Термин Ноември 2024

  • 14 674
  • 481
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 8
Момичета здравейте, имам въпрос относно ФМ, доктора ли ви каза, че трябва да си направите, кога се прави и тн или е нещо отделно. Моята ми каза само за пренатален тест, но нищо повече в 11г.с. съм, а доколкото знам сега е момента за ФМ. Благодаря предварително!

# 391
  • Мнения: 1 314
Първата фетална се прави между 11 и 13 г.с. : https://nadezhdahospital.com/statii/bremennost/kakvo-e-fetalna-morfologiya/

Наистина, пренаталният тест може да замести ФМ, но пък не е нужно да даваш тези пари, ако резултатите от ФМ и БХС са добри. Аз ще направя и двете изследвания, ФМ+БХС и пренатален.

Доста странно е, че следящият АГ не ти е казал за ФМ. Специфичен пренатален тест ли ти препоръча? Може да взима комисионна за това.

# 392
  • Мнения: 8
Ами, да препоръча ми тя, предполагам, че взема комисионна. Аз така или иначе смятах да направя. По-скоро ми е странно за ФМ, сега звъннах на акушерката и тя ми каза, че най-вероятно е видяла всичко на прегледа, но на мен нищо не ми каза. Акушерката ми каза, че било по-важно в 20-та седмица, когато вече са се развили всички органи на бебето.

# 393
  • Мнения: 1 314
Аз бих си записла час за ФМ при лекар, специализирал за това. Не всеки АГ има тази специализация.

# 394
  • Мнения: 48
И аз бих записала час за ФМ при специалист.
За мен пренаталния не изключва ФМ.

В тази връзка, искам да споделя колко възхитена останах от момичето, което ме консултира в Геника за пренаталния Nifty Pro. Много мила и компетентна дама, ако на някой му е интересно: тестът от тази година се работи в Копенхаген, покрива вече 92 микроделеции. Самият тест има и застраховка, в случай, че излезне някакъв положителен резултат, връщат до 1100лв за амниоцентеза (или друго инвазивно изследване...). Чакам с нетърпение резултата, дано да е преди празниците. 🤩
P.S. Не съм на комисионна, платих си като поп. 😂

# 395
  • Мнения: 196
Здравейте момичета. Вчера беше много тежък ден за мен и мъжът ми. Бяхме на първа ФМ при Стратиева. И трите бебчета са много добре за наша голяма радост! Но ни напълниха главите с много информация относно преждевременно раждане като са три… отделно ни дадоха няколко варианта за редукция и да решим дали да махнем някое от трите… за да намалим риска.. но то и при редукция пак има огромен риск да загубим всички.. Общо взето каквото и решение да бяхме взели във всички има риск и кажете как се взима такова решение… Изплакахме си очите цял ден и просто бяхме в задънена улица… толкова важно решение през живота си не съм имала… и трябваше да решим в рамките на ден….защото трябва да се действа веднага ако има редукция. Като цяло има по-голяма опасност за двете еднояйчни, които са в една плацента  и да не развият т-синдром ( тоест едното да расте за сметка на другото) и лошото е че няма гаранция дали ще се развие такова нещо или не.. ох абе изобщо много сложно като цяло…пожелавам ви никога да не ви се налага да правите такъв избор през живота… защото е ужасно да решаваш една човешка невинна съдба…
Та в крайна сметка решихме че ще запазим и тричките и ще се молим и вярваме в трите бебчета че всичко ще е наред 🙏🏼❤
 2часа ме гледа докторката направо чакалнята се задръсти заради нас… Че аз се и разплаках по време на прегледа.. толкова се бях ошашкала и притеснила… Напарво не можах да се зарадвам на бебчетата. Стратиева каза ако решим да ги оставим и трите да отида в 16та седмица. Даже записах час за 31май. И се моля всичко да е наред 🙏🏼 Ще се борим до край и за трите бебчета и това е! ❤

# 396
  • Мнения: 48
Диди, кураж и до финал!
Не мога да ти помогна със съвет или помощ, но просто ще стискам палци всичко да бъде наред. ❤️

# 397
  • София
  • Мнения: 2 660
Диди, с теб сме, успех, стискаме здраво палци на трите геройчета! 🍀

# 398
  • Мнения: 189
Диди, всичко ще е наред! Hug
Има едно предаване Outdaughtered, не знам как е преведено на български, но жената си износи 5 бебета, две от тях са еднояйчни, и поседяха малко повече време в неонатологията, но са здрави и нищо им няма, сега са на 8 години.
Няма страшно, че са 3, по-скоро в България не са свикнали на такива случаи.
Редукцията е абсурд, цял живот после да го мислиш това бебенце, което се е развивало успешно наравно с другите. Излишен стрес са ви докарали с тези приказки. Бих сменила доктора за такова нещо. Технически е по-добре да е едно бебе, или две, но не означава, че е задължително да са 2 максимум за благоприятен развой.

# 399
  • Мнения: 21
Мина първата фетална, моята кака ще си има по-малко братче 🩵💙🩵

# 400
  • Sofia
  • Мнения: 4 041
Момичета кога планирате да съобщите официално на работа с документ за бременността? Какъв документ трябва да се представи?

# 401
  • Мнения: 48
Вафличка, аз четох, че АГ може да ти издаде документ, в който пише предполагаем термин, в коя седмица си в момента и т.н. Всичко в свободен текст.
На други места четох, че пък и амбулаторния лист върши работа.

Аз накрая реших, че просто устно ще уведомя, всички много се зарадваха, вкл. пряк началник и собственика на фирмата.

# 402
  • Мнения: 189
Момичета кога планирате да съобщите официално на работа с документ за бременността? Какъв документ трябва да се представи?
Много го мислих и аз, накрая просто казах на шефа, и след 2-3 седмици излязох в болничен.
Този документ, че си бременна, се представя, ако няма да излизаш в болничен, и тогава са задължени да те освобождават от работа за прегледи, да не работиш след 10 вечерта, и други такива.

# 403
  • Sofia
  • Мнения: 4 041
Предвид уволненията през последните 2 години в ИТ сектора предпочитам да представя документ понеже не се знае в кой момент може да получат нареждане да намалят персонал и да нямат много избор. Компанията е голяма и в много държави и не прави проблеми на бременни поне в България, но ако ги задължава да намалят екипи никой не е защитен. От тази гледна точка искам да се подсигуря понеже нямам такава защита ако не съм ги уведомила предварително. По принцип нямаха такива ситуации през последните 5-6 години, но в последната година сектора освобождава доста хора. Аз съм в компанията от много време, работя по сложни проекти, но пак имам едно наум.

# 404
  • Мнения: 48
Да, не е лошо в такъв случай.
Питай следящ АГ, би трябвало да знае какъв документ да издаде. Задължително си търси входящ номер от деловодството.

Общи условия

Активация на акаунт