Тумор в мозъка или киста?

  • 87 408
  • 306
  •   1
Отговори
  • Мнения: 353
Моля за помощ!Синът ми е на седем годинки,от две година възраст е с диагноза хиперкинетичност и неофицална диагноза пареза вдясно,детето се развиваше добре и сега е първи клас.След нова година обаче се появи проблем с оченцето(лявото),не може да го движи наляво.няма главоболие,припадъци и др.такива.Вчера направихме ЯМР във Варна и се оказа че детето има туморче и то на лошо място в ствола на мозъка и едва ли не не може да се оперира.Докторката която разчете резонанса е писала огнищна лезия и кистозно образование ,заключението е цитирам:находката отговаря на глиален бластом,най вероятно астроцитом 2-3 степен.Неврологът който го преглежда от малък ми обяснява че това се е получило още от вътреутробното развитие и просто досега не е дало ход.Аз обаче нещо съм резервирана или поне още не мога да повярвам че това се случва наистина,наша позната лекарка твърди че във варна няма специалисти които да разчитат ЯМР,дава ни малка надежда че това може да е разширен кръвоносен съд или нещо друго,пращат ни при проф.Брусарски в София,днес съпруга ми му е звъннал и той казал че по всяко време можем да отидем,но говорил за медецинска академия "св.Иван Рилски" а на нас ни казаха че работел в Александровска болница.ако някоя от вас ми даде по точни координати и сподели информация ще бъда много благодарна,според вас има ли вероятност да не са разчели правилно снимките.  bouquet

# 1
  • Мнения: 4 585
Здравей, Ива. Да винаги има възможност двама лекари да четат един ЯМР по различен начин и единият да греши. Моятя невроложка казва, че е невъзможно на тази част на мозъка да бъде направено ЯМР. Колкото до проф. Брусарски, Гугълката не се изказа много ласкаво, но пък аз съм най-черногледия във БГ-Мамма, така, че изчакай и други мнения. Къде точно е правено ЯМР?

# 2
  • Мнения: 353
Здравей Wolf,ЯМР е правен във Варна в болница Св Анна бивша окръжна.Честно казано незнам какво да правя вече,детето няма никакви други симптоми,а е така от години,остана ми единствено надеждата да са сгрешили,не искам и да си помисля че мога да загубя детето си.Благодаря ти много за мнението  bouquet

Последна редакция: пт, 16 мар 2007, 20:34 от Ива78

# 3
  • Мнения: 3 914
Здравей.
Окото още ли е неподвижно?
Ако е така е възможно да е тумор,но това изобщо не означава ,че ще изгубиш детето.Може да е грешна диагноза ,може и да е вярна,но в едно не съм съгласна ,неможе да неможе да се оперира ,и ако е вярна диагнозата ,аз ще ти кажа къде ще отидете на операция.Междувременно стискам палци да е грешно разчетен ЯМР.Ако това те успокоява,моят ЯМР ,на детето ,е напълно погрешно интерпретиран.  bouquet

# 4
  • Мнения: 353
Viki i mama,благодаря ти за отговора,окото на Марти не е  напълно неподвижно,той го движи надясно,нагоре и надолу,само наляво не може.При вас какъв е проблема и кой ви разчете правилно ЯМР.Най вероятно съпругът ми ще замине с Марти за София в понеделник,иска ми се да чуем мнението на поне двама специалисти.

# 5
  • Мнения: 3 914
Нашият проблем е очен,но когато поставиха погрешната диагноза аз реших ,че само ЯМР ще докаже какво е,но уви,и там потвърдиха грешната диагноза.Правен е в Александровска болница ,също и разчетен там.Причината да знам ,че е погрешно разчетен е ,че детето вече е оперирано от фактическата си диагноза и хирурга, който оперира е видял с очите си какво е, което го доказва епикризата.Сега детето ми се лекува изцяло в чужбина и там се чудят как не са видели разликите по рано,може би сега нямаше да имаме вече проблеми,но точно защото диагнозата беше грешна,ние се забавихме с операция и ето вече пет години се борим,но сега вече знам с какво и съм сигурна ,че някой ден моята Вики ще се оправи.Аз няма да се откажа,затова искам и ти да не се отказваш,а да търсиш още едно и още едно мнение докъто се уточни напълно какво е и тогава ще търсиш решение ,дори да се наложи да е също толкова настоятелно ,колкото и поставянето на диагнозата.ОТ МЕН УСПЕХ И КУРАЖ ЗА ТЕБ,НЕ СЕ ПРЕДАВАЙ,ДЕТЕТО ЩЕ СЕ ОПРАВИ,НЯМА НЕВЪЗМОЖНИ НЕЩА,АКО НЕ ТУК ТО ВСЕ НЯКЪДЕ....
  bouquet  bouquet  bouquet

# 6
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
.....пращат ни при проф.Брусарски в София,днес съпруга ми му е звъннал и той казал че по всяко време можем да отидем,но говорил за медецинска академия "св.Иван Рилски" а на нас ни казаха че работел в Александровска болница.....

  Да, клиниката по неврохирургия се казва "Св.Иван Рилски" и е към Александровска болница. Професорът е шефът там. И само да уточня, че името му е Бусарски. Сградата се намира много близо до Военна болница в София, ако искаш ще ти обясня подробно.
 Щом сте говорили с него, значи имате координатите му. Ако искаш негов мобилен телефон - пиши ми ЛС.
  Аз бих отишла на консултация при него  Peace Можеш да изчетеш какво ли не /и вярно и невярно за професора, най - вече за пари става дума  Tired/, но е страхотен специалист.

# 7
  • Мнения: 3 914
Забравих да уточня,резонанса ми е разчетен от д-р Радослав Петков-рентгенолог,а не от невролог какъвто ти трябва на теб.Дано проф. Бусарски е точния за вас човек Peace

# 8
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Забравих да уточня,резонанса ми е разчетен от д-р Радослав Петков-рентгенолог,а не от невролог какъвто ти трябва на теб...

Ще си позволя една корекция: не невролог трябва да разчете ЯМР, а неврохирург!
За съжаление доста често и рентгенолозите и невролозите правят грешки в разчитането на скенер и ЯМР.

# 9
  • Мнения: 3 914
Еее,аз казах че говоря за очи,нали,за другото не мога да кажа,но съм сигурна ,че не съм единствена с грешна диагноза Peace
Проблема е че офталмолозите се довериха на този, който пръв разчита резонанса ,може и тук да е такъв случая Peace.Извинявам се за това че нарекох нерохирурга , невролог Wink

Последна редакция: пт, 16 мар 2007, 19:34 от Viki i mama

# 10
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Не се извинявай  Hug
Просто често ги бъркат, а разликата между специалистите /при подобни проблеми/ е огромна.
И аз понеже съм патила точно от самозабравил се невролог, който си играеше с детето ми на неврохирург, та затова реагирах...

# 11
  • Мнения: 774
Ива78 аз лично см много доволна от доц. Иванов в Военна академия,ако те интересува мога да ти дам телефон.
много се надявам  диагнозата да е грешна.Мисля,че е възможно,защото знам от опит,че в нашия регион има апаратура,но няма кой да работи с нея.
Успех!  bouquet

# 12
  • Мнения: 3 914
Не се извинявай  Hug
Просто често ги бъркат, а разликата между специалистите /при подобни проблеми/ е огромна.
И аз понеже съм патила точно от самозабравил се невролог, който си играеше с детето ми на неврохирург, та затова реагирах...
Е то моя случай е подобен-самозабравил се радиолог ,дето се прави на офталмолог,та те разбирам напълно Peace и аз бих реагирала Hug

# 13
  • Мнения: 353
Благодаря много за бързата реакция и отговорите.Засега отиваме за консултация и ще видим какво ще каже професора.bim_bam благодаря за поправката,вчера просто не бях адекватна и не съм чула правилно името на професора EmbarassedПросто изследването беше заради ДЦП,защото парезата не е отсега а от четири години и  резултатите ни попариха,изглежда ми нелогично обяснението че детето ми е живяло години наред с това нещо в главата си.Viki i mama благодаря  bouquet

# 14
  • София
  • Мнения: 213
Ива , не познавам професора и не мога да дам мнение , но знам че клиниката на Александровска болница по неврохирургия се помещава в болницата " св Иван Рилски"  , но си е  със специалистите, просто ползва сградата на другата болница. Не съм лекар но си мисля че не може да се живее години със злокачествено заболяване и да няма симптоми. Дано новините са добри. Стискам палци ! newsm10

Общи условия

Активация на акаунт