НОЕМВРИЙЧЕТО сладко вече е кака/батко ;)

  • 55 325
  • 308
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 320
ох да се пооплача ... събирахме парички за ДГ , дали ги на една баба да купи хасе и  нашие чаршавчета ... и тя купила всичките розови...  smile3506утре ще е първия ден на Митето в градината .. ще има едни реакцииииии не ми се мисли  smile3521
... като капак на всичка заради този Денсинг ... Митака иска да го запиша на танци jump , вместо на футбол football .....

# 46
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Здравейте и от нас с Марти.
Марти днес беше за първи път на детска градина и отиде с голяма разправия. Хареса му да седи в къщи или по-скоро в детския клуб под блока и едва го убедихме да иде до градината да види децата.
През лятото си имахме и преживяване - за първи път се сдобихме с въшки. При това ги хвана в София на детската площадка и ги занесе на баба си. Горката баба я михме с шампоан против въшки и на стари години я пощихме. Здраво се беше притеснила да не зарази бабите в църквата с въшки. Отделно всички в къщи минахме профилактично през миене с шампоан и киснене с лосион. На мене пък ми се стовари прането на всички чаршафи и одеяла през които Марти е минал а той разбира се е минал през всичко което не е в гардероб.
Таткото ни пък падна, счупи си две ребра и сега лежи в къщи и се опитва да обясни на Марти че не могат да се борят и Марти да се хвърля върху него. За съжаление Марти нещо не всеки път разбира та се чудя как да ги опазя разделени.
Другото интересно е че Марти се опитва да лъже и е много смешен. Иска да отидем в макдоналдс и упорито твърди че е гладен, но като го питам какво иска най-много отговаря играчката.
Около нас май интересното е това.

vpam, тая баба е за бой направо. 

# 47
  • Мнения: 3 663
ивеее, децата какви големи са станали!! пупу
и ти изглеждаш много добре Simple Smile

ще гледам и аз да накачоря снимки тия дни, ама хич не обещавам кога  Blush

веси - недей се ядосва толкова за тез' розови чаршафи, те мъжете си ходят с розори ризи и пуловери вече, колко му е Simple Smile ние се чудехме дали да не си правим розова банята  Mr. Green ама май ще е синя (но то по други съображения де Simple Smile

мимке - ако знаеш колко ме е страх от въшки  Blush като дете имах ужасно гъста и хубава коса и пусто все ми се лепяха тия гадини! последно май към 10-11клас имах пак, да се чуди човек как ме намираха
много е неприятно

у нас таня гледа цар лъв и далматинците най-често
последния сингъл оня ден беше, че гледа цар лъв на английски, щото на български го знаела  Joy
иначе и тя като раето се прави на лъвче (има поне 15-20 лъвчета такива пластмасови играчки) и скача и повтаря реплики от филмчето, луда работа  Crazy

на компа хич не и давам да сяда (даже напоследък и филмчетата си гледа на тв-то) и разбира се с мишката хич я няма  Mr. Green

# 48
  • Мнения: 4 242
Здравейте и от мен!
Ива обича да играе на компютъра, най вече игрите от Бейби тв. От филмите харесва само Франклин и Мечо Пух, те са без никакво насилие, иначе даже Снежанка не обича да гледа или слуша от момента в който мащехата я намерила и т.н., казва тая приказка не е хубава не ми я чети Joy Как да и прочета Червената шапчица или вълкът и седемте козлета тогава  Mr. Green Аз се заливам на Том и Джери, тя реве ту за котето ту за мишлето. Много е жалостива. Емма се сополиви тия дни и за да и капна вит С трябва да я стисна щото се бори здраво, съответно и се разплаква, Ива скача веднага "какво и направи сега, какво?"
Иначе е бяс голям, не спира за секунда, устата и също, от де толкоз сили и енергия. Ходим всеки ден на парка или в градинката и хуква веднага с децата, не я виждам няколко часа, тича, играе, аз имам време да се отдам малко само на Емичка или на себе си.
Мимке много ме разнежваш с тия снимки на Клонинг Heart Eyes

# 49
  • Мнения: 288
Да се присъедина и аз към ноемврийчетата. Имам дъщеря  родена 2004, която е кака на малко братче 2006. Тя ходи на детска градина с удоволствие, а на братчето още му е рано.

Нямах много време да изчета темата, но и това ще стане. Записвам се да я следя.

Успех на всички "градинарчета"
Да са ни здрави дечицата!

# 50
  • тук-там
  • Мнения: 5 606
Добре дошла на новата мама в темичката! Разкажи повече за дечицата. И снимки обичаме да гледаме  Wink

# 51
  • Мнения: 288
Благодаря    mtz       bouquet

и снимки ще има, само че още съм на "вие" с техниката, нямам много време за компа, а като гледам колко организирани сте тук с времето - направо срам ме хваща ....      Embarassed

Марти   -  сега направи 2 г. - гледаме се в къщи, позволяваме си го някак си, не съм привърженик на яслата. Чакаме за ДГ догодина, живот и здраве

Силвия   -   ноември става на 4 г. - "активно" ходи на ДГ. Много любознателна и общителна "принцеса"

Малко ме гони "треска" и отсега следя и се интересувам за възможност предучилищна в у-ще, после къде да е 1-ви клас, търся съвет за езикова подготовка, извън у-щен материал, спорт и т.н.

Много неизвестни, но всичко ще се намести с времето - моля се, да мога да направя добър избор вместо нея, че да не се местим и разправяме после.

Успех и на теб   Hug


# 52
  • София
  • Мнения: 3 878
драсти-пасти Wink
привет и на новата мама Simple Smile

ние с таткото бяхме 1 седмица в Лондон и Бирмингам по работа и сега сме си отново тук...хубаво си е у дома Wink
Ники беше с баба и особено с дядо си, много се разбират с баща ми.
от понеделник сме на градина и отсега се притеснявам много, защото Ники не иска и ще берем ядове. и като знам каква съм кокошка ще подам и ще го откажа newsm78

# 53
  • Мнения: 288
Привет и на теб Aurora             Hug

Завиждам /вече хич не-благородно/ на всички, които като теб си обикаляте насам-натам .....
Много ми липсва "обикалянето и скиторенето". Блазе ти ....  Нашите слънчица не сме ги оставяли за преспиване на никого, изключение 1 път за Силви - две вечери сама с баба на село, ама тя не искаше да си тръгва с нас и я оставих. Уж да си дойдат на следващия ден. На следващия ден се обажда бабата, а на Силви гласа се чува "кажи на мама, че и днес няма да си дойда".... newsm18

И мен ме чака голям срам с Марти за ДГ догодина - ще трябва да раздавам тапи за уши на г-жите и кофи и кърпи за сълзите - без "познат" човек - стои около 5 сек и после започва едно търсене, едно "мрънкане" ..... Дано прогнозата ми е грешна и като му "дойде времето" всичко да е ОК! Ама при мен вариант за отстъпление няма.
 smile3518

Успех на Ники
 football

# 54
  • София
  • Мнения: 3 878
ivasl, а вие защо така се лишавате от помощ от страна на бабата и дядото?

# 55
  • Мнения: 288
Aurora   smile3525- много ме развесели /буквално - в момента се смея от сърце/, в най-добрия смисъл

Лишавам се умишлено, причина няма - в отлични отношения сме - празници, РД, ИД, се събираме и винаги ни е приятно да сме заедно и не само по празниците. Сега, като се замисля, а мисленето не ми е най-силната част, може би защото "ножът не е опрял до кокала"... Не знам, наистина, може би сме  се наскиторили преди децата. Знам, обаче, че мога да разчитам на тях и "като му дойде времето" няма да му мисля, ще има "ти  заведи тоя там, ти вземи тоя оттам". Ще ги раздаваме сигурно наляво, надясно.   newsm51

Сега, като "измислям" отговор, си давам сметка, че, може би, още не ми е писнало, за сега пътуваме с тях без проблем и в БГ и навън. Много са послушни и "мирни" - не ни напрягат повече от поносимото, та да си "почивам" от тях. Или, може би, такъв "пример" съм наследила, или още не ми е минало бебешкото "мога сама" ....

И друго се сетих - много ни е приятно да споделяме и приживяваме заедно нещата, ама и това ще е до време. Гледам на приятели детето на 15 г. - "срам" го е да го "влачат" с тях на гости, на кръчма, на почивка и т.н. "мероприятия". Чуват се "не ме прегръщай", "стига се ме целувала", "стига си ме чакала да се прибера" ...., та може би, най-егоистично, се възползвам от положението - мога да ги гушкам и цункам, колкото си пожелая и да им е приятно .... не знам, не знам, не знам ..... newsm78

Иначе, с таткото - няма проблем - той е домошар, по-точно домосед newsm74, та когато ми се иска мога да обикалям по нощите, трябва само да са вечеряли, той ги слага в креватите. Имам и "слугински" полуден - събота или неделя ги гледа той, а аз по женски каквото се сетя...

Това е при мен, в никой случай не съм жертва за съжаляване или безпримерна храброст, оптимист съм, повече от необходимото. Само здраве да е ... може би правилния за мен, в момента отговор е - защото "ТАКА МИ ХАРЕСВА"

Много ти благодаря, че попита, сега 2 дена ме хвърляш в размисли .... Хайде до скоро и измисли още някакъв въпрос, та да се видя отстрани на какво приличам .... /на самодоволен и самостоятелен маймун, може би/  newsm44

 Hug

# 56
  • София
  • Мнения: 3 878
понеже ти каза това:
Завиждам /вече хич не-благородно/ на всички, които като теб си обикаляте насам-натам .....
Много ми липсва "обикалянето и скиторенето". Блазе ти .... 
и моят въпрос дойде съвсем логично, струва ми се.

ти ме хвърли в шах с това бродене по нощите, след като вечерят домашните Laughing

шарен свят, хора всякакви...радвам се, че се появи сред нас, определено раздвижи темата Wink

п.п. това, че Марти не те напряга такъв, какъвто го описваш ( "И мен ме чака голям срам с Марти за ДГ догодина - ще трябва да раздавам тапи за уши на г-жите и кофи и кърпи за сълзите - без "познат" човек - стои около 5 сек и после започва едно търсене, едно "мрънкане" ..... ") наистина си е достойно за "безпримерна храброст" Wink
аз например веднага казвам, че понякога ми идва в повече капризите на моя сладур и ситуациите, в които понякога ме поставя да се чувствам като онея бутафорните кончета по панаирите - двама души, които имитират едно цяло... та забягваме някъде с таткото само двамата.


# 57
  • Мнения: 288
 Aurora    Hug

Ей, опасен човек си  - "видя у слепия едно око и дай да му го извадим" ... "скиторене" ли му викаш на мойто, то се е едно просто "излизане"

Завиждам ти, защото ти скиториш с дни/седмица, а моето е за 1 /една/ вечер, понякога. Предишното ни скиторене, на всички е ясно, няма да се върне, просто отбелязвам факт, без носталгия.

Радвам се на споделени приятни преживявания, както ме радва и мнение за добър филм, добър учител, добро място за хапване, за прекарване на weekend и подобни "дреболийки", които събрани заедно ни правят щастливи в ежедневието. Ако ти звуча като голяяяяям философ съм, не се притеснявай за мен, защото в действителност съм още по-голям   Laughing

Иначе Марти, не е капризен и наистина не ме напряга - сам си намира занимавки - ходи нагоре-надолу, чопли нещо, бръмчи с коли, камиони, "кара" колело, пълни си джобовете с камъчета и др. Не ме кара да играя с него и не ми се налага да го "забавлявам", просто не му се седи "сам", а "сам", според него е с непознати. Та докато станат и с г-жите познати, ще има срам голяяяяям.  Без проблем седи с бабите или дядовците и с близки приятели, с хора, с които се виждаме често. Искрено се надявам да започне да говори докато тръгне на ДГ, че сега като заобяснява нещо - с ръце, с крака, със звуци, негови си думи - ме заболява корема от смях, много е находчив ...

И ние с таткото ще забегнем някъде само двамата, един ден, като се задомят .... шегувам се .... Просто явно още не ни е "паднала батерията" и ни е широко около врата ... Както съм казала "знам и 2 и 200"

  bouquet

# 58
  • София
  • Мнения: 3 878
голяма скица си  bouquet

това ми хареса много, важи с пълна сила и за мен: "Радвам се на споделени приятни преживявания, както ме радва и мнение за добър филм, добър учител, добро място за хапване, за прекарване на weekend и подобни "дреболийки", които събрани заедно ни правят щастливи в ежедневието. "

и даже имам предложение. темата ни е много замряла, затова заради тези думи на ivasl предлагам да си я направим по-интересна като споделяме всичко, което ежедневно ни е развълнувало или впечатлило около нас и от децата ни.

# 59
  • Мнения: 3 663
уф, докато се доредя да пиша тук и все времето ми заминава   ooooh!
привет от нас Simple Smile
привет и на ивасл  Hug наистина пораздвижи темата  Wink

ние биваме, ще кача малко снимки да покажа, но не знам кога ще стане  Confused
тедко расте, разказва ми играта нощем  Tired но иначе бива Simple Smile
танчето ходи на градина, след целогодишния рев в яслата, сега като сгафи нещо я заплашваме с неходене на градина и е готова на всичко  Mr. Green

миналата седмица ги прослушавала една музикална госпожа и искат, ако сме съгласни да я вземат да пее в "пеещи камбанки" - детска вокална група Simple Smile голяма гордост, голямо чудо Simple Smile
научила е "родна реч омайна сладка" и "аз съм българче" Simple Smile да са живи и здрави госпожите Simple Smile

и така, това от мен засега Simple Smile
радваме се на последните топли и слънчеви дни, че после като ни затрупа сняг...

целуФвки на всички ви  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт