Пролет, птички, сбъднати мечти, греят вече две черти ! ~бебеправене 603~

  • 28 038
  • 907
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 252
От резултати и повторения тест на пролактина- пак е 2х горна граница, спазени условия. Сега трябва да си запазя час да коментирам със Сенкова, или направо с някой ендокринолог?
Моля, за коментар за щитовидната жлеза и като цяло, защото там ми е много неясно.


Сенкова ли ти назначи изследванията или сама реши да ги пуснеш? Питам, защото ако е първото, Сенкова би ти казала какво да предприемеш. Например, аз имах леко завишен тсх (май колкото твоят), и тя ми каза да направя консултация с ендокриноложката от екипа им. Минах преглед, назначи ми терапия и вкарахме хормона в перфектни граници (под 1).
При първото изследване имах и завишен пролактин, затова Сенкова предложи да го повторим като спазим по-стриктно предварителните условия и излезе в граници.

# 631
  • Мнения: 106
Salsera, изследванията са правени на 31 ден на МЦ, 7 дни след установена овулация.
Vanesa_georg, да, Сенкова ги назначи, защото последно ТСХ, ФТ4 и ФТ3 съм пускала миналата година през август или септември. Не коментирахме конкретно да е при ендокринолог от екипа, само спомена, че ако пак е висок пролактина, че трябва да направя консултация с ендокринолог. Август/септември миналата година щитовидните ми хормони бяха добре - тогава правих консултация при Гоцева, като видях, че тя също преглежда в Неоклиник днес ( ходила съм в Софиямед). Може би ще запазя пак при нея.

# 632
  • Мнения: 860
За Ендокринолог, аз съм си запазила д-р Мария Калинкова, срещнах няколко препоръки за нея и мисля другия месец да я посетя:
https://drkalinkova.bg/
Работи в Токуда, в Неовитро и в някакъв друг кабинет. Аз лично съм доста скептична към ендокринолози, особено за Щитовидната съм се нагледала на такива, които изследват само ТСХ и като цяло не пускат много допълнителни изследвания.

# 633
  • София
  • Мнения: 3 020
Пропуснала съм и аз в бързината да честитя на Дух!
Стискам силно палци да е лека и безпроблемна!

Аз си ходя на йогата два пъти седмично, отделно спрях Боуен за сега и минах на ТЕО терапия.
Междувременно записах и курс по Мениджмънт. Пак гледам аклендара и гледам да сме активни където трябва, но някак се опитвам да не се надявам на чудо Grinning

# 634
  • Мнения: 252
За Ендокринолог, аз съм си запазила д-р Мария Калинкова, срещнах няколко препоръки за нея и мисля другия месец да я посетя:
https://drkalinkova.bg/
Работи в Токуда, в Неовитро и в някакъв друг кабинет. Аз лично съм доста скептична към ендокринолози, особено за Щитовидната съм се нагледала на такива, които изследват само ТСХ и като цяло не пускат много допълнителни изследвания.
Аз също бях при нея (нея визирах като част от екипа на Неовитро). Доволна съм. Но не съм и имала някакви сложни казуси, за да дам по-детайлна оценка. Успех! Simple Smile

# 635
  • Мнения: 106
Благодаря ви, момичета! Запазих си час за 23май при Калинкова, а днес мисля да й пиша във хийли дали междувременно да пусна някакво друго изследване, докато дойде датата, за да имам поне пълна информация по време на  консултацията. Много съм благодарна за тази група!

Шантал, какво е ТЕО терапия? 😁 От теб научих и за Боуен, преди това не бях чувала между другото, а видях, че има доста практики.

# 636
  • София
  • Мнения: 3 020
ТЕО - телесно и емоционално освобождаване, много е странно и не мога да го обясня... вчерашната ми практира продължи около час и половина. лежа, а терапевтката минава по различни точки на тялото, понякога задава въпрос и аз отговарям, друг път напправо стреля и казва нещо по повод мое затруднение. Има по-силен натиск от Боуена.

# 637
  • Мнения: 955
Момичета, има ли някоя от вас тия дни ( вчера и днес по-точно) с ниско кръвно и световъртеж? Вчера ми беше много зле, виеше ми се свят, дори щях да падна на излизане от тоалетната. Едно и че се притесних, че съм сама, защото мъжа ми беше в офиса. Буквално съм  стискала докато се прибере от работа, ей такъв страх. Масово се оплакват познати, че им причернявало внезапно, даже едната позната беше припаднала. Днес пак така, но една идея по-леко. Сутринта говорих с майка ми и тя каза, че вчера е била така, много й се виело свят и ниско кръвно. Но нейното си е ниско по подразбиране, а моето по-скоро от нормално към високо и тия разлики.....Четох, че има магнитни бури, ще го отдам на тях....

# 638
  • София
  • Мнения: 3 020
вчера вечерта и на мен не ми беше добре, отпадналост, замайване и болка в гърдите имах, пих един валериан без вино, ММ се погушка и съм заспала. днес съм ок за момента

Последна редакция: чт, 25 апр 2024, 17:09 от shan^tall

# 639
  • Мнения: 55
Здравейте момичета! На Достинекс съм заради високия пролактин сряда и неделя по 1 вечер. Снощи съвсем изключих и се сетих чак днес сутринта и го изпих 🤦♀ Въпросът ми е след като съм го изпила днес (четвъртък) трябва ли да изместя следващия прием да е в понеделник вместо в неделя или няма чак толкова значение?

# 640
  • Мнения: 16
Не мисля, че е проблем. Явно са ти го изписали 2пъти в седмицата, а тя е 7дни. И не мисля, че има значение дали ще е сряда или четвъртък.
Аз пия по 1/2 веднъж седмично. Изпуснах го в неделя, пих го понеделник сутрин. Мисля да си продължа занапред в неделя вечер.

Здравейте момичета! На Достинекс съм заради високия пролактин сряда и неделя по 1 вечер. Снощи съвсем изключих и се сетих чак днес сутринта и го изпих 🤦♀ Въпросът ми е след като съм го изпила днес (четвъртък) трябва ли да изместя следващия прием да е в понеделник вместо в неделя или няма чак толкова значение?

# 641
  • Мнения: 1 014
Аз също съм на 1/2 на седмица и понякога ми се налага да го изместя леко, не мисля, че е от такова значение.
Мая, при теб каква е стойността на пролактина, че ти е изписан по 2 на седмица?
Имаш ли аденом на хипофизата или не се намери причина за него?

# 642
  • Мнения: 131
Да се разпиша и аз... Този месец няма да има овулация...Вероятно от високия пролактин.  Сега следва преглед при ендокринолог. Докторът ми препоръча Мечкаров /от Пловдив съм/. Някой мнения за него? Утре ще звънна за час...
Надявам се на положителни новини от вас, момичета Simple Smile

# 643
  • Мнения: 55
Пролактинът ми е 35,2 при горна граница 27,8. Не знам да имам 🤷🏼♀ пусках само кръвни изследвания.

# 644
  • Мнения: 1 014
Моят преди беше 45.45 ng/mL, което трябва да е твоята мерна единица, и с моята доза го поддържам между 7 и 14 ng/mL. Мая, не си искала съвет за това, но бих ти препоръчала след 2-3 месеца да си направиш контрола, защото ми се струва, че са ти изписали доста висока доза, а да падне под долната граница също не е добре.

Общи условия

Активация на акаунт