АПРИЛки в девети месец влизат, бебчета започват да излизат. – ТЕМА 4

  • 23 848
  • 706
  •   5
Отговори
# 615
  • Мнения: 73
Здравейте. Реших да питам и тук.
Има ли смисъл според вас от вливане на желязо 2 седмици преди термин?
Хемоглобина ми е 102, феритин 5.
Притеснено ми е.

Разбира се, че има смисъл. Аз си пиех Тот'хема до приема в болницата и на 2рия ден след секциото пак започнах за още поне 10 дни. Много трудно се възстановявам и желязото много ми помогна.

# 616
  • Мнения: 236
Да!!

Здравейте. Реших да питам и тук.
Има ли смисъл според вас от вливане на желязо 2 седмици преди термин?
Хемоглобина ми е 102, феритин 5.
Притеснено ми е.

# 617
  • Мнения: 272
Честито на новите мами! Да са ви здрави, силни и щастливи бебоците! Бързо и леко възстановяване на вас ❤️

Момичета , колко време е нормално да не се изхожда по голяма нужда изцяло кърмено бебе? Как мога да ѝ помогна , давайте идеи ,че вече се притеснявам .

Също така ще се радвам да споделите усещате ли хормоналните промени след раждането? Акне , потене и т.н. ?
Аз от вчера съм с едни постоянно зачервени бузи и имам чувството,че ми гори лицето ....дали е нормално!? 🥴

# 618
  • Мнения: 7 023
Каката ми беше запечена...не помня колко дни,но се мъчеше ....клизма мелилакс изписаха,не помогна много,само докато се слагаше, после сироп лактулоза МИП и вс е ок

Който са го изписали скоро може ли да сподели с какви дрешки беше бебето и по точно одеяло,пелена с какво го завиха,чудя се за едно мн дебело от каката ..

Последна редакция: чт, 25 апр 2024, 19:07 от Mimi9999

# 619
  • София
  • Мнения: 3 439
Добре дошъл да е Мартин! Много радост да носи!

За изцяло кърмено бебе ми се върти в главата нещо тип 6-7 дни да е било ок, ако не и повече даже. Моята ака по няколко пъти на ден и се надявам да няма проблеми занапред. Баткото 2-3 пъти имаше доста проблеми с изхождането, но към 3-4м.

Аз утре съм на контролен преглед 30 дни след раждането (27ми ден ще ми е). Още не са ми свършили лохиите, ама не очаквах и да са. Да видим какво ще каже, но очаквам всичко да е ок.

Началото на април я изписаха без шапка и с боди къс ръкав, памучен ромпър и завита в памучна пелена (ама тогава беше към 25 градуса по спомен). Бях приготвила и по-плътно есенно одеяло, ако се скапе времето и стоеше в кошчето за кола.

# 620
  • Мнения: 109
Дават го 10 дни, но за мен това е много дълго време. Бих изчакала някъде около 3 и на 4тия в края вече бих действала. Естествено, ако трябва и по-рано. Дъщеря ми беше изцяло на кърма и си беше със запек до началото на захранването. Личеше, че я боли, пънеше се, не ставаше обаче и що мелилакс сме слагали...Беше ме страх да не привикне, но всичко е наред. Към днешна дата е ок.
Честито на новите мами! Да са ви здрави, силни и щастливи бебоците! Бързо и леко възстановяване на вас ❤️

Момичета , колко време е нормално да не се изхожда по голяма нужда изцяло кърмено бебе? Как мога да ѝ помогна , давайте идеи ,че вече се притеснявам .

Също така ще се радвам да споделите усещате ли хормоналните промени след раждането? Акне , потене и т.н. ?
Аз от вчера съм с едни постоянно зачервени бузи и имам чувството,че ми гори лицето ....дали е нормално!? 🥴

# 621
  • Мнения: 358
Здравейте. Реших да питам и тук.
Има ли смисъл според вас от вливане на желязо 2 седмици преди термин?
Хемоглобина ми е 102, феритин 5.
Притеснено ми е.

Разбира се, че има смисъл. Аз си пиех Тот'хема до приема в болницата и на 2рия ден след секциото пак започнах за още поне 10 дни. Много трудно се възстановявам и желязото много ми помогна.

И при мен е така. На изписването хемоглобина ми беше 95 , а влязох с 104.
Ако има възможност да го вдигнеш го направи.

# 622
  • Мнения: 688
Към момичетата, които кърмят - как давате капките за колики?
Моята госпожица бая я мъчат и цедя малко, за да сложа капките в млякото, но ми се иска да избегна цеденето.

# 623
  • Мнения: 107
Аз не кърмя, но не ги давам и в млякото, защото ако не го допие реално се размиват нещата.
С пластмасова лъжичка по малко.
И аз да попитам нещо... Възможно ли е да не се оригва бебето, заради шишетата, които ползвам? Филипс авент антиколик със зеленото вътре.
Или просто не мога да я оригвам Simple Smile?

# 624
  • София
  • Мнения: 3 439
В едно от двете хранения с АМ давам Газ бимби, ако се сетя. Иначе може лъжичка или от спринцовките на Панадола или Нурофена.

Аз също ползвам анти колика на Авент. Винаги се оригва. Пробвай и по коремче да сложиш или да я държиш в изправено положение и галиш леко гръбчето отдолу нагоре.

# 625
  • Мнения: 341
И аз да попитам нещо... Възможно ли е да не се оригва бебето, заради шишетата, които ползвам? Филипс авент антиколик със зеленото вътре.
Или просто не мога да я оригвам Simple Smile?
И при мен се случва същото. Понякога оригва с вдигането, понякога след половин час, но в повечето случаи не и точно това си мислех и аз, че е причината.

# 626
  • Мнения: 236
Дами, тези, които са били с отекли глезени и стъпала след раждането, кога ви спаднаха? Преди 2 дни родих и сум абсолютна бухта в краката, сега малко масаж си направих колкото успях, вдигнах ги и на едно одеало малко по-нависоко доколкото успях, но направо съм притеснена.. Вкъщи ще ми е по-лесно, но как ще ме изпишат утре...

# 627
  • Мнения: 341
Дами, тези, които са били с отекли глезени и стъпала след раждането, кога ви спаднаха? Преди 2 дни родих и сум абсолютна бухта в краката, сега малко масаж си направих колкото успях, вдигнах ги и на едно одеало малко по-нависоко доколкото успях, но направо съм притеснена.. Вкъщи ще ми е по-лесно, но как ще ме изпишат утре...
Аз не бях с нищо отекло и въпреко товя ми отекоха леко глезените в болницата. Спаднаха след около седмица след раждането.

# 628
  • Мнения: 358
Дами, тези, които са били с отекли глезени и стъпала след раждането, кога ви спаднаха? Преди 2 дни родих и сум абсолютна бухта в краката, сега малко масаж си направих колкото успях, вдигнах ги и на едно одеало малко по-нависоко доколкото успях, но направо съм притеснена.. Вкъщи ще ми е по-лесно, но как ще ме изпишат утре...

Аз бях с отоци и след като родих питах моя доктор кога ще спаднат и каза 10 дни, точно толкова и бяха.
Едвам си натъпках краката в кецовете които си бях взела за изписването.

# 629
  • Мнения: 41
Капките за колики и витамин Д давам с лъжичка, точно поради причината, че не винаги си изяжда млякото, а така съм сигурна, че ги приел.
И ние имаме проблем с оригването. В началото се оригваше веднага, сега го държа по 10-15 мин., докато оригне. Ако не оригне и го оставя да легне, повръща. Пробвам различни техники за оригване, но няма ефект.
Вашите бебчовци заспиват ли сами, ако ги оставите в кошарата. Напоследък през нощта хапва, оставям го и заспива, но през деня трябва да го приспя, иначе се преуморява много и става драма. На 42 дни е.

Общи условия

Активация на акаунт