Вадене на мъдрец...

  • 1 046 874
  • 3 829
  •   1
Отговори
# 2 835
  • Мнения: 208
Момичета, след вадене на зъб венецът около раната и другите зъби е побелял(2ри ден от вадене).
Почивен ден е за зъболекарката, та не мога да ида да го види, но се чух с нея по телефона и каза че не е притеснително.
Не пия антибиотик само жабуря от вчера.. Не знам дали е силно притеснително или може да изчака до понеделник.. Как мислите?
Като вадих и аз мъдрец, бяха побелели съседните венци - бяха налепи, защото не можеш да си миеш нормално зъбите. Зъболекаря беше казал, че е наред.

# 2 836
  • София
  • Мнения: 101
Момичета, след вадене на зъб венецът около раната и другите зъби е побелял(2ри ден от вадене).
Почивен ден е за зъболекарката, та не мога да ида да го види, но се чух с нея по телефона и каза че не е притеснително.
Не пия антибиотик само жабуря от вчера.. Не знам дали е силно притеснително или може да изчака до понеделник.. Как мислите?
И при мен е побелял. Но ми казаха да не жабуря за да не падне съсирека/коричката. И не съм сигурна до кога да пия оспамокс. В сряда ще ида да ме погледнат. Но този тунел които се е образувал след ваденето на мъдреца ( половината беше покрит от бузата) дали има шанс да се затвори сам. Много ме е яд, че не ме зашиха. Дали може после да се шие по-късно?

# 2 837
  • Мнения: 10
Момичета, след вадене на зъб венецът около раната и другите зъби е побелял(2ри ден от вадене).
Почивен ден е за зъболекарката, та не мога да ида да го види, но се чух с нея по телефона и каза че не е притеснително.
Не пия антибиотик само жабуря от вчера.. Не знам дали е силно притеснително или може да изчака до понеделник.. Как мислите?
И при мен е побелял. Но ми казаха да не жабуря за да не падне съсирека/коричката. И не съм сигурна до кога да пия оспамокс. В сряда ще ида да ме погледнат. Но този тунел които се е образувал след ваденето на мъдреца ( половината беше покрит от бузата) дали има шанс да се затвори сам. Много ме е яд, че не ме зашиха. Дали може после да се шие по-късно?

Моята драма продължава, защото в крайна сметка не усещам и до момента(а, днес става седмица от манипулацията) и от 3 дни пия антибиотик. Онзи ден ходих и да ми почисти раната хирурга, след като стоматолога в кабинета каза "Аз не мога да ти помогна, само той...". Облекчение почти няма отново и днес ще посещавам трети, различен човек. За първи път ми се случва изваден зъб да боли толкова дълго време, а и по мое мнение и това, което виждам около съседните зъби са се образували джобове. Почвам да се съмнявам, че просто има друг болен зъб около извадения и напълно напразно пия антибитик. На някой случвало ли му се е болката да е продължителна и дори след антибиотик да не отминава?
Искам само да добавя пак, че зъбът не е мъдрец, но никъде тук не открих тема за другите зъби Grinning и видях, че е обсъждано и преди...Извинявам се, ако не е правилната тема.

# 2 838
  • Мнения: 68 345
Сух алвеолит да не си направила?
Попитай хирурга си.
АБ не обезболява.

# 2 839
  • Мнения: 10
Аз просто искам да ми каже защо е образуват джобове, но както споменах този който ми вади зъба и стоматолога в кабинета...не бяха особено ангажирани. Днес съм на трети лекар, та ще видиме какво ще стане. Просто ми беше странно, че 1 седмица няма облекчение... Как пък все на мен Grinning на другите им минава като на кученце(както е приказката)

# 2 840
  • Мнения: 3
Здравейте,

Предстои ми вадене на 4 мъдреца, които не са се показали, т.е. оперативно ще се махат.
Левият долен е леко влязал в корените на седмия зъб. Доста съм притеснена и объркана.

Моля, да споделите най-добрите и прецизни лицево-челюстни хирурзи в София.
Консултирах се с клиника Полихронови. Там ще ми вземат по 400лв на мъдрец и още 200лв за седация.
Правили ли сте 3д снимка и къде? Обявиха ми цени от 180лв.
Общо взето, за тези цени искам да получа максимално добре направена операция, която да свежда рисковете до минимум.

Знаете ли как стоят нещата с цените по Здравна каса?

Благодаря предварително за отговорите ви!

# 2 841
  • Мнения: 68 345
Прочети ли малко от темата ? Само страница напред сме коментирали за касата и мъдреците..

# 2 842
  • Мнения: 3 827
Здравейте,

Предстои ми вадене на 4 мъдреца, които не са се показали, т.е. оперативно ще се махат.
Левият долен е леко влязал в корените на седмия зъб. Доста съм притеснена и объркана.

Моля, да споделите най-добрите и прецизни лицево-челюстни хирурзи в София.
Консултирах се с клиника Полихронови. Там ще ми вземат по 400лв на мъдрец и още 200лв за седация.
Правили ли сте 3д снимка и къде? Обявиха ми цени от 180лв.
Общо взето, за тези цени искам да получа максимално добре направена операция, която да свежда рисковете до минимум.

Знаете ли как стоят нещата с цените по Здравна каса?

Благодаря предварително за отговорите ви!

Не се плаши. Аз миналата година извадих моите 4 оперативно, имах 2 напълно ретинирани и 2 полу. При Полихронов ходих. Взима скъпо, но е добър.
Ако ти създават проблеми по-добре ги махай и да се свършва.

# 2 843
  • Мнения: 1 684
А защо си вадите ретенирани мъдреци? Болят ли ви? Те като не са изникнали, няма как да имат кариеси
Моят зъболекар ми казва че мъдрец може да излезе и на 70г. Ако не създава проблем, не се вади.

# 2 844
  • Мнения: 208
Ако растат накриво може да разбутат зъбите и да направят и други поразии. Моя стоя, стоя и тръгна да расте накриво в костта и ми предстои и на мен такова вадене.

# 2 845
  • Мнения: 24 467
На снимка се вижда, когато е тръгнал накриво и пречи на останалите зъби.
Моят пък беше излязъл целият и порасъл на 90 градуса навън, към бузата. Обаче не ми пречеше до момента, до който не направи кариес и не започна да ме боли. Беше се някак наместил иначе.

# 2 846
  • Мнения: 1
Може ли някой да ми каже цена за изваждане на ретенирани мъдреци при Деливерска?

# 2 847
  • Мнения: 286
Здравейте, искам да Ви попитам колко време след вадене на зъб започнахте да си отваряте челюстта, например като да захапете хамбургер Rolling Eyes. При мен минаха почти три седмици и не мога да си отворя устата така както преди, дори не мога да се прозявам нормално. Вадих ми горен ляв мъдрец. Нямам други болки. Махнаха ми конците преди три дена.

# 2 848
  • Мнения: 5 832
Здравейте, искам да Ви попитам колко време след вадене на зъб започнахте да си отваряте челюстта, например като да захапете хамбургер Rolling Eyes. При мен минаха почти три седмици и не мога да си отворя устата така както преди, дори не мога да се прозявам нормално. Вадих ми горен ляв мъдрец. Нямам други болки. Махнаха ми конците преди три дена.
При мен близо три седмици беше, без да са ме шили.

# 2 849
  • Мнения: 4 940
Месец, че и повече беше, не помня вече, но бавно минава.

Общи условия

Активация на акаунт