Гастроезофагеален рефлукс

  • 272 020
  • 780
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 262
Отново искам да напиша в тази тема, имам сиропчета МОТИЛИУМ, които се дават много по-лесно от стрития за възрастни, ако все още в България няма детски мотилиум, давам го безвъзмездно. Мотилиума ми остана от Мишето, което вече не го пие. Незнам дали ще му се наложи пак да го пие, но няма смисъл да ни стои, защото ще му изтече гаранционния срок! Пишете ми тук на лични, ако някой има нужда! Грехота е, да го хвърлим!

# 31
  • Варна
  • Мнения: 192
И аз се присъединявам към мамите на деца с ГЕР.
Моето момиче е на 4 месеца, като от края на втория месец постоянно повръща по 1-3 пъти на ден. Повръща всичко на няколко залпа докато не изпразни цялото стомахче. Повдигнала съм матрака, почти винаги е права (почти) но като легне, свие се или рита силно и повръща. АР мляко не ни помага, от 3 дни давам мотилиум и зонтак на прахчета, пак си повръща със същата честота. Храни се по-малко от необходимото за деня, оригва се често и има много газове.
Записвам се да следя темата. И на нас ни казаха, че като почне да седи и да яде по-твърда храна ще се оправи.
Имам и един въпрос. Как захранихте бебето с ГЕР? По същия начин както и ако нямаше ГЕР или има нещо специално в захранването?

# 32
  • София
  • Мнения: 3 162
Повдигнала съм матрака, почти винаги е права (почти) но като легне, свие се или рита силно и повръща.

Това е типична проява на болката от киселините при ГЕР, защото бебетата не могат да се оплакват с думи.
Те стават раздразнителни, плачат (т.н. crying baby syndrome), получават нервни тикове.
Повдигане на тялото (не на главата), сгъстена формула на храната, по-често хранене на по-малки порции - и прочее, са важни елементи от консервативното лечение.
Все пак в даден момент (3 месеца след неуспешно лечение, засилване на оплакванията) трябва да се направят изследвания за евентуално наличие на хирургични усложнения.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 192
Благодаря ви д-р Оги за включването и коментара.  Hug Ако може да задам един въпрос, на който по пътя на логиката и опита не можах да си отговоря сама:
Когато бебето повърне всичко и изпразни напълно стомахчето си трябва ли веднага да давам нова порция храна все едно, че не е яло въобще или да чакам до следващо хранене. Ако дам веднага яде много лакомо и жадно, въпреки че пак повръща, а когато чакам признаци за глад след такова повръщане минава доста време 3-4 часа, а бебето не показва да е огладняло по-рано, като дори и се мръщи на следващото хранене дори и да го позабавя.
Благодаря на вас и на мамите, които ще отговорят предварително!

# 34
blagodarq dr Ogi

Последна редакция: ср, 08 окт 2008, 10:00 от mariakoleva

# 35
zdraveite,nali vi kazah ,che pri nas problema ne e tolkova v povru6taneto,kolkoto v origaneto,i ot snoshti zapochnah da mu davam Mutiliuma,obache oshte ot purviq priem povurna i to na fontan i to kurma,sega tazi sutrin otnovo povurna.Predi da zapochnem s Mutiliuma,q povurnal 1 put i to stomashen sok,sega neznam kakvo stava.Zapochna i da se davi i vuobshte ne spa spokoino,pak rev, pak se prisviva pak origane.Poprimcip lekarstvoto kolko vreme sled zapochvaneto bi trqbvalo da ima efekt.Nqkoi moje li da mi otgovori.

# 36
kalinuccia,spomenava6 za tih refluks,ve4e izrasnahte li go

# 37
dr Ogi ,kato 4eta v ueb stranicata vi ,tam kudeto ste opisali pilornata stenoza ,vse edno opisvate simptomite na sina mi.Do skoro ima6e zapek okolo 3 meseza,zapo4na da povru6ta kogato be6e nq 20 dena i dokuto spi zapo4va na vseki 20-30 min ot denono6tieto da se priviva i da reve ,no osven tova po4ti vinagi dokuto se slu4va tova ima i origane .Da ne bi pri nas da e stenoza a da ni lekuvat za refluks.Kakvo e isledvaneto za stenozata ,nas sa ni gledali 2 puti na ehograf to4no za tova ,no mi kazaha 4e na nego ne moje da se vidi mnogo qsno i trqbva da se nqpravi kontrasna snimka.Osven tova do sega nandava6e ,a tozi mesec ni6to ne sme ka4ili

Последна редакция: ср, 08 окт 2008, 10:14 от mariakoleva

# 38
  • София
  • Мнения: 3 162
Когато бебето повърне всичко и изпразни напълно стомахчето си трябва ли веднага да давам нова порция храна все едно, че не е яло въобще или да чакам до следващо хранене.

За такива специфични положения няма правило - всеки налучква сам поведението. Според мен не трябва веднага да се дава храната. Освен това  Мотилиум се дава преди хранене, следователно изакайте малко, дайде пак Мотилиум и тогава следващата порция.

# 39
  • София
  • Мнения: 3 162
Da ne bi pri nas da e stenoza a da ni lekuvat za refluks.Kakvo e isledvaneto za stenozata ,nas sa ni gledali 2 puti na ehograf to4no za tova

Ако бебето наистина има пилорна стеноза за около 1 седмица състоянието му ще се влоши до крайност.
Ехографията е най-точния метод.
Често ГЕР е съпътствуван от спазъм нта пилора. Лечението на рефлукса отпуска и спазъма.

# 40
# 41
dr.Ogi nqma nikakuv efekt ot mutiliuma,zapo4na da povru6ta mlqko ,no ne v golemi koli4estva,no o6te mu se vru6ta i se origa denono6no,napuva se da povurne,postoqnno se subujda s rev i vsi4ko ostanalo...imam 4uvstvoto 4e mu vurvqt strahotni k-ni

# 42
  • София
  • Мнения: 3 162
Това означава, че има друг, по-рядко срещан проблем. Като стеснение или външно притискане на началното черво.
Трябва да дойдете на изследване с рентген. Ако можете - още утре, сряда.

# 43
chak sega mi pusnaha neta i vidqh va6iq otgovor,i az se sumnqvah ,4e ne e prosto refluks,no sega ve4e se pretesnih adski .Kak da se svurja s vas po tel ,koito e vuv foruma li

# 44
  • София
  • Мнения: 3 162
Потърсете ме на 0888 373 857.
Ще мога да ви приема в понеделник.

Общи условия

Активация на акаунт