Боледуване на децата ни-тема 78

  • 7 565
  • 457
  •   4
Отговори
# 135
  • Мнения: 7 030
Имам спомен от преди ....взимам я два дни с мокра коса,явно изпотена....вторник и сряда и сряда вечерта й падна гласа ами и от това и нщ друго е било.
(Чувала съм и,че умишлено държат отворени прозорци да настиват.)
Аз си имам някаква схема в главата освен не спането там,другото ми е пускане само последните два дни на градина с надежда до сряда да окапят болните.
И действаше.Пуснех ли я от понеделник....седмица макс три дни и болна.Пусна ли я последните дни нищо й няма.

# 136
  • София
  • Мнения: 708
Миналата година я давах до обяд и боледува , но не колкото тази година. Но от градината всички се изредиха( без готвачките )да ми обясняват , че трябва да спи и да остава. Учели и след сън.И ме сломиха .

# 137
  • Мнения: 4 852
Моя приятелка прилагат схемата понеделник-сряда на градина, четвъртък - неделя вкъщи цял сезон (болестотворен). Ми няма ефект. Всеки месец, понякога и по два пъти, си е болно детето. Къде само сопол, къде по-тежко. Аз лично карам на принципа като е здрава е на градина и докъдето избутаме. Пазя я преди поводи обаче.

Аз ако го пусна от понеделник до сряда, си го оставям цялата седмица. Така или иначе заразяването в повечето случаи става от понеделник до сряда и като минат два-три дни започват симптомите, тъкмо за уикенда...

# 138
  • Мнения: 7 030
+1
Моя приятелка прилагат схемата понеделник-сряда на градина, четвъртък - неделя вкъщи цял сезон (болестотворен). Ми няма ефект. Всеки месец, понякога и по два пъти, си е болно детето. Къде само сопол, къде по-тежко. Аз лично карам на принципа като е здрава е на градина и докъдето избутаме. Пазя я преди поводи обаче.

Аз ако го пусна от понеделник до сряда, си го оставям цялата седмица. Така или иначе заразяването в повечето случаи става от понеделник до сряда и като минат два-три дни започват симптомите, тъкмо за уикенда...
И аз така ако е от понеделник и ако изкара изобщо седмицата

# 139
  • Мнения: 5 291
Никой не ме е убеждавал да го оставям. Те го знаят колко много боледува и всеки път с госпожите си говорим  че аз в крайна сметка искам да ходи не защото искам някой да го гледа, а за да е сред деца, да се учи да комуникира и развива сам. Единият път един час си говорихме с едната госпожа.
При нас излизат и сутрин, и след обяд, което много ми харесва. Телевизор не се пуска за разлика от в градината на каката, къдет все нещо им пречеше да ги пускат навън.
След обяд не учат при нас. То няма и време, спят, имат там занимания - танци, английски, хапват и навън да играят. Всъщност съм много доволна от тази градина.

# 140
  • Мнения: 457
Освен по-малко вирусен товар има и по-малко умора, която според мен допринася за падане на имунитета.
Мен така ме заразиха децата, че седмици вече не мога да се оправя от пневмония. Личната държи, че беше грип и настоява да си слагам гипна ваксина от тук нататък. Големият се спука от кашлици и с неговата астма и педиатъра настоява за грипна, щяла съм да видя как нямало да боледува.
При мен как се получи не знам, толкова години ми спят до мен като са болни, върху мен с 40°, кашлят ми в лицето и спим в едно легло по болници и нищо ми е нямало. Започна този път не като грип който според мен карахме февруари всички с температура и болки в тялото, аз имах 2 дни висока температура. За мен си беше грип. Този път ме втресе изведнъж и поддържах 13 дни 38°, твърдяха, че е вирусно в болницата и когато започнах да вдигам над 38,5° ми включиха антибиотик...
Прибрах се от болница и 5 дни след това голямото се тръшна пак с 39,5°, сега малкото киха със запушен нос. Минават ми едни мисли дали не е като при брат и алергия към хвърчащи. Дано не...
Мноого ми писна..

# 141
  • Мнения: 5 291
От алергия температура никогане съм вдигала.

# 142
  • Sofia
  • Мнения: 6 009
Ние пак всички сме болни.
Големият е с "почти" бронхит, каквото и да означава това. Докато дойде прегледа му правихме инхалации с Респисън, хипертоничен разтвор. На прегледа му изписаха инхалации с Йалоклийн. Някой може ли да ми каже каква е разликата между двете?

И малката (2г) е много хремава и кашля. Спряла съм я от ясла, но големите й мъкнат бацили и вече не виждам смисъла от тая мъка да работя home office и да я гледам едновременно. Утре и нея ще я водим на лекар. Кашлицата й е много странна - с храчки и звучи ужасно, но се появява само по време на хранене. Страх ме е да не развие пак пневмония.

Последна редакция: вт, 23 апр 2024, 17:12 от Brin de muguet

# 143
  • shumen
  • Мнения: 18 088
Рейна,от Т нито аз,нито детето сме вдигали Т.Не знам,но аз съм си слагала противогрипна веднъж и пак се разболях и стигнах до пневмония.
Брин,да не е рефлукс при нея и от това да кашля?Моя за часове от бронхит е правил пневмония.
При нас в градината ги извеждаха само след обяд и то само пролетта и лятото,а до обяд учиха.В училище до 4 клас всеки ден ги извеждаше госпожата от занималнята,ако времето позволява,а сега вече са големи и сами преценяват дали да излязат.Аз днес имах работа до училището и в проливния дъжд имаше деца навън и ще има да стоят мокри после.
Моя от дъждовете и влагата му се обостриха алергиите явно и пак взе да прочиства гърло и хъка.

# 144
  • Sofia
  • Мнения: 6 009
Не е рефлукс, Дани. Баш си е кашлица.
През февруари така кашляше много рядко (но не по време на хранене) по 3-4 пъти на ден, но много гадно. Нямаше температура, нищо не се чуваше на слушалка, а се оказа с атипична двустранна пневмония и стигнахме до хоспитализация.

И сега всяко едно покашляне ми е много подозрително при нея. Мислехме май месец да я връщаме в яслата, но педито скокна да си я държим вкъщи, защото в момента било пълно с болни - респираторни, няколко вида шарки, коклюш... И аз вече не знам какво да правя. Тегаво ми е да работя с нея вкъщи, но най-вече не е добре за самото дете, защото не мога да й отделя пълноценно внимание. Ама пък с тия болести по яслите, веднага ще се разболее. Но ето в момента не ходи и пак тръгна да се разболява.

Последна редакция: вт, 23 апр 2024, 20:37 от Brin de muguet

# 145
  • Мнения: 457
От алергия температура никогане съм вдигала.
Ако е към мен този коментар имах предвид, че голямото е алергично към хвърчащи и треви разни и сега започна с оплакванията април месец. Малкото е със запушен нос от 2 седмици и се моля да не е и то алергично като брат си. Защото той едно време запомна така пролетта с търкане на очите и кашлица.
Не знам и аз да се вдига температура от алергия.
За ваксината някои са доволни, други се оплакват, че боледуват много. Аз не съм кашляла от дете, по спомен два пъти за по ден, два от гърло и то мнооого леко. Къде сега ме засили този вирус. Яд ме е, че не ме тестваха за коклюш. Ама личната убедена, че е грип.

# 146
  • Мнения: 2 122
В нашата градина ги изкарват и преди и след обяд. За ухото… утре сме пак на лекар, ще пиша след това. Кашля влажно много, яко сополи. Подредихме се този път 😀 Слагам Моксифлокссцин в носа, отипакс в ушите. Но утре сме пак на лекар, ще видим.

# 147
  • shumen
  • Мнения: 18 088
Брин,и моя тъй на два пъти ми прави пневмония без Т само с лека кашлица.Затова чуя ли го до кашля косата ми се изправя.
Тони,дано се разминете с АБ.

# 148
  • Мнения: 1 251
При дъщеря ми се потвърдиха пропускливите черва, вчера и излязоха резултатите, днес и назначиха лечението и утре започваме за 3 месеца. Диетата вероятно също ще е за толкова, ще повтаряме изследванията като приключи лечението и ще видим.
Относто кашлиците, дъщеря ми още не е спряла да кашля, почти 2 месеца станаха, просто вече няма пристъпи и кашля не повече от 5-6 пъти на ден.

# 149
  • Мнения: 2 122
Аз не знам какво да правя. Днес бяхме на педиатър, ама не тази която преглежда детето Понеделник , а при деуга. Защото тази от Понеделник е на смяна чак в петък.
Ситуацията е следната.
Неделя през нощта оплакване от ухо еднокрстно.
Понеделник еднократно също.
Вторник еднократно също.
Последно се оплака вчера на обяд в 12 часа и дадох Нурофен. От тогава не се е оплаквал.
Температура е вдигал между 37.1-37.2.
Друг път ни се е случвало каот е имал проблем с ушите - минава действието на нурофена, вдига си стабилна Т, болка…. Оправял се е с АБ капки в ушите.
От Понеделник слагам Моксифлоксан в носът, и Отипакс в ушите. Днес другата педиатърка е изписала АБ за пиене и Аб за ушите. Мъжа ми го води на лекар. Може ли да има отит, възпашение на ушите или както там се нарича - без болка, без температура?

Общи условия

Активация на акаунт