Отговори
# 15
  • Мнения: 463
тамън и аз си мислех да пусна тема по въпроса и видях тази Grinning
Ив, успех на твоето мъниче в изпита! Peace
моля те кажи за какви пари става въпрос там? това не е ли държавна градина? официална тарифа ли има или за различни неща от сорта на транспорт, храна и пр. Кога се събират, на месец ли е или за година сумата?
и също ако имате координати на учители които подготвят деца за градината ще ги дадете ли, може и на лични Praynig

Държавна е градината, да. Знам, че таксата е 80лв, предполагам, че транспорта е отделно, но попитах само за храната - влизала в тези 80лв. На месец мисля, че се плащат.
Координати на учители, които подготвят деца нямам и смятам, че това е абсолютно порочна практика. Работих сама с детето две седмици по една тетрадка, която купих от пл."Славейков" за 10лв и в крайна сметка каквото стане. Ако не там, ще преместя детето другаде така или иначе.
След всичко изчетено в стари теми по въпроса, като че ли вече не ми пука, по-скоро ми е любопитно какво ще стане и ако случайно вземат да я приемат, ще се понадувам известно време с "на мама генийчето" и след това ще реша как да постъпя!

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 145
Таксата е като във всяка държавна детска градина + 52 лв за транспорт, охрана и мед. обслужване.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 768
благодаря ив за отговора. на мен една приятелка ми говори за суми от 300 лева /или евро беше не помня/ и аз се шокирах, но явно не е права. а би ли ми казала от колко часа е приема и един по един ли влизат дечицата или изпита е общ и всички дечица влизат?

# 18
  • Мнения: 463
Индивидуален е теста. За всяко дете има определен час, който ти дават при подаване та молбата за теста. Явно са доста комисии защото има доста деца.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 768
Индивидуален е теста. За всяко дете има определен час, който ти дават при подаване та молбата за теста. Явно са доста комисии защото има доста деца.
извинявай, последен въпрос, обещавам Embarassed
а кога започват да се приемат молбите?

# 20
  • Мнения: 463
от 15.04. до 25. 04.

# 21
  • Мнения: 13
Здравй, Ив! И ние сме на изпит на 07.03. Това с учителките е наистина прекалено.... с Боби решаваме задачите от същата книжка, но на него вече му повтръсна  Confused . И то само за няколко дни занимания. Започнахме доста скоро заниманията (наскоро дочух за тази ДГ), но ще се пробваме.  Нямам лично мнение за градината, още повече - не съм ходила лично (съпругът ми го записа за изпит) и не съм разговаряла с никой от персонала. Може би и затова съм спокойна - не дуржа да влезем на всяка цена... Ако изкараме тестовете  - тогава ще му мисля. За сега търся и други градини в южните кватрали. Ние сме в държавна и положението е под всякаква критика. Успех на тастовете!

# 22
  • Мнения: 2 149
Прочетох темата с интерес, понеже съм харесала още от преди време тази градина. Имам роднина, която е била в нея, после е завършила ит. лицей и наистина всичко е индивидуалност, но толкова възпитана, знаеща и можеша личност рядко се среща, много я харесвам и уважавам,  за което аз обвиних това училище и ми се искаше моето дете да е в него.
 Mr. Green Имате ли представа на каква минимална възраст се кандидатства?
И защо да не си вземе човек тестовете при подаването на документите и да не се занимава самия той с детето, ако го вземат - вземат. Лично аз смятам и самото дете да покаже потенциала си, пък ако не стане ще му намерим друга подходяща градина. Peace
И пишете какво е станало на теста, моля! Praynig

# 23
  • София
  • Мнения: 6 477
Ивче, чакаме да кажеш как е изкарала кака Лора днес. Всичко надявам се да е било точно. Hug Резултатите кога ще излезнат или вече ги знаете?
Имаше питане за възрастта - ами мисля, че е възрастта за взимане в първа група - навършване на три години в календарната година....или бъркам? newsm78 Четох, че имало мами, които пращали по-големи зеца - тези за 2-ра група да речем, за да изкараттеста по-лесно.

# 24
  • Мнения: 1 100
Частни уроци на тази възраст... това е безумно!
Дано си струва!


В другата тема пишат "уж" ученици, но според мен това е някой от екипа на училището.

Последна редакция: вт, 08 май 2007, 10:31 от Miracle_girl

# 25
  • София
  • Мнения: 6 477
Частни уроци на тази възраст... това е безумно!
Дано си струва!


В другата тема пишат "уж" ученици, но според мен това е някой от екипа на училището.
За мен също е доста безумно. Особено като гледах една позната как "пържеше" до вчера мозъка на дъщеря си, която е на 2.5 годинки, за да кандидатстват! Учеха се да смятат до 10, какво е бозайник и птица и не знам още какво....дожаля ми за детето ooooh! ooooh!
На Ив детето поне е по-голямо - поне на 3 години и половина е ако не се лъжа и мисля, че значително по-лесно се е справяла със задачите.

# 26
  • Мнения: 463
"Изпитът" мина.
Детето се чувстваше прекрасно ! Възхитена съм от себе си за това как съм мотивирала детето си - влезе усмихната, излезе още по-усмихната. Подарих й за награда блестяща диадема и "вълшебен" химикал, който блести и светва в червено ако "напишеш нещо вярно"!!! Вчера и днес не иска да ходи в нейната ДГ, а в "голямата, където решавах задачи" !
Впечатленията ми :
Перфектна организация, 120 деца, нито едно ревящо и дърпащо се / поне пред мен/, никакво стълпотворение от родители и деца, топъл прием, усмихнати и добронамерени хора.
Не видях s-класи.
Изпитващите са външни хора, не от училището.
За теста - не го видях, не пускат родител при психоложката, която изпитва детето. Една детска учителка взема детето от родителя, закача го малко, за да се отпусне и го води в стаята за "разпит". След това е длъжна да излезе и влиза пак след края, за да изведе детето.
Това, което ми каза Лора за задачите е малко. Стана ми ясно, че са я питали : Какво расте на дървото?, от кой град , квартал, държава е? -едно от тези, имало е пъзел -куче, лабиринт и някяква рисунка на колело без кормило / предполагам тест за внимание -"грешките на художника". Това ми каза тя.
Притесненията на родителя са около 10 мин. и хлапето излиза ухилено, язък за шашкането.

Лора сега е на 3г9м, мисля си, че преди 9 месеца едва ли щеше да се справя така добре с лабиринти и пъзели ...

Резултатите ще са готови около 01.06. Интересно защо им е нужно толкова време за обработка на резултатите, при положение, че системата е точкова и в края на теста, резултата на детето е ясен. Всъщност не ми е странно, но дано да греша, сигурно си има основателна причина.

В крайна сметка съм много щастлива, че Лора се хвали "как е рашавала смешни задачи в голямата детска градина при една добра госпожа"

# 27
  • Мнения: 3 268
Това не е ли бившето училище
за гении и връзкари, а? Говоря
за времето преди 10 ноември 89.
Да,Лиска,но сега е за връзкари и родители с болни амбиции.Мнението ми за това училище е много лошо.
Моя приятелка е учителка и беше квестор онзи ден на изпита.Та тя ми каза,че толкова много стресирани деца е имало,едва е успявала да ги успокои.Имало е разбира се и други,които са казвали ,че каквото и да пишат,ще "ги вкарат".Какво може да ми е мнението за такова училище?Това не е училище,а мерене на....

# 28
  • Мнения: 463
Това не е ли бившето училище
за гении и връзкари, а? Говоря
за времето преди 10 ноември 89.
Да,Лиска,но сега е за връзкари и родители с болни амбиции.Мнението ми за това училище е много лошо.
Моя приятелка е учителка и беше квестор онзи ден на изпита.Та тя ми каза,че толкова много стресирани деца е имало,едва е успявала да ги успокои.Имало е разбира се и други,които са казвали ,че каквото и да пишат,ще "ги вкарат".Какво може да ми е мнението за такова училище?Това не е училище,а мерене на....

Мисля, че говориш за училището.
Темата е за детската градина.

# 29
  • Мнения: 463
Здравй, Ив! И ние сме на изпит на 07.03. Това с учителките е наистина прекалено.... с Боби решаваме задачите от същата книжка, но на него вече му повтръсна  Confused . И то само за няколко дни занимания. 
Какви са твоите впечатления ? Как се чувстваше детето ? Какво ти каза ?

Общи условия

Активация на акаунт