С какво ви дразнят свекървите? – 156

  • 11 128
  • 222
  •   2
Отговори
# 135
  • Плевен
  • Мнения: 135
Зашото ако не каже ще питаш :"Защо не казва нищо?"Бившата свека ми се оплаква от децата аз набивам клинци,а тя :"Ееееее ама остави ги де!"Разбира се, че трябва да си пазите авторитета едина на друг ,също и на бабите и дядовците.Като сте сами каквото искате си говорете пред децата единна позция.

# 136
  • Мнения: 6 366
В случая не виждам абсолютно никаква драма и се чудя защо зорлем си хабите нервите. Че аз ако кажа нещо на детето си (1г. и 6 месеца), а то се прави на приятно разсеяно (а много добре разбира какво му казвам), мъжът ми му казва да ме слуша. И майка ми като е била вкъщи му е казвала същото. Сега се чудя дали да не взема да им се разсърдя и на двамата.

# 137
  • Мнения: 4 728
Жената просто търси да установи контакт с теб, по този начин заявява подкрепата и уважението си към институцията майка😊
Ееее ...все пак зависи и с какъв тон го казва😉

# 138
  • Мнения: 2 246
Даже много добре ми звучи. Други прегрешения има ли?

# 139
  • Мнения: 21 514
Щом  "слушай майка ти" те дразни,кажи и да казва " не слушай майка си"
Съвсем изплискахте легена.Дано нямате момчета,че като станета свекърви....
а защо въобще трябва да казва нещо?

А защо не? Подкрепя тв, какво лошо има.

Заедно с нея ли живеете?

# 140
  • Мнения: 2 607
Аз пък също бих се издразнила, може би защото не си позволявам да се бъркам, когато хората си възпитават децата, дори да са ми роднини.
Бабата би могла после да поговори с внучето и да си каже мнението.
Светът щеше да е много по-добро място, ако хората не се чувстваха длъжни да се намесват в разговорите на другите и да раздават непоискани съвети, помощ и акъл.

# 141
  • Мнения: 18 595
Още по-добре ще е да не се виждат и  чуват.
 Забравяте ,че  и другите са хора с грешки или без , все едно. Има ги. И няма да ги промените. Нито ще  вземат  кълбото да гадаят какво и как искате вие. Някои неща са по инстинкт.
 Капризи не ми се търпят, грешна съм, рядко се виждаме ,няма да се разсърдя на хич,  ако не ме харесват.

# 142
  • Мнения: 6 366
Оф, някои от вас ще са потресени от всяко действие и всяка дума на свекървата. Тук дори не виждам как някой може да се засегне.

# 143
  • Мнения: 972
Идеалната свекърва е глуха, няма, а най-добре студена и мъртва.
Тогава с какво ще ви дразни и как ще ви подронва авторитета не знам. Или поне не мога да го измисля.

# 144
  • Варна
  • Мнения: 1 787
Ако ще дирим под вола теле - явно дамата го възприема като че "по-голям авторитет" трябва да наложи нейното мнение.
На въпроса Защо въобще трябва да каже нещо - ми вика му се комуникация, жив човек - реагира на ситуацията.

# 145
  • Мнения: 8 831
Сериозно ли е това?Или опит за хумор?

# 146
  • София
  • Мнения: 17 310
И аз се зачудих дали някой не е решил да влезе в темата да иронизира Joy Не мога да си представя как "слушай майка ти" се ескалира като проблем Joy Свекърва да не си на тоя свят Wink

# 147
  • Мнения: 2 607
Да, свекървата в едно 90% от случаите е добре да си замълчи. Това и за другите хора се отнася.
Не виждам причина аз да говоря с някой и страничен човек да дава акъл допълнително, ако не е попитан или въвлечен в разговора.
******
Айде да се оплача и аз от моята свеки, че да си оправдая присъствието в темата. Wink
Внушила си е, че трябва да ми укрепва организма и събира рецепти. Беше натиснала ММ да и купува ленено семе, за да ми прави някакъв бъркоч с мед и още нещо, макар до знае, че ненавиждам мед и не го ям в нищо, и сто пъти да съм го казвала. Казах и, че не трябва да ям пчелни продукти заради заболяване, миряса за това.
Обаче като попита може ли яйца, нямаше как да излъжа и снощи ММ донесе една кора яйца и прясно мляко, за да пия сутрин на гладно суров жълтък с прясно мляко.
Говорила съм сто пъти и за страха от салмонела, плюс че яйца ям постоянно и без това, защото ги обожавам.
В един момент се преминава границата между загриженост и натрапване, и става неприятно.
Най-лошото е, че наистина го прави с добри чувства и я обичам, така че не мога да я отрежа както аз си знам и бих постъпила с друг човек.
Мисля сега какво да кажа като ме попита направо пила ли съм сурови жълтъци. Joy

# 148
  • Мнения: 2 440
Според мен дразненето е от детето и избирателната му нечуваемост. Досадно е да се повтарят едни и същи неща.
Освен това майката може да си е помислила, че не се е представила като авторитет за детето си пред свекървата.

# 149
  • Мнения: 8 831
От опит, децата рядко чуват от първия път.

Общи условия

Активация на акаунт