Професия учител - 18

  • 22 002
  • 376
  •   3
Отговори
# 240
  • Добрич
  • Мнения: 5 458
И моите наблюдения са за срочни договори на постоянни места. Понякога до 30.06, по-често до 31 08. И втората година без да се обявява конкурс  преподписват или постоянен или още една година срочен договор ( имат право на две години срочен).
Рядко е договор със срок на изпитване от 6 месеца и то си е логично, защото Образец 1 е за учебната година , т.е. до 15.09 или 9/10 учебни месеци, не 6.

Мястото и договорът са различни неща. Може мястото да няма титуляр, а договорът да е срочен.

Споделям това, което съм наблюдавала. Ясно ми е, че в различните училища и ситуации се практикува по различен начин.

# 241
  • Мнения: 905
ЗлаВещица, съгласна съм с корекцията. Не съм се изразила правилно. Наблюдението ми в моето училище е, че при новоназначените винаги има изпитателен срок. Даже в един случай ръководството се възползва и освободи колегата.

# 242
  • Мнения: 5 257
Точно третирането на учителите като сезонни работници ме подразни. Определено ще следя РУО и ще кандидатствам ако има обяви по моята специалност. На мен тази зима ми излязоха много непредвидени разходи, кредит се отказва при този договор.

# 243
  • Мнения: 80
И моите наблюдения са за срочни договори на постоянни места. Понякога до 30.06, по-често до 31 08. И втората година без да се обявява конкурс  преподписват или постоянен или още една година срочен договор ( имат право на две години срочен).
Рядко е договор със срок на изпитване от 6 месеца и то си е логично, защото Образец 1 е за учебната година , т.е. до 15.09 или 9/10 учебни месеци, не 6.

Мястото и договорът са различни неща. Може мястото да няма титуляр, а договорът да е срочен.

Споделям това, което съм наблюдавала. Ясно ми е, че в различните училища и ситуации се практикува по различен начин.

Моите наблюдения са същите.Злодеида ,надявам се да намериш своето работно място .И още една нелицеприятна история ,на която станах свидетел.Колежка две поредни години я държаха на непостоянен договор и едва на третата година стана постоянен.Става въпрос за София .Питала съм адвокат и ми казa ,че може.

Последна редакция: нд, 24 мар 2024, 21:18 от michelle88

# 244
  • Мнения: 91
Злодеида, успех в търсенето! В големия град е истината, заради повечето деца. В малките населени места дори да си на постоянен договор ако децата намаляват ще те съкратят без да им мигне окото.

# 245
  • Мнения: 80
Може ли да споделите дали за София става въпрос, че са нужни връзки в системата?
Мисля, че в София желаещите да работят като учители са малко и намирането на работа е по-лесно.
Аз явно съм имала късмет и ме назначиха без връзки на редовен договор.
Наблюдавам обаче и при нас назначавания на срочни договори по заместване, без преди това да е казано на кандидатите. Явно е практика навсякъде договорите да се подписват след 15ти септември и да те поставят пред свършен факт.
А за да има такъв договор по заместване, не трябва ли да има титуляр, който отсъства?
Започвала съм без връзки и то на 2 интервю в София .Зависи и каква ти е специалността/те .Наблюдавам ,че вече има много желаещи за едно работно място .Наблюденията са ти вярни.Подават се документи на повече места.

Последна редакция: нд, 24 мар 2024, 21:30 от michelle88

# 246
  • Пловдив
  • Мнения: 14 077
Ами има места и без връзки и в много случаи са в едни и същи училища. Просто някъде има доста голямо текучество. Познайте защо Simple Smile

# 247
  • Мнения: 407
Според мен трябва да попиташ директора умишлено ли са ти го пуснали така,за да петят бюджет или действително са объркали нещо. И какво намерение има спрямо теб, за да знаеш как да се ориентираш.
При нас срочните са за лекторски.
Моя изпитателен беше 6м и след това автоматично стана безсрочен. Не съм подписвала нищо. Е, изключвам допълнителни споразумения за промяна в заплатата.

# 248
  • Мнения: 905
Здравейте, имам въпрос към класните на 12 клас. Бихте ли споделили как провеждате последния ЧК? Подарявате ли нещо на децата? Идея за забавни грамоти или нещо подобно. Събирам идеи, че май месец наближава.

# 249
  • Sofia
  • Мнения: 4 412
Не съм класен, но на първия 12.клас, на който преподавах (прекрасни деца) подарих на всеки малка хартиена mortarboard (не знам как точно се нарича тази шапка с пискюла), която беше кутийка - под капчето имаше послание на английки (водех им и немски, но никой нямаше да разбере посланията ми Laughing), а вътре - гривничка - кожена каишка с дървена четирилистна детелина. Изработи ми ги ученичка от по-долен клас, на която се удават тези дейности.

# 250
  • Мнения: 141
Относно договорите аз съм назначена от вторият срок на учебната година , защото госпожата в занималнята напусна и договора ми е сроден от февруари до края на май месец , аз също се чудя дали ще ме освободят или ще ми продължат договора ..
Масово е вече назначаването по този начин,  за да не се плащат заплати лятото , а септември им ги подновяват

# 251
  • Мнения: 207
Ще те освободят и ще те поканят септември отново.

# 252
  • София
  • Мнения: 2 167
Реалност граничеща с вицовете за стиснатия Моше.Neutral Face

# 253
  • София
  • Мнения: 613
Ще отклоня темата, за да питам някой дали е взел V ПКС с грамоти от конкурси/олимпиади и прочее, без явяване на изпит? Любопитно ми е, изисква ли се ли минимален брой  грамоти/награди, за да бъде призната пета степен?

# 254
  • Мнения: 91
Аз не съм чувала за взимане на ПКС по този начин. Никой не ми е търсил грамоти или награди

Общи условия

Активация на акаунт