Пролетно-великденски трепети. Немска тема(248)

  • 14 927
  • 542
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 9 395
Сряда и петък са си традиционни дни за лекарите до обяд при нас, изобщо не ме учудва. Случвало се е да ме приемат в тези дни след обяд по предварителна уговорка и по изключение. Ако им звъниш обаче след обяд в сряда или петък, попадаш на телефонния секретар. Въобще тръгна ли та лекар, знам, че работният ден отиде.

# 361
  • Мнения: 411
За толкова пари (здравни осигуровки) – толкова обслужване и внимание. Rolling Eyes

Бързо оздравяване на всички!

# 362
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 469
Качват се здравните вноски, но парите за лекарите не и това е демотивиращо. Няма какво да се чудим, а и да очакваме повече. В Хесен май си е стандартно сряда и петък да са до обяд, а един ден от седмицата  до 18ч. Поне в малките практики е така, но около нас са все такива. Приятелка е записала децаа в голяма педиатрична практика и дори не може да се свърже по телефона, а си пише с чат бот  и с много мъки успява да запише термин.
Дъщеря ми има доста бемки и имаше записан час за преглед и да се реши какво да се прави. Това беше насрочено още края на август и след преглед. Прочетоха и картата, взеха направлението и след прегледа поискаха 70 евро, защото била на 19г, а безплатно било след 30 или 35. Това не беше казано предварително. Сега има насрочена дата за махане на две, едната по каса, едната платено.

# 363
  • Немция
  • Мнения: 6 919
Относно броят кабинети- има си квота колко практики по определена специалност да има в даден район, не е свободно решение- който реши, той да отвори праксис.
В районите със засилено нарастване на населението би трябвало да се напаснат на увеличения брой пациенти, но се предполага, че е мудна такава промяна.

Масово лекарите в Германия са до обяд в сряда и петък, но и ги чака бюрократична хамалогия, която свършват в свободните от пациенти следобеди. Зависи от специалността също.
Дълго работно време до 18 часа почти няма, но немалко започват денят в 7.30-8 часа. Работа в кабинет е често на работа на конвейер.

# 364
  • Мнения: 1 095
Бързо оздравяване на болните!

Личният ни лекар е много точен, разбира си от работата и в критични ситуации е помагал със запазване на часове, направление за правилния специалист и т.н. Отделя време за преглед, познава личните истории на пациентите. Работното му време е от 7:30 - 11:00, но винаги прегледите се проточват след 12:00 часа. Лошото е, че е пред пенсия и не ми се мисли какво ни чака след него.

Иначе от над 1 час се опитвам да се свържа по телефона със специалист, където имам записан мас и ми звъннаха в 14 часа. Не можах да вдигна, тъй като пътувах и сега си звъня на пресекулки и никой не вдига.🤪

Бибит, така е с квотата. Доколкото знам се налагат санкции на лекарите, ако надвишат допустимия брой пациенти.

# 365
  • Мнения: 6 885
Бибит мисля в квотата не влизат кабинетите със само частен прием. Тях май броят допълнително?
 ДжейДжей това е друг проблем за който се говори - пред пенсия са много голям % . Sad

# 366
  • Немция
  • Мнения: 6 919
Направило ми е впечатление, че понеделник е най-натоварено откъм телефонати. През седмицата и следобед е най-оптимално.

Зависи, при кожните ми лекари е трудно за свързване, при други въведоха Warteschleife и така е окей, при трети няма проблем с обажданията.
Общо взето, на всички им хванах цаката с времето. Grin

# 367
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 469
В окръжният град до нас има голям проблем с педиатрите, просто няма. Старите се пенсионират и няма кой да поеме практиките. Скоро имаше по радиото репортаж за проблема в този град. Дават ти бонус ако поемеш практиката и още някакви привилегии, но пак няма желаещи. Не е забутано село, окръжен град е, близо до Франкфурт и Висбаден.

# 368
  • Немция
  • Мнения: 6 919
Мисля, че по-успешният модел е да са поне по двама специалисти в кабинет.
Педиатрите, при които са децата ми, са поне 5 накуп, като има и още някои на Teilzeit- цяла клиника.

Педиатрите в Praxis нямат особено атрактивно заплащане в сравнение с доста други специалисти и вероятно затова има отлив, включително и при вас, Колибри.
При нас не съм забелязала такъв проблем, но те и моите деца имат педиатри от много време, не ми се е налагало да търся нови.

# 369
  • Мнения: 1 474
Детето имаше планиран преглед У11,докторката така претупа прегледа,че се замислих дали да не се оплача някъде! Здравната каса плаща екстра за този профилактичен преглед,но нито  провериха слуха,нито очите! Попълвал се някакъв въпросник- такъв не ни дадоха! Доста останах разочарована!!!

# 370
  • Немция
  • Мнения: 6 919
Съни, за очите не бих се доверила на педиатъра. При малкия ми син не хванаха отклонението в зрението с таблица и назоваване на картинки. За проверка на очите-  директно на очен лекар.
За ушите- на УНГ. Единствено като бебета и малки деца им провериха слухът при педиатър. Оттам нататък при специалист.
Поема се от касата.

# 371
  • Germany
  • Мнения: 7 979
....и само дето не излезе преди мен от вратата.
Ти пък направо ме изненада и чак се замислих - нашата лична търчи между 3 стаи, в които пациентите я чакат ( първо чакат във вартецимера и като им наближи реда там) и абсолютно винаги излиза първа. Те стаите са малки и като влезеш ти дефакто си в дъното на стаята, а тя до вратата, така че влиза след теб и излиза преди теб.

Имах предвид външната врата. Бях последната за деня пациентка. И да уточня, чаках 2 часа, не съм отишла в последният момент.
Нашият личен не работеше с такова раб. време преди короната. Два пъти седмично беше до 19,00 и петък си работеше. Сега хора ли няма, на него ли не му се работи не знам, но лудницата е пълна, той е неадекватен в края на деня и аз вече му нямам доверие....

# 372
  • Немция
  • Мнения: 6 919
Като сме подхванали тема за лекари и болни, предпразнично и тримата мъже у нас са с яка хрема от вчера и всички вкъщи...Grin
Аз смятам да удържа фронта. Smile

# 373
  • Мнения: 1 474
Бибит,на нас GeloMyrtol много ни помага при хрема!

# 374
  • Мнения: 748
Бибит,на нас GeloMyrtol много ни помага при хрема!
Още един глас за него давам и подпомага отхрачването.

Общи условия

Активация на акаунт