"Лекари",причинили смърт на деца,поради некомпетентност и невнимание!

  • 287 572
  • 500
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 10
От доста време чета постовете и преживявам трагедията на всяка една от вас. Плача и плача и плача, но нищо не мога да променя. Моята Вероника също си отиде от този свят на 26 май 2018 година в реанимацията в св.Марина в гр.Варна. Тя беше на 7 години и 3 месеца и винаги ще си остане на толкова. В чужбина биха се опитали да я лекуват, но не и тук. Като видят по-сложен случай и се предават. Не направиха скенер на главата и след като се установи, че има остра миелоидна левкемия напреднала. Започнаха с алексан, който е убил доста деца мисля. Детето беше в страхотно настроение, хапваше си, пишаше, това искаха от нас и аз бях толкова горда, че Рони се справя така добре. Вдигаше висока температура през цялото време. Те нищо не правеха, просто и даваха нурофен или нещо подобно за смъкване на температурата. Изгубихме 7 дни, които са били решаващи за нейния живот. Не я видя невро-хирург, нямаше скенер на главата, без да съм доктор при положение, че идваме с повръщане това трябваше да се направи. Д-р Христозова уж лекуващата и лекарка дойде два пъти да ни види. Тя е тип доктор да стане пет часа да си ходя. Гледаше как Вероника умира и нищо не направи. Тя трябва да е в черния списък, от детска онкология в св.Марина Варна. Не промени протокола, не го адаптира според състоянието на Рони, размиват си отговорността защото над 10 лекаря я гледаха през тази една седмица. Кого да обвиниш, кого да питаш за лечението и? Аз бях в шок и чак сега разбирам, че тази висока температура е била червената лампа, която е трябвало да ги предупреди и да се запитат на какво е индикатор тя. И не почина от левкемията си, а от мозъчен кръвоизлив, инсулт. Д-р Желева е другият убиец, тя е завеждащ ДОИЛН в св.Марина Варна. Както си се смееше и закачаше с мен Вероника получи ступор, занесоха я в отделението на д-р Желева и първите критични часове и дни тя ми се правеше на важна, не ми даваше обяснения, не ме допускаше, само за половин час на ден, през това време детето ми умираше само,без мен, заради нея. Имам съмнения, че не са я лекували достатъчно добре за този кръвоизлив и така са я обрекли на сигурна смърт заради това, че те са преценили, че раковите клетки в мозъка и са твърде много за да си заслужава да я спасяват. Но кой им дава право на такива страшни преценки? В чужбина се наеха да я лекуват само да дойде в съзнание, но това така и не стана. Д-р Желева побърза да я интубира т.е. да и напъха тръбичка в гърлото и носа, което вероятно познавайки добре дъщеря си, я е изплашило до смърт и така тя е спряла борбата за живот. Не знам дали са и давали болкоуспокояващи, вероятно не са, така че Вероника я е боляло на всичкото отгоре. После вече ме пускаха по три пъти на ден при нея след като свиках комисия и казах, че това е животинско, но беше късно през тези първи три четири дни Д-р Желева реши съдбата и, мисли се за Бог явно. После си взе отпуска и най-безсрамно изчезна от там за да не ме гледа в очите сигурно. Вероника беше в кома 16 дни. Сърцето и показа колко е голямо и борбено и иска да живее. Но уви лекарите бяха на друго мнение. Много се молих да стане чудо, но чудото беше белият гълъб на прозореца на болничната стая и песните на птичките, това, че тя си отиде на задушница заедно с всички мъртви и други символи показващи, че един ангел е бил за кратко на земята да ни научи как се обича и ангел си отиваше на небето. Мисля, че на тези доктори трябва да им се забрани да практикуват и убиват повече невинни деца. Като не можеха да я лекуват защо не ми го казаха докато тя беше в добро състояние? Но не, те трябваше да си вземат парите от здравната каса. Чудя се ако беше тяхно дете дали пак така щяха да направят? Много се съмнявам.
Неописуема е мъката ми и на никой човек не пожелавам това, през което аз преминавам в момента. А за Вероника един огромен ПОКЛОН и се надявам да почива в мир!

# 496
  • при късмета
  • Мнения: 23 865
Сърцето ми се свива, като видя нов отговор в темата.
Кремена, да е светъл пътя на Вероника, а за теб много сили. Disappointed Relieved

# 497
  • София
  • Мнения: 52
Изродът Мая Аргирова от Пирогов.

# 498
  • Мнения: 547
Д-р Николай Славов, заедно с всичките си колеги в "престижната" Авис Медика, гр. Плевен.

Заради неговото немърливо следене на бременността ми, загубих бебето си, една седмица преди да вляза в девети месец... Толкова неща е имало, които той не видя, а уж е най-добрия лекар в Плевен! Не е никакъв лекар, камоли най-добрия! Всичко беше претупвано през цялото време, докато бях при него! Пълен некадърник! Да не говорим, че когато бебето беше починало, 40 минути не можеха да разберат какво става и дали е жив или не! Накрая се изправиха пред мен и ми казаха, че не са сигурни дали е жив, но и да го извадят по спешност, няма да оцелее, защото нямат реанимация.

# 499
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен . Аз съм изключително потресена от доктор Ина Цонева ,която преглежда в Стара Загора. През цялото време ми е следила бременноста, плащах си на частно прегледите, както и фетална морфология, взимаше ми пари за какво ли не и през цялото време ми говореше,че детето се развива добре, всичко му е наред . Ходих и в Сливен при д-р Симетчиева, тя изражда в окръжна болница и има кабинет в трета поликлиника . Тези двете така наречени докторки през цялата бременност ми казваха, че детенцето се развива много добре, няма никакви проблеми и в момента в, който го родих се оказа, че има ВСМ ( вродена сърдечна малформация). Нямам думи с които да опиша как се чувства една майка като девет месеца и казват как всичко е наред и накрая щом се роди детето е с такъв проблем, как може с такава уж качествена апаратура д-е Цонева да не види нищо както и д-р Симетчиева. Да не говорим за тукашните в окръжна болница ННО отвратително държание.... заведох си детенцето в Трета Грацка в София от там две операции на бебенце на 7 дни направиха и след 2 месеца борба от страна на д-рите в реанимация и борба на детенцето с всичко, което му се случва то се прибори, свалиха го в интензивен сектор да започне да качва кг д-р Симов завеждащия отделение, говори,че ще сложи тези и тези лекарства и цитирам думите му ,, Пък ще видим какво ще стане ,,... възмутена съм как един лекар,който се има за мн добър в работата си ще говори така , сякаш тези деца там са опитни зайчета, тези негови думи сами по себе си говорят за некомпетентност от негова страна, д-р Славейкова също е ужасно некомпетентна , не може едно бебенце да вдигне 39.5 градуса температура и да е в болница и те да не му обърнат адекватно внимание. Съгласна съм, Коледа-празник е било , но тези деца се нуждаят от непрекъснати наблюдения, те се борят за живота си, а докторите и сестрите си празнуват Коледа в стаичката събрани. Д-р Иванова, говори за аутопсия при живо бебе как е възможно това ? Нямам думи с, които да опиша ,,некомпетентността,, на тези доктори, да не говоря за отвратителното им държание. Докато бях вътре се нагледах на какво ли не, как една сестра докато слагаше памперс на съседно бебенце му удря главата в кислородната палатка , която му бяха сложили..... Относно д-р Ина Цонева бяха и спрели лекарските правата. Тя е родом от Ямбол и същата тази докторка се мести в Стара Загора да практикува ....Да съгласна съм има техника, но не и разбира, дрънка на всеки едно и също и което бебенце оцелее добре дошло за нея, тя даже и не благоволи да си вдигне телефона, като и звънях да и кажа за бебенцето.... За нея, както и за тези, които изброих по-горе доктори не ги интересува, гледат да си приберат паричките и това е . Жалко ....много жалко

# 500
  • Мнения: 304
Поставям в този списък д-р Борислав Иванов от гр. Пловдив. Цяла бременност ходих при него, 3 фетални правих при него и за тези 9 месеца не видя, че бебето ми е с ВСМ (транспозиция на големите артерии, междукамерен дефект и междупредсърден).
Бебето се роди, установиха проблема в родилното и по спешност го транспортираха в НКБ София. На 10ден му направиха една подготвяща операция, а на 21 ден последва голяма и тежка операция, която продължи 12часа.На другият ден бебето ми почина.
Ако е бил видял проблема е трябвало да направя аборт, но той не го видя, аз родих, бебето ми живя 22 дена в мъки и преживях трагедията да го погреба.
Дано четат повече жени темата,дано има по-малко трагедии. Бог да пази всички деца.

Общи условия

Активация на акаунт