За бебета и деца от 0+ месеца. Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 110

  • 9 993
  • 407
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 17
Здравейте,  мами. Бебчо е на 12 дни и сега при къпане видях, че има на лявата ръчичка (не на рамото, малкото по-надолу) леко подуто и червено като ухапано.
Някой сблъсквал ли се е с това и какво може да е , дали не е от ваксина?

# 31
  • Мнения: 2 750
Рали ,да не са били на бебето ваксината бцж ,ако са не знам защо се чудиш ,така изглежда при бцж-то
Така изглежда на моя син 4 месеца след ваксината бцж . Къде биха на твоето дете ваксина ? Ако е там няма защо да се чудиш

# 32
  • Мнения: 17
Бита е, но не пише къде е поставена, но предполагам в рамото , защото така пише в интернет. Но е по-надолу на ръката не е на рамото и е червено само и леко подуто. То буквално се е появило днес, защото снощи го нямаше.

# 33
  • Мнения: 5 146
Бих предположила хемангиом, но той май се появява при раждането. Пуснете снимка, ако е удобно.
Наблюдавайте дали се разраства Simple Smile

# 34
  • Мнения: 17


Не се разраства, това е.

# 35
  • Мнения: 6 542
Все пак по-скоро е от ваксината - белегът не се появява веднага след поставянето. Може да стои като забрало и да стане като рана дори. Няма страшно, нормално е. При моя син беше нещо подобно в началото.

Последна редакция: чт, 28 мар 2024, 12:22 от Elektra.13

# 36
  • Мнения: 14
Здравейте, някоя мама да се е сблъсквала с пъпен полип?
На 38 ден ни падна пъпчето и след преглед при педиатъра ни препрати при детски хирург, защото пъпа беше изпълнал и не се беше прибрал. След като го видя хирурга установи лека пъпна херния, която каза да лекуваме с лепенки… до тук добре, пъпът се прибра, но като го видя днес каза, че било сега пък пъпен полип, тъй като е с миризма и леко възпален ни каза да го третираме с йод и по-нататък ще го върже с конец. Нещото, което ме притеснява е, че има дебела основа и лекарката не ми се стори мн сигурна….

# 37
# 38
  • Мнения: 260


Здравейте,какво може да е това ?
Само едно е , бебе на 4 месеца , без никакви други оплаквания.

# 39
  • Мнения: 2 750
На нас ни излизаше няколко пъти  и с мазане на хидратиращ крем минаваше до 3 дни ,но може и да е някакво лишейче.
Изглежда ли сухо ?

# 40
  • Мнения: 260
На нас ни излизаше няколко пъти  и с мазане на хидратиращ крем минаваше до 3 дни ,но може и да е някакво лишейче.
Изглежда ли сухо ?
Изчезна точно за 30 мин от самосебе си .. много странно.

# 41
  • Мнения: 5 002
След ваксина къде слагате Куул пач- на гърба или на мястото на ваксината?
И за какво трябва да се следи, освен Т?

# 42
  • Мнения: 1 741
На мястото на убоденото от иглата. Аз следя само за t°.

След ваксина къде слагате Куул пач- на гърба или на мястото на ваксината?
И за какво трябва да се следи, освен Т?

# 43
  • Мнения: 5 146
Памела, може да сте го натиснали с нещо Simple Smile Кожата им е нежна и всичко им се отразява. На моята колко пъти съм се стряскала като ѝ се отбележи на коремчето гривната на часовника ми докато я мия Simple Smile

# 44
  • София
  • Мнения: 8 649
На лишей ми прилича. Малкият ми син имаше от около двумесечен, до година и нещо. Нищо не ги махаше-диета от моя страна, мазане, противоалергично. Той имаше слънчева алергия и винаги е бил с чувствителна кожа, та вероятно е реагирал от някоя моя храна, но диетата не го спря. После отшумяха.

Общи условия

Активация на акаунт