Червенобуза водна костенурка

  • 128 399
  • 500
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 0
Здравейте на всички...
От скоро и аз имам червенобузи костенурки ( 2 ). Измислила съм м имена но немога да им разбера пола..! Thinking Гледах.. гледах - и забелязах, че на едната корубата е по-тъмна и че има някаква червена точка на " челото ", а другата няма...! Някой може ли да ми каже какъв пол е защото да не се срамуват.. (че и двете са с женски имена)... Rolling Eyes
Ако някой знае нещо да казва Wink afwitch newsm60 smile3548 smile3547 smile3547 smile3529 newsm06 / newsm04

# 31
  • Мнения: 2 425
Не мога да ти кажа какъв пол ще да са, но ти казвам че са един и същи пол. По принцип внасят от един вид пол, уж за да не се размножавали и ние евентуално да не си ги продаваме после. Нещо такова разбрах. Незнам колко е вярно.  Hug

# 32
  • Мнения: 1 312
Не мога да ти кажа какъв пол ще да са, но ти казвам че са един и същи пол. По принцип внасят от един вид пол, уж за да не се размножавали и ние евентуално да не си ги продаваме после. Нещо такова разбрах. Незнам колко е вярно.  Hug
Цък,не е така.
Полът не се разбира още при малките костенурки.
След втората година най-рано си личи.
Към четвъртата вече са полово активни и е ясно изразена разликата/до тогава продължава активният им растеж,после се развиват доста по-бавно/.
Мъжките са с много дълги нокти и дълги дебели опашки.
Шарката на корубата няма връзка.

# 33
  • Мнения: 21
гледам от 2г.две водни костенурки мъжка и женска  мъжката е с тъмно зелена черупка ноктите и са по дълги от долната страна на черупката има лека вдлъбнатина а черупката на женската е по кафеникава и женските костенурки са по едри от мъжките. 

# 34
  • Мнения: 0
Благодаря ви Simple Smile

# 35
  • Мнения: 0
Мисля да направя баня на костенурките си с калиев перманганат, защото едната нещо не е добре. Не шава много, мгого, не яде колкото другара и очите и са леко подути.  Cry Cry Cry

# 36
 Laughingи аз имах водна-червенобуза костенурка и я пуснахме в река Велека

# 37
  • Мнения: 1 312
Laughingи аз имах водна-червенобуза костенурка и я пуснахме в река Велека
И се хвалиш с това?
Много отговорно,няма що ooooh!

# 38
  • Мнения: 1 163
От утре и ние ще имаме от тези костенурки Simple Smile

# 39
  • Мнения: 9 776
Не ща да ги видя вече. Много мрат и после ни е жал Sad.

# 40
  • Мнения: 0
 Confused Вярно е..
И аз преди имах една, казваше се Рони и умря от така популярното гъбично заболяване на очите..! Cry

# 41
  • Мнения: 124
Момичета, от днес и ние сме в отбора - имаме вече две Simple Smile)) кажете ми по колко храна да давам на ден и по колко пъти - това не намерих никъде Simple Smile И също така - как се сменя водата - камъните се мият предполагам всеки път ?   Crazy

дано да се грижим добре за тях Simple Smile

# 42
  • Мнения: 21
мой те костенурки ги храня сутрин и вечер защото са по големи вече и са много лакоми иначе навсякъде пиши,че се хранят на 2-3дни един път,водата е сменям на4-5дни ако стани много мътна и по често и тогава мия и камъните,водата не се оставя много дни мътна защото костенурките получават гъбично възпаление на очите,от доста време гледаме 2водни костенурки ,ако имаш още въпроси питай с радост ще ти помогна.

# 43
  • Мнения: 124
Много мирише в стаята на сина ми, започвам да се притеснявам, сменяме водата на 2-3 дни и пак мирише , какво да правим не знам ? Има ли нещо което може да помогне- днес махнахме малките камъчета от дъното на аквариума за да бъде малко по-лесно почистването, имаме и филтър и пак една тягостнаааа миризма - абсурдно е да се спи в такава стая според мен .....
А за храненето искам да попитам ако ги храним в отделен съд как точно се прави това - слагам ги във вода или на сухо се хранят ? Има много информация в нета , но точно това не разбрах аз.

# 44
  • Мнения: 9 776
Не съм голям спец, но знам, че храната не се слага по островчетата, а във водата. Може в друг съд специално за тази цел. Даже може да ги пооставяш там, току-виж се изходили и да ги върнеш обратно.

Общи условия

Активация на акаунт