Работна тема за детските заведения - 2

  • 74 346
  • 356
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 162
Не предизвиквам несъстоятелни спорове. Опитвам се да предизвикам дискусия. Ако искаш трий, аз обаче ще си кажа какво мисля. А то е, че личен избор или не- гледането на деца с еднаква или близка разлика е трудно. И след като за едните има предимства при кандидатстването редно е и за другите да има.

# 31
  • Мнения: 1 895
Не предизвиквам несъстоятелни спорове.

Репликата ми беше по повод думите ти, че ако "една жена не е била достатъчно "отговорна" да абортира с второто сега да се оправя с попарата дето е надробила", защото това никой никъде не го е писал.
Считам случая за изяснен и приключен. Придържайте се към темата и дискутирайте възпитано, моля!

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 191
Здравейте, искам да попитам тук всеки ли може да изкаже своето мнение

# 33
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 366
Здравейте, искам да попитам тук всеки ли може да изкаже своето мнение

Така би трябвало да е.

# 34
  • Мнения: 4 465
Здравейте,
Възможно ли е някой, който е наясно, да ме информира къде и в колко часа е работната среща утре (10.07.). Прерових темите за ДГ и освен датата не открих по-конкретна информация. Ако решите - може и на лични.
Предварително Ви благодаря.

# 35
  • софия
  • Мнения: 555
ей... то където и да отворя тема за детските градини, все близнаците им в очите....
тц тц тц
стига сте се заяждали. карайте по същество или може би завиждате на двойното/тройното и т.н. щастие?

Подкрепям изказването, че близнаците са божа работа, докато това да имаш породени деца е съзнателен избор на двама напълно пълнолетни родители. Може би те не знаят какво е кондом... ай стига - моя син на 10 знае за какво служи и знае, че ако не ползваш такова нещо става - бебе.

# 36
  • София
  • Мнения: 3 648
Близнаците отдавна вече не са само божа работа, но това е вече съвсем друг и доста комплициран въпрос!

Аз пак не успях за срещата - в последния момент ме задържаха! Какво стана?

# 37
  • софия
  • Мнения: 555
стига де... ще ме накараш да пусна статистика във форума, колко от общия брой са инвитро....повярвай ми, няма да са чак толкова много.

# 38
  • София
  • Мнения: 3 648
Аз попаднах някъде на подобна статистика и макар че не помня цифри да цитирам интересното беше че да преди десетина/ да кажем/ години броя на близнаците се евъртях горе долу около една и съща цифра, докато сега е бая по-висок! Но повтарям - не искам да се задълбава в тая насока, защото там нещата са сложни и болезнени!

# 39
  • София
  • Мнения: 3 648
Цитат от тема на Куки - Моля за малко статистика:

Сега бръкнах в уикипедия - там се казва, че идентичните близнаци са около 3 раждания на 1000, без значение от етноса.

Не знам откъде си спомням това 1 на 80 раждания за двуяйчните.

В уикипедия пише, че честотата е различна за различните етноси - от 1 или 2 раждания на 1000 в Япония до 14 или повече на 1000 в някои африкански страни.

Ето как растат разнояйчните близнаци само в Upper East Side в Ню Йорк, благодарение на леченията на стерилитета
1995 - 3707 двойки
2003 - 4655

При тризнаците - от 60 тройки през 1995 до 299 през 2004. 

# 40
  • софия
  • Мнения: 555
Вени, каква е връзката между категорията еднояйчни/двуяйчни и категорията начин на зачеване  ooooh!
не е ли по-добре да се поподготвиш че едното няма нищо общо с другото. Ей на мойте са спонтанно заченати и са двояйчни.


# 41
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 366
А нещо по темата - как е минала срещата днес, какви въпроси са разисквани?

# 42
  • София
  • Мнения: 2 708
Подкрепям изказването, че близнаците са божа работа, докато това да имаш породени деца е съзнателен избор на двама напълно пълнолетни родители. Може би те не знаят какво е кондом... ай стига - моя син на 10 знае за какво служи и знае, че ако не ползваш такова нещо става - бебе.

Ей за този съзнателен избор ако говорим, случайно да си си помисляла, че някои породени деца са поради изришното желане на родителите да са такива. Аз и съпругът ми искахме да имаме деца с малка разлика и ако природата беше определила можеше и с още по - малка да са. А без кондом стават както породени така и близнаци  Peace

Вени* а какъв е тоизи цитат от моя тема, нещо не разбрах, аз такива данни не знам

# 43
  • софия
  • Мнения: 555
куки ... имаш правописна грешка и ей богу не разбирам какво искаш да ми кажеш!

# 44
  • София
  • Мнения: 2 708
Бясна съм  #Cussing out , до сега писах ли писах какво е станало на срещата вчера, стана един ферман и сега изчезна, ще пиша пак по - късно

Общи условия

Активация на акаунт