Инвитро/Икси на 40 (и) + Инвитро/Икси с НЯР/ИЯР - тема 22

  • 4 628
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 237
От сърце желая много късмет на всички! Flowers Four Leaf Clover Heartpulse

Молба към успелите дами да разпишат тук как успяха:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1LmdpEX5RO9VsXDEUNKBg1cmI … /edit?usp=sharing


За дамите, които сега стартират препоръчваме книгата Всичко започва с яйцето/It Starts with the Egg

Линкове към старите теми:

# 1
  • Мнения: 95
Успех момичета.
Записвам се, да ви следя.

# 2
  • Мнения: 453
Цоп в новата тема и аз се записвам.
Благодаря

# 3
  • Мнения: 846
Чудесна идея, да се записват успелите в екселска таблица и да има някаква статистика. Успех на всички.

# 4
  • Мнения: 5
Здравейте, борбени жени! На 41г. съм с АМХ 0.12.  ТСХ ми е 0.93.
Имам два неуспешни инвитро опита. Първият през ноември 2023г. - две яйцеклетки, като и двете се оплодиха, но само едната стигна до бластоцист. Втори опит през март 2024г. - една яйцеклетка,  която се оплоди и разви до бластоцист, като според ембриолога беше с отлично качество. Двата трансфера неуспешни. Осъзнавам, че яйцеклетките са малко, но това, че се оплождат и стигат до бластоцист ми дава надежда.
Какви изследвания правите, ако не се случва имплантация? Някой, който е правил изследване за имплантационен прозорец, ще се радвам да сподели, дали е дал резултат и къде го е правил.
ПИД на ембрион също не сме правили.
Благодаря предварително

# 5
  • Мнения: 144
Puppy, и аз като се ровех за евентуални проблеми за имплантация (имам 4 неуспешни ЗЕТа) ми попадна информация за имплантационния прозорец, но като попитах моята лекарка тогава, тя каза, че когато трансферът е на контролиран цикъл (бях ЗЕТ подготовка с Естрофем), нямало значение.
Аз съм привърженичка на ПИДа, защото обикновено в нашата възрастова група проблемът е в генетиката на ембриона (отидох в друга клиника заради ембриологията). Но разбира се всичко останало във вашето тяло също трябва да се провери (ендометриален микробиом, хистероскопия при нужда, цветна снимка, хормони). Също така имайте в предвид, че от ембриология до ембриология има разлика и моят опит е доста горчив от това да ме лъжат, че ембрион който не е даже на скалата на Гарднър бил "добър" или пък 3CC качество било "много добро". Искам да кажа, да не елиминирате лекарските грешки, защото в България те са особено чести. Успех!

# 6
  • Мнения: 494
Момичета,  здравейте .Възможно ли е около седмица до цикъл, тестът за бременност да е положителен със съвсем бледа чертичка, не е ли прекалено рано, незнам вече. Не приемам лекарства, освен ел тироксин и витамини.

# 7
  • Мнения: 446
Утре е понеделник- пуснете един кръвен тест, за да сте сигурна на 100%. Желая успех!
Момичета,  здравейте .Възможно ли е около седмица до цикъл, тестът за бременност да е положителен със съвсем бледа чертичка, не е ли прекалено рано, незнам вече. Не приемам лекарства, освен ел тироксин и витамини.

# 8
  • Мнения: 494
Нямам възможност за кръвен тест  извън Бг живея....най-много още един уринарен да направя. Благодаря!!

# 9
  • Мнения: 453
Е как да нямате. Имете, просто няма да бъде поет безплатно от касата където живеете или просто ще трябва да си го платите, особено като кажете, че е за кръвен тест за бременност се съмнявам да ви откажат в лаборатотиите навсякъде в Западна Европа. Успех !

# 10
  • Мнения: 956
Е как да нямате. Имете, просто няма да бъде поет безплатно от касата където живеете или просто ще трябва да си го платите, особено като кажете, че е за кръвен тест за бременност се съмнявам да ви откажат в лаборатотиите навсякъде в Западна Европа. Успех !
Aми няма възможност на някои места, представете си.

# 11
  • Мнения: 956
Ani8314,  възможно е, ако сте имали ранна овулация. Аз например съм имала месеци с овулация на 9ти ден.
Момичета,  здравейте .Възможно ли е около седмица до цикъл, тестът за бременност да е положителен със съвсем бледа чертичка, не е ли прекалено рано, незнам вече. Не приемам лекарства, освен ел тироксин и витамини.

# 12
  • Мнения: 494
Добро утро , днес теста е отрицателен, подозирам, че е била изпарителна чертичка, в петък ще направя още един и ще си чакам цикъл в понеделник. Относно кръвните тестове, със сигурност правят, но трябва да имаш категорично положителен уринарен и поне седмица закъснение. При първата бременност ми взеха кръвем тест за потвърждение някъде към 8, 9 седмица. Благодаря за коментарите.

# 13
  • Мнения: 6 371
Олеле... В 8ма-9та седмица вече сърдечна дейност се засича на УЗ, те се сетили ЧХГ да пускат за потвърждение. Hushed
Да те бяха изчакали направо да родиш, за по сигурно. Joy
За протокола, в Англия ли се случва това?

# 14
  • Мнения: 494
Да , в Англия...Ами такава е системата, до 8 ГС се водиш небременна, даже TSH ми беше скочило  на 20 , че тогава се забързаха, да ми променят схемата. През цялата бременност нямаш скрининг,  само две фетални МФ, урина няколко пъти, не правят и кръвни тестове през бремеността. Ще правя тест в Петък, и ако има добри новини ще пиша....

# 15
  • Мнения: 475
И аз съм в Англия и на частно са ми давали час на същия или на следващия ден , точно за чхг кръвен тест. Иначе по здравната каса, аз имам спонтанен аборт в осма седмица, точно преди часа си и така и не ми е регистрирана бременността,  нито пък спонтанния аборт.Все едно нито съм била бременна, нито загубила бременността . И доста бледи втори  черти съм ви дала тук на тестове за бременност без да съм бременна.

# 16
  • Мнения: 494
Момичета здравейте,  надявам се да сте добре. Имам въпрос,  някоя от вас получавала ли е вагинална сухота около седмица преди цикъл. Случва ми се за първи път и се притеснявам да не  е нещо като пременопауза

Последна редакция: нд, 21 апр 2024, 17:24 от Ani8314

# 17
  • Мнения: 153
На мен ми се е случвало,но винаги ми е идвало.

# 18
  • Мнения: 494
Ок, благодаря.....дано не се задържи дълго, че е много неприятно

# 19
  • В дън горите тилилейски
  • Мнения: 479
 При мен се е получавало така след инвитро, но след цикъла всичко е било нормално.

# 20
  • Мнения: 494
Момичета кокичета, моите драми продължават. Имам закъснение от 3, 4 дни, уринарните тестове  са отрицателни.Вчера бях при GP, за да си взема лекарствата за щитовидната жлеза и споменах за случая, не ми дадоха направление за кръвен, защото нямам положителен уринарен тест и нямам кървене. Казаха ми да направя тест, ако не ми е дошло в Неделя или Понеделник. Записах си частен скан за 5 Май, да се види защо е това закъснение. В района, в който живеем няма частна лаборатория, за да пусна кръвен тест. Дано скоро имам някаква яснота  , че ми е много притеснено. Ще ви държа в течение на нещата. Хубав ден!

# 21
  • Мнения: 506
Момичета кокичета, моите драми продължават. Имам закъснение от 3, 4 дни, уринарните тестове  са отрицателни.Вчера бях при GP, за да си взема лекарствата за щитовидната жлеза и споменах за случая, не ми дадоха направление за кръвен, защото нямам положителен уринарен тест и нямам кървене. Казаха ми да направя тест, ако не ми е дошло в Неделя или Понеделник. Записах си частен скан за 5 Май, да се види защо е това закъснение. В района, в който живеем няма частна лаборатория, за да пусна кръвен тест. Дано скоро имам някаква яснота  , че ми е много притеснено. Ще ви държа в течение на нещата. Хубав ден!

Аз имах 10 дни такова забавяне без щитовиден проблем, без киста. Като си пуснах хормони излезе прогестерон в небето, естрадиол в небето, на ехографа имаше задържано жълто тяло, което явно продължаваше да си излъчва прогестерон. А с висок прогестерон какъв цикъл. Пих 5 дни прогестеронов препарат и още докато не беше настъпил 5ия ден направо изнасилено си ми дойде. Ако образувате такива жълти тела може да се случи, при мен са много честа находка. Просто отидете и пуснете един прогестерон, естрадиол и ЛХ. Аз тогава пуснах изследвания за 200 лева, всякакви щитовидни, витамини и чудеса, а ми беше нужно просто тези трите хормона...

# 22
  • Мнения: 489
Момичета, много съм притеснена от последните ми изследвания...
По принцип постоянно имам високи нива на FSH, LH.. но този месец вече изглежда официално, че съм в менопауза..
На 41 години съм с редовен 28 дневен цикъл, ИЯР, но само преди 3 месеца, изследванията ми бяхат съответно: ЛХ: 9.6 ФСХ: 8.30, a този месец над 50 Sad
Пия и добавки, вече не знам какво да си мисля, тотално съм срината, то шанса ми вече клони към 0.
Някой знае ли на какво може да се дължи такава брутална разлика:

# 23
  • София
  • Мнения: 23 178
като бяха ниски лх и фсх естрадиола беше ли висок?
ако си с редовен цикъл защо изобщо мериш хормони?
много са различни нещата в различните цикли след 40г.
както сега са високи, следващия сикъл може да са в норми.

# 24
  • Мнения: 489
като бяха ниски лх и фсх естрадиола беше ли висок?
ако си с редовен цикъл защо изобщо мериш хормони?
много са различни нещата в различните цикли след 40г.
както сега са високи, следващия сикъл може да са в норми.
Естрадиола беше: 325 pmol/L (реф. 45,4 - 854 ), Мислех си, че е висок.
Съответно: ЛХ (9,6), а ФСХ( 8.35). Това беше през февруари..даже няма и 3 месеца.
Разбирам, че стават различни нещата в един момент, но не трябва ли да има и изменение в месечния цикъл, или не е задължително?
Меря хормони, за да съм наясно какво се случва, засичам си овулация с лентички, опитвам се да си дам шанс(ако е имало такъв) .
Просто последните 2 месеца реших да дам почивка и да не мисля само за лекарски прегледи.

# 25
  • София
  • Мнения: 23 178
на тази възраст с такива параметри вероятността с лентички и ако стане клони към много малко.
иначе при висок естрадиол фсх почти винаги е занижен.

# 26
  • Мнения: 494
Да най вероятно е нещо подобно хормонално, не ми се е случвало досега. Последно съм изследвала полови хормони преди около година и бяха горе долу добре, но сега с възрастта явно всеки месец ще е различен. Аз също изполвам лентички , за да засека овулация, след няколко месеца ще стана на 41г. Мисля  ,че имаме още време поне до към 43/44. Спортувам, храня се добре и никой не ми дава повече от 35 г., но при мен генът е такъв, с много младолики родители съм.

Последна редакция: ср, 24 апр 2024, 15:02 от Ani8314

# 27
  • Мнения: 506
При много завишен естрадиол съм имала и фсх 3, естествено нереалистична стойност, обикновено е 12. Може да е инцидентно наистина. Не си вадете изводи по един месец.

Ani8314, след 38 няма никакво значение това дали сте младолики, външният вид няма почти никакво отношение към клетъчната възраст. Може да сте физически в топ форма, да живеете супер здравословен живот и отново ранна менопауза, лошо качество и обратното. Всъщност като се замисля сред всичките си приятелки, които цял живот пушат, пият, пухкави са и не съвсем запазени за възрастта си с репродуктивен проблем и без деца съм само аз, а съм пълната противоположност на тях, така че няма никаква зависимост. По-скоро е генетика на клетъчно ниво, което няма как да се прецени по външния вид и вече епигенетика в някои случаи.

# 28
  • Мнения: 489
Всъщност аз имам висок ФСХ И ЛХ, така че няма какво да му търся на естрадиола в момента. В отговор на горните постове, и на мен никой не ми дава дори и 35, но съм на 41..., 50 кг , не пия и не пуша.. И аз страдам от това, че явно генетично съм обремена с ранна менопауза и имам ИЯР, но все още с редовен цикъл. Просто няма значение как изглеждаме на външен вид, а как са нещата на клетъчно ниво. И около мен има жени с наднормено, висок инсулин, пушещи и т.н, които забременяват без проблем, а аз явно отдавна съм изпуснала шансовете си...
Чудя се как да постъпя, не съм готова за менопауза, но изследванията ми (ФСХ- 50 и ЛХ- 20 ) говорят именно това..
ИМа ли как да задържа поне още малко време нещата или са необратими и вече трябва да приема нещата?

# 29
  • Мнения: 506
Всъщност аз имам висок ФСХ И ЛХ, така че няма какво да му търся на естрадиола в момента. В отговор на горните постове, и на мен никой не ми дава дори и 35, но съм на 41..., 50 кг , не пия и не пуша.. И аз страдам от това, че явно генетично съм обремена с ранна менопауза и имам ИЯР, но все още с редовен цикъл. Просто няма значение как изглеждаме на външен вид, а как са нещата на клетъчно ниво. И около мен има жени с наднормено, висок инсулин, пушещи и т.н, които забременяват без проблем, а аз явно отдавна съм изпуснала шансовете си...
Чудя се как да постъпя, не съм готова за менопауза, но изследванията ми (ФСХ- 50 и ЛХ- 20 ) говорят именно това..
ИМа ли как да задържа поне още малко време нещата или са необратими и вече трябва да приема нещата?

В паника сте, успокойте се. Няма НИЩО необратимо на този свят освен краят на човешкия живот. Докато сте жива можете да направите много неща за качеството, дори и само на една яйцеклетка останала, ако изобщо е такъв случаят. От там, дори и да няма наистина нито една яйцеклетка ( което ме съмнява да е така във вашия случай) има и опцията за донорски яйцеклетки, има начин как да бъдете майка, просто се успокойте и не съдете за ситуацията от един единствен месец с кофти резултати. Каква е бройката на антралните фоликули, които се виждат на ехограф ( в прогресия от няколко месеца поредни)? Имате ли редовна овулация?

# 30
  • Мнения: 489
В паника сте, успокойте се. Няма НИЩО необратимо на този свят освен краят на човешкия живот. Докато сте жива можете да направите много неща за качеството, дори и само на една яйцеклетка останала, ако изобщо е такъв случаят. От там, дори и да няма наистина нито една яйцеклетка ( което ме съмнява да е така във вашия случай) има и опцията за донорски яйцеклетки, има начин как да бъдете майка, просто се успокойте и не съдете за ситуацията от един единствен месец с кофти резултати. Каква е бройката на антралните фоликули, които се виждат на ехограф ( в прогресия от няколко месеца поредни)? Имате ли редовна овулация?
[/quote]
Да, осъзнавам, че ме срина този резулат от днес и още повече това, че само преди 2 месеца тъкмо се бяха нормализирали и двата (бяха в граници). Имам засичане на овулация и миналия месец (с лентички) не мога да съм съвсем сигурна, но по принцип си я усещам (имам и болка). Преди 2 месеца, на гинеколог, се видя, че се беше спукал фоликул, имаше и жълто тяло. Последно засичани антрални - имаше 3-4. Аз съм си с ИЯР вече от 2 години засечен, а Инхибина (87). От тогава си пия стандартни витамини (вит Д, вит е, омега), Започнах да пия и Витекс от този месец и то вместо по-добре, нещата станаха по-зле.
Ще отида този месец на преглед , около дните когато би трябвало да имам овулация (то е ясно че няма да има такава), но поне да видим какво се вижда на ехографа.
Благодаря за окуражителните думи Heart

# 31
  • Мнения: 506
В паника сте, успокойте се. Няма НИЩО необратимо на този свят освен краят на човешкия живот. Докато сте жива можете да направите много неща за качеството, дори и само на една яйцеклетка останала, ако изобщо е такъв случаят. От там, дори и да няма наистина нито една яйцеклетка ( което ме съмнява да е така във вашия случай) има и опцията за донорски яйцеклетки, има начин как да бъдете майка, просто се успокойте и не съдете за ситуацията от един единствен месец с кофти резултати. Каква е бройката на антралните фоликули, които се виждат на ехограф ( в прогресия от няколко месеца поредни)? Имате ли редовна овулация?
Да, осъзнавам, че ме срина този резулат от днес и още повече това, че само преди 2 месеца тъкмо се бяха нормализирали и двата (бяха в граници). Имам засичане на овулация и миналия месец (с лентички) не мога да съм съвсем сигурна, но по принцип си я усещам (имам и болка). Преди 2 месеца, на гинеколог, се видя, че се беше спукал фоликул, имаше и жълто тяло. Последно засичани антрални - имаше 3-4. Аз съм си с ИЯР вече от 2 години засечен, а Инхибина (87). От тогава си пия стандартни витамини (вит Д, вит е, омега), Започнах да пия и Витекс от този месец и то вместо по-добре, нещата станаха по-зле.
Ще отида този месец на преглед , около дните когато би трябвало да имам овулация (то е ясно че няма да има такава), но поне да видим какво се вижда на ехографа.
Благодаря за окуражителните думи Heart
[/quote]

3-4 антрални фоликула е нелоша бройка. Не го казвам да ви успокоя фалшиво, но все пак искам да ви успокоя, че при някои от пункциите се засичахме с една жена на 43-44, не помня точната и възраст, тя правеше по един на яйчник, доминантния, и другия я правеше, я не. След прп успяха да събудят и другия. Прп-то е с много противоречиви резултати при всички, но целта при нея беше да се изкара максимума от минимума. Казвам ви го не да лежите на тия ризи, че прп-то е някаква панацея, но че дори и с много по-изчерпан от вашия успяват да изкарат. Не ви е изобщо зле картината. Вие имате 3-4, но ако правите естествени опити ви трябва само 1! Не 5, не 10, не 15, а 1. Ако сте тръгнала да правите ин витро шансовете с по-малка бройка наистина са по-ниски, но не са нулеви. Просто са нужни повече опити. Не знам къде точно сте във вашето пътешествие по пътя за бебето, но наистина не се шашкайте толкова, има къде къде по-фрапантни случаи и те също успяват Simple Smile

# 32
  • Мнения: 97
Здравейте отново. След един прекрасен перфектен месец и неоплождане следва месец с задържан явно тръгнал късно в неуспешния месец. Оргаметрил 10 дни х2. Идва ми и на 2 и ден няма фоликули, на 5и също, но с много малки по периферията може би но трудно да се каже още. Лигавица тънка а шийка започнала мнооого леко разтваряне като че ще почва овулация. 3и ден кломифен и естрофем 3х2 за лигавицата. 6 и 7 ден 150 Гонал. Утре на преглед. Та мисълта ми е това не ми се беше случвало. След 5и ден тръгвали ли са при вас фоликули?

# 33
  • Мнения: 453
Момичета, на 3-ти и на 4-ти ден макс от МЦ ли се започваше процедура или на 2-3 ? Тук съм в спор и не мога да си спомня аз на кой ден съм започвала в миналото.
Иначе казано, кой е последния ден за започване ?

# 34
  • София
  • Мнения: 23 178
може и на 5-6, зависи какви фоликули има  и с какви размери са.

# 35
  • Мнения: 494
Момичета здравейте, може ли да ми дадете някакво мнение  за Фемостон и той за стимулиране на овулация ли се използва.

# 36
  • Мнения: 453
може и на 5-6, зависи какви фоликули има  и с какви размери са.

Питам, тъй като с една приятелка тук сме заспорили кога се запчоваше ? Тя казва на 2-ри ден само.
Аз казвам на 2 ри ден от МЦ, макс но може и на 3-ден.
Някоя започвала ли е на 4-ти ден ????
Говорим за малко фоликули, на едно дередже сме, по 3-4 фоликула макс.
Та, ако се падне, че цикъла дойде петък примерно, означава ли, че преглед може да има понеделник и започване на процедура тоест на 4-ти ден ?
За 5-6 дена не съм чувала.

# 37
  • София
  • Мнения: 60
Ходила съм на 3-ти  ден от МЦ и съм започвала процедура

# 38
  • Мнения: 506
Здравейте отново. След един прекрасен перфектен месец и неоплождане следва месец с задържан явно тръгнал късно в неуспешния месец. Оргаметрил 10 дни х2. Идва ми и на 2 и ден няма фоликули, на 5и също, но с много малки по периферията може би но трудно да се каже още. Лигавица тънка а шийка започнала мнооого леко разтваряне като че ще почва овулация. 3и ден кломифен и естрофем 3х2 за лигавицата. 6 и 7 ден 150 Гонал. Утре на преглед. Та мисълта ми е това не ми се беше случвало. След 5и ден тръгвали ли са при вас фоликули?

Здравейте, при мен обикновено на този ден 5-6 се вижда какво остава, а не какво тръгва Sad Понеже тръгвам винаги с повече, но те не реагират. Знам, че отговорът не помогна много, но към тези дни при мен не само, че не тръгва, ами и се вижда всичко, което спира...Стискам палци да ви тръгнат!

# 39
  • Мнения: 97
Здравейте отново. След един прекрасен перфектен месец и неоплождане следва месец с задържан явно тръгнал късно в неуспешния месец. Оргаметрил 10 дни х2. Идва ми и на 2 и ден няма фоликули, на 5и също, но с много малки по периферията може би но трудно да се каже още. Лигавица тънка а шийка започнала мнооого леко разтваряне като че ще почва овулация. 3и ден кломифен и естрофем 3х2 за лигавицата. 6 и 7 ден 150 Гонал. Утре на преглед. Та мисълта ми е това не ми се беше случвало. След 5и ден тръгвали ли са при вас фоликули?

Здравейте, при мен обикновено на този ден 5-6 се вижда какво остава, а не какво тръгва Sad Понеже тръгвам винаги с повече, но те не реагират. Знам, че отговорът не помогна много, но към тези дни при мен не само, че не тръгва, ами и се вижда всичко, което спира...Стискам палци да ви тръгнат!

Juyii Благодаря ти. Това за първи път ми се случва, а уж съм с екзозомите и трябваше да има мърдане напред.Дано са тръгнали но утре ще знам. Има резон отговора. Реално нещо не достига за да тръгнат. Или е повече,  вероятно хормон или дисбаланс, може всичко да е. Хм щом не рагират препарата трябва да се смени или подхода. Има един вариант да се почне от предходния цикъл с естрофем. Идеята е да се излъжат рецепторите. Но не се сещам точно метода.

За Стимулации съм почвала на 3,4 и 5 ден даже когато бях в турция и не можех да тръгна за 2и.

Последна редакция: чт, 25 апр 2024, 17:21 от varna2020

# 40
  • Мнения: 506
Да, права сте. Мисля, че за естрогенен прайминг говорите? Но никога не сме пробвали досега. И аз само си ги чета тези неща, но изобщо не е прилагано. Ами сега съм след трансфер, и още един ембрион имаме. Ако не стане и сега и тоя последния, наново почваме играта и, да, ще държа да има някакви екзотики вече. На път съм да се пречупя и за ПИД 😆

Екзозомите в Турция ли ги правиха? Дано да се получи, ще споделите опит.

# 41
  • Мнения: 97
Да, права сте. Мисля, че за естрогенен прайминг говорите? Но никога не сме пробвали досега. И аз само си ги чета тези неща, но изобщо не е прилагано. Ами сега съм след трансфер, и още един ембрион имаме. Ако не стане и сега и тоя последния, наново почваме играта и, да, ще държа да има някакви екзотики вече. На път съм да се пречупя и за ПИД 😆

Екзозомите в Турция ли ги правиха? Дано да се получи, ще споделите опит.

Е дано не се налага да почвате играта наново. Мисля че да така се казваше но имаше и още един. Е чак екзотоки просто да се помисли стратегия. ПИД знаеш мисля много добре за и против. Да Турция. Едва 3и месец е откакто ги правих. Има време може би още.

# 42
  • Мнения: 453
Някоя от мацките, може ли да ми напомни кои хормони се правеха задължително по време на цикъл ? От толкова много опити, вече съвсем се обърках, ама изпуснах цикъла, няма да стане за LH /FSH мисля ?
Amh и цялата вирусология нямаше отношение от цикъл нали така ?
Хайде спорен ден

# 43
  • Мнения: 3 237
FSH 2-4 ден, заедно с LH и естрадиол се тълкува.

TSH даже по-добре даже на чист ден (с FT4)
AMH, ако е без Инхибин Б, може по всяко време. Заедно с Инхибин - на 3ти ден.

# 44
  • Мнения: 31
Здравейте момичета,

На 39 съм с ИЯР, след няколко оперативни намеси, правя по 1-3 АФ и с ИР и съответно с наднормено тегло. Докато четях последните 2 теми ми изкочиха няколко въпроса. С удоволствие бих изчела всички теми, но както на всички ни е ясно часовника ми тактика с бясна скорост, та се извинявам ако сте ги коментирали темите вече.
Прочетох, че сте коментирали дозите за медикаментите и че доста от вас на по-ниски дози имат по добър резултат и им действат по добре. Последният ми и 2. опит инвитро беше в Мемориал в Истанбул. Там ми обясниха че медикаментите се ли изписват според килограмите? Аз съм с наднормено тегло БМИ 38 и мисля, че заради това ми дават високи дози. При последната стимулация бях по пач протокола (не подейства при мен за изравняване на Ф, пак малките въобще не се развиха) бях първите 4 дни на 600IU  после вдигнаха на 675 за 5 дни, 1 ден 525 с Цетротайд и на 11. ден 2 овитрел. В дните които бях на 600 нарастваше Ф много бавно с 0,5мм на ден и затова качиха дозата. Та сега се чудя дали да не трябва да е по-ниска дозата но затова пък по-дълго да се стимулира? Иначе шанхайския протокол отказаха да го приложат, трябвало при първата пункция малките да са под 10мм за да се продължи със стимулация и втора пункция. Казаха ми че щом до тогава не са реагирали значи били празни или негодни. Та някоя от вас била ли е по този протокол? При вас имаше ли такива изисквания? Чела съм някъде, че не всички клиники го прилагат този протокол и се чудя дали в Мемориал да не го правят изобщо и да си измислят някакви аргументи за да му откажат от него.

Изчетох последните 2 теми, но не намерих информация какви би трябвало да са стойностите на хормоните на 2ри  ден ако нямаш ИЯР? Или по скоро максимални стойности, за да може да се почне стимулация?

Освен това четох една статия: https://madamamama.com/lechenie-na-reproduktivni-problemi-s-kal-v-pomorie/
Някоя правила ли е такива процедури? Имала ли е някакво подобрение? За сега съм намерила само едно момиче, което каза, че след такива процедури са й се отпушили тръбите но за подобряване на ЯР не съм намерила никакви отзиви.

И стана много дълго но ще се радвам ако някоя сподели дали пробвала някакви китайски гъби? Аз имах рак на шийката на матката, който беше причинен от ЧПВ и който за 9 месеца успях да изчистя с гъби - Coriolus, cordiceps и reishi, но и много килограми качих от тях. Ако не се лъжа Варна, ти беше писала, че взимаш или си взимала някакви...можеш ли да споделиш малко повече  информация?

Благодаря на отзовалите се!
Борбата продължава до пухкав финал!

Поздрави Ива

Последна редакция: пн, 13 май 2024, 09:09 от ivinas

# 45
  • Мнения: 506
Здравейте момичета,

На 39 съм с ИЯР, след няколко оперативни намеси, правя по 1-3 АФ и с ИР и съответно с наднормено тегло. Докато четях последните 2 теми ми изкочиха няколко въпроса. С удоволствие бих изчела всички теми, но както на всички ни е ясно часовника ми тактика с бясна скорост, та се извинявам ако сте ги коментирали темите вече.
Прочетох, че сте коментирали дозите за медикаментите и че доста от вас на по-ниски дози имат по добър резултат и им действат по добре. Последният ми и 2. опит инвитро беше в Мемориал в Истанбул. Там ми обясниха че медикаментите се ли изписват според килограмите? Аз съм с наднормено тегло БМИ 38 и мисля, че заради това ми дават високи дози. При последната стимулация бях по пач протокола (не подейства при мен за изравняване на Ф, пак малките въобще не се развиха) бях първите 4 дни на 600IU  после вдигнаха на 675 за 5 дни, 1 ден 525 с Цетротайд и на 11. ден 2 овитрел. В дните които бях на 600 нарастваше Ф много бавно с 0,5мм на ден и затова качиха дозата. Та сега се чудя дали да не трябва да е по-ниска дозата но затова пък по-дълго да се стимулира? Иначе шанхайския протокол отказаха да го приложат, трябвало при първата пункция малките да са под 10мм за да се продължи със стимулация и втора пункция. Казаха ми че щом до тогава не са реагирали значи били празни или негодни. Та някоя от вас била ли е по този протокол? При вас имаше ли такива изисквания? Чела съм някъде, че не всички клиники го прилагат този протокол и се чудя дали в Мемориал да не го правят изобщо и да си измислят някакви аргументи за да му откажат от него.

Изчетох последните 2 теми, но не намерих информация какви би трябвало да са стойностите на хормоните на 2ри  ден ако нямаш ИЯР? Или по скоро максимални стойности, за да може да се почне стимулация?

Освен това четох една статия: https://madamamama.com/lechenie-na-reproduktivni-problemi-s-kal-v-pomorie/
Някоя правила ли е такива процедури? Имала ли е някакво подобрение? За сега съм намерила само едно момиче, което каза, че след такива процедури са й се отпушили тръбите но за подобряване на ЯР не съм намерила никакви отзиви.

И стана много дълго но ще се радвам ако някоя сподели дали пробвала някакви китайски гъби? Аз имах рак на шийката на матката, който беше причинен от ЧПВ и който за 9 месеца успях да изчистя с гъби - Coriolus, cordiceps и reishi, но и много килограми качих от тях. Ако не се лъжа Варна, ти беше писала, че взимаш или си взимала някакви...можеш ли да споделиш малко повече  информация?

Благодаря на отзовалите се!
Борбата продължава до пухкав финал!

Поздрави Ива

Здравейте, реших да отговоря, въпреки че на много малка част от въпросите ще е конкретен отговор, ама понеже видях, че никой не ви пише и реших да се включа Simple Smile

BMI проблема и по-високите дози при стимулация - Да, при жени с висок BMI, но над определени стойности, наистина са нужни и по-високи дози FSH, т.е.  гонадотропини, което обаче действа като нож с две остриета на качеството на яйцеклетките в тези фоликули, както и на по-нататъчното развитие. Получава се нещо като параграф 22, защото да, по учебник дозите трябва да са по-високи, но в същото време високите дози влияят негативно на клетките. Знам, че не това е отговорът, който искате да чуете, но в САЩ, повечето лекари, ако имаш BMI над 30 директно те отпращат и ти отказват опит, тъй като е доказано, че при такива стойности фоликулите не растат както трябва, празни са, качеството е ниско и съответно успехът е съмнителен.

Идеални стойности на хормоните за започване на стимулация - ЛХ и ФСХ да са с близки стойности , тоест да вървят 1:1, ФСХ да е възможно под 10, в моята клиника при стойности над 20 отказват стимулация, защото практически фоликулите не реагират или реагират лошо. 

За калта в Поморие - Нямям директен познат, който да е ходил там за такъв проблем, но имам много познати, които ходят за проблеми с опорно-двигателния апарат, радикулити, тем подобни и няма човек, на който да не му е помогнала. Има резон в това чрез минерали и микроелементи да може да подобрява веществата в клетките и от там на тъканно ниво кръвоотока и от там регенерацията.

За ХПВ - аз също съм в групата на успешно излекувалите ХПВ само с добавки и 5 години без него или някакви изменения по шийката. Успях с бета глюкани и AHCC, което също са патентована смес от гъби. Не ми е известно с гъби да се действа на фертилността, по-скоро те действат на имунния фон и не знам колко е препоръчително, ако все пак предстои трансфер в някакъв момент да приемате такива имуностимуланти или имуномодулатори.

# 46
  • Мнения: 31
Благодаря Juyii, моите хормони на 2ри ден от цикъла при предната стимулация са били по скоро 1:2 и си мислех че са добре. Но явно и те не са ок.

# 47
  • Мнения: 506
Благодаря Juyii, моите хормони на 2ри ден от цикъла при предната стимулация са били по скоро 1:2 и си мислех че са добре. Но явно и те не са ок.

Напротив, добре са. 1:1 е идеалната стойност, аз май също не съм виждала такава. ФСХ то ви е супер!

# 48
  • Мнения: 446
Да се включа и аз по отношение на Поморие, защото нищо не мога да кажа за БМИ [това ми е абсолютно неясно].
Но Поморие, от време оно, се слави с това, че лечебната кал помага на жени с репродуктивни проблеми. Калните бани наистина помагат, но мисля че по-скоро за възпалителни процеси, сраствания и подобни неща. Едва ли имат силата да променят хормоналния фон и качеството на Я. Но в статията има конкретно име на доктор и който проявява интерес, би могъл да се свърже с него и да коментира своь проблем!

# 49
  • Мнения: 97
Здравейте момичета,

На 39 съм с ИЯР, след няколко оперативни намеси, правя по 1-3 АФ и с ИР и съответно с наднормено тегло. Докато четях последните 2 теми ми изкочиха няколко въпроса. С удоволствие бих изчела всички теми, но както на всички ни е ясно часовника ми тактика с бясна скорост, та се извинявам ако сте ги коментирали темите вече.
Прочетох, че сте коментирали дозите за медикаментите и че доста от вас на по-ниски дози имат по добър резултат и им действат по добре. Последният ми и 2. опит инвитро беше в Мемориал в Истанбул. Там ми обясниха че медикаментите се ли изписват според килограмите? Аз съм с наднормено тегло БМИ 38 и мисля, че заради това ми дават високи дози. При последната стимулация бях по пач протокола (не подейства при мен за изравняване на Ф, пак малките въобще не се развиха) бях първите 4 дни на 600IU  после вдигнаха на 675 за 5 дни, 1 ден 525 с Цетротайд и на 11. ден 2 овитрел. В дните които бях на 600 нарастваше Ф много бавно с 0,5мм на ден и затова качиха дозата. Та сега се чудя дали да не трябва да е по-ниска дозата но затова пък по-дълго да се стимулира? Иначе шанхайския протокол отказаха да го приложат, трябвало при първата пункция малките да са под 10мм за да се продължи със стимулация и втора пункция. Казаха ми че щом до тогава не са реагирали значи били празни или негодни. Та някоя от вас била ли е по този протокол? При вас имаше ли такива изисквания? Чела съм някъде, че не всички клиники го прилагат този протокол и се чудя дали в Мемориал да не го правят изобщо и да си измислят някакви аргументи за да му откажат от него.

Изчетох последните 2 теми, но не намерих информация какви би трябвало да са стойностите на хормоните на 2ри  ден ако нямаш ИЯР? Или по скоро максимални стойности, за да може да се почне стимулация?

Освен това четох една статия: https://madamamama.com/lechenie-na-reproduktivni-problemi-s-kal-v-pomorie/
Някоя правила ли е такива процедури? Имала ли е някакво подобрение? За сега съм намерила само едно момиче, което каза, че след такива процедури са й се отпушили тръбите но за подобряване на ЯР не съм намерила никакви отзиви.

И стана много дълго но ще се радвам ако някоя сподели дали пробвала някакви китайски гъби? Аз имах рак на шийката на матката, който беше причинен от ЧПВ и който за 9 месеца успях да изчистя с гъби - Coriolus, cordiceps и reishi, но и много килограми качих от тях. Ако не се лъжа Варна, ти беше писала, че взимаш или си взимала някакви...можеш ли да споделиш малко повече  информация?

Благодаря на отзовалите се!
Борбата продължава до пухкав финал!

Поздрави Ива

За протоколите .  Шанхайски или дуо стим или лутеал стим са прави. Но и високите дози са проблем.За високите дози Juiii е писала. Да високите дози скапват. Друг подход е нужен но мисля че в турция подходите са главно високи дози.

Хормоните ти са много добре.

ИР мисля че трябва да работиш над нея. Можеш и да свалиш. Кето диета би била подходяща.

За Поморие това няма да промени яйцеклетките. Предполагам действа на възпаленията които също са причина за проблем. Но няма да увеличи яйцата или пък качеството.

Качеството само с храна добавки и начин на живот. Количеството също може да се дигне с витамин д а и вариантите са новите методи дето се прилагат прп,стволови и екзозоми.Количеството е трудно и няма реално доказан метод. ИЯР не е точно но намалял доста. Вероятността да произведеш нови я няма ,каквото има от резерва може да се изкара но ако е намален бавно и малко. Има някви статии че може да се образуват нови ама това е още в научни статии. Дотук прочети за методите няма как да синтезирам инфото тук за съжаление. Може да работят може и да не работят. За мен ще повторя прп няма ефект за количество и качество. Екзото за сега не се вижда също. Стволовите там шанса е по голям май. 

Аз не съм пила гъби. Бях на акупунктура и ми бяха изписани разни комбинации от билки. ТСМ се казва. Традиционна китайска медицина. Там не знам дали имаше ефект. Може би за кръвопоток и метаболизъм яйчниците след това бяха в нормални размери от смалени. Имах 3 фоликула. Не знам обаче дали това беше помогнало защото едновременно добавките се натрупваха и тн.

За мен трябва да работиш наистина над ИР и килограмите и нещата ще тръгнат. 3 месеца им трябва на яйцеклетките.

# 50
  • Мнения: 2
Здравейте момичета и аз да се вкл. Преди година и половина имах едно неуспешно инвитро, сега ми предстои нов трансфер на останали замразени ембриончета от тогава.Въпроса ми е понеже при пърия трансфер имах много силни контракции и спазми и най вероятно и за това нямаше инплантация, а пиех по шепа нош спа и магнезий и не ми помагаха, някой имал ли е подобен проблем и решение на него блягодаря предварително 🤗

# 51
  • Мнения: 31
Патенце аз съм от Бургас, по принцип,
но живея от 19 год. В Германия. И знам за калта но не знаех, че помага при репродуктивни. Сега съм пуснала връзки из Поморие да се вредя за час при доктора.  Имам реално надежда че може и да повлияе добре при мен тъй като след операциите през които съм минала имам със сигурност сраствания. Даже едното срастване, което беше на шийката на матката трябваше да го отстраним за да мога да стартирам с инвитропроцедуриге. Ако имам новини ще споделя.

Да се включа и аз по отношение на Поморие, защото нищо не мога да кажа за БМИ [това ми е абсолютно неясно].
Но Поморие, от време оно, се слави с това, че лечебната кал помага на жени с репродуктивни проблеми. Калните бани наистина помагат, но мисля че по-скоро за възпалителни процеси, сраствания и подобни неща. Едва ли имат силата да променят хормоналния фон и качеството на Я. Но в статията има конкретно име на доктор и който проявява интерес, би могъл да се свърже с него и да коментира своь проблем!

# 52
  • Мнения: 446
Ивжективно Бусколизин + Но Шпа (или Папаверин).
Здравейте момичета и аз да се вкл. Преди година и половина имах едно неуспешно инвитро, сега ми предстои нов трансфер на останали замразени ембриончета от тогава.Въпроса ми е понеже при пърия трансфер имах много силни контракции и спазми и най вероятно и за това нямаше инплантация, а пиех по шепа нош спа и магнезий и не ми помагаха, някой имал ли е подобен проблем и решение на него блягодаря предварително 🤗

# 53
  • Мнения: 31
От 2018 живея кето. Имаше ефект после дойде рака на шийката на матката и спрях за няколко месеца, в които пих китайските гъби качих много кг и почнах пак кето, но нямаше никакъв ефект месеци наред без грам да отслабна, та ходих на ендо, той изписа някакви инжекции с тях и кето свалих за 10 месеца 17кг и бам с първата стимулация качих пак 8кг. Втория опит се разминах само с 1,5кг качени. Това, че хем правя диета и то стриктна и не свалям а даже качвам е доста демотивиращо🥵, но пък веднага се подсещам, че го правя в името на бебенце, стискам зъбите и продължавам🤩.

След операциите имах един период от 7-8 месеца, в които всеки месец имах ЗФ или киста и затова не знам дали е добра идея да правя прп, а за екзозомите и за стволовите ме е страх малко, че вече имах рак а и имаме предразположеност в семейството към ракови, та не мога да се престраша още. А и мъжО не дава 😅

Стискам палци 🤞🏻все пак да имаш ефект от екзозомите!
Хайде време е някоя да се похвали и в нашите редици с +++ скоро!

Здравейте момичета,

На 39 съм с ИЯР, след няколко оперативни намеси, правя по 1-3 АФ и с ИР и съответно с наднормено тегло. Докато четях последните 2 теми ми изкочиха няколко въпроса. С удоволствие бих изчела всички теми, но както на всички ни е ясно часовника ми тактика с бясна скорост, та се извинявам ако сте ги коментирали темите вече.
Прочетох, че сте коментирали дозите за медикаментите и че доста от вас на по-ниски дози имат по добър резултат и им действат по добре. Последният ми и 2. опит инвитро беше в Мемориал в Истанбул. Там ми обясниха че медикаментите се ли изписват според килограмите? Аз съм с наднормено тегло БМИ 38 и мисля, че заради това ми дават високи дози. При последната стимулация бях по пач протокола (не подейства при мен за изравняване на Ф, пак малките въобще не се развиха) бях първите 4 дни на 600IU  после вдигнаха на 675 за 5 дни, 1 ден 525 с Цетротайд и на 11. ден 2 овитрел. В дните които бях на 600 нарастваше Ф много бавно с 0,5мм на ден и затова качиха дозата. Та сега се чудя дали да не трябва да е по-ниска дозата но затова пък по-дълго да се стимулира? Иначе шанхайския протокол отказаха да го приложат, трябвало при първата пункция малките да са под 10мм за да се продължи със стимулация и втора пункция. Казаха ми че щом до тогава не са реагирали значи били празни или негодни. Та някоя от вас била ли е по този протокол? При вас имаше ли такива изисквания? Чела съм някъде, че не всички клиники го прилагат този протокол и се чудя дали в Мемориал да не го правят изобщо и да си измислят някакви аргументи за да му откажат от него.

Изчетох последните 2 теми, но не намерих информация какви би трябвало да са стойностите на хормоните на 2ри  ден ако нямаш ИЯР? Или по скоро максимални стойности, за да може да се почне стимулация?

Освен това четох една статия: https://madamamama.com/lechenie-na-reproduktivni-problemi-s-kal-v-pomorie/
Някоя правила ли е такива процедури? Имала ли е някакво подобрение? За сега съм намерила само едно момиче, което каза, че след такива процедури са й се отпушили тръбите но за подобряване на ЯР не съм намерила никакви отзиви.

И стана много дълго но ще се радвам ако някоя сподели дали пробвала някакви китайски гъби? Аз имах рак на шийката на матката, който беше причинен от ЧПВ и който за 9 месеца успях да изчистя с гъби - Coriolus, cordiceps и reishi, но и много килограми качих от тях. Ако не се лъжа Варна, ти беше писала, че взимаш или си взимала някакви...можеш ли да споделиш малко повече  информация?

Благодаря на отзовалите се!
Борбата продължава до пухкав финал!

Поздрави Ива

За протоколите .  Шанхайски или дуо стим или лутеал стим са прави. Но и високите дози са проблем.За високите дози Juiii е писала. Да високите дози скапват. Друг подход е нужен но мисля че в турция подходите са главно високи дози.

Хормоните ти са много добре.

ИР мисля че трябва да работиш над нея. Можеш и да свалиш. Кето диета би била подходяща.

За Поморие това няма да промени яйцеклетките. Предполагам действа на възпаленията които също са причина за проблем. Но няма да увеличи яйцата или пък качеството.

Качеството само с храна добавки и начин на живот. Количеството също може да се дигне с витамин д а и вариантите са новите методи дето се прилагат прп,стволови и екзозоми.Количеството е трудно и няма реално доказан метод. ИЯР не е точно но намалял доста. Вероятността да произведеш нови я няма ,каквото има от резерва може да се изкара но ако е намален бавно и малко. Има някви статии че може да се образуват нови ама това е още в научни статии. Дотук прочети за методите няма как да синтезирам инфото тук за съжаление. Може да работят може и да не работят. За мен ще повторя прп няма ефект за количество и качество. Екзото за сега не се вижда също. Стволовите там шанса е по голям май.  

Аз не съм пила гъби. Бях на акупунктура и ми бяха изписани разни комбинации от билки. ТСМ се казва. Традиционна китайска медицина. Там не знам дали имаше ефект. Може би за кръвопоток и метаболизъм яйчниците след това бяха в нормални размери от смалени. Имах 3 фоликула. Не знам обаче дали това беше помогнало защото едновременно добавките се натрупваха и тн.

За мен трябва да работиш наистина над ИР и килограмите и нещата ще тръгнат. 3 месеца им трябва на яйцеклетките.

# 54
  • Мнения: 6 371
Иви,
Аз правих 2 стимулации и при всяка една качвах по 10кг.
А съм слаба и никога не съм имала сериозни проблеми с теглото.
Та по време на стимулация не ги мисли килограмите. Много жени качват тогава. Ами колкото толкова.
Ама гледай преди нова стимулация да свалиш колкото можеш.
Пробвала ли си с диетолог?
Моя позната свали много и бързо със фитнес инструктор. Освен упражненията и даваше стриктно разписание какво и колко да яде и да пие.

Имай предвид че като наближи време за следващ опит трябва да спреш с диетите и да минеш на здравословно хранене. Че всяка диета е стрес за организма, а ограничаването на някои вещества може директно да се отрази негативно.

# 55
  • Мнения: 97
ivinas

Съжалявам.
И аз качих кг. Но свалянето може да подобри някой показатели. Репродуктивната система се влияе от много неща. Наднорменото тегло е едно но по скоро ИР. Стига да не е драстично и да е преди стимулация да по добре е да свалиш. Кето беше идея за по бързо но има и други начини. Не е нужно голям дефицит,а разнообразно също може да се храниш, просто с по малко въглехидрати.Има няколко книги с хранене за фертилитет но не помня вече кои бяха. Мисля тук в форума са постнати някъде. И движение. На мен даже са ми казвали лекари че е добре да сваля. Все още БМИ ми е ок ама съм на границата вече и ако не сваля и продължа ще я прескоча. Никога не съм имала такива килограми,винаги съм била спортна фигура ама на. Много е демотивиращо ама за бебче е. Някъде в ендокринната система е проблема.
ЗФ значи хаос в хормоните.

За прп не си. Стволови клетки с тази предистория на рак не даже отпада точно затова. Екзозомите в случая също. Акупунктура може би. Но не знам с тази предистория колко е добре. Според мен трябва лекар с който да го обсъдиш.

Дано се получи и намериш правилния път. Благодаря за пожеланията борим се до край и дано за всички е успешен.

Последна редакция: ср, 15 май 2024, 11:41 от varna2020

Общи условия

Активация на акаунт