Против акне/пъпки по лицето - 15

  • 3 020
  • 90
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 40 811
М не...не съм съгласна, ама мое мнение.
С кое? (Допълних си горния пост)
Всяко акне в пубертета е свързано с хормоналните промени, които настъпват в този период. Затова децата под 12 нямат акне. Но тези промени водят, до производство на повече себум, секрецията на мастните жлези също е различна, запушване на пори, нарушаване на микробиома на кожата, което в вдин момент става и предпоставка за развитие и размножаване на въпросната бактерия.
Определението за хормонално акне е съвсем различно, поне от това, което чета.
че Хормонално е само при жените...
Разликата е, че при тях се контролира с терапия, а при мъжете не .
Коя е бактерията всъщност?

П.п..тук си обсъждаме, нали така? Simple Smile

# 61
  • Мнения: 39 420
Като че ли с кокосово е най-добре да се започне или варианта соя с ванилия.
Соя= естроген. По- добре без нея!
Връщам се да дочета.
Едит:
Защо при момчетата не се контролира с терапия, mystic woman?

# 62
  • София
  • Мнения: 2 334
М не...не съм съгласна, ама мое мнение.
С кое? (Допълних си горния пост)
Всяко акне в пубертета е свързано с хормоналните промени, които настъпват в този период. Затова децата под 12 нямат акне. Но тези промени водят, до производство на повече себум, секрецията на мастните жлези също е различна, запушване на пори, нарушаване на микробиома на кожата, което в вдин момент става и предпоставка за развитие и размножаване на въпросната бактерия.
Определението за хормонално акне е съвсем различно, поне от това, което чета.
че Хормонално е само при жените...
Разликата е, че при тях се контролира с терапия, а при мъжете не .
Коя е бактерията всъщност?

П.п..тук си обсъждаме, нали така? Simple Smile
Разбира се, и всяко мнение от полза.
А на бактерията съм отделила цял пост по-нагоре;). - Propionibacterium acnes
В него съм описала и разликите между бактериалното и хормоналното акне, според прочетеното в различни публикации.

# 63
  • София
  • Мнения: 254
Skiorche,  може ли да споделите при кой лекар водихте сина си на преглед? Благодаря!

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 40 811
Като че ли с кокосово е най-добре да се започне или варианта соя с ванилия.
Соя= естроген. По- добре без нея!
Връщам се да дочета.
Едит:
Защо при момчетата не се контролира с терапия, mystic woman?
ами не уточни докторката, ама е за да не се объркат и да преминат в женски Thinking  Каза, че го практикуват в някои части на Европа, ама...

Скиоче, ще се върна да чета, че съм го проспала.

# 65
  • Мнения: 6 730
М не...не съм съгласна, ама мое мнение.
С кое? (Допълних си горния пост)
Всяко акне в пубертета е свързано с хормоналните промени, които настъпват в този период. Затова децата под 12 нямат акне. Но тези промени водят, до производство на повече себум, секрецията на мастните жлези също е различна, запушване на пори, нарушаване на микробиома на кожата, което в вдин момент става и предпоставка за развитие и размножаване на въпросната бактерия.
Определението за хормонално акне е съвсем различно, поне от това, което чета.

Възрастта на акнето падна много последните няколко години.
Нашата лекарка лекува дете на 9 г с Роакутан, така че смятай какво е положението….
Просто поколението е съвсем различно. И първия цикъл идва много рано…

# 66
  • София
  • Мнения: 2 334
Това звучи ужасно. Четох доста за роакутан - абсолютно забранено е да се дава на деца под 12 и преди или съвсем в началото на пубертета и се чудя на родителите с кой акъл са се съгласили. Общо взето това е последното, към което се прибягва за лечение, когато са изпробвани антибиотици, мазила и т.н.
Belvedere, писах на ЛС, но и по-назад съм го споменала.

Последна редакция: пт, 26 апр 2024, 11:35 от Skiorche

# 67
  • Мнения: 6 559
Има ли доволни от този продукт? Комбинация между азелаинова киселина и ниацинамид.
https://biotrade.bg/biotrade-krem-za-intenzivna-grizha-azelainov … 0-i-niacinamid-6/
Ползвам като отделни продукти и съм доволна и сега се чудя дали да не премина на това.
П.с. и да използвам поста - преминавате ли лятото към някакъв комбиниран продукт - слънцезащита + цвят, т.е. нещо тонирано, че да се избегна нанасянето на 2 продукта отделни. Ако да, моля да споделите какво...интересувам се най-вече за светла кожа. Blush
Имам лош опит с един крем на Авен, който седеше ужасно като цвят...и все не ми се рискува.

# 68
  • Мнения: 480
Има ли доволни от този продукт? Комбинация между азелаинова киселина и ниацинамид.
https://biotrade.bg/biotrade-krem-za-intenzivna-grizha-azelainov … 0-i-niacinamid-6/
Ползвам като отделни продукти и съм доволна и сега се чудя дали да не премина на това.
П.с. и да използвам поста - преминавате ли лятото към някакъв комбиниран продукт - слънцезащита + цвят, т.е. нещо тонирано, че да се избегна нанасянето на 2 продукта отделни. Ако да, моля да споделите какво...интересувам се най-вече за светла кожа. Blush
Имам лош опит с един крем на Авен, който седеше ужасно като цвят...и все не ми се рискува.
От 2,3 месеца ползваме този: Acne Out тройно активен крем с Ретинол, Азелаинова киселина и Ниацинамид против пъпки и белези от акне https://biotrade.bg/acne-out-trojno-aktiven-krem-protiv-papki-i-belezi-ot-akne/ на гърба, за да видя как е. Много съм доволна. За този малък период позаличи много голям % от червените петна.  Понеже не иска да ползва слънцезащита на лицето и затова само на гърба мажа и от скоро тук таме на някой сериозен белег на лицето.

# 69
  • София
  • Мнения: 2 334
VIP, аз съм много доволна от този крем с минерален филтър и цвят. Пише, че е за суха и чувствителна кожа. Купих го от Испания, но май се намира и в БГ.
https://makeup.bg/product/536984/
За младежа купих този крем с киселини на същата марка (до края на месеца продуктите за акне са в промоция и на доста добри цени), но дерматологът каза да го оставим за периода след приключване на лечението с Епидуо.
https://sopharmacy.bg/bg/product/000000000030025915

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 40 811
Аз от Ефаклар файда не видях, друг вид беше...
И моя не ще слънцезащита да маже.
Биотрейд беше намален в Софармаси.

Скиорче, за колко време ви предписа Епи дуото?

# 71
  • София
  • Мнения: 2 334
Значи 4 пъти го пиша това и не се публикува, защото все се оказвам извън обхват (пътувам)Simple Smile) .
На контролен преглед е след 3 месеца. Тогава ще се прецени дали да продължи с епидуото или ще го замести с нещо друго. Това, което ми направи впечатление беше, че мазането не трябва да се спира при подобрение на състоянието, а чак когато се наблюдава доста дълъг период без възпаления.
Това с Ефаклара не звучи обнадеждаващо, ама ще го метна на другия тийн.Wink Там пъпките са единични, слава Богу.

Последна редакция: сб, 27 апр 2024, 08:18 от Skiorche

# 72
  • Мнения: 104
Има ли доволни от този продукт? Комбинация между азелаинова киселина и ниацинамид.
https://biotrade.bg/biotrade-krem-za-intenzivna-grizha-azelainov … 0-i-niacinamid-6/
Тъкмо си го поръчах, понеже Скинорена ми свърши. Предстои да го изпробвам, но малко се притеснявам от ниацинамида, понеже от него ми излизат комедони. От Скинорен съм много доволна за червените петна от акне, но консистенцията му ми е неприятна и ми прави кир ефект под грима. Надявам се с този да не е така.

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 40 811
И моя тийн не се спогажда със Скинорена...

Скиорче, може па тоя Ефаклар да е по Simple Smile
Принципно тоя тип мазила клонят към козметични и са за леки случаи...та затова съм давала пари на вятъра с надеждата да помогнат.

# 74
  • София
  • Мнения: 2 334
Мен аптекарката в Софармаси ме предупреди, че е доста силно и да внимаваме. А серумът с киселините го определи като драстичен направо. Тя самата беше с акнетична кожа.
Аз много обичам да си контактувам с младите момичета в аптеката, защото хем разбират и се интересуват, хем поне половината са изпробвали медицинската козметика върху себе си:))). Но така или иначе,  което е добро за един, за друг с по-чувствителна кожа може да се окаже неподходящо.
При нас трета вечер след въвеждане на Епидуото не забелязвам да има зачервяване или излющване (но за срам и резил ползваме едно с изтекъл срок преди 4 месеца, което бях купувала преди години и не бях посмяла да прилагам. Дано да не е изветряло). Сутрин слага от възстановяващия серум на Авен и след него крем с фактор.
Ние когато започнахме Скинорена имаше т.нар. пърджинг -избиваха доста пъпки първите 3-4 седмици. После нещата се нормализираха и доста дълъг период излизаха само единични пъпки. Но в един момент реших, че не е ОК да го ползва повече от година и го спряхме.  И се започна наново. Истината е, че след стискането на козметичката нещата станаха брутални:(. Аз очаквах, че ще му изпишат или АБ-к или роакутан и се бях примирила.
Междудругото дерматологът одобри синята лед светлина, но прочетох, че докато се ползва третиноин, не е ОК да се прилага.

Последна редакция: сб, 27 апр 2024, 11:15 от Skiorche

Общи условия

Активация на акаунт