В търсене на малък градски автомобил

  • 1 051
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 190
Мисля че Mazda няма аналогичен модел във Франция. Не знам къде се сглобяват Мазди които са за българския пазар.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 5 239
През 2017та си купих Фолксваген Поло 2007-ма за 5000 лева. Сега сигурно ще са по-евтини. Ежедневно го карам и до днес. Предимно в града, но и извънградско също. Нищо сериозно не ми се е разваляло. Супер компактна и маневрена количка, същевременно като се свалят задните седалки, побира МНОГО. Няколко пъти съм се пренасяла с тази кола. Превозвала съм перални, мебели, 6 телевизора... бебешки колички и столчета на приятелки - също.
Имайте предвид обаче, че освен парите за покупката на автомобила, какъвто и да изберете, ще са ви нужни още грубо 1000 лева допълнително за всички първоначални разходи и обслужване.

# 17
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 167
Шевролетчето веротятно е електрическо.
В темата вече се предложиха всички марки, просто вземи този на най-малко километри и на цвят да ти харесва, пък какви разходи ще имаш по 20-годишна кола не е до марка а до късмет.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 5 239
Защо 20 годишна? За тези пари може да си купи 10 годишна. Моята беше даже 9 годишна. Предпочитах по-нов базов автомобил, отколкото мой набор, но с всички екстри.

# 19
  • Мнения: 1 030
Мисля че Mazda няма аналогичен модел във Франция. Не знам къде се сглобяват Мазди които са за българския пазар.
Маздите за българския пазар са от Япония. Това се отразява и на цената им.

През 2017та си купих Фолксваген Поло 2007-ма за 5000 лева. Сега сигурно ще са по-евтини.
Защо 20 годишна? За тези пари може да си купи 10 годишна.
Диди, абсолютно ти вярвам, че колата върни добре, което ти дава възможност да се фокусираш върху имотния пазар. Твоето Поло днес можеш да го продадеш на по-висока цена отколкото си го купила тогава.
Читаво 10-годишно Поло е около 12 хиляди лв.
Найс, а Simple Smile Много неприятно се измени пазарът на автомобили, особено втората ръка. Изпреварва ръста при имотите. Дават около 40% ръст на цените за миналата година.
Тази година ми се струва, че пазарът се укроти, автомобилите, които следя, се застояха и постепенно им свалят цените, иначе не се продават.
Дори Ситроен С3 за бюджета на авторката, трябва да е поне 15 годишен.
Т
Скрит текст:
ърсихме употребявана кола за човек от семейството. Най-накрая уж намерихме това, което търсим и проучването ми установи, че е стояла две години без да се движи след инцидент.
В крайна сметка ни писна и капарирахме нова кола. Добре че професията на човека е с висок рейтинг сред банките, та му/й отпуснаха много бързо кредит при добри услония. Ясно ми е, че в случая този вариант отпада, ако дамата е в майчинство, затова предложих варианта със стара, но поддъражана кола от познат.

# 20
  • Мнения: 2 811
Точно Citroën-а, за който писах по-горе, го купих 2016 на 8 години, за 6000 лв. Сега коли по на 10 години са по 15К.

Понеже преди да си купя сегашната кола гледах и много върнати от лизинг - ами те на по 5 години бяха само с 10-15% по-евтини от чисто нова. Вторичният пазар е станал страшен.

# 21
  • София
  • Мнения: 310
Шевролетчето вероятно е такова, ама не е електрическо Blush
https://www.mobile.bg/obiava-11713620246575332-chevrolet-spark-1-0-s-gaz
И снимка на обявата, да не изчезне

# 22
  • Варна
  • Мнения: 5 239
Хм... защо тогава мъжът ми вече втора година не може да си продаде колата? Grinning

# 23
  • Мнения: 1 030
Затова аз си мисля, че ще има рев от автоджамбазите през следващите месеци. Помислиха си, че пазарът е готов да поеме всякакво повишение срещу предлагане на всевъзможни боклуци.
Затова хората, които има що-годе приличен доход и не са обременени с ипотеки или други кредити, се насочиха към покупка на нови автомобили на лизинг или с потребителски кредити, вместо да вземат 15-годишен "нов внос" за 15 хил. лв.
Банкова служителка ми сподели, че напоследък масово се теглят заеми да покупка на нови автомобили.
Явно печатницата за пари дава отражение не само върху имотния пазар Simple Smile

Един нов семеен автомобил средно ниво е на цена около 60 хил. лв. Изглеждаше ми възмутително, но като се замисля преди 40 години при заплати от 200 лв. базово Жигули струваше 6100 лв., чакането с години не го броя. Та защо сега ако в едно семейство вземат по 2 хил. лв. да не си купят нов автомобил.
Моля примерът да не се изпозва за политически спекулации в едната или другата посока.

Диди, ами не знам. Колите в добро състояние и на разумна цена се продават бързо. А и, доколкото те познавам задочно, колата трябва да е добре поддържана. Сега... ако е някакъв бутиков модел, нормално е да се продаде по-трудно.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 5 239
Не е бутиков модел, просто е мощна, гори много и е със скъпа поддръжка, иначе е стара и евтина и тя, а по мое наблюдение масовия купувач търси икономична кола.
Ако искаш, пиши ми на лс, че наистина не съм ориентирана в автомобилния пазар.

# 25
  • Мнения: 6 565
Ако е Ягуар, няма да го продадете скоро. Нашият още си го отглеждаме, но вече и не го продаваме.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 5 239
Уф, не, обикновено Ауди...

# 27
  • Мнения: 220
Не трябва да се гледа само моделя. Хубаво е да се насочите към горивото на двигателя - бензин/газ или дизел.
Има автомобили, един си същ модел, чиито двигатели на бензин не струват, а на дизел са ок и разликата в цената на един и същ модел в зависимост дали е дизел или бензин е два пъти....
Примерно Хонда Джаз бензин/газ или Алфа Ромео 147 бензин/газ никога няма да си взема...
И защо не някое комби, винаги има място за още повече багаж при нужда!
Аз съм за да потърсите някой, който си е гледал колата и си е надвил на масрафа и си е купил по-нова и продава старата... и не робувайте на марки и модели, кола се купува повече със сърце, важно е да ти хареса екземпляра и да ти е удобна.

# 28
  • Мнения: 637
Няма да си вземете Хонда Джаз бензин защото?
Дизеловите двигатели започват бавно и постепенно да бъдат подлагани на ограничения и облагани заради еко-класовете си, точно за това много хора на запад се отказват от стари дизелови автомобили понеже не могат да влизат с тях в центровете на градовете и ги пращат на изток.

# 29
  • Мнения: 220
Няма да си вземете Хонда Джаз бензин защото?


Защото горят масло, както повечето бензинки, лични наблюдения, а една жена не й е първата мисъл да вади щеката за маслото за да проверява има ли, няма ли...

Общи условия

Активация на акаунт