Каква шевна машина и откъде

  • 548 844
  • 3 995
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 211
Най - големият плюс на Пфафф, освен че са качествени и дълготрайни е IDT-двойният транспорт, който е патент на марката. Доколкото знам, Брадър също имат някаква IDT допълнителна приставка, но е много скъпа.
Обаче ако човек възнамерява да шие само възглавници, пердета и чаршафи, няма смисъл да дава пари за скъпа марка. По - добре да вземе някой ефтинджос с най - необходимите операции - прав тигел, зиг-заг и илик.

Последна редакция: чт, 20 мар 2008, 15:43 от tety

# 31
  • Мнения: 463
Сега съм на тема -"Не мога да спя без да си купя шевна машина" Mr. Green Търсих в нета ,търсих за Сингер нещо ,но освен официалния сайт в който няма цени нищо не открих.Видях и две машини с по7 операции ,но тях не ги броя.Видях и ТСМ ките .Не ме притеснява качеството ,защото всичко което имам от тях е супер здраво и много експлоатирано и ще си поръчвам и други неща от сайта им.Само се сетих ,че ако счупя игла какво правя? Blush То сигурно може и други игли да се слагат ,но като не съм шила ...и не знам.Шила съм си едни поли на детска машинка като бях ученичка Laughing.
Малена кумата ти е за медал    Grinning Ще напишеш ли координати на сервиза ?

# 32
  • Мнения: 4 428
Ох, и аз се чудя още за тази ТСМ  Rolling Eyes  ooooh! А колко й е гаранциятаан нея?
Не знам, аз май ще заложа на Сингер. Все пак това е нещо, което не се купува вска година. Майка ми си ползва нейната от 20год  Crazy

# 33
  • гр.София
  • Мнения: 4 146
Само се сетих ,че ако счупя игла какво правя? Blush
Иглите са стандартни,калерчетата (това,на което си навиваш долния конец) -също.
 Но е важно да има сервиз за марката.

# 34
  • Мнения: 1 305
Dame дай повечко подробности за новата машина. Аз нямам, честно казано вече нямам никакво време да шия \ едно време със сестра ми сме си шили и поли и панталони, тя дори и яке си беше шила\, но като имам разни дребни неща за поправка ми омръзана да позлатявам едно атилие до нас. Работят бавно и никак не е евтино, затова ми се ще да мога поне основните неща да си свърша в къщи. Никаква философия не е да подгънеш едни дънки да речем или пък да възстановиш някой шев, който е поддал.
Загледах и ТСМ-ската, за мойте нужди и тя става само ме притеснява качеството.


Малко късничко, но нямам времееее  Tired
Не мога да намеря модела на машината в нета  newsm78. Иначе машината е доста повече от това, което ми трябва, има 91 бода и 8 програми за илик. Но мъжа ми това ми е избрал  Flutter. Единственото ми изискване беше да има шиене на илик в една операция. Аз също ползвам машината вече само за дреболии и всички тези декоративни шевове едва ли ще ги ползвам.

# 35
  • Мнения: 7 263
Dame благодаря ти!   bouquet

# 36
  • Мнения: 4 300
И аз имам ТСМ-ска машина. Грам не отбирам от шиене, купих я заради цената и заради мерака си. Шила съм чаршафи, възглавници, покривки и пердета. Подгъвала съм дънки и джинси. Мисля, че за любител шивач е ок.

# 37
  • Мнения: 158
Моята машина е такава Тойота
http://www.axioma.3clab.com/toyota_jpg/JS121max.jpg
имам я от близо 3 год. и я натоварвам доста засега е "желязна"
Този сайто може да ви бъде полезен при избор на шевна машина

# 38
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
А Хускварна погледнахте ли? Както и Брадър. Май имаше добри предложения и от тези марка. ТСМ мен ме притеснява със сервиза основно.
От изброените от вас машини съм шила с Тойота и Пфаф. Имат си предимствата и двете.
Гледай за стабилен транспорт /променлив натиск на крачето е плюс/, регулиране на ширина и дължина на бода и илик. Ако имаш тези неща обикновено само прав и зигзаг бод стигат за всякакви шевни задачи.

Допълнителните плюсове са технически - хоризонтално поставяне на калерчето или въртящ се грайфер - по-тихи и бързи машини са; контрол на положението на иглата в края на шиенето - полезно при детайли; затягане на тегела и т.н., включително добре окомлектовани и организирани аксесоари - крачета и подобни. И пробвай задължително преди да купиш! С дънки или "олекотена завивка" - плат и вата, може допълнително и с тънка материя и трико.

Някои евтини машини имат пласмаса около грайфера, която се износва и се налага смяна на няколко години, но пък са по-евтини от тези с метални.

# 39
  • Мнения: 4 428
Арт мама, на теб какви са ти наблюденията върху Хускварна? Аз тъкмо за тях щях да питам, защото въоще не знаех, че правят и шевни машини  Rolling Eyes Видях ги в Технополис

Последна редакция: пн, 07 апр 2008, 15:13 от veselina_s_p

# 40
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Много добри технически характеристики имат.
Не съм шила, но знам за много доволни собственици. Правени са с мисъл.
Между другото Пфафф е тяхна собственост Simple Smile и ако не бъркам се произвеждат в едни и същи заводи. Забавното е че много хора даже не са чували за Хускварна Викинг, както се казват шевния им бизнес, да не говорим за това че купиха Пфафф.
Единствения минус за мен е, че най-хубавите машини не се внасят.
Иначе, чудесна марка е и Бернина, там положението е като при Хускварна - хубави, и малко модели внос.

# 41
искам да ви питам, знаете ли каква машина трябва да си взема за шиене на много дебели платове и кожи? само че искам да може да шие и по-тънки платова и да не е непоносимо скъпа, защото съм просто любител. изискванията ми според вас невъзможни ли са? ще се радвам, ако можете да ми препоръчате нещо Simple Smile

# 42
  • Smallville
  • Мнения: 994
искам да ви питам, знаете ли каква машина трябва да си взема за шиене на много дебели платове и кожи? само че искам да може да шие и по-тънки платова и да не е непоносимо скъпа, защото съм просто любител. изискванията ми според вас невъзможни ли са? ще се радвам, ако можете да ми препоръчате нещо Simple Smile
Когато си купувах моята машина от Технополис,ми предлагаха модел с такова краче,специално за кожи и по дебели платове,струваше около 400 лв.,но аз нямах нужда и си взех обикновена.Но не помня марката.Успех в избора!

# 43
  • Мнения: 2 123
Тойота - супер доволна съм!!!

# 44
  • Мнения: 1
Малко да събудя темата Simple Smile

 Коя ТСМ-ска е по добра LIFETEC или Leriva?

 Кой, каква ползва?

Общи условия

Активация на акаунт