха да се редуват откъм болести Rolling Eyes От снощи и аз съм с болки в гърлото, но дано да е само това, че амън от лекарства.

# 67
  • Мнения: 301
Рени аз съм била най-отпред.
Мои познати ми се обадиха ,че са ме давали по тв  hahaha Joy
Нали гледах да не загубя дечурлигата в тази търпана
 Hug за Дени и дано да се размине бързо с тези болести
lulumba как е Саши днес ,ами ти стъпи ли здраво на крака
Джони ами Алекс възстанови ли се

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Здравейте момичета!
Днес Алекс е вече по-добре - да чукна на дърво май ни се размина АБ, но вечерите е доста трудно...все е бил със запушен нос, но сега е някакси отекла лигавицата отвътре и хърка като стар дядо, пресъхва му всичко и само мрънка милото... поне темп. няма вече.
Като чета не сме единствените болници - дано всички се стабилизират бързо... Рени като те прочетох и се замислих - и при нас болестите се рудуват никога не ги карат заедно /не , че ще ми е по-лесно/.Но така ми се струват доста във времето - първо едното, после другото дете...
Лулумба, кажи как е Саши, направо ми дожаля за дечко както го описваш... Praynigдано зора ви е преминал.
Зузи - доста весело е било привас  Joyжалко, че не сме гледали ТВ Wink

# 69
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Сашко снощи спа по-спокойно и днес гледам, че пъпчиците започват леко да отшумяват. Но и днес излязоха нови. Поне не в обилни количества като вчера. Явно това ще са последните. Лекарствата, които педито предписа за дупето и големите пъпки определено облекчиха положението. ooooh! Но все още има много пъпки по цялото тяло. Педи каза, че е бил тежък случай. В момента дори пие имуностимулатор, че доста му е паднала имунната система от шарката. Интересно - това никак, ама никак не се отразява на белите. Thinking Понеже си стои само вкъщи и вече се чуди каква щуротия да направи. Ходи с ръце зад тялото, гледа хитро, върти се в кръг и като му се роди идеята хукне нанякъде и за секунди прави белята. ooooh!
Аз се закрепих с АБ-то. Даже в момента съм на работа, но ще трябва да тръгвам, за да прибирам Теди от градина. Снощи ми беше мноооого зле. Някъде към 22 часа ми стана толкова зле, вдигнах температура и едва издържах един час още, за да си пия АБ. Но го отдавам на неспането предната нощ, умората и напрежението. Няма начин да е от друго - например вирус, при условие, че пия АБ. Днес обаче съм добре.
Рени, разбирам те много добре какво ти е с последователно боледуващите деца.  Hug Хайде, да се оправя бързо Дени, и стига вече болести!  Naughty
Джони, дано му мине на Алекс по-бързичко хремата.  Praynig Много гадно нещо, по себе си съдя. Най-мразя да съм хремава. Thinking

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Сега пък ново двайсет - имаме скарлатина в групата  ooooh!
Да ви питам при вас като имаше карантина - пускахте ли си децата на градина?

# 71
  • Мнения: 9
Лулумба, не мога да се сетя името на мехлема, по-точно е бяла гъста течност, струваше няколко лева, спец, за мазане на пъпките при варицела. Бори изкара, явно най-леката форма на варицелата.

Джони, сега пък скарлатина...
Май Борис няма скоро да отиде на ДГ. Точно преди Коледа не ми се кара друга болест.

# 72
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Мариета, аз мажа с пиоктанин - гадна лилава течност, от която отбоядисване няма  Twisted Evil, и после пръскам топоцин. Това е за най-тежките пъпки. Иначе само пудря с обикновена бебешка пудра, а преди това - ментолов спирт. По лицето ползвам и един бабешки метод - разтворена във вода сода, който при Сашко действа доста добре. Иначе на Теди белезите мажа с контратубекс, че са големи, защото ги разчесваше многократно. Сашко поне не се чеше. Теди пие и рибено масло, за да може кожата да изхрани белезите. Абе гадория, но ще мине. Трябва си обаче време. Поне най-лошото мина. ooooh!
Джони, скарлатината си е много гадна работа. В нашата ДГ имаше миналата година, но се случи точно във време, когато бяхме на село и съответно Теди не ходеше. Така че ни се размина тогава. Неприятното в случая е, че за разлика от варицелата, доколкото знам скарлатината имунитет не прави и след 2-3 години детето може да я повтори. Общо-взето докъм 7-годишна възраст се кара, после организмът сам си изработвал имунитет и редки били случаите на скарлатина при по-възрастен. Поне така съм чувала. newsm78

# 73
  • София
  • Мнения: 2 849
Здравейте, момичета!
Ето ме и мен след много дълга пауза. Покрай връщането ми на работа нещата така ме завъртяха, че все нямам време.  TiredКоето не ме оправдава, разбира се, и от сега обещавам да съм редовна! Peace

Чета, че масово сте болнички и много ми е жал. Моите деца засега не са карали нито една шарка, но си давам сметка, че някой ден и нас ще ни постигне това. Що се отнася до скарлатината - тя е силно заразна, с обриви, но всъщност не е шарка - по тази причина не прави имунитет, а и се лекува с АБ. Джони, ако имаш възможност не пускай детето на градина. Лично аз бих направила така.

Мислех да си поговорим за Коледа, но авно сега не му е времето - тук настроението е доста минорно! Пусти болести! #Cussing out

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Клер - привет, радвам се, че те "виждам" Laughing
Аз лично имам възможност и до 12 няма да пускам Алекс на градинка, даже на своя глава днес го заведох в лабор. и му взеха гърлен секрет - за мое успокоение. Кофтито е, че в ДГ не са взели на децата от  групата секрет, а трябва, защото може да има вирусоносители без да са болни. Големият ми син  я е карал скарлатината и съм запозната обстойно как протича и т.нат., но ако мога да го спестя на Алекс ще е добре...

Лулумба - дано ви е просветнало.

Клер, ама ние си мислим за Коледа и поръчваме подаръци  Joy усилено
Вчра украсихме елхата и хола  Wink
Я мъжките мами да споделят какво купуват - Алекс вече се насити на Бионикъли...

# 75
  • Мнения: 9
Джони,
ами нисме на Лего и това е...
Влак с дистанционно , стрелки и релси.
За ДГ трябва да измисля нещо. Вероятно ще е раничка, че неговата е доста остаряла.
Друго, което се сещам за възможност е телескоп. Звездите са ни друга слабост.

# 76
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Ура! Карантината ни падна! От днес Саши може да излиза. Педи го прегледа и обяви край на шарката. Днес пъпчиците са завехнали, някои дори са напълно изчезнали. Педи каза, че до неделя около 50% ще се скрият. Останалите по-бавно ще изчезнат, защото са по-големички. Важното е обаче, че мъката свърши. А и най-вероятно той няма да има проблеми с белези, защото нищо не чоплеше. Grinning
Клер, много се радват, че се появи.  Hug Липсваше, да знаеш. Heart Eyes
Ние пък елха още не сме сложили, защото ще е истинска и все още е много рано. Но пък в края на следващата седмица ще украсявам с останалите дреболии.
Подаръците още не съм ги почнала, макар че написахме вече писмата. За Теди е ясно вече какво иска. На Саши съм купила едни дървени кубчета - кухи, които влизат едно в друго. Много са красиви и направо съм влюбена в тях. Дано и той ги хареса. Сигурно ще има и някаква кола, но каква точно, незнам. Конструктори има вкъщи и дори използва доста успешно този с най-едрите елементи. Така че това няма да е със сигурност. Ще видим де. Thinking

# 77
  • София
  • Мнения: 2 849
Аз украсявам чак накрая - 2-3 дни преди Коледа. За да е истински празнично, да не сме свикнали вече с украсата. Освен това и ние слагаме истинска елха и няма как да я правим предварително.

За подаръците - на Ивета купих кукла Муза (Уинкс), на бебето - едно дрънчащо колело, набучено на пръчка, дето се бута. Лилка не хода още много стабилно и не знам как ще се справя с колелото, но до Коледа има време все пак. Иначе другите подаръци на Ивета ще са: една много красива книжка с приказки  и пъзели, огромно плюшено пони, комплект от пералня , ютия и дъска за гладене. Надявам се да й харесат!

Вие писахте ли писма? Ние написахме, даже Ивето собственоръчно си написа името отдолу (ужасно разкривено, разбира се! Simple Smile) и го пратихме в пощата. Чудя се, колко ли писма, адресирани до Дядо Коледа изхвърлят ежегодно на боклука пощаджиите? Joy

# 78
  • Мнения: 9
Мин. година и ние ходихме да го пускаме в пощата.

А тази година сме написали няколко вече...
едно в Д-ч, за ДК от Добрич
едно в Пло още с татко си за ДК от Пловдив.

за градината не зная

сестра ми го пита какво да му донесе ДК от София.

Всички написано собственоръчно (по точно преписани) модел от каталога на Лего и подписано
Борис. Името си той отдавна пише добре

Сега рисуваме Коледа за конкурс за рисунка в Каменица smile3523

# 79
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Здравейте
Първо една малка полерпка


Днес е Св.Сава и на този ден празнуват имен ден всички, чиито имена завършват на слав/а. В това число и моя милост. Grinning

А писмо до Дядо Коледа ние по традиция пишем винаги на 1 декември. То аз пиша де. Но на листа задължително рисуваме детска ръчичка. Не пускам писмата, а ги запазвам и мисля да им ги събера и подаря след време - да видят как е нараствала от година на година ръчичката им. Grinning Мисля, че ще бъде хубав спомен за тях.
Днес съм се наточила да ходя до един магазин в центъра да видя какви играчки има и евентуално да купя нещо, което ми хареса.  Thinking Иначе с подаръците сме си направо до под кривата круша. Аз все се успокоявам, че има време, ама то май време не остана.
В неделя ще водим Теди на коледен концерт на Бон-Бон в зала "България". Тя много ги харесва, а и ще е хубаво. После ще разказвам. Самият концерт ще бъде заснет и мисля, че ще го пуснат по Коледа. Като разбера по кой канал и кога, ще напиша.

# 80
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
НИКУЛДЕН Е! ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ИМЕНИЦИТЕ И НА ТЕЗИ, КОИТО ИМАТ ТАКИВА У ДОМА!   bouquet  bouquet  bouquet

# 81
  • Мнения: 322
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ДНЕС!ДА ИМ ЖИВО И ЗДРАВО ИМЕТО! smile3525 smile3525 smile3525

# 82
  • Мнения: 9
Честит празник и от нас на именниците!

А каква рибка приготвихте?
Аз се справих успешно с един 3 килограмов шаран.
Напълних го, а главата и опашната част запазих за супичка, вероятно.

# 83
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Еха, Мариета... 3-килограмов шаран.  Crazy Сериозна борба е паднало, докато го напълниш.  Grinning И ние пълнихме шаран. Тоест майка ми го направи. Но беше само 1,5 кг. А плънката - от ориз и орехи, и отгоре украсен с кръгчета лимон и домат. Ммм, стана божествено. Но пък аз бях се погрижила за предястията, което ще рече че накупих сума ти морски дарове, включително и някакви гигантски миди, които виждам за първи път. Взех по една за проба, определено са много добри. Peace

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Здравейте Мартенски мами  Wink
За съжаление и двемата ми сина са със скарлатина  Cry сега ще сме в карантина почти до Коледа. Хартисахме от всички тържества, ама дано няма поне последствия от таз кофти шарка Praynig

# 85
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Ооо, Джони, толкова съжалявам.  Sad Дано поне я изкарат леко и бързо.  Praynig По една голяяяяма прегръдка и за двамата от нас.  Hug Hug Hug

# 86
  • Мнения: 2 910
Еее Джони, много гадно Rolling Eyes , как пък и двамата ooooh! Ако имаш възможност пиши как сте Wink Стискам палци всичко да мине по възможно най- лекият начин Praynig

# 87
  • Мнения: 301
Ей Джонии  Hug Hug Hug
И от мен прегръдки за малчовците и доколкото е възможно по леко да минава всичко Hug Hug Hug

# 88
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Джони, как сте?

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Здравейте,
Алекс е добре, няма никакви оплаквания освен температурата, която вдигна първия ден. Сега лудее в къщи. Големият  е при майкини.
Но пък съвсем  се обърках - от посявката на Алекс излезе, че има бета хемолитичен стрептокок гр.А - това си е скарлатина, но на големият е бетахемолитичен стрептокок гр.В. Чета в нет-а, че това не е скарлатина , а личната лекарка ги пусна и двамата със скарлатина  Thinking Някой има ли компетентно инфо?

# 90
  • София
  • Мнения: 2 849
ЧИД на всички именници - на патерица! Да са им живи имената, а те да са много щастливи!

Джони, изобщо не съм наясно със скарлатините, но се надявам всичко при вас да мине бързо и леко! Hug

Ох, стига с тия болести! Какво е това чудо! Нашият частен педиатър, който работи в Педиатрията на МА, казва, че такова чудо никога не е било - толкова болни деца, толкова слаби поколения! Просто изпадам в ужас като си помисля! Sad

# 91
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Джони, за съжаление нямам никаква представа за тази болест. Само знам, че не прави имунитет и че след 6-7-годишна възраст не се боледува, освен изключения, които се броят на пръстите на ръцете. Дано я изкарат леко. Praynig

# 92
  • Мнения: 301
Джони за съжаление и аз се включвам в групата на некомпетентните. Hug

# 93
  • Мнения: 2 910
Джони, за съжаление и аз не съм компетентна по този въпрос  Confused

В групата на Марти в петък детенце се е разболяло от заушка и въобще в цялата ДГ има заболели, сега и затова ще трябва да я следя ooooh! Дано й се размине, както варицелата преди няколко месеца Praynig

# 94
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Момичета благодаря за милите думи  Hug

Рени- сега пък заушка  ooooh! направо  се изцъклям като чуя за такива болести...

# 95
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Аууу, Рени, дано на Марти й се размине.  Praynig Пази много Дени, че за момченцата е опасна.

# 96
  • Мнения: 2 910
И аз знам, че заушката може да бъде с последствия за момчетата Confused Има ли карантина тази болест?

# 97
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
И аз знам, че заушката може да бъде с последствия за момчетата Confused Има ли карантина тази болест?

Оф, не помня. Миналата година имаше някакъв бум и писаха, но изобщо не помня подробностите.  newsm78 Дано му се размине на Дени. Praynig

# 98
  • Мнения: 301
Вижте какво открих http://arsmedica.bg/bg/illness/c_id/2489/alpha/197.html
reniuga  Hug
Джони как сте ?
lulumba вие ?
Мариета как е Бори?
Тетка скоро не си се включвала ?
Хайде аз да повдигна настроението в тази тема с молба за подкрепа  Wink
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=355693.0
Знам че нямам шанс ,но моля дайте глас и за мен  Praynig
 hahaha Joy номер 35 да не забравите

# 99
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Зузи, страхотен ти е аватара. Peace Това си помислих още преди да видя линка към анкетата. И напълно честно гласувах. Разгледах и другите аватари в анкетата. Има интересни, обаче твоят най-много ми харесва.  Peace
Ние сме добре в общи линии. Белите на Сашко стават все по-големи, все по-творчески и все по-опасни. Thinking Иначе аз почти накупих подаръците. Теди е 90% готова. Всъщност е 90%, защото онзи ден реших да добавя още нещо. Взела съм й куклата Барби-балерина, която танцува (за нея беше писмото до Дядо Коледа), сервиз за кукли, една корона и дъждобран. Дъждобранът беше инцидентно хрумване, понеже ми хареса много. Естествено, към всичко това ще има и книжка, но още не съм избрала каква. А реших да добавя и една детска прахосмукачка, която си смуче съвсем наистина.
На Сашко обаче подаръците са до под кривата круша. Засега има само едни много красиви дървени кубчета-кутийки, които влизат едно в друго и един лесен дървен пъзел. Днес му харесах една книжка. Ще има и някакво МПС, но какво още се колебаем. Вариантите са няколко: пожарна (поредната), училищен автобус или самолет. Ще видим де. Thinking

# 100
  • Мнения: 301
lulumba благодаря за комплиментите!!!Много си мила!!!
Аз да си призная несъм излизала за подаръци  Embarassed
Нямам време.
На Марти тържеството е на 18.12,а на Миранда на 23.12.Има още малко време
lulumba а ти си отличничка браво на теб.
Другите къде се криете?Защо не пишете?
Дечковците как са ?

# 101
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Здравейте, етоме отново!
Зузи - и аз гласувах  Peace успех  Hug
Моите дечковци са добре, да чукам на дърво, дано след АБ да сме изчистили проклетата бактерия  Twisted Evil ще разберем едва като вземем наново гърлен секрет.
С подаръците сме до никъде, но важното е, че вече знаем какви са желанията на децата  Mr. Green Алекс си поръча детски лаптоп, писта-паркинг за коли и замък с рицари. Баткото е ясен - нов GSM, маратонки с колелца и дрешка. Днес малко пообиколих по магазините, но взех само пистата с паркинга. Има време...пък и в ДГ пропускаме тържеството.

Сега е ред на другите да споделят.  Wink

# 102
  • Мнения: 301
http://hippoland.net/catalogs/chr2008/Christmass2008-full.pdf
Направо сте си щастливки с тези магазини!
Миранда иска бебето амор а Марти лап топ-а на костенурките нинджа ooooh!
Благодаря Джони и много се радвам на хубавата новина ,че дечурлигата са добре

# 103
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Зузи ако си харесала нещо в Хиполенд мога да ти го взема и да ти го пратя по куриер - само кажи  Peace

Това ли е бебето, което Миранда иска?
http://www.toytownbg.com/?toy=10.4.1189

Последна редакция: чт, 11 дек 2008, 16:29 от Джони

# 104
  • Мнения: 301
Благодаря Джони !!! Hug
Чакам да ми монтират кухнята и се притеснявам за излишни разходи да нямаме .Затова изчаквам да видя с какъв бюджет ще разполагам и после мога да се възползвам от услугите ти   bouquet

# 105
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Зузи - по всяко време когато решиш можеш да ми пишеш  Peace

Като гледам доста скъпи подаръци са си избрали твоите сладури  ooooh! Алекс също хареса лаптопа с костенурките нинджа, но аз смятам да му взема друг - онзи от Метро за 53лв.

# 106
  • Мнения: 301
Цитат
Това ли е бебето, което Миранда иска?
http://www.toytownbg.com/?toy=10.4.1189
Ох да така е ,но ще видим след монтажа и последните разходи

# 107
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
На съседката детенцето поръчало много скъпа играчка от каталога на Хиполенд и тя като му казала, че е доста скъпа - той и отвърнал : "Нали дадо Коледа ги носи - ти защо се притесняваш?"  hahaha
Та децата са си деца  Peace

# 108
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Ооо, това с Дядо Коледа е чудно обяснение.  Joy
Джони, дано гърленият секрет покаже, че децата са чисти вече и да я забравите веднъж завинаги гадната скарлатина.  Praynig
На Теди тържеството в ДГ ще е на 19-ти. Но без родители. Ще има Дядо Коледа и подаръци, които са от ДГ и са еднакви за всички деца.
А иначе Саши утре е на второто си коледно парти в живота. Миналата година се бяхме събрали мамите от августовската тема, но тогава децата бяха още бебоци. Сега обаче са ходещи същества и ще е весело. Grinning

# 109
  • Мнения: 2 910
Зузи, един глас и от мен Hug

Аз съм доникъде с подаръците. На Марти съм й харесала една голяма книжка с дебели корици, вътре пъзел, приказки и детска камера на Мечо Пух. Това ще й е подаръка за ДГ, освен това от нас ще получи и влакче, което си е пожелала. Разбира се ще получи и още подаръци поне от 4 места, които пак аз трябва да избера, а Дени вече има проходилка за Коледа, ще има и обиколник за креватчето, малко дрешки и играчки, все неща, които иначе аз трябва да купя, а така ще ги разпределя между роднини. На 19-и ще е тържеството на Марти и другата седмица ще трябва да съм готова с единия подарък поне.

Джони, ще чакаме новите резултати и дано са от добрите Praynig

Аз ставам, че Дени грам не иска да седи, а само да подскача и да го разхождам. Ще се разпиша отново.

# 110
  • Мнения: 9
Здравейте
 и от нас.
Ние сме ОК, за сега.
Вече като чуя само покашляне и smile3511
Днес се събуди с гърлобол и цял ден сме с чайове и смукалки разни...

В Понеделник се гласим да ходим на Голямото четене!
От кога я чакаме таз пътуваща библиотека!
Приготвили сме един Франклин да оставим.
Във Вторник ДК е в Каменица, та на Бори му се очертават 2 почивни дена.
Плюс в Четявъртък ДК е в ДГ и на обяд ги освобождават...
Та лека седмица, да се надявам иде.
И аз съм си пуснала отпуск за тези дни.

А в Петъ ни е коледнити трържество на Компанията.
Още не съм решила за тоалет обаче. Пусто трябва да е в Червено и Черно.
Така се казва партито :Червено-Черно".
А много пари хич не ми се дават...

А вие как сте с коледните тържества?
На вас ДК ще носи ли подарък?
"и Асан човек'...

# 111
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Еха, Мариета, колко тържества ви предстоят.  Crazy При нас освен в ДГ друг Дядо Коледа няма да има. Би трябвало да има и коледно тържество за децата в работата, но ние нали сме собственост на Овергаз, та те се занимават с това и ако се седят за нас, ни канят. Май по-често се случва да ни забравят. Та незнам как ще е тази година. Иначе коледно парти в службата няма да има твърдо. За сметка на това пък ще почиваме дълго - на 23.12 работим за последно и после чак догодина на 5 януари.  Grinning Голям кеф. Такава голяма ваканция отдавна не сме имали.
В ДГ незнам как ще почиват, но май и там ще са до 23-и, после - сборни групи, но аз няма да я пускам. Оф, да се оплача. От една седмица Теди е проклетясала страшно. Пищи за щяло и нещяло, тръшка се, дере се, вечер отказва да ляга, но пък стои разсъблечена до 23 часа, естествено краката й изстиват и после почва да я боли я корем, я гърло. Не стига това, ами пищи все едно някой я пребива от бой, тресе се от нерви в буквалния смисъл на думата. Направо вече ме е срам от комшиите над нас. Добре поне, че сме на първия етаж и под нас не живее никой.  ooooh! И нищо не помага - ни добри думи, ни опити за подкупи, ни закани, ни наказация, нищо. В чудо сме се видели. Явно е някакъв период, който обаче е крайно неприятен. Ако живеехме в САЩ, досега да са ни позвънили на вратата социалните за тормоз над детето, какъвто обаче няма. По-скоро е обратното - тормоз на детето над околните. ooooh!

# 112
  • Мнения: 9
Лулумба, и Борис се тръшка доста.
По-скоро иска да командва, както се казва. Все той да е "отгоре".
Понякога от такива неща го избива на нерви...не е истина.
И се стиска , пищи, целия червен става.
Ако стигне до сълзи, тича в тоалетната да реве "на саме".

Днес го предупредих, че ако не ме слуша тези 2 дена, няма да види нито Голямо четене, нито ДК в Каменица.
Имахме си сериозен разговор, на 4 очи.

Големият зор и при нас е лягането вечер.
А също и ставането след обед.
Обикновено използвам когато той легне, да излизам, но такива номера върти на баба си.../
Тя разбира се, сакън да не изстине детето , почва айде баби, айде облечи се. Той само това чака : Няма....
И мога и в 19 да го намеря по пижама!

А мен каква нерва ме гони днес...не е истина!

# 113
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Днес бяхме на открит урок по таекуондо. Големи сладури бяха. И как само слушаха баткото.  Whistling Ще взема да го цаня за домашен звероукротител.  Thinking Теди се представи много добре. Чак не очаквах такова нещо. Мислех си, че са научили един поклон и две пози, и това ще да е. Но се оказа, че баткото ги е хванал здраво и работят сериозно. Знаят доста пози, различни удари, различни блокове на удари, та чак и разни изрази на корейски - не само от задължителните в спорта. На финала на корейски ни пожелаха нещо като весела коледа.  Grinning
Утре ще взема да кача малко снимки, че днес вече нямам сили. Не са особено качествени, че нещо не си бях настроила добра програма, ама стават - като за спомен и настроение. За късмет пък дискът в камерата ми свърши точно в началото, та клипчетатат ми са от фотоапарат. Ама който няма навик да си поглежда техниката преди да тръгне нанякъде, така е.  Crossing Arms
Айде, до утре.
P.S. Готови ли сте вече с подаръците?  Grinning

# 114
  • Мнения: 322
Добро утро Hug
Малко се позагубихме,ама бяхме болни и още продължава тая гадна кашлица при някои като ЕЛЕНА 2-ра седмица от време на време се закашля,но иначе тя най-леко го изкара вируса.
Тия дни и ниес мъжо бяхме на същяит хал ис ега разбирам как са се чувствали и децата.
Днес изпратих ЕЛЕНА на градина че ДЯДО КОЛЕДА ще идва подаръци да им носи и на обяд ще си прибера понеже госпожите щели да празнуват та ни помолиха да си ги вземем децата.
Сутринта я облекох тържествено и хайде,малкият спи още пък на него кътници избиха дигаше висока темепатура сега и той покашля та дне си него на педито ще водим,абе чудесии при анс с две думи.
Пак ЕЛЕНАТА удържа цели 3 месеца без да настива сериозно,но има време сега другите месеци,дано нямаме болести. Peace

# 115
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Здравейте,
Тетка - наистина ти се е насъбрало с болестите...дано при всички отшумат скоро, че   #Cussing out лоша работа.
Дано Елена се върне щастлива от срещата с Дядо Коледа  Laughing
Лулумба - супер настоение ми създаде  Heart Eyes
Ние за сега сме добре, но в групата ни откриха ощ 8 деца носители  ooooh!

# 116
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Тетка, ама вярно много болести ви са се струпали накуп. Хайде, да миниват бързо, че Дядо Коледа иде.  Hug И ние сме на вълна кътници. На Сашко тия дни му изби първият предкътник, вторият е почти готов, а гледам, че и горните два са се подули заплашително. Никнат и кучешките, и изобщо е голяма веселба. Естествено, носът му по стара традиция тече като чешма. Ей, как пък един зъб не проби без сополи.  Crossing Arms
Джони, добре, че поне при вас нещата се успокоиха. Оф, като чуя вече за болест и ме втриса. Аман от вируси - много бацили, много нещо тая година.  Thinking

Нашият детскоградинест Дядо Коледа ще идва в петък. Питахме дали да носим нещо, но казаха, че всичко си е уредено от ДГ - подаръци, почерпка за децата, занимавки и т.н.
За обличането за ДГ не искам просто да говоря.  ooooh! То не е кипрене, не е избиране на тоалети и съответстващите им аксесоари, абе страшна суета. В резултат всяка сутрин нашата госпожица отива последна от цялата група. И напоследък панталоните изобщо не ги признава - само с поли и рокли иска да е.  ooooh! Какво ли ме чака в пубертета?  Thinking Mr. Green

# 117
  • Мнения: 2 910
Ама какво става с тия болести вече незнам Rolling Eyes И моят Дени отново е болен, не че до преди 1 седмица не пи лекарства и сега пак, този път фарингит/ларингит- грачи жално, няма сила да заплаче милия, има малко хрема, набъбнало червено гърло и покашля стържещо. Дано отмине бързо, че амън от лекарства. На тръни съм да не прихване и Марти, че и тържеството ще пропусне в петък в ДГ. Днес купих един макси пъзел на Мечо Пух и една книжка, малко по дебела от тези, които има, това е за ДГ, а колко още има за купуване ooooh!
Лулумба, да пуснеш непременно снимки, че много ме заинтригува Grinning

# 118
  • Мнения: 301
Дано всички дечица за празниците да са здравички  Hug
Аз вече съм на тръни-може за празниците да си остана без кухня ooooh!
Или по-скоро монтирана ама не довършена  #Cussing out #2gunfire
Толкова несериозни хора направо несъм виждала.Поръчахме я на 18.10 м и ни дадоха срок до 18.11 че ще бъде монтира.
То небяха данъчни ревизий на фирмата ,то не бяха уж много поръчки били взели та затова закъснявали.Направо ми се ще вярно да ги  #2gunfireСега последно уж на 22.12 щял да бъде монтажа направо съм ледена с тези несериозници.
Марти днес има някакво тържество в градината с родители ,а ДК ще идва при тях на 22.
Сега пък се е заинатил на инструменти ,та ще ходя да търся от работилничките.Най-късно утре трябва да сме занесли подаръка
А от довечера ще има отчет утре
lulumba всички чакаме снимки  Hug

# 119
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Довечара ще кача снимки, че тия дни ми изпуши главата от работа.
Аз само да се оплача - всички сме болни. Гадна хрема, отпадналост, кашлица и каквото още там съпътстващо се сетите ни споходи семейно. Теди днес дори не е на градина, за да позакрепим положението. Ако няма температура, а тя по принцип няма, утре ще я заведа на градина само до обяд, за да бъде на тържеството. Така поръчаха учителките. Абе, другите родители си водят редовно децата болни на градина, ама мен ми е съвество и днес не посмях да я пусна. Но пък като се чух с учителките, те ме успокоиха, че всички били в това положение, та просто няма кого да заразим.
Дано обаче утре всички да сме по-добре.  Praynig
Айде, довечера ще има снимки.  Heart Eyes
Зузи, ама тия вярно са за  #2gunfire На твое място щях да им вдигна голям скандал.  Twisted Evil

# 120
  • Мнения: 301
Само скандал ли lulumba мъж ми онзи ден направо щеше да ги .....хайде да не казвам.
Ако бяха врачани както и да е,а те от Пазарджик дошли тук да правят бизнес .
А пък вие какво правите все болни пийте витамини какво е това нещо всяка седмица болни.
Малии и вашата не е лесна
Дано се справите бързо с вируса  Hug

# 121
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Леле леле как я подкарахме тоя декември - все болни дечица в темичката ни  ooooh! Дано за този сезон поне повече да не боледуват  Peace
Лулумба - дано Тединката успее да се стабилизира за утре Peace
Рени - Дени пооправя ли се? Душичката мила - какво ли му е - не може и да си каже Sad
Зузи - дано поне кухнята да стане хубава и да не изгубиш мерак - другото все ще се нареди някак си - стискам палци нервите и чакането па приключат тази година - догодина - да показваш какво си сътворила в новата кухня bowuu

# 122
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Айде на лошите новини. Аз съм много зле. Оказа се вирусна пневмония. Поддържам постоянна висока температура, синузите ми са се възпалили лошо и цялото ми лице е отекло, кашлицата ми вече слиза към дробовете. Карала съм преди време двойна и много тежка бронхопневмония, та има сериозна опасност да я повторя. От днес съм пак на АБ, колкото и да не ми се иска, но алтернатива няма. Иначе може да карам празниците в болница.  ooooh! Теди е мааалко по-добре, дори е на ДГ за тържеството с Дядо Коледа. Но на обед майка ми ще я прибере, че все пак не се е оправила изцяло. Макар че учителките пак повториха, че всички са болни и просто няма кой повече да се разболее, аз си мисля, че не е редно да остава там. Лошото е, че от тази сутрин Сашко започна да кашля. Засега и двамата са без АБ. Ще се борим до последно да се оправят без АБ. А дано стане.  Praynig
Оставям ви и отивам да лежа, че едва стоя на компа. Tired
Не съм забравила обещанието за снимките, ама наистина едва стоя вече.

# 123
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Леле Лулумба - пращам ти всичката си положителна енергия и стискам палци да се оправиш за Коледа  Hug
И не се страхувай толкова от АБ - все пак са за хора правени. И дано скоро свалиш температурата, че си представям колко ти е зле...

Ние днес пуснахме изследвания - утре чакаме резултати  Praynig дано са добри.

# 124
  • Мнения: 301
lulumba пращам ти и аз от моята сила HugДано се оправиш бързо ,а за антибиотиците не се притесявай .По-добре да са ти предписали точния,че това което разказваш наистина е страшно.
Почивай  и повече течности.
 Praynigдано се оправиш за празниците!!!
Джони и на теб желая добри резултати  Hug
Снощи беше тържеството на Марти с родители .Беше много весело.Марти си каза стихчето най-изразително ,без мрънкане. hahahaНали знаете мойто гарче си е най-хубаво.
А в понеделник ще идва ДК .Последно на писмото е искал трион  #Crazy
Есега купих куфар с инструменти вътре има и трион.Е неможе постоянно да сме в ремонт и детето да иска нещо друго.Явно гледа баща му с какво се занимава и той иска  hahaha
Сутринта мъжо му вика "Добре де,тати освен трион какво друго искаш ДК да ти донесе"А Марти след дълго и съсредоточено мислене отговаря "Емииии дъски за рязане "hahaha Joy
Щях да умра от смях.
Та купих куфарчето с инструменти и една книжка с пъзел ooooh!
Дано съм ви поразвеселила малко

# 125
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
АБ започна да действа и съм малко по-добре. Благодаря ви за позитивната енергия, имаше полза от нея.  Heart Eyes Още си бухам, но поне е в гърлото, а не от гърдите. Иначе синузитът си стои, той при мен е хроничен и няма да мине бързо. Поне очите ми да спрат да текат от хремата, че направо не мога да гледам така.  Tired
Определено обаче ми е по-добре. Дори успяхме с Теди да поукрасим къщата. Елха сигурно ще купуваме в неделя. Днес Дядо Коледа е бил в ДГ. Теди се прибра окрилена. Тя между другото е доста по-добре и се надявам до ден-два съвсем да се оправи.  Praynig Сашундера само малко кашля още, но поне сополките му понамаляха. Та тържеството в ДГ било много хубаво. Имало Дядо Коледа, едно джудже, спектакъла, яли торта, сладкиши и разни други неща. Върна се с парти-шапка, маската си я скъсала там, но пък си донесе подаръка. Той по принцип е от ДГ и е за всички деца еднакъв - коледна торбичка с плодове и лакомства.
Ето и обещаните снимки от открития урок по таекуондо. Не са с много хубаво качество, ама каквито такива.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=320496

# 126
  • Мнения: 2 910
Леле, наистина какво става, все някой е болен Confused Лулумба, ти наскоро отново пи АБ, айде стига вече, бързо се оправяй и за празниците да си свежа свежа Hug
Зузи, ето такива хора не харесвам, ама хич. Да кажат едно, а да правят друго, да не поемат отговорност и да карат хората да се изнервят от нетърпение. Дано поне кухнята да си заслужава чакането.
Тетка, при вас как е положението, излекувахте ли се всички?
Джони, да знаеш, че чакаме резултатите и ние bowuu
Мариета, ти как си? Нека онзи твой кофти ден не се повтаря Hug

Днес беше коледното тържество в ДГ на Марти. Било много хубаво, получи мнооого голям пъзел и дебела книжка на Мечо Пух, това й е поръчката за градината, това получи и обратно на моите очаквания, постоянно си хвалеше книжката и колко хубава била, а за пъзела се порадва, но много кратко. Очакват я още много подаръци и съм сигурна, че особено единият от тях много ще я зарадва. И тъй като ми се изчерпаха идеите какво да й вземат някои от роднините, днес я попитах, а тя отговори, че иска училище с госпожи, с готвачка, с масичка и столчета, с музикална госпожа и вече не помня какво още Simple Smile. Е ето това няма как да й се изпълни Rolling Eyes Обаче на Марти днес й е направило впечатление, че не дядо Коледа си е донесъл чувалите, а госпожите, та някак позакърпих чуденката й Mr. Green

# 127
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Днес си взехме резултатите - НЯМАТ бактерията на скарлатината  Laughing нгого се радвам и се надявам никога повече да не ни повтаря...
Момичета БЛАГОДАРЯ ви за добрите думи и виртуалната подкрепа  Peace
Дано сега повлечем крак и след нас всички да се излекуват и повече болести да няма тази зима  Heart Eyes

# 128
  • Мнения: 9
 Хм, ние пак се вмъкваме болестотворно...Twisted Evil
След 2 седмици борба с бабешки методи и какво ли не, кашлицата ни е доста протрахирала, взехме секрет и имаме Стрептококи Пнеумониа. Поне АБто е по антибиограмата. Веднага се въздействат .... им, тъпите бактерии от АБ...
Докторът ни предлага да сложим ваксина за Пневмококус Пнеумониа...

иначе Голямото четене го пропуснахме - болни и непослушни
В Завода на ДК отказа да се включи в забавленията, но категорично си каза песента, както беше обещал.
В ДГ отидохме последни, след рев и тръшкане за едната госпожа, се принужих да кажа на другата: Моля ви, кажете му, че госпожа "еди-коя-си" е тук...
Единственото дете, което не си е отворило подаръка, абсолютно сигурен какво е, и от опасение да не се изгуби някоя част от дребните елементи на конструктора...

# 129
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Бори сладък  Heart Eyes мамина душица - дано изчистите бактериите скоро.
В коя лаборатория  го водиш?
А ова с подаръка ме шашна - как е издържал душицата без да си го отвори?

Лулумба - как си?
Теди е страхотна в кимоното  Heart Eyes и много е пораснала Laughing

# 130
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Джони, много се радвам за добрите новини.  Hug
Мариета, как е издържал наистина.  Grinning Дано АБ помогне, стискам палци.  Praynig
Рени, ама знае какво да иска Марти.  Laughing
Зузи, какво става с кухнята? Монтираха ли я най-после?

При нас новините продължават да не са розови. Освен мен и майка ми мина на АБ, но поне успяхме да закрепим положението. Но аз мисля като приключа с АБ-то ударно да пия някакъв имуностимулатор, защото в рамките на един месец това ми е втор антибиотик. А преди най-много по един аспирин на година да глътна.  ooooh! Мъжът ми се оправи изцяло, Теди - почти. Почти, защото все още има сополки и кашля отвреме-навреме, но като цяло е добре. Най-зле е Сашко. Три нощи вече не може да спи. Скимти жално като котенце - не съм го чувала така преди да стене. Толкова жално, че на човек сърцето му се къса от мъка, че не може да му помогне. Кашля, но е заради секретите от носа. Лошото е, че секретите отидоха в очите и направи възпаление. А той има силно чуствително очи. Толкова гнойни секрети да изтекат от очи досега не бях виждала. Sad Цели шепи. Без да преувеличавам. Като спи и под главата му стават локви, а цялата му глава е мокра. Вчера едва гледаше, защото почти му се бяха слепили очичките. Но едни силни капки успяхме да стабилизираме положението. Поне така си мисля. Снощи до 3 часа през нощта скимтеше и търкаше очички насън, после изведнъж се отпусна и заспа дълбоко. На сутринта видях, че секретите са намалели силно. Всъщност има малки, каквито е обичайно да има при сополки. Дано капките помогнат, че така ми е жал. Sad
В цялата суматоха обаче вчера купихме и съответно украсихме елхата. Голяма радост падна. Днес или утре ще ги снимам и ще кача снимки. Но малко да се пооправи малкият, че сега не е много за снимане.

# 131
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Лулумба  Hug са Саши Heart Eyes и бързо оздравяване.

# 132
  • Мнения: 301
Боже lulumba  Hugи за еби за малкия Саши .Така като те чета направо бях готова да се разплача .Милия то дано всичко да мине и да посрещнете радостно Дядо Коледа.Джони и аз много се радвам за теб че всичко вече е история  Hug
А за мен само ще си копирам мнението от темата за кухни ,че вече незнам
Цитат
Аз да се оплача днес трябваше да ми монтират и моята кухня ,но уви несме имали късмет.Обадиха се че ще бъде след празниците.А най-гадното в тази история е че вчера изпразних старата кухня махнахме всичко и сега нямам нито нова нито стара
Нито вода 
На никои непожелавам това до гуша ми дойде нестига че закъсняха с месец и половина ами сега и това.
Дано поне я направят така както искам ,че чак тогава ще летят от деветият етаж всички и с всичко
Извинете ме за изразите ,но трябваше да си излея някъде мъката

# 133
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Зузи - какво да ти кажа - явно на много некоректни търговци сте попаднали...
Наистина ти съчуствам без кухня по празниците... но пък има решение и на този проблем - ходете на гости - у баби, приятели - тъкмо ще е по-весело  Hug

# 134
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Ле-ле, Зузи, Shocked Това направо разбива всякакви морални норми. Просто нямам думи. Twisted Evil Дано поне я направят като хората.

# 135
  • Мнения: 2 910
Леле, Лулумба, докато четях състоянието на Саши и направо настръхнах. Какво ли неудобство му е на малката душица Confused Дано до Коледа се оправи Praynig
Мариета, стискам палци и Бори да се възстанови бързичко Praynig
Зузи, тия са гадове вече #Cussing out, аз съм бясна, четейки те, а какво остава за теб  Confused
Джони, ето това са хубави новини Hug

# 136
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
ИСКАМ ДА ПОЖЕЛАЯ НА ВСИЧКИ ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ! ДА ИМА МНОГО ЩАСТИЕ, СВЕТЛИНА И ЛЮБОВ В ДОМОВЕТЕ ВИ! ХУБАВИТЕ ПРЕЖИВЯВЯНИЯ ДА БЪДАТ ПОВЕЧЕ ОТ НЕПРИЯТНИТЕ, А ЗДРАВЕТО И КЪСМЕТЪТ ДА НЕ ВИ НАПУСКАТ НИТО ЗА МИГ!

Ето и малко коледно настроение с моите джудженца.
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=9563309 - елхата, все още несъборена и с всички играчки. Да видим докога ще е така.
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=9563312 - ето ги и джудженцата  Grinning
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=9563313 - идилия
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=9563314 - край на идилията
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=9563298 - на някой не му е до снимки
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=9563310 - аман от фотографи  Crossing Arms

Ние ще сме почти здрави на Коледа. Сашето е вече много по-добре, а на мен ми остана само синузитът, но и той се опитва да затихне. Grinning

# 137
  • Мнения: 9
Весела Коледа желаем на всички!

Останаха ми сърмичките и питката да спретна...

В София имате сняг, явно...
Борис днес каза, че за да дойде ДК трябва сняг... Sad беше много учуден че нямаме сняг, за разлика от мин. година ( как пък го помни...) а аз го карам да прибира, че да има място за подаръците...

Чудни снимки, Лулумба.
Ние елхата преди 2 дена я редихме.
Имаме и лампички тази година...

Леки и Здрави дечица и празници желаем!

# 138
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
ЧЕСТИТО РОЖДЕСТВО ХРИСТОВО! БЪДЕЩЕ ЩАСТЛИВИ, ОБИЧАНИ И ОБИЧАЩИ!


http://www.youtube.com/watch?v=gRgxp3k7V2Y

ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН И НА ВСИЧКИ, КОИТО НОСЯТ ИМЕТО ХРИСТО, ХРИСТИНА И ПРОИЗВОДНИТЕ ИМ!
 

Последна редакция: чт, 25 дек 2008, 13:35 от lulumba

# 139
  • Мнения: 2 910
Честита Коледа!
Много здраве, щастие, усмивки и сбъднати мечти във всеки дом

Лулумба, страхотни джуджета Hug
Вчера бяхме при роднините на мъжа ми, привечер отиваме при моите родители, а за Нова година успяхме да се уредиме, моите мама и тати ще гледат децата, а ние ще бъдем на заведение Simple Smile
Във Видин от сутринта вали страхотен сняг, всичко е бяло и много красиво и аз си пожелавам тази Коледа да сбъдне най- голямата ми мечта - да донесе много много здраве на брат ми Praynig

# 140
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Рени, пожелавам ти мечтата ти да се сбъдне.  Praynig Hug И в София вали сняг, вече има дори снежна покривка. Теди се надява утре да става за шейна, ама ще видим.  Grinning

Ние пък за всички празници ще сме си у дома. Но аз така се чувствам много приятно. Честно казано предпочитам да сме си вкъщи. Май ми мина мерака по шумните компании и заведения.  Grinning
Днес вкъщи дойде Дядо Коледа (майка ми с червено палто и червена шапка с бели къдри и брада към нея) и раздаде подаръци на децата. Теди каза цяло стихотворение, а пък Саши се изплаши и се скри в мен. Но после какво късане на опаковки падна, каква игра... Crazy Теди гледаше невярващо куклата-балерина. Тя очакваше по принцип някакво Барби, но изобщо не очакваше, че ще е точно тази от каталога, която си пожела. И на сервиза за кукли много се зарадва, току-що даже сефтоса чайника и сега мъжът ми лепи парчетата, че той си беше истински порцелан, но миниатюрен.  Grinning А пък Сашко е просто влюбен в своя сафари-джип с ремарке, в което се возят различни диви животни. Той върви сам и това му е най-интересно. Обаче вместо да го бута или си играе с него, редейки животните, нашият бандит директно го яхва и се вози. А джипчето си е малка играчка и едва му побира половината дупе. Ама меракът си е мерак. Явно за рождения ден ще получава нещо акумулаторно за управление, натам вървят нещата.  Mr. Green Иначе и двамата получиха доволно количество книжки и дрешки, пъзел за Саши, диск с филмче за Теди и т.н. Плюс коледните чорапи пълни с лакомства, които започнаха да унищожават целенасочено още от сутринта. Абе веселба се получи голяма.  Party

# 141
  • Мнения: 9
Весела Коледа и от нас!

Борис бе толкова сигурен, че ще получи каквото е поръчал...
ДК беше оставил влакът стрела на лего и Служебната гара на Лего.
Писма с пожелания за подаръци за Бори бяха писали баби и лели от близо и далеч.
Книжки, мотоциклети...

Разбира се, докато не се сглоби и тръгна влака, което отне цял ден, мир нямаше.
Сам си го сглоби, под наше наблюдение, разбира се.

Служебната гара остава за утре.

Сега лежи с дистанционното на влака в средата на релсата...
И  в Пловдив се опитва да вали сняг. Колите са побелели. Дано не ни отмине снежната Нова Година! Praynig

# 142
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Честита Коледа момичета!!!  Heart Eyes
Нека всички сме здрави и щастливи и дълги години посрещаме Коледа весели !!!

Лулумба - идилията и страхотна  Heart Eyes
Рени -  Peace ще се сбъдне желанието ти ще видиш  Hug

Мариета - и ние цял ден сглобявахме играчки  Mr. Green вече ще знам за напред играчките, които поръчваме на дядо Коледа  Winkда не са за сглобяване  ooooh!

Весело празнуване на всички!!!

# 143
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Днес моето майче има имен ден, та да почерпя.


# 144
  • Мнения: 2 910
Ммм, какви вкусотии Simple Smile Лулумба, честит имен ден на майка ти и нека с много здраве да носи името си, да е щастлива баба и горда майка!

# 145
  • Мнения: 9
Честит празник на именниците и специално на майчето ти, Лулумба!

Тези вкусотии от вашия "ресторант" ли са? Laughing

# 146
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Тези вкусотии от вашия "ресторант" ли са? Laughing

Тц.  Mr. Green

Момичета,  Hug

# 147
  • София
  • Мнения: 2 849
Момичета, отбивам се съвсем за малко, за да ви честитя Коледа и да ви пожелая една щастлива и успешна Нова година. Ние вкъщи изкарахме едни ужасни празници - децата са болни, на АБ, аз, мъжът ми, майка ми и брат ми - също. Ивета поне вече се оправя, но Лилка още не е добре, защото получи алергия от Клацид и се наложи да го прекъснем. Така лекувана-недолекувана от вчера пак е с температура и е на Аугментин. Въпреки всичко утре тримата с Ивета ще се качим на Витоша, където ще изкараме празника с приятели, а бебето ще остане у наште. Дано днес и през нощта да е по-добре, че да съм спокойна. Това е. Весело изкарване! Hug

# 148
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Уф, Клер, ама и празници сте изкарали с тия болести.  Confused Дано утре всички вече да сте по-добре и да посрещнете новата година здрави и весели. Този вирус е отвратителен, и ние го изкарахме, а някои дори го повтаряме.  ooooh! Убедена съм, че аугментинът ще оправи Лилето, защото е много чист антибиотик и широкоспектърен, а гадният вирус се влияе само от такива. Стискам палци всичко да бъде наред и след като се върнете от Витоша да се похвалиш със здрави деца.  Praynig Hug Hug
В този ред на мисли, аз да кажа при нас какво е положението. Мен твърдо ме повтори гадината вирусова, но аз този път се заинатих и отказах да пия АБ. Просто щеше да ми е за трети път в рамките на един месец, така че казах - стига.  Naughty Синузитът ми е почти излекуване, колкото и невероятно да звучи. Като знам как го точа в продължение на месец-два, направо ми се вижда като чудо. Но го обърнах на суха, дълбока кашлица. Обаче от вчера вече положението е по-добро. Остана ми само едно възпаление в ухото и костта под ухото, което се надявам до утре да мине. Praynig Майка ми още буха, но и тя върви към оправяне, мъжът ми горе-долу успя да се стабилизира. Абе възрастните се очертава утре да сме сравнително здрави. При малките е по-специфично положението. Сашето спря сополките, но както нищо му нямаше от две нощи кашля като стар пушач. И направо в чудо се видях. Обаче му пробива четвърти предкътник и всичките кучешки накуп. Дупето му до тази сутрин беше червено като на маймуняк. И днес вече няма кашлица, няма червено дупе, но пък имаме зъб. Така че явно кашлицата, за която толкова се бях притеснила, е била от зъбите и обилното слюноотделяне. Неслучайно оставям Теди последна. Ей, с това дете оправия няма.  ooooh! Точно се беше оправила - при това най-бързо и безпроблемно от всички ни, и пак си върна лошите навици да виси с часове вечерно време по едни гащички и прозрачна нощничка отгоре, че така била като принцеса.  Twisted Evil Не стига това, ами не иска и да ляга, а преди нямаше такъв проблем. Виси до 11 часа в това разголено положение, естествено краката й стават ледени, втриса я и започва да киха и кашля. И нищо не помага - ни добра дума, ни заплахи, ни обещания за нещо хубаво, ни нищо.  ooooh! Направо ми писна. Ако утре пак не е болна, трамвай да стана.  Crossing Arms Просто незнам вече какъв подход да пробвам, при условие, че изчерпахме всички възможни варианти. Thinking Надявам се, че като тръгне пак на градина, ще влезе в релси. Но това ще стане чак на 5 януари. Дотогава определено пак ще се е разболяла. Thinking

# 149
  • Мнения: 9
Ох,
какво да ви кажа Лулумба, Клер,
...
това с болестите се вихри повсеместно.
И у нас се върти вирус...
ту баби, ту Пепо, Бори го прекара...
Аз се удържам и само стискам палци.
Не зная просто как ще пратя Борис на ДГ на 5ти...

# 150
  • Мнения: 2 910
Клер, Аугментина ще оправи нещата, бързо Лилка ще се подобри и ще можете спокойно да се повеселите Hug

Лулумба, радвам се, че зъбчето е избило и с това кашлицата е отминала при Сашко, а кака Теди трябва да слушка повече, за да дава и добър пример на братчето си Hug Да я напрегръщаш тая принцеса, нали и аз си имам такава вкъщи, такива са "кипри" сега Grinning

Мариета и аз това си мислех за ДГ. В тези минусови температури, сигурно е много студено там и си представям колко болни дечица ще има Confused

Дени се продрема 20мин. и сега е бодър Crazy, ставам да се забавляваме Simple Smile

Пожелавам ви весело посрещане на Новата година Hug

# 151
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Момичета дано изкараме всички приятно в новогодишната нощ и болестите да останат в старата година  Peace
Клер, Лулумба  Hug

# 152
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Ох, аз за детската градина не се притеснявам, че там парното плющи на max. И е доста топличко честно казано. Повече се притеснявам от вредните й домашни навици със събличането преди лягане. Дано пък да са само период.  ooooh!

МОМИЧЕТА, ИСКАМ ДА ВИ ПОЖЕЛАЯ ДА ИЗКАРАТЕ ПРИЯТНО ДНЕШНАТА ВЕЧЕР, А ТОЧНО В ПОЛУНОЩ ДА СИ ПОЖЕЛАЕТЕ НЕЩО, КОЕТО СЪМ СИГУРНА, ЧЕ ЩЕ СЕ СБЪДНЕ. ДАНО 2009 ДОНЕСЕ НА ВСИЧКИ НИ МНОГО ЗДРАВЕ, СПОКОЙСТВИЕ И ПРИЯТНИ ЕМОЦИИ!

# 153
  • Мнения: 322
Добър вечер
ЖЕЛАЯ НА ВСИЧКИ ВЕСЕЛО ПОСРЕЩАНЕ НА НГ 2009!МНОГО ЗДРАВЕ ДА ИМА  ЛЮБОВ В СЕМЕЙСТВАТАТА НИ!         ura  ura baloni baloni baloni baloni
Ние ще си бъдем у дома с децата тая година самички,аз преди малко изпекох баничка с късметчета и имаме за вечеря едно пиленце на грил,скоромно не ми се яде нищо вече,тия дни само маси ядене,а и сега още почти целият януари е пълен с именяци .

# 154
  • Мнения: 322
Добро утро
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ДНЕС!МНОГО ЗДРАВЕ И ВСЧКО НАЙ ДА ИМ СЕ СЛУЧВА!     bouquet Wine Glass
Разчупихме баничката със касметчетата на мен се падна командировка и парата от питката на Бъдни вечер,на мъжо екскурзия и нов бизнес сега остава да видим на децата какво ще се падне.
Днес смятам да заведа децата до църквата в квартала има литергия по случай ВАСИЛОВ ДЕН,а и да  запалим по една свещичка за ЗДРАВЕ.
ХУБАВ ДЕН НА ВСИЧКИ ДНЕС!!!       newsm51 Hug  bouquet Heart Eyes

# 155
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
ЧЕСТИТА 2009 ГОДИНА! ОТ ЗДРАВЕ ДА НЕ СЕ ОТЪРВЕТЕ ТАЗИ ГОДИНА, КЪСМЕТЪТ ВСЕ ПО ВАС ДА ТИЧА, УСПЕХИТЕ ДА БЪДАТ КОЛКОТО МОЖЕ ДА ПОЕМЕТЕ, А ЛЮБОВТА И ГРЕЙНАЛИТЕ ДЕТСКИ ОЧИЧКИ ДА НЕ СЕКВАТ!

# 156
  • Мнения: 2 910
ЗА МНОГО ГОДИНИ! ЖИВИ И ЗДРАВИ И МНОГО ЩАСТЛИВИ НЕКА БЪДЕМ ВСИЧКИ!

Ние днес цял ден обикаляхме роднини, нали Марти трябваше да сурвака, та да посъбере някой лев детето Mr. Green Вчера оставихме Дени и Марти при моите родители и излизахме, а когато се прибрахме ми беше много търсене тяхната липса вкъщи,  така различно и някак самотно, за пръв път спят без нас, но поне се наспахме с моя мъж и излежавахме до обяд, което скоро няма да ни се случи Simple Smile

# 157
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Честита нова година и от нас!!!
Присъединявам се към пожеланията за здраве и берекет!!!
 Hug Hug Hug Hug Hug Hug за всички ВАС!!!

Ренииииииии не се коси и вие имате нужда да сте сами  Wink

Зузи - къде зачезна? Дали е посрещнала с нова кухня годината?

# 158
  • Мнения: 9
Честита нова година от нас!
Здравя, късметна и любоввввна година ви желая, скъпи дами!

# 159
  • Мнения: 301
Желаем на семействата ви
Най-щастливи случки нови!
Лошото да Ви забрави,
И всеки Вам добро да прави!
Здравето, да е като скалите,
И да си не знаете парите!
Нека със веселие и смях
Да достигнете 100-тях!
Така ще бъде знайте Вий,
Щом желаем Ви го Ний!
Честита Нова Година!

Ние си бяхме вкъщи с децата и си правихме дискотека до 02.00ч
Беше весело !!!
А по въпроса за кухнята не нямам все още ,но здраве да е !
Започвам по оптимистично да гледам  Mr. Green
Иначе почивните дни ги изкарахме по цял ден на пързалката с шейните.Децата пощуряха от кеф.
Неможах да си пробвам новата  екипировка-обувки и ски ,но има време тепърва се започва

Последна редакция: пн, 05 яну 2009, 10:42 от ZuzyM

# 160
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Ле-ле Зузи, това направо звучи невероятно с тази кухня.  Shocked То бива нахалство, ама това тяхното явно на нищо не прилича.  #2gunfire Не мога да си представя какво ти е. Аз на твое място досега сигурно щях да им извия главите най-малко. #Cussing out Оф, много се ядосах.
Абе по-важното е да сте здрави, другото надявам се в най-скоро време да се уреди.
 Hug Hug Hug

# 161
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Здравейте момичета - имаме ли именници? Да са живи и здрави и да почерпят виртуално  Mr. Green
Зузи - хубаво сте направили, че сте били на пързалката, виждаш ли ако имаше кухня нямаше да ти се излиза  Wink Да го пгледнем и от добрата страна  Hug Дано скоро се похвалиш с нова новеничка кухня и тя да ти допада и да ти е по сърце  Peace

Ох, аз от Коледа се мъча с една хрема - то прерасна в синузит и сега пия АБ, но не се чувствам по-отпушена  Sad След тая скарлатина при децата като , че ли и аз "окапах" накрая...
Алекс още не съм го пуснала на градина - тук при нас вали едно такова постоянно и мокро  Crossing Arms едно време ми харесваше пък сега само се цупя...

# 162
  • Мнения: 322
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН ДНЕС НА ВСИЧКИ!ДА ИМ Е ЖИВО И  ЗДРАВО ИМЕТО!  bouquet
Ние сме добре тая седмица ни домързя да водим ЕЛЕНАТА на градина,та си е у дома,ама добре се забавляват с брат и,поне аз свършвам някоя друга задачка.
Почти всеки ден ги извеждам на вън с шейната голяма работа,радост........
Момичета как се утоплявате това с парното ще стане голям кошмар,ние за сега все още имаме,по-слабо но се топлим,после ще минем на печки,ако не се оправи кризата.
А и с детски градини е малък ужас,поредната щуротия сега е новият регламент от тая година щяла да бъде с точкова система,ама тия хора акъл нямат,та ще видим дали ще успее САШКО някъде да влезе регистрирала съм го предварително в 5 градини като на първо място е градината където е ЕЛЕНА да ползваме предимството пък да видим.

# 163
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ МАЛКИ И ГОЛЕМИ ИМЕНИЦИ! ДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ, И ДА СЕ РАДВАТ НА МНОГО КЪСМЕТ В ЖИВОТА!

Тетка, у нас също парното е много слабо. В повечето стаи е около 16-17 градуса, но засега не пускаме нищо допълнително. По принцип аз не съм привърженик на прекалената топлина, че много изнежва. Но вече се усеща хладното, та ще видим дали така ще я караме. По-гадното е, че от днес топлата ни вода е хладка, а не топла. И хич не ми е ясно как ще къпя децата като нямаме алтернативен вариант.  Thinking Май ще топля по най-отживелия начин вода, и така. Иначе няма начин. ooooh!
Със записването за ясли и градини тази година е малък ад. Аз още се чудя дали да давам Сашко от есента на ясла. Тогава ще е на 2 години. По принцип съм го записала вече и е под номер 3 в списъка, тъй като има предимство - става дума за ОДЗ-то, където е Теди. Но сега с тази нова система всичко ще започне отначало. А лошото е, че предимство вече няма - само близнаците и породените деца доколкото разбирам ще получават някакви допълнителни точки, което обаче не им гарантира приема на съответното място. Та така - ако не го приемат в тази ясла, изобщо няма да го давам. А и честно казано май съм по-склонна да го пратя директно на градина, както беше Теди. Thinking Абе има време. Те първо да уточнят новия регламент. Close

# 164
  • Мнения: 9
Здравейте и от нас,

и Борис не е на ДГ. Баба и дядо го гледат у дома. Така ми е по-добре и на мен. Само другата седмица трябва да го пусна за ден-два, че иначе току виж се събрали 2 месеца отсъствие и да ни искат изследвания.
И при нас е хладно. На 5 парното грее като на 2. Духалка пускахме вчера. Сестра ми в София, Дианабад, се оплака че е доста студено, за Беба топлела допълнително вода, защото тази от ТЕЦа е недостатъчно топла.
Във вторник се обадиха в 9.30 да кажат в завода, че спират газта и в 10 вече нямаше, та сега бирата е направо безценна - с пара прпизведена от дизел, просто трябва 2 и 3 пъти по-скъпа да върви!
ХАйде наздраве от нас! cheers      и н ие се порадвахме на снега. Но Борис го е страх да се пуска с шейната. Аз се пуснах да му покажа, но не. За сметка на това пък се въргаля в снега на воля!

# 165
  • Мнения: 9
Ето снимки и от нас.
Най-сетне се наканих...http://community.webshots.com/user/7411258036

# 166
  • Мнения: 301
Здравейте момичета !!!
Как сте?
Вчера единствения ни свободен ден го изкарахме в планината .Във Враца беше много студено -10 градуса,но ние решихме да рискуваме и се качихме на Пършевица.Немога да ви обясня каква красота е горе иииии колко топло беше времето.От 10ч. до 16ч си бяхме горе .Целия ден пързалка.Беше страхотно.На мен ми се счупи автомата на едната ска ,но това не ни помрачи настроението.Продължихме с шейните. Децата особено активни .Марти даже се разсърди,че за него няма ски.Уви следващия път трябва и за него да мислим за екипировка.
Marietta1 Бори много е пораснал и е станал голям сладур.А това за шейната незнам защо е така.Извеждайте го по-често на пързалка,ще стане фен сигурна съм.Моите само ми се сърдят ако се забавим с излизането по моя причина.Снимки ще пусна по-късно.
А кухнята все още я няма дадохме им срок до 15 януари ,ако ги няма да си ни връщат капарото. #2gunfire
Във Враца е ммного студено .

Лек ,топъл и усмихнат ден ви желая  bouquet

# 167
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Днес празнуват, които носят името Татяна и производните му. Така че
ДЖОНИ, ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН! ДА СИ ЖИВА И ЗДРАВА, И МНОГО РАДОСТИ И ХУБАВИ СЛУЧКИ ДА ТИ СЕ УСМИХВАТ В ЖИВОТА!


Мариета, Бори страшно е пораснал. Станал е прекрасно голямо момче! Hug А снежните ви снимки са невероятни, има страхотно настроение в тях.  Hug
Зузи, вашата кухня вярно стана цяла одисея.  ooooh! Добре поне, че вече не се ядосваш.

# 168
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Лулумба - благодаря за букета, но аз празнувам на Цветница, ще го задържа обаче, че много ми хареса  Hug
Мариета - наистина и аз установих, че Бори много е пораснал - да ви е жив и здрав Laughing

Зузи - браво на вас за чудесното изкарване на балкана. Направо ми се прииска и аз да съм при вас. А днес в Пловдив беше -17градуса - сутринта направо хапеше студа...

# 169
  • Мнения: 301
И при нас е много студено,но като се качихме горе беше съвсем различно.Слънцето много топлеше.Даже сме с летен загар.Децата цял ден са били само по гащиризони без шапки .

# 170
  • Мнения: 2 910
Зузи, браво на вас, кефя ви се  Hug
Мариета, Бори наистина станал голямо момче Hug А защо не го пускаш на ДГ ?

Моите ръце са в ужасно състояние, толкова са загрубели, червени, изпръхнали и постоянно се пукат, все някоя дрешка на Дени съм омазала с кръв, чаршафите ми също имат по някое петно. Всяка зима от 4г. насам съм така и вече няма крем, който да ми помага. Да свършва зимата и да се ипзролетява, че ми се излиза и на дълги разходки, а Дени милия вече не помня от кога не е бил на разходка. В тоя нечовешки студ аз не смея да излезна, какво остава него да изведа с количката.
Малко снимки и от нас: http://www.reniuga.snimka.bg/album.php?album_id=330180

# 171
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Рени - наистина ли няма решение на проблема с напуканите ръце? Не се оставяй така  - на кожен лекар ходила ли си? Да не стане хронично, че тогава цял живот ще те тормози... Hug
А дечковците как са порасналиииииииииии  Heart Eyes
Малкият е голям чаровник, прииска ми се да го нагушкам през екрана Mr. Green
А каката ...си е направо КАКА - голямо момиченце е вече, да са живи и здрави!
На една от снимките има и още едно момиченце - да не са братовчедки - страшно много си прличат Wink

# 172
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Рени, имаш прекрасни деца!  Hug И на мен като Джони ми се прииска да ги нагушкам през екрана. А Дени колко е пораснал само.  Whistling Пък и каката ви е голяма хубавица. Жалко, че и моите са в подобна комбинация - кака и малчо, иначе веднага щях да се пазаря да се сватосваме.  Grinning

При нас няма кой знае какви новини. Децата най-после са здрави.  ooooh! Дано това положение се задържи по-дълго, че ми писна от болести. И ние най-после сме здрави. Сашунко прави бели като за световно. Няма такова палаво дете, ей.  Crazy Но поне е подреден - като му кажеш да остави нещо на мястото и веднага го прави. Ако можеше и съвсем малко по-малко белички да прави, щеше да е върха, ама няма пълно щастие.  Mr. Green Теди още си го бие, но и вече играят добре заедно. Е, отвреме-навреме включва шамарената фабрика, а той се е научил като й види лошия поглед и веднага надува гайдата, за да предотврати евентуалното посегателство. Абе веселба е страшна. Crazy Само дето понякога луди ставаме.

# 173
  • Мнения: 2 910
Джони, другото момиченце е брадовчедката, на брат ми дете, ама си е и мое  Laughing Наистина положението с ръцете се оказва хронично, защото всяка зима така става. На кожен съм ходила, изписа ми един скъп крем- 30лв. беше, но не ми помогна, сега се мажа с една антибиотична паста, но тц и тя не помага, сутринта едва си изправих пръстите, така се бяха напукали ръцете и засъхнала кръвта Confused Забелязвам, че и на Марти доста й йзпръхват зимата, все я мажа с хидратиращ крем, абе да свършва по- скоро тази зима Rolling Eyes
Лулумба, а Теди на майтап ли посяга на Сашко или с цел да си го шамароса? Марти засега голяма обич засвидетелства на Дени, но ще видим като поотрасне още малко и проходи как ще го обгрижва Mr. Green

# 174
  • Мнения: 301
Рени заплюла съм си аз тази Марти -чаровницата за мое момиченце(снахичка) Hug
Но очите и на Дени са същите .Направо страхотни чаровници са и двамата.
Аз да споделя с теб и за моите ръце.От както започнах да кърмя се започна това.Напукване цепене и кървене ужас.Неможех никаква домакинска работа да свърша да неговорим за децата .
Ходих на кожен и при мен никакво подобрение.Но се рових из интернет и открих това :
 Всеки ден да се правят хладки бани на ръцете, като във водата се разтваря 1 чаена лъжичка сода бикарбонат. Банята продължава около 15-20 минути. След това за десетина минути ръцете се потопяват в леко затоплен зехтин.
Страшно много ми помага
Ако искаш пробвай нама да сгрешиш
Несъм 100% излекувана,но няма кръв и рани по ръцете ми  Hug

# 175
  • Мнения: 2 910
Зузи, много благодаря за споделената рецепта  bouquet Само да си набавя зехтин, защото готвя с оило и ще я пробвам. А има ли значение на какво количество вода да сложа содата и зехтина всеки ден ли трябва да го сменявам? И малко подобрение за ръцете ми ще е добре дошло, защото наистина болят и са грозни Rolling Eyes

# 176
  • Мнения: 322
Добро утро Hug
Мойта ЕЛЕНА тая седмица я пратих на градина,голяма радост вика ч еи много липсвала Simple Smile, а ние със САШКО сме си в къщи глеткаме се.
Добре че тия 3 дена по-отпусна времето ,че сме всеки ден на разходка,иначе лудваме у дома.
Дойде ни шейната,която поръчахме от ГЕРМАНИЯ вчера голяма радост,само дето  сега взе че снегът се стопи,ама предполагам че пак ще завали или пък ще ги заведем на ВИТОША да се по-пързаляме всички.
Хубав ден желая  Hug Heart Eyes

# 177
  • Мнения: 301
Рени   Hugзнам колко силно боли и колко са грозни .Слагаш в един плитък съд вода,колкото да ти се потопят ръцете и на тази вода слагаш лъжичка сода.А докато се снабдиш със зехтин съветвам те да пробваш с обикновено олио нечакай.Няма да е същия ефект ,но ще имаш подобрение .Гарантирано  Peace Не нетрябва да го сменяш .Просто го прибирай и захлупвай .Поне аз тека правя  Embarassed
Целувки на дечковците
Tetka_74 спокойно все още си е зима,ще има сняг.А за качването препоръчвам ти го страхотно изживяване за всички е .
Аз снощи свалих снимките от фотото ,но ги забравих вкъщи.Но обещевам скоро да пусна малко и от нас

# 178
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Рени, наистина е страшно неприятно това с ръцете. Аз имам силно чуствителна кожа и през зимата ръцете ми се напукват и стават като шкурка. Но рядко се е стигало до кървене, каквото ти описваш. Като съвет мога да ти кажа само да избираш хидратантни кремове и в никакъв случай хидратиращи. Хидратиращите, тоуст овлажняващи са за топло време, тъй като овлажняват. През зимата водата, която дават на кожата от студа замръзва и увеличава сухотата и напукването. Затова и зимните кремове са хидратантни, тоест подхранващи. Колкото по-мазни и тежки са, толкова по-добре. Ако има откъде да си намериш чиста свинска мас, неосолена, най-добре си направи крем от нея. Аз поне с мас си оправям ръцете най-добре. За целта трябва само да я премиеш на студена вода. Просто напълваш с мас, но не съвсем догоре едно бурканче от крем, пускаш студената вода да тече слабо и с лъжичка започваш да бъркаш маста под струята. Така поне 5 минути. Маста постепенно става много пухкава. После трябва да държиш бурканчето в хладилник. И мажеш всеки път, когато се сетиш, а не само 2 или 3 пъти дневно. За ден-два оправя ръцете. По-силна е от зехтина определено. Сега се сещам, че мас може да си направиш. Просто купи неосолена сланина и я разтопи в тиган. Няма да е точно чиста мас, но пак върши работа. Чистата мас по принцип се намира някъде в животното и така се и нарича. Но и тази от сланината става. Вариант за мазане е и вазелинът. Но той се маже само вечер или когато няма да излизаш, тъй като от слънцето може да направи петна по кожата.

# 179
  • Мнения: 301
Влизам хем да побутна темата хем да си излея мъката.
Направо треперя от нерви
Вчера след като ни съобщиха че фирмата където поръчахме кухнята  е фалирала ,отидох в полицията пуснах жалба .
И днес ми излизат с ново предложение,защото немогат да ми върнат парите .Пуснали са ни в една фирма да ни калкулират и ни излиза по-скъпо с 250 лв .но ще ни я направят за 1 месец .Гаранция фирмата си е нашенска http://www.simarbg.com/index.html
Ще видим какво ще излезе и от това.Поне познавам фирмата и знам че са педанти и ще я направят както трябва.
Времето се оправя .Ние в неделя пак ходихме на ски влека не работеше че се беше постопил снега ,но аз си карах .
Децата как са защо не пишете

# 180
  • Мнения: 2 910
Ехх Зузи, голямо патило с тази кухня #Cussing out Дано поне е за добро, че фирмата е фалирала и ще разчитате на по- съвестни майстори.

Ние сме добре, хубаво е, че времето малко се пооправи та и Дени видя други хора Grinning Марти в неделя от нощта започна да повръща и бях решила, че е лепнала вирус, но след 5-тия път и поолекна и й дойде настроението. Явно е било нещо от храна, защото вече 3 дни е добре и си ходи на детска градина.
Аз намерих вълшебно кремче за ръцете ми, вече 2 дни не ме болят, откакто го ползвам. То е малка, червена опаковка и съдържа мед и ръцете трябва да са мокри, за да го нанесеш. Фирмата е hemel и не мога да повярвам, че така добре ми действа (пу-пу). За маста съм чула, че много помага, вкл. и за стрии, а аз бях сихурна, че ще се нацепа през бременността, както бях и с първата, но въпреки това не можах да я ползвам. Побърквам се от мисълта, че има нещо мазно по мен, както и ако нещо ме боцка Rolling Eyes
Ама съм лоша майка Simple Smile, Дени се събуди и започна да мрънка, че е сам и аз изпратих Марти да му прави компания, та така вече 20 мин. Много ми помага тя, дано ми е все така добричка, че понякога само я чакам да се върне от градина, за да свърша нещо.

# 181
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Зузи, дано е за добро с новата фирма.  Praynig Хайде, и след месец да се похвалиш с вкуснотия, приготвена в нова, новичка кухня.  Hug
Рени, много се радвам, че си намерила разрешение на проблема с ръцете.  Peace А маста наистина помага срещу стрии - аз нямам и от двете си бременности нито една стрийка, защото редовно се мажех. Ако се направи както ти описах изобщо не става мазна, попива в кожата на секундата и е по-лека и от най-лекия крем.  Peace
Ле-ле как само ти завиждам за разбирателството между децата.  Heart Eyes Теди все още си проявява агресия и постоянно трябва да внимаваме да не го удари.  ooooh! Но се надявам с времето нещата да се оправят. Thinking

# 182
  • Мнения: 9
Сори за перипетиите Зузи!
Това само в нашата мила родина сигурно се случва.

Поздрави от нас, иначе.
Аз, да се похваля, прекарах няколко, макар и работни , дни в Прага. Този чудесен град.
Иначе Борис ходи точно 2 дена на ДГ и пак пипна вирус. Дори като ме нямаше вдигна и Т.
И мен се опита да сбори вируса, дори ми отне почти ден в Прага.

Вече почваме да мислим за РД. А вие?

# 183
  • Мнения: 2 910
Мариета, много хубаво, че си ходила до Прага, сигурна съм, че ти се е отразило прекрасно и освежаващо тази командировка Hug За съжаление ДГ е сборище на какви ли не болести, дано поне децата ни бързо се лекуват Praynig

Марти също я спрях четвъртък и петък от градина, започна да кашля и то предимно като си легне, предполагам, че и началото на другата седмица ще я изпусне, колкото и да не й се иска. За РД още не мисля, но днес моите родители ме попитаха какво да й купят и честно казано вече и аз незнам. Предостатъчно играчки вече има, със сигурност ще я снабдя с още книжки, макар, че и за тях вече няма място. По Коледа намерихме и последната книжка от поредицата на Франклин, сега събираме на Мечо Пух и допълваме поредицата Във Вълшебната гора, отделно си има разни други книжки с приказки и всеки месец купуваме няколко списания- Мечо Пук, Принцеси и Барби.

# 184
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Здравейте и от нас   bouquet
Мариета, ако знаеш как ми се ходи и на мен в Прага... Party Прекрасен град. Аз съм влюбена в него. Peace
Рени, не ми говори за списания. Освен тези трите, които и вие купувате, ние добавяме и "Том и Джери". Че на всичко отгоре Теди ги пази и не дава да изхварлиме някое, независимо че вече е станоло на парцал. За книжките изобщо няма да отварям дума. Но аз книжки така или иначе мисля да продължавам да й купувам, защото е важно от малки децата да свикват с книги, после иди ги търси да четат. Тя вечер заспива само в книга с ръка. "Чете" я много съсредоточено. Grinning
Рожденият ден е отдавна капариран и мястото запазено. Че в хубавите клубове около нас не си ли запазиш час и място поне месец и половина по-рано, нямаш шанс. Тази година ще сме в един съвсем нов, който има огромна зала за игра. Има си даже и малка стена за катерене с дюшек за онези, които паднат като круши от нея. Абе удоволствието ще ни излезе малко соленичко, но по принцип навсякъде в София такива цени са надули за рождени дни, че срама нямат тия хора направо. Crazy
За подаръците още идеи нямам. Всъщност едното ще е задължително книга, ще видим коя. Ще има и дрешка. Това вече е купено, тъй като преди време го купих през ибей - прекрасна дизайнерска рокличка за лятото и пола на цветя на "Гап". Надявам се да ги хареса. Много са нежни и двете. Играчка сигурно ще трябва да купя, макар къщата да е зарината. Но като знам, че в тая възраст очите са им все в играчките, май няма да минем без нещо такова. Може би ще е детска прахосмукачка, че преди време се беше загледала в нея в един каталог. Дори я искаше за Коледа. Тя е абсолютна имитация на истинската прахосмукачка и съвсем насериозно събира дребни боклуци. Другото, на което е хвърлила око е палатка. Но у нас само това липсва, така че май ще е прахосмукачката. Но има време, ще решим.
Хайде, лек ден от нас и целувки на всички пораснали и малки дечица.

# 185
  • Мнения: 301
АААА момичета отваряте болна за мен тема .
Тази година сме решили да обиколим Чехия ,Унгария и Словакия     с мотора .И от сега търся инфо та така че споделяйте .Ще ви бъда много благодарна за всичко разказано.Кое нетрябва да се пропуска?
А децата са добре здравословно .Иначе започват да правят ремонт в градината при Марти ,ще сменят дограмата  #CrazyТия от общината понякой път въобще немислят.Децата са само на долния етаж и са по 40 деца в група,хайде ако е лятото поне ще излязат навън,а сега направо незнам !
За рождения ден отдавна говори моя Марти даже е поканил цялата група хаххаха без аз да знам и родителите ме спират да питат кога и къде ще бъде Embarassed
А аз чесно да си кажа несъм мислила нито къде ще бъде.
Но тайно се надявам да е хубаво времето и да направим откриване на вилата  Peace
Ще поканим много деца с родителите че е извън града и ще си направим барбекю-парти с много балони ,има пързалка ,надуваем замък .Мисля че ще им е весело,а ако е студено ще бъдем в някое заведение по-скромно .Нали знаете ,че тук във Враца си нямаме такива клубове.
А за подаръците ще му мислим по-късно  newsm78 че той е един непостоянен днес едно утре друго

# 186
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Аз се появявам набързо, но да споделя: пак със с възпален синузит и вече съм  Twisted Evil в началото на годината пих АБ и сега не искам отново да се тъпча та карам по бабешки методи... изобщо много ми е кофти, защото ме боли главата и почти е невъзможно нощем спането, но надявам се скоро да се похваля, с по-добри новини.
Зузи - леле не очаквах да се развие нака при вас случката с кухнята, съжалявам, но пък дано новата фирма изпълни съвестно поръчката  Peace
Момичета - при нас РД само се споменава, още нищо не сме решили за празнуване - но мисля, че има време...

# 187
  • Мнения: 2 910
Джони, лоша работа при теб с тоя синузит, дано бабешките методи те излекуват и не стигаш отново до АБ.
Зузи, хубаво пътешествие ще си направите. Много емоции ви очакват, аз за съжаление не мога да помагам с инфо, че отдавна не съм излизала зад граница. А Марти добре те е нагласил за РД Mr. Green Както нямате клубове във Враца, а то и във Видин е така де, къде ще се съберете толкова хора Thinking
Лулумба, това списание "Том и Джери" не съм го виждала, иначе отдавна и то да е в списъка Grinning Старите броеве не се изхвърлят, Марти си ги преглежда след време. А играчка задължително ще трябва да има, децата най-вече на тях се радват, пък ще хвърляме старите след време и така.
В ДГ на Марти също ще сменят дограмата, но през май месец и най- вероятно ще я затворят за ремонта или ще прехвърлят децата в другите градини.

# 188
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Оф, да се оплача. Ние пак сме болни. Sad Има някакъв отвратителен вирус с течащ нос и висока температура. Минава за около седмица, но в това време си като парцал. Мъжа ми вече почти го изкара, а от днес сме вкупом болни Сашко, аз и майка ми. Теди засега държи фронта, но да видим докога. А аз както съм и с хроничен синузит направо не искам да мисля докога ще го влача това чудо. Много е гадно.  Sad Сашето цяла нос скимти като кученце насън, току се събуди, позаплаче, покашля, защото секретите му пълнят гърлото и пак легне. И така цяла нощ. Сутринта милото не знаеше къде да се дене и какво да прави - толкова му беше зле. Аз съм на работа, но чакам само да дойде една колежка, за да ми даде едно текстче, мятам си нещата и се прибирам, че да видя какво е положението. Иначе Теди засега ходи на градина и не дава признаци - да чукна на дърво Praynig, но все пак тя през есента пи бронховаксом и силно се надявам този път да я подмине поне нея. Praynig

# 189
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Лулумба  Hug пращам ти положителна енергия и дано скоро се оправите  Peace
Аз вече съм добре. Даже днес с големият ходихме на боулинг по случай края на първи срок  Peace
Честит край на първият учебен срок на всички ученици и родители   bouquet

# 190
  • Мнения: 301
Джони благодаря ти  Hug  bouquet А ти добре ли сииии
Искам и аз боулинг
lulumba как си вече по-добре ли .Ние от Враца ти пращаме  Hug Hug Hug
Марти,ми вдигна температура и сега си е вкъщи и кака го глега ,а аз претичва през час.
Госпожата на Миранда не им дава много много да почиват.Дала им е за всеки ден диктовки ,отделно домашни по български и по математика.
Рени вие как сте

# 191
  • Мнения: 2 910
Вече много се притеснявам с тези болести, уж настинка, кашлица, ама не се спират.
Джони радвам се, че ти вече си добре, дано и Лулумба и семейството й се похвали със същото Praynig
Зузи, температурата от какво е, гърлото ли е червено или е пипнал гадния вирус?
Марти все още продължава да си кашля, особено, докато спи и след това, струва ми се, че в понеделник отново ще я водим при лекарката Confused

# 192
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Вече сме по-добре, благодаря за положителните мисли.  Hug Учудващо дори моят хроничен синузит май ще мине за по-малко от седмица, което никога не ми се е случвало досега. Според мен май изградихме някакъв имунитет от предния вирус и затова сега нещата  минават бързо и по-леко. Теди, благодарение на бронховаксома, пък изобщо не закачи вируса. Догодина ще взема да дам и на Сашко, че с него нещата минават доста по-леко.
Иначе ние утре имаме културно мероприятие. Няма да ходи на градина, че съм решила да я водя на предпремиерата на мюзикъла "Котки" в Музикалния театър. Супер атрактивно е, макар и не за деца точно, но мисля че ще й хареса. Ще пиша утре как е минало. Grinning

# 193
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Днес гледахме "Котки". Теди е във възторг. Въпреки, че мюзикълът изобщо не е детски, макар и по детските стихове на Елиът, тя е така очарована и гледа в захлас през цялото време - малко над 2 часа с една пауза по средата. А преди малко ме попита дали другата седмица няма да го дават пак, че отново да ходим. В интерес на истината спектакълът е чудесен. Аз съм пристрастна конкретно към този мюзикъл на Уебър и честно казано бях леко подозрителна, когато към българската постановка. Просто у нас няма такива традиции. Но преставлението е страхотно. Peace И залата имаше доста деца, които също гледаха с голям интерес. Grinning

# 194
  • Мнения: 9
Здравейте,
да се запишем и не, с болестите.
След като след 2 дена присъствие в ДГ изкара 1 седмица болест, в Неделя отново вдигна То.
И пак се ботихме без АБ, а аз бях в Хасково 3 дена. Татко му и баба му отнесоха преитеснението на място, а аз от разстояние...
утре ще го заведа пак да го види лекарката.
Един сопол прозрачен, заден, като ластик, не можел да се утървем от него.
А така беснее в момента...
И др. седмица ще е у дома.

не смея да помисля за ДГ, но баба му ще грогне май скоро.

# 195
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Оле, Мариета, ама наистина много ви се събра тази зима.  Confused Дано скоро Бори се оправи, че рождените дни наближават със страшна сила.  Praynig Да го нацелуваш от нас.  Hug Hug Hug

# 196
  • Мнения: 9
как сте мами дами?

Позакрепихме ли болестите или се борим "с продължение"?
Ние се готвим за ДГ в Понеделник, пък да видим ...
Вече му е много скучно у дома на Борис.
Тази седмица и аз изкарах болнично, дори у дома цели 3 дена!
Явно вирус ли, настинка ли ме гепи и като ме отряза в НЕделя вечер и ми се запуши носа, ТоС 3 дена...Синузитът се възпали...
Точно си мислех, че се разминавам този сезон.

# 197
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Здравейте дружки  Hug
Ей, вече все по-малко време ми остава за форума, пък и дечковците поотраснаха...
Мариета - дано Бори днес тръгне с желание на градинка и не боледува  Peace
Лулумба - Теди от малка явно има вкус - това, че е стояла в захлас и е гледала "Котките" може само да те радва. Ех, колко са различни децата - аз моя не го виждам да издържи целия мюзикъл, още по-малко да го гледа  с интерес. По този повод се сещам - била съм на тази възраст като нашите дечковци и нашите ме водят на кино - новоткрито в града. И до сега си спомням как през 15 мин ми се пишкаше. Толкова интересно ми беше да ме водят до тоалетната, защото беше в едно подземие, минаваше се по дълъг коридор и се слизаше някак си под залата.  Joy В чудо се видяха нашите - познайте гледаха ли кино  hahaha Та явно синковецът на мен се е метнал - какво да се чудя  newsm78
Приятна седмица пожелавам на всички вас и дано няма болнички  Hug

# 198
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Ммдааа,  Thinking В темичката все по-неоживено става. Mr. Green
Мариета, Джони, Hug
Ние засега се държим откъм болести. Но то и крайно време вече беше да ни подминат, че много ни се насъбра. Сега сме на етап убеждаване на Теди да яде. Ей, много трудна работа е това да знаете.  Thinking  ooooh! Тя, каквато е слаба, направо съвсем на вейка заприлича. Сега пие витамини, та дано малко прояде покрай тях. Иначе откъм енергия няма проблеми - не се спира.  Grinning
Сашко от вчера е с нова прическа. Вижте го тук. Има и малко снимки на Теди.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=339761

Иначе кой знае какво ново покрай нас няма. В неделя ще водя Теди на "Лебедово езеро" в операта, да видим дали ще й хареса. Mr. Green

# 199
  • Мнения: 2 910
Мариета, радвам се, че Бори вече е добре, със сигурност на градина ще му е много по- добре.
Джони, ти работиш ли, нещо ми е убягнал този момент?
Лулумба, Саши е много красиво дете, с тези очи що мацки ще свали Mr. Green Това първо подстригване ли му е, много спокоен изглежда на снимките. Хубаво е , че Теди се интересува от такива представления и аз бих водила Марти , ама в нашия град такива работи няма, а Марти би гледала в захлас.
Днес вече я заведохме на ДГ, след 2 седмици и повече кашляне и сменени 3 сиропа, за нейна радост от днес е на градина, беше й доскучало доста вкъщи.

# 200
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592

Джони, ти работиш ли, нещо ми е убягнал този момент?
Работя, не съм спирала  Wink имаме семейна фирма с родителите ми и режима ми е по-лек Laughing

# 201
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Рени, да, първо подстригване му е.  Grinning Ако не броим кичурите, които му резна дядо поп по време на кръщенето. Ама той даже не разбра какво става тогава. И ако не броим един резнат кичур на върха на главата от страна на Теди - беше го насвила в един ъгъл един ден да му прави прическа. И като не успя него да подстриже, оряза бритона си.  Mr. Green Иначе това му е първото сериозно подстригване. Учудващо стоя много мирен, беше му интересно.

Такааа... Аз нали вчера се похвалих, че се държим откъм болести. Да, ама не!  Naughty Снощи Теди вдигна 39 градуса температура, има и леко разстройство, та днес си остана у дома. И днес има температура, но по-ниска. И не яде почти нищо.  ooooh! Уф, писна ми вече, аман от болести тази година. ooooh!

# 202
  • Мнения: 9
Ами какво да ви кажа...
от 1 час се е разкашлял пак.
Давам сироп Мукосолван, не съм спряла, дадох пак ефизол и осцилококцинум...

Лулумба, А Сашко така прилича на татко си...

# 203
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Теди продължава да поддържа висока температура - около 39 градуса.  Sad На моменти пада, в други - се вдига. Засега давам осцилококсинум, витамини, хомеожен, че и гърлото й е леко зачервено. Днес е доста отпаднала и само лежи.  Sad Ох, дано се оправи по-бързичко. Praynig
Мариетка, бързо да се оправя Бори.  Praynig И на вас много ви се насъбра тая зима.

# 204
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Лулумба  Hug какви са тия вируси  ooooh! дано Теди се оправи бързо.
А Саши много чаровен е станал и аз потвърждавам, че е целия на тати  Laughing

При нас в детската градина вчера са били 9 деца от общо 26 по списък и са ги сляли с голяма група, от което Алекс беше недоволен и цяла вечер само питаше - "Нали няма да ходя при големите?". Днес си го оставих вкъщи да не се травмира.
Мариета - Бори как е?

# 205
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Джони, и при нас има много болни дечица в градината. Вчера в групата им са били 8 деца от общо 31.  Confused

# 206
  • Мнения: 511
Здравейте
Приема те ли и нови попълнения
Аз също имам дъщеря,която в началото на март ще стане на 5г

# 207
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Добре дошла  Hug
Как се казва дъщеричката?

# 208
  • Мнения: 511
Мерси
казва се Полина(Поли) и е родена на 11.03

# 209
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Миро и Поли, добре дошла и ти, и дъщеричката Полина!  Hug Hug Hug

# 210
  • София
  • Мнения: 2 849
Мили момичета, здравейте! Така съжалявам, че отдавна не съм се вясвала - тук всички сте толкова мили и добри! Hug
Ние всички не спираме да боледуваме - още от преди Коледа, та до днес. Децата редовно си предават вируси, правят ангини и бронхити, аз също се тръшнах на 2 пъти (което по принцип не ми се случва често), мъжът ми сега е на антибиотици. Просто някакъв кошмар. Спрях временно Ивета от градина - да я позакрепя до март. Ще я пускам от март, защото ще имат тържество и не ми се иска да го пропусне, а и за да почерпи в градината. Мислите ли вече за рождените дни? Wink

# 211
  • Мнения: 301
Здравейте и от мен  Hug
Добре дошла МИРО И ПОЛИ Hug
И аз си мислех че се държим ,но покрай междусрочната ваканция на кака ни се обадиха от градината че Марти  с температура.Товастана в четвъртък до събота ни нямаше нищо и внеделя бяхме на ски .Като се прибрахме Матри се разкиха и не го пратих още няколко дни на градина ,че се уплаших,но му нямаше нищо.
Засега сме добре чакаме си кухнята на 20.02 ще имаме монтаж  Joy да се надяваме че този път няма да ни изпързалят.
Много прегръдки и целувки на вашите малчовци и бързо да се възстановяват,че идват празници Hug
Марти вече учи стихче за празника и учудващо за мен явно му е интересно стихчето,защото го научи много бързо .Обикновено блее нанякъде.
Джони и моя Марти не седи дълго на едно място.В събота ги водя на куклен театър и той едвам издържа да седи .
Саши е голям сладур .Припомни ми Марти на неговата възраст и аз така го фризирах

# 212
  • Мнения: 511
Благодаря за доброто посрещане в темичката Hug
Ние все по-често взехме да говорим за рожденния ден,имаме голямо желание този оът да го направи в градината,че за 3години в нея досега все сме били болни
Ние също ще имаме март месец тържество и  репетициите вървят с пълна пара,ние ще бъдем -катеричка

# 213
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Ох, рожденият ден.  ooooh! От една седмица Теди играе вкъщи на рожден ден - стрява всички плюшени котки, строява и Сашко до тях, когато е на кеф, когато не е - го гони като империалист в другата стая, и започва рождения ден.  Mr. Green На нея този път празнуването й се събира двойно - сутринта ще носим торта в градината, че такава ни е традицията, а вечерта сме в детски клуб. Този път в нов - май миналата година Кали празнува рождения ден на Кало в него.  Thinking Във всеки случай е с голям детски кът - три зали за игра, много новичък, лъскав и с много играчки за децата. Абе надявам се да мине добре.
И в нашата градина ще има тържество. Предполагам, че пак ще е за първа пролет и с родители. Миналата година така беше. Теди казва разни песнички, стихчета, да видим как ще изглежда пиеската им този път.  Mr. Green
Иначе тази вечер тя най-после прояде. Върна й се и проклетията, което е пряко доказателство, че върви към оправяне. Абе надявам се до неделя вече да е бомба, че нали смятам да я водя на балет тогава. Голяма мъка ще й бъде, ако го пропуснем. Сашко засега се държи, само дето започна да ми се буди в 6 сутринта. Вече трети ден е така. Аман от тия зъби.  ooooh!
Това е засега от нас.
Целувки на всички пораснали момчета и момичета.  Hug Hug Hug 

# 214
  • Мнения: 2 910
МИРО И ПОЛИ, добре дошла при нас Hug
Клер, пожелавам ви скорошно семейно оздравяване, че това си не е работа Confused
Зузи, вече приемаш с надсмешка историята с кухнята Simple Smile, да знаеш, че и ние чакаме 20-и, та най- накрая се похвалиш Hug
Лулумба, радвам се, че Теди вече е по- добре и дано до неделя е в стария си ритъм Praynig А за зъбките, не ми се мисли какво ме чака и мен. Дени още е беззъб Mr. Green, но коя ли нощ ще ме събуди с рев Crazy
Мариета, как е Бори?
Джони, добре е, че работите семейно, поне няма да се притесняваш, когато вземаш болнични и ти се налага да отсъстваш.

И при нас болестите май не свършват Rolling Eyes Миналата нощ Марти се оплака от болки в ухото и днес си остана вкъщи и ту я боли,ту не я боли ухо. По план утре мислим да е на градина, ще имат куклен тетаър, но ще видим сутринта какво ще е положението. Нейната ДГ в началото на март има юбилей и подготвят празник по този повод, та още от началото на годината ми казаха да търся дълга рокля, едноцветна, тип булчинска Grinning Добре, че на моята приятелка детето й е по- голямо, та намерих, че не ми се искаше за 5мин. танц да купувам или се наема да шият излишни дрехи. Сега оставя да намеря бели или сини  обувчици, малко по- елегантни, роклята е синя на цвят и другата седмица ще обикалям магазините, дано намеря. РД още не сме решили къде ще бъде, ние нямаме голям избор, в ДГ задължително ще носим торта, само дано не е болна, че както е тръгнало ooooh!

Аз тези дни се замислих, че в началото на темата ни липсва списъка с рожденните дни, не че е нещо кой знае какво и без това си пишем няколко момичета, та ще споделяме предварително кой кога ще празнува.

Дано най- накрая болестите свършат и поне март месец бъдем всички здрави, без кихавици, сополи и т.н.

# 215
  • Мнения: 301
Цитат
Дано най- накрая болестите свършат и поне март месец бъдем всички здрави, без кихавици, сополи и т.н.
И аз съм с две ръце всички дечица най-накрая да са здравички  Hug
А въпроса за кухнята го приемам с надсмешка,защото се поохарчихме тоя месец и май-останаха по-малко от необходимите пари  за нея.hahaha JoyИ така ние ги чакаме 5 месеца и се стискаме заради тях,а сега те ще ни чакат с плащането
Имахме стара сметка за парното и ни предложиха,че ще ни махнат лихвите,ако я платим и ние така и решихме.
Бяхме поръчали дограма за вилата за втория етаж и тя е готова ще я монтират в събота и няма как ще се плати  Confused
 А за рожденните дни първо е моя и децата се шушкат по цяла вечер готвят ми изненада .
А за Марти торта в градината и после зависи от времето какво е парти на вилата  Heart Eyes
За сега е на тема Дарт Вейдър и само за това говори  Mr. Green
Рени,идете на лекар  не е шега това  с ухото.Както знаете миналата година заради ухо бях в болницата с Миранда.

# 216
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Уау как се раздвижила темата ни  Wink
Клер - стискам палци скоро да се оправите стия болести , които са ви налегнали, че за рожденния ден да сте здрави  Peace
Мариета - здрави ли сте?
Рени дано ушенцето ви е минало и сте на градина  Hug
Зузи - и аз те мисля с тая кухня  Wink как се оправяш сега без нея? Ама пък има за какво да стискаш зъби ... дано ти е по сърце  Laughing
Лулумба - направо се смях като прочетох как Теди строява всички, че и Саши - и на рожден ден ... мила картинка  Joy
За нас - мисля тази година РД да е само в градината и после вечерта вкъщи. В началото на месеца учителките ни изненадаха, че ще има тържество. До тук добре, но бяха фиксирали дата 10 март. Говорихме с мъжа ми и на другия ден им казах да не дават стихче на Алекс, че няма да можем да присъстваме, все пак тоя РД го чака цяла година. На другия ден госпожите смениха датата на 11март, за което съм им благодарна. Та сега учим стихче т.е. вече го знае наизуст. Тържеството тази година ще е на тема Тодоров ден. Стихчето му е за едни коне и кушии...все забравя какво е това и пита през ден  hahaha И само се уди той с какво ще е облечен - дали ще е вятър - не знае. Но и не са ни казали. Може да еизненада  Wink
Рени явно при вас ще е нещо голямо тържеството щом и юбилей имате. Успешно намиране на обувчици за принцесата  Peace Ако не намериш - свиркай да търсим и ние  Peace Тук при нас имаме един магазин със стари колекции на Колев и Колев. Обувките са чудесни, но на половин цена - обикновено 22- 24 лв. Това за обувки на Колев и Колев е повече от чудесно. Единственото неудобство е, че няма номерация винаги. И много бързо свършват, но пък и често зареждат. Тъй, че ако имаш нужда ще погледна за обувчици на Марти - само кажи номер.
Миро и Поли - поздрави за твоята катеричка, тя е само един ден по-малка от моя Алекс  Laughing
Сега зачезвам, че имам работа. Приятен уикенд, въпреки, че ще е студен cold

П.С. Някой от вас има ли вкъщи черна дъска на стойка? И ако да - играят ли малчовците с нея? Питам, защото съм харесала за подарък на Алекс, а не зная дали ще играе с нея. По нова година му взехме дтски лаптоп, толкова го искаше, а сега не го поглежда... ooooh!

# 217
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Ей, как се е раздвижила темичката.  Grinning
Клер, бързичко да се оправяте и вие от болестите, че ето ги рождените дни - вече чукат на прага.  Hug
Мариета, как е Бори? Надявам се вече да е напълно здрав. Heart Eyes
Миро и Поли, пожелавам този път Полина да е абсолютно здрава за рождения си ден и да не го пропусне. Hug
Рени, наистина е добре лекар да види ушенцето, че с тая работа шега не бива.  Thinking Дано няма нищо сериозно.  Praynig Ама вие наистина се готвите за сериозно тържество в градината.  Grinning
Зузи, всички вече чакаме заветната дата 20-ти.  Mr. Green Накрая освен да дойдем вкупом да полеем новата кухня.  Mr. Green Шегата настрана, пожелавам този път всичко да е наред и скоро да готвиш вкуснотии в новата кухня.  Peace
Джони, страхотно е това, че са преместили тържеството заради рождения ден на Алекс. Евала на такива учителки.  Peace Ей, все още явно има хора на тоя свят.  Flutter За дъска нищо не мога да кажа - нямаме си.  newsm78

# 218
  • Мнения: 2 910
Марти днес беше на градина, не се е оплаквала от ухото, но доста се наплаших, при следващата подобна болежка веднага ще я заведа на лекар.
Джони, много е мило това, което са направили госпожите в ДГ на Алекс Hug Благодаря ти за предложената помощ за обувчици, в началото на следващата седмица ще излизам да търся, пък дано не се стига чак до Пловдив Grinning Марти има една дъска, от едната страна е да се лепят букви и цифри, а от другата да се пише с тебешир. Има няма и все се заиграва по- малко с нея, но предимно си лепи.

Миро и Поли, сподели нещо повече с нас за Поли, напр. каква й манията напоследък,с какво обича да играе, въобще каквото ти хрумне, ще чакаме и снимки от тържеството Hug

# 219
  • Мнения: 511
Понеже и двете сме почти по-цял ден в градината,в къщи си играе на госпожа ,а там е помощник на госпожите си и на какичката която им води народните танци,накратко и викат -колежке.Тъй като мама е там исе опитва да се явява като лидер и командорка,та в къщи строява всички кукли и им е госпожа ,работят по-тетрадки,общо взето почти всичко каквото се върши в детската градина.
Обича много да си играе на майки и деца,вече си е родила едно момиче и едно момче,а ние с баща и сме баба и дядо на бебетата Joy
Имаме си голям батко ,който е ученик и той иска да я учи  да пише букви ,но тя не иска,намира с какво да се занимава,играе и с момчета,на  фризьорка и гримьорка
Обича и да моделира
засега за това се сещам ,ако има нещо ще допълвам

# 220
  • Мнения: 9
Здравейте,
Бори изкара 1 седмица на ДГ.
Снощи пак доста кашля. В момента в който легне и ...
Пи чай, един ефизол и готов.

Сега ще пие един чай и си ляга.

Ако пак кашля, утре вечер ще пусна Аеrius.

От няколко дни, щом си легне вечер и иска да пишка. и се почва. ох, има още пиш, и така...
докато се скарам, скожа го на ел. възглавничка, метна му одеало и забраня да мърда.
Утре сутрин ще му занеса една урина за изследвания.
Да видим...

Иначе в ДГ и ние готвим тържество.
Празникът май ще е комбиниран мартенско-пролетен-майчински и ще е на 6ти, т.е. на нашия РД.
Така че, няма място за отсъствие.
Да видим!

# 221
  • Мнения: 2 910
Миро и Поли, ти в ДГ ли работиш?

Мариета и при нас вечер е същото ляга си, след малко й се пишка и така, докато не заспи Crazy
Дано на Бори му се размине този път кашлицата Praynig

# 222
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Оооо, това с лягането и увъртането работи с пълна сила и при нас. Ляга си (Теди имам предвид, Сашундера засега няма проблеми) и точно след 5-10 мин. вратата се открехва лекичко, след което се появява нахилената й физиономия. Всеки път причините са различни: забравих да хапна медче (тя си хапва по една малка лъжичка преди сън винаги), пие ми се вода, пишка ми се, какво гледате по тв, ще ядете ли, какво има на вашата маса и т.н. Това продължава поне час, докато най-сетне си легне наистина. А преди как бързо си заспиваше, но... спомени. Grinning

# 223
  • Мнения: 511
reniuga в детска градина работя,Поли  е в друга група,но сме си на едно  място
Като чета сте добре,дечицата ви си лягат сами ,а ние трябва също да си лягаме иначе не иска,а и от няколко месеца взе дасе страхува да остане самичка,въпреки че баткои и е с нея

# 224
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ ВЛЮБЕНИ, КАКТО И НА ВЛЮБЕНИТЕ ВЪВ ВИНОТО! Heart Eyes

Миро и Поли, и Теди имаше период, в който казваше, че се страхува. Но й мина. Обаче и ние не се дадохме и я успокоявахме, че Сашко спи в съседната стая, така че няма страшно, защото е мъж, макар и малък, и я пази.

Такаааа, аз днес съм се захванала да правя торта.  Crazy Единственият ми опит бе преди доста години и завърши повече от катастрофално. Да видим какво ще се получи сега. Ако става за показване, ще ви пусна снимка.  Heart Eyes

# 225
  • Мнения: 511
Успех в правенето на тортата,сигурна съм,че ще стане ,нали знаете че е важно желанието
А за лягането си е моя грешката-бях декември месец с пневмония,бях в болничен и не я пускам на градина като съм си в къщи.Тя спеше до късно и аз реших да ги оставя с батко и да спят да отида до поликлиниката да ми вземат кръв,а поликлиниката ние на 200м от нас.Помолих комшийката да ги нагледа,а аз бях малко спокойна ,че дори да се събуди батко и е там,а е за 10мин.работа едно боцкане.Комшийката ходила веднъж те са си спели и нямало и 2мин. след това я чула да плаче и от тогава не моге да спи сутрин до -късно.Даже независимо коя смяна съм тя към 6и15 ни проверява да ли има някой,а не е сама с батко си.

# 226
  • Мнения: 9
reniuga в детска градина работя,Поли  е в друга група,но сме си на едно  място
Като чета сте добре,дечицата ви си лягат сами ,а ние трябва също да си лягаме иначе не иска,а и от няколко месеца взе дасе страхува да остане самичка,въпреки че баткои и е с нея
#2gunfire
Ха,
кой е казал че си лягаме сами?
Камо ли да заспи...
Но и аз съм толкова уморена вечер, че не го правя, почти, на въпрос.
Само гледам в 10 да сме в леглото.
Татко ни има навик да гледа ТВ до мнооого късно.

Ще пусна нова тема, защото тази ще я заключат

# 227
  • Мнения: 511
 #2gunfire
би ли пояснила това за мен ли се отнася и ако да за кое е по-точно

# 228
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Здравейте, днес с Алекс сме си вкъщи. Има сополки, но доста гъсти и го оставих да се изчистим. Иначе като цяло е добре, дивее, няма други симптоми.
За приспиването - откакто се е научил да се изправя - към 6мес.- няма заспиване самичък  ooooh!
На 10мес. даже падна от кошарата, казвала съм ви. Толкова своенравен расте...да е живи  здрав, но няма сила, която да го вкара  в леглого пожелание  Mr. Green
Най-тежкият момент ми е вечер да го сложа в леглото. То гоненица пада, криеница. Уж го примамвам с книжки, с уговорки - много е трудно.А като легнем на спалнята един час дъра-бъра, въртене...аз заспивам преди него  ooooh! Лягаме към 10ч. заспива към 11ч. това при положение, че в градината е спал на обед. Там как успяват да го приспят - направо шапка им свалям  Laughing
В нашата ДГ легълцата се свалят от стената, прилепени едно към друго и се получава като един голям матрак. Хич не е удобно за учителките и децата, но това е положението- сигурно леглата са от както е построена градината - 50-60год.  Thinking Та като ги сложат да спят за децата е много лесно да си пречат, да се закачат , а даже и като заспят при обръщане неволно да се ударят ...Та моичкият доста използва тази ситуация, но учителките явно са го усетили и сядат доста често на края на леглото му докато заспи  Mr. Green

Лулумба - тортата стана ли?

Поли - сигурно е много удобно да работиш в градината на детенцето ти? Ехаа на мен ми харесва като идея  Peace А баткото ви колко е голям, защото нашият е с 8години по-голям и нещо все се делят и много много не играят двамата. При вас как е?

Мариета, моля те като пускаш новата тема сложи отпред и РД на дечковците ако е възможно  Peace

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт