Проблем с мравки

  • 741
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 485
За съжаление има какво да ги привлича и нещото се нарича трохи. Хлапето ми яде буквално като прасе и имам трохи навсякъде, колкото и да чистя, все се намира по някоя скрита.
Но какво правят в банята ми и в спалнята, това вече нямам идея.
Но мерси за съвета, този уикенд ще правя пролетно почистване и ще гледам да разкарам всички остатъци от храна и по шкафовете.

# 16
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 162
За съжаление има какво да ги привлича и нещото се нарича трохи.
Ако сте в блок и проблемът е във входа може да се слагат отрови в мазе и т.н. откъдето идват, или около сградата навън.

# 17
  • Мнения: 2 485
В блок съм, точно се разправям със съседите ми в групата ни във Вайбър, че трябва да се напръска…
Един писал, че било локален проблем… Едва ли не, един вид, само у нас има 🤦🏻♀…

# 18
  • Мнения: 1 765
Мила, когато преди няколко лета имах проблем с мравки, влизащи от балкона вътре, като че ли най-много ми помогна пяната на Раид. Пръсках по целия път на мравките по стената на балкона. Сега не смея да ползвам пяна вътре в мивката, че и аз съм на противоалергични в момента. Днес купих капан, нямаше на Раид, казва се зиг заг. Пише че вътре има гел, който мравките разнасят и ги убива бавно. Пише че не мирише. Още не съм го отворила, ще пиша отзиви след няколко дни.

# 19
  • Мнения: 2 485
Един съсед ми препоръча точно този капан. Било много ефективно. Моите, които поръчах са подобни, утре ги слагамз
Аз също не смея много-много да пръскам, и аз съм на противоалергично. Само ми остава и да се обгазя 😆. Но и двата балкона ще бъдат напръскани, лошото е, че не знам къде им е пътечката отвън 🧐.
Ще пиша и аз след няколко дни и аз ще пиша отзив.
Успех с борбата и дано се отървем. 😉

# 20
  • Мнения: 10 456
Гел за мравки с пистолет за силикон слагам под всички прагове на вратите и покрай стените, където имам достъп, покрай первазите. Но свикват да заобикалят, та ръся и с пудра.
Но ние сме в гората и е малко бой с вятърни мелници 😁

# 21
  • Хасково
  • Мнения: 158
Включвам се да споделя, там където има шкафове с храна, върху кухнята ,по плота и т.н слагам напоен тампон с етерично масло от лимонена трева. Дори вътре в шкафа с подправки имам напоено тампонче.  Ако видя мравки капвам направо етеричното масло. Свекърва ми беше ше видяла в чудо и само това й помогна. Дано и на вас помогне.

Общи условия

Активация на акаунт