Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - тема 84

  • 27 060
  • 717
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 222
Здравейте. Намазах баща ми с крем който съдържа ибупрофен. След като го намазах видях, че съдържа. Бременна съм и дали може да съм навредила на бебето?

# 451
  • София
  • Мнения: 5 506
Здравейте. Намазах баща ми с крем който съдържа ибупрофен. След като го намазах видях, че съдържа. Бременна съм и дали може да съм навредила на бебето?
Не,не се притеснявай чак толкова.То е локално,изобщо не стига до кръвообращението ти и е супер малко количество

# 452
  • Мнения: 222
Здравейте. Намазах баща ми с крем който съдържа ибупрофен. След като го намазах видях, че съдържа. Бременна съм и дали може да съм навредила на бебето?
Не,не се притеснявай чак толкова.То е локално,изобщо не стига до кръвообращението ти и е супер малко количество
Благодаря!

# 453
  • София
  • Мнения: 43
Момичета моля за съвет- поставям прогестерон инжекции мускулно в дупето,  но вече няма място,  отдолу са се образували едни като буци, сърби,  боли... Някакви идеи как да облекча това?
В корема бия Клексан и там съм със малко синки ,които мажа с крем и изчезват.
От 2 месеца всеки ден се боцкам...
Гадене имам,  но малко и се ядва,  спи ми се, уморявам се често, гърдите ме наболяват.
В 10 + 1 г.с.
Ох, оплаках ви се 🙂

Милата. Sad Бих те посъветвала да мажеш Хепароид гел или евентуално да те види хирург (ако оплакванията продължават или се засилват), защото мускулните инжекции често дават хематоми, които нерядко и нагнояват. Иначе смени мястото на поставяне на инжекцията - от външната страна на бедрото също може, в горната му част, обаче помоли някоя сестра да ти покаже къде точно е това. Не може по цялото протежение на бедрото.
Благодаря ти! На следващ преглед съм на 7.05.
Исках да разбера как други се справят,  надали съм единствената,  която си поставя инжекции.

# 454
  • Мнения: 46
Момичета вярвате ли на суеверията относно подстригването през бременността.
Като цяло косата ми няма определена нужда от често подстригване
, но съм с крив бретон който пък иска доста честа подстрижка и чух слух че имало поверие относно подстригването, но така и не разбрах какво гласи суеверието

# 455
  • Мнения: 101
Докато чуя, онзи ден се постригах. Joy Това е като да не вземеш мерки за зъболекар..

Момичета вярвате ли на суеверията относно подстригването през бременността.
Като цяло косата ми няма определена нужда от често подстригване
, но съм с крив бретон който пък иска доста честа подстрижка и чух слух че имало поверие относно подстригването, но така и не разбрах какво гласи суеверието

# 456
  • Мнения: 121
Според мен всички тея суеверия са остарели, както са "познавали" пола по формата на корема или гаденето например. За мен ако нещо не е научно доказано, дали ще му вярваш е въпрос на личен избор - ако така го усещаш, значи е правилното за теб. Защото на първо място най-важното е ти да си спокойна, а не да се подстрижеш и да мислиш,че си отрязала късмета на детето си.
Аз лично смятам, че освен бременна, съм и жена - и ми е важно да се поддържам и да се чувствам добре в кожата си. Ходя и на козметик, и на фризьор, и на гел лак, и тренирам, всичко съобразено със спецификите на бремеността.
Важното е ти как се чувстваш! А за гел лака специално си питах доктора и той отговори - "Питай ме нещо по-сериозно" Grinning

# 457
  • Мнения: 1 904
Първата бременност само се подстригвах. Имам си живи и здрави разнополови близнаци. Сега съм отново бременна и дори се боядисвам на фризьор 😁 Май бях във втория месец като ходих, за радост не ми се повдигна от боята. Нито пък ми е паднал цвета или друго, което изчетох като коментари защо не трябвало. Но с бяла коса още по-малко ми се ходи. Скоро отново ще посещавам фризьорката. После пак и пак до раждането и след него.

# 458
  • Sofia
  • Мнения: 4 078
За подстригване не се връзвайте. Периода е дълъг да се подстригваш 9 месеца е безумно. Преди много години може и да не е пречело на никого , но сега едва ли има логика. За боядисване аз отлагам засега въпреки че ползвам по-щадяща боя, но пак са токсични.

# 459
  • Мнения: 48
Здравейте момичета .Бременна съм в 11+5 и имам болки в корема,дали е нормално според вас?Само да оточна не са силни по скоро са тъпи но са гд постоянно.

# 460
  • Мнения: 3 842
Изобщо не смятам да се вързвам на суеверия. В трети месец бях на фризьор и сега смятам пак да отида, защото не мога да си трая косата в краищата. По принцип съм с балеаж и предния път не го повдигнах. Може би и този няма, защото не ми се стои толкова време на стола. В корените си е моя цвят на косата, за това нямам драма с израстването, нито имам бели коси. Та балеажа май ще почака като родя, но подстригването не.

Здравейте момичета .Бременна съм в 11+5 и имам болки в корема,дали е нормално според вас?Само да оточна не са силни по скоро са тъпи но са гд постоянно.

Всички болки и неразположения по време на бременност са нормални 😃 После стават и по-неприятни. Ако много Ви боли, идете на лекар. Ние тук няма как да знаем дали всичко Ви е наред.

# 461
  • Мнения: 602
Здравейте момичета .Бременна съм в 11+5 и имам болки в корема,дали е нормално според вас?Само да оточна не са силни по скоро са тъпи но са гд постоянно.

Пийте но шпа и лежете.
И аз бях така. Спокойно. Разтяга се матката затова.

Ако са силни болките или има кървене - на лекар.

# 462
  • Мнения: 222
Здравейте. Пили ли сте Коринфар за контракции?

# 463
  • Мнения: 428
Не вярвам на суеверия в нито една сфера на живота. Бременността не прави изключения. Всички тия глупости - не си режи косата и ноктите; хълцаш, значи на бебето му никне коса и всякакви такива - дори ме изнервят.

# 464
  • Мнения: 48
Здравейте момичета .Бременна съм в 11+5 и имам болки в корема,дали е нормално според вас?Само да оточна не са силни по скоро са тъпи но са гд постоянно.

Пийте но шпа и лежете.
И аз бях така. Спокойно. Разтяга се матката затова.

Ако са силни болките или има кървене - на лекар.
Благодаря ви много!Това че пия но шпа ама действие никакво.И все се притеснявам дали вс е наред

Общи условия

Активация на акаунт