Паническо разстройство - Тема 61

  • 10 447
  • 489
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 2 767
Впрочем има едно голямо предимство на ПР в активна фаза - вкарва всички показатели в ред. Холестерол, захар, триглицериди, гликиран хемоглобин и т.н. поради високите обороти на организма и липсата на апетит. Опитайте да гледате положителното от тази гледна точка. Въпреки, че смазва, всъщност и лекува физически. Умрял няма от ПР! Сега в момента с актуалния Оземпик за отслабване , който жулят масово, се постига точно ефекта на глада и вече има докладвани доста паник атаки от приема му при недиабетици. Така че , хората търсят това Simple Smile

# 301
  • Мнения: 503
Геоегий така е.. Обаче хич не искам такъв ефект, след като живея в агония тези дни.
Чудя се, как по-скоро да туширам тези физически неразположения, защото и тогава мисля черно и ме е страх да не направя нещо..

# 302
  • Мнения: 283
Надежда аз в момента съм с адски болки по целия гръб, обаче тях си ги имам отдавна. Обаче понеже са силни веднага ми се обади тревожността, хипохондрията и всичко, и снощи веднага паник атаката.
Как се справяте без АД?
Паническите атаки при мен се появяват само, когато имам здравословен проблем, например, когато имам задна хрема и ми се стича към трахеята лепкав секрет... Тогава паническите атаки при мен са нетърпими. Получавам ги като усещам дори лек задух от астма, която имам...... Нормално е да се появи ПА при болки по целия гръб. Пиша за тези, които страдат от ПА по-начало.... Психически здрав човек трудно ще ги получи. Лекарят ми казва, че никой не се е задушил от назален секрет, а на мен ми се струва, че ще се задуша....Страшно чувство е, неописуемо. Пия в тези случаи клонарекс от повече мг.

# 303
  • София
  • Мнения: 477
Зачетох се малко за тестовете за наркотици, които използват милиционерите. За шофиране след употреба на бензодиазепини става въпрос.
Тестовете, които ползват, са DrugCheck 3000 и DrugCheck 5000. Според спецификациите, засичат бензодиазепини в слюнката над 15 ng/mL. Тоест, концентрации под тази не би трябвало да излизат като положителни.
Прочетох също за фармакокинетиката на клонарекса, тъй като той ме интересува в случая. Според науката, концентрацията на 0.5мг клонарекс в слюнка е средно 10 ng/mL в първия час след прием и спада до 1.0 ng/mL след 10 часа.
Сиреч, на теория поне, 0.5мг клонарекс не би трябвало да се отчитат като положителни от полевите тестове.
В крайна сметка, въпросът, който ме интересува, е - ако вечер пия 0.5мг клонарекс за сън и шофирам на другия ден, ще ми отчете ли положителна проба полевият тест. Теорията казва "не", ама практиката не знам...
Изкушавам се да си купя един тест DrugCheck 3000 (продава се за около 70лв.) и да видя на практика как стоят нещата.
Засега се въздържам да шофирам, но се налага понякога, а не искам да правя бели...
В продължение на този мой пост.
Купих си DrugCheck 3000 да пробвам все пак (около 65лв с доставката излиза). Отрицателен е. Пия 0,5 клонарекс всяка вечер към 22:00 и се тествах в 11:00ч. през деня.
Значи горната математика има голям шанс да е вярна.
Лошото е, че един тест не може да каже много. Трябва поне няколко да се направят, за да се изведе някаква статистика. Проблемите, които виждам, са няколко.
1. Може тестът да е фалшиво отрицателен. Тоест по принцип да дава положителен резултат, но точно този, дето направих, да е дал грешно отрицателен.
2. Може да е правилен теста, тоест да е вярно отрицателен. Обаче! Остава вероятността от фалшиво положителен тест. Тоест, ако ме спрат и даде грешно положителен, тогава отивам на проба с кръв и урина и в урината със сигурност ще се отчете, защото там се задържа най-дълго. Тези полеви тестове имат около 20-30% фалшиво положителни резултати, така че тази вероятност си е доста голяма.
Като цяло, работата с тези тестове си е един голям хазарт. И макар да пием бензо по лекарско предписание и да не сме наркомани, рискът си е голям. Не съветвам никой да шофира, ако пие бензо, просто споделих това инфо, ако на някой му е интересно.

# 304
  • Мнения: 503
Искам да попитам, вместо ксанкса, мога ли да пия Родиола и Ашваганда? За тревожността, безпокойството, които ме обземат тези дни. Вчера пих 2 пъти по 0. 25мг ксанакс, страх ме е днес пак да пия. А болките ми са ужасяващи... Днес ще ходя на невролог.

# 305
  • Мнения: 297
Някой знае ли след колко време,  като е спрян приема на Клонарекс, може да се шофира?

# 306
  • Мнения: 67
Аз бях на Грандаксина и Флуанксол и последната седмица с тях ми беше добре, но понеже понякога се връщат всички симптоми ми дадоха Тритико. Няма да го пия, то направо с него е гадост. Ще се върна на предишната схема и ако пак стане зле ще търся нов лекар. Някой може ли да даде препоръка за лекар в София? Ще съм безкрайно благодарна
И аз се интересувам от добър специалист за София. Някакви впечатления някой от д-р Петя Димитрова? Имам записан час при нея за другата седмица ( избрах я на база отзиви в интернет, Superdoc, но ако някой е ходил лично, ще съм благодарна да сподели)

# 307
  • Мнения: 897
Здравейте!
Имате ли представа дали поставянето на жива ваксина е противопоказно с АД?

# 308
  • Мнения: 286
Здравейте, може ли да се шофира при прием на деанксит?

# 309
  • Мнения: X
И аз се интересувам от добър специалист за София. Някакви впечатления някой от д-р Петя Димитрова? Имам записан час при нея за другата седмица ( избрах я на база отзиви в интернет, Superdoc, но ако някой е ходил лично, ще съм благодарна да сподели)

Аз съм при нея. Малко са ми противоречиви впечатленията. Като цяло, лечението ми е успешно. Проблемът е, че не отговаря на съобщения, а аз не прекалявам. Налагало ми се е 2-3 пъти за 2 години да й пиша във връзка с някакви неразположения при приема на лекарства, както и ми смени веднъж един АД с друг, а а от него ми беше много зле, а тя не ми отговори как да постъпя и аз на своя глава се върнах на стария АД. Спря ми и рязко Флуанксола, а аз се почувствах зле след това, но тя пак не реагира. Но като цяло съм й благодарна, че успя с първия АД+клонарекс да ме вдигне на крака.

# 310
  • Мнения: 67
Анонимен, благодаря за отговора!
А смяташ ли, че е лекар на който му се разсъждава по -на дълбоко, а не да действа по стандартни схеми?
А он-лайн прегледите при нея дали са ползотворни?
Не ми звучи добре да не отговаря на съобщения - по какъв начин поддържахте връзка, само на живо?
Аз не съм от София, и сега ще пътувам за прегледа, но за в бъдеще мислех с он-лайн консултации да поддържаме връзка, но твоите впечатления ме разколебават дали ще ми се получи.

# 311
  • Мнения: X
Анонимен, благодаря за отговора!
А смяташ ли, че е лекар на който му се разсъждава по -на дълбоко, а не да действа по стандартни схеми?
А он-лайн прегледите при нея дали са ползотворни?
Не ми звучи добре да не отговаря на съобщения - по какъв начин поддържахте връзка, само на живо?
Аз не съм от София, и сега ще пътувам за прегледа, но за в бъдеще мислех с он-лайн консултации да поддържаме връзка, но твоите впечатления ме разколебават дали ще ми се получи.

Мисля, че ти точно формулира отговора - сякаш, че не се задълбава прекалено много в проблема. Не знам онлайн през Healee как отговаря. Иначе е много комуникативна, когато си на преглед. Не се налага да измъквам думите й от устата. А и в крайна сметка, назначеното от нея лечение ми помогна.

# 312
  • София
  • Мнения: 500
Д-р Петя Димитрова е екстра, аз съм й пациент от 15 години. Отговаря на съобщения по Вайбър стегнато, дава насока. За мен е много добър лекар. Също спряхме рязко флуанксола, но както казах взема отношение по Вайбър, със сигурност знае какво прави, с много опит е. Смея да кажа, че никога не ме е оставяла, точно за това й благодарих преди около месец.

# 313
  • Мнения: 28
Хора,мога ли да приемам вит.Д ,заедно с АД и хедонин ,които пия,защото се оказа че имам дефицит

# 314
  • Мнения: 397
Моето мнение за Петя Димитрова е негативно. Отидох при нея по спешност преди години, прегледът беше не повече от 10 минути, за онези времена 50 лв за 10 минути си бяха много пари. Отделно абсолютно никакво изслушване от нейна страна за проблемите, които са ме отвели при нея. Назначаване на лекарство, което беше със същата активна съставка, като предходното, което не ми действаше очевидно, при прием повече от 40 дни, нямах никакво подобрение, напротив. Обаждане от моя страна, на което не получих нито отговор, нито обратно позвъняване. Съобщения във вайбър без никакъв отговор (става дума за 1-2 реда), и така.
Изобщо не бих я препоръчала на никой. Но то при всеки лекар има и такива пациенти… я не им е ден на лекарите, я нещо друго, и така.

Общи условия

Активация на акаунт